ruta je napisao/la:
Tko uistinu vjeruje u Svetu Crkvu Katoličku (a svi ovdje prisutni to molimo svaki dan, zar ne?) - ne bi trebao proricati budući konačni sud Crkve o ukazanjima. Treba pričekati da prođe vrijeme koje Bog odredi kao potrebno do konačnog određenja crkve.
Potpisujem!
ruta je napisao/la:
O đavlu i porukama zato neću.
Tako je, naši stari su imali izreku: ne spominji vraga jer će on doći sama...Spomeneš li ga, već si ga pozvao!
ruta je napisao/la:
A ono što sigurno mogu tvrditi za Međugorje kao mjesto liturgijskih događanja - vrag ne bi izdržao toliku molitvu, sigurno ne bi.
Točno, Ruta! Da vrag vidi tolika obraćenja...Ma jednu osobu kako se skrušeno ispovijeda i kaje, ta sam bi razorio to svoje, tobožnje djelo!
ruta je napisao/la:
I Bog ne bi dopustio da onaj tko je na dan-dva-tri ostavi sve da bi se posvetio molitvi, Misi i klanjanju Njemu, bude zaveden vragom. Kad bi tako bilo, meni osobno vjera ne bi imala smisla. Gospodin je rekao - kucajte, otvorit će se, tražite i naći ćete.
U današnje vrijeme mnogi očajnici TRAŽE pomoć. Odlutali smo od prirode, u kojoj su naši stari nekad osluškivali njen glas, dašak samoga Boga; prepustili sve mašinama. Gdje je druženje u obradi njiva? Uleti stroj - i to je to! Strojevi čak i misle umjesto nas, zurimo u njih - TV samo kao pr. A ljudi oko nas su postale marionete...NE VIDIMO ih više. Pa jer čudo što se očajno traži nutarnji mir?
Ali u vezi svih ukazivanja (ma i priznatih od Crkve i ovih novih...) ako im je zajedničko MOLITE! Obratite se! Vjerujte Mom Sinu, Evanđelju, treba li nam više?
A nekakav sudnji dan...Pa on će biti već na smrtnom času svakoga od nas, bez obzira kada i kako dođe. NA TAJ "Sudnji" trenutak/dan mislimo, o svojim djelima...Onda nam ostale bedastoće - koje možda ili vjerojatno nitko od nas neće ni doživjeti - neće ni padati na pamet!
BB!
Zdrave