Zahvaljujući nastojanjima nakladne kuće Verbum, hrvatsko izdanje nove Papine knjige "Svjetlo svijeta" u kojoj on otvoreno govori o krizi i skandalima u Crkvi, o reformama, o društvu i vjeri bit će objavljeno 24. studenoga, istodobno kad i na sedam drugih svjetskih jezika. Osim toga Verbumovo izdanje će biti, kao i većina ostalih, opremljeno naslovom ispisanim Papinom rukom. To je prvi put u povijesti da je jedan papa hrvatsko izdanje knjige popratio ispisanim naslovom na hrvatskom jeziku.
Knjiga "Svjetlo svijeta" bit će predstavljena na konferenciji za medije u Vatikanu 23. studenoga, a dan poslije, u srijedu 24. studenoga pojavit će se na policama mnogih svjetskih knjižara, uključujući i one hrvatske. Za knjigu vlada veliko zanimanje jer u njoj Papa, odgovarajući na pitanja novinara Petera Seewalda otvoreno govori o mnogim "škakljivim temama".http://www.ika.hr/index.php?prikaz=vijest&ID=126310Svjetska javnost očekuje knjigu s velikim zanimanjem budući da se radi o prvoj knjizi-intervjuu Benedikta XVI. od njegova izbora za papu, u kojoj on otvoreno progovara o krizi i skandalima u Crkvi, o ekumenizmu, o promjenama i reformama, o društvu i vjeri.
...
Još nikada prije nije neki papa - u ovome obliku i tako otvoreno . odgovarao na ključna pitanja o gorućim problemima u Crkvi i društvu:...(Iz Verbumova besplatnog informativnog časopisa, broj 11, jesen/zima 2010.)
"Mnogi će biti iznenađeni!" (L'Osservatore romano)
"Još se nikada jedan papa na ovakav način nije postavio prema kritičkim pitanjima vremena. Ova knjiga, s cjelokupnim nabojem razgovora uživo vođenog s Papom, predstavlja povijesni prvijenac. Ona ostavlja izniman utisak jer po prvi put jedan papa odgovara uživo na pitanja, ne izbjegavajući nijedno sporno pitanje. Knjiga je nešto posve novo u povijesti Crkve." (Peter Seewald)
Peter Seewald je poznati katolički novinar i publicist. Već je u dva navrata objavio dvije iznimno popularne knjige razgovora s kardinalom Ratzingerom: "Sol zemlje (1996.) i "Bog i svijet (2001.). Zanimljivo je također da je Seewald bio ateist kada je upoznao Ratzingera, ali su ga brojni susreti s njime doveli do obraćenja na katoličku vjeru.
Tvrdi uvez, 255. str.
Ovdje bismo mogli podijeliti riječ-dvije o papinoj novoj knjizi kad izađe i kad je pročitamo.