Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned svi 31, 2020 00:35

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 1631 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 105, 106, 107, 108, 109
Autor Poruka
PostPostano: Ned ožu 08, 2020 21:45 

Ne treba poraditi na uvjerljivosti...ja nisam nikada posumnjala. Pa gdje baš u Međugorju troje od "najjačih" duhovnika Mandurić, Vučković i Stojić nađoše za koji dan imati duhovne vježbe...
Ne znam što ti smeta hrvatska dijaspora i imaš li neki valjani dokaz za optužiti je za takvo nešto, osim nekog članka, knjige ili čega već, što si čitala? O temi Međugorja raspravljam i na forumu gdje su pretežno ateisti, pa čak ni od njih nisam čula taj "argument". :??
A ovo, kako pokušavaš "braniti" evanđelja, tj tezu da nema riječi o Isusovom brzom dolasku, dijametralno je suprotno s ovim kako pokušavaš "osporiti Međugorje". Da, ima toga više u N.Zavjetu, ne da mi se sada tražiti, ali naći ću... Iako je to opće poznato..."Obratite se, jer približilo se kraljevstvo nebesko..."Pa i Pavao je bio uvjeren da će se to zbiti za njegova života...Više puta je Isus to dao naslutiti a gdjegod i izrijekom rekao. No uvijek možemo protumačiti drugačije. Kao i za Međugorje.
Uspoređivati Međugorje sa Balijem ili Maldivima...a što da kažem... :oops:

Uopće mi ništa ne smeta hrvatska dijaspora niti ju optužujem (u tvojim očima je vjerojatno širenje međugorskih poruka neko dobro djelo :; ), stoga...
Kažeš li to da Isus nije govorio istinu?... Hmmmm.
Dakle.
Sad će i sam Isus ispasti lažac, da bi se obranila međugorska Gospa...

Ne može se Sveto Pismo svojevoljno tumačiti, to je jedan od stožera naše vjere... daleko puno više od nekih poruka takozvanih privatnih ukazanja... Pa i sama Gospa bi sigurno rekla: Molim te, nemoj mi pomagati. Posvađat ćeš me s Isusom.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 08, 2020 22:02 

EDIT: maknut link i upozoravam te da dalje ne trolaš sa politikanskim temama.
Admin

Drago Bojić: Međugorje je nastalo na prevari i obmani, uništilo je duhovnost katolika

Iako se ne slažem s fra Draginim paušalnim izjavama o Tuđmanu i Stepincu (to je njegovo mišljenje na koje ima pravo, ali činjenice su drugačije - pa se neću uzbuđivati oko toga), u odlomku o Međugorju, iako su mu riječi tvrde kao kamen, svakako je u pravu...

Ljudi su se navikli na takvu konzumerističku pseudo-duhovnost, kao što se i Dan žena pretvorio na umiljate čestitke, prigodne partije, akcije, rasprodaje, sniženja pa se gotovo i zaboravilo na one "nepravde" zbog kojih je i nastao, sve je konzumerizam pojeo.

Tako se i tu zaboravilo na drugu stranu mostarske priče i nepravdu na kojoj je sve niknulo (zbivanja u i nakon 2. svjetskog rata, iseljavanje, "hercegovački slučaj"), što je kulminiralo u neshvatljivom i Zlim potaknutim napadom na mostarskog biskupa koji je bio godinama u istim krugovima klevetan i optuživan. Samo stoga što je htio provesti Papin dekret o preuzimanju franjevačkih župa i što je oko Međugorja bio nepristran.

Iako je u južnim krajevima ta "duhovnost" dosta čak i nacionalistička, kod nas na sjeveru je dosta new-ageovska i liberalna... Tj. na hodoćašća idu oni koji su se nedavno obratili nakon više-manje raskalašenog života i čitavog spektra svjetonazora, oni koji ne idu svake nedjelje na misu jer imaju "privatan", poseban odnos sa Bogom...

Vrh

PostPostano: Pon ožu 09, 2020 12:31 

[quote="[url=https://Uopće mi ništa ne smeta hrvatska dijaspora niti ju optužujem (u tvojim očima je vjerojatno širenje međugorskih poruka neko dobro djelo :; ), stoga...
Kažeš li to da Isus nije govorio istinu?... Hmmmm.
Dakle.
Sad će i sam Isus ispasti lažac, da bi se obranila međugorska Gospa...

Ne može se Sveto Pismo svojevoljno tumačiti, to je jedan od stožera naše vjere... daleko puno više od nekih poruka takozvanih privatnih ukazanja... Pa i sama Gospa bi sigurno rekla: Molim te, nemoj mi pomagati. Posvađat ćeš me s Isusom.[/quote]

QUOTE:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Luka 21, 31-34. Stavila sam i ne moram valjda opet ?!
Pa optužuješ hrvatsku dijasporu za širenje međugorskih "laži"(po tvome).
Kao da su sudjelovali u nekoj uroti ili organizirali "izmišljanje Gospe u Međugorju".
Sad još znaš i što bi Gospa SIGURNO rekla?
Naravno da je širenje međugorskih poruka dobro djelo.
Kad bi se svi pridržavali njih, bio bi svijet bolji...

Vrh

PostPostano: Pon ožu 09, 2020 15:14 

Isus u Lk 14,25-23 kaže: "...tko dođe k meni a ne mrzi oca svoga ni majku svoju ni braću ni sestre nije mene dostojan"...a na drugom mjestu, naizgled, suprotno:
"....pomiri se s bratom svojim pa onda prinesi dar(Bogu)...Mt 5,24
Na jednom mjestu Isus kaže: "...tko se ne odrekne svega što posjeduje ne može biti moj učenik"
a na drugom kaže učenicima da će s odazivom Njemu primiti stostruko: kuće, braću, sestre, majke, djecu, polja...."
Postoji čitav niz citata koji su na prvi pogled ne samo zbunjujući već i kontradiktorni, ali kad se gleda koju poruku time Isus šalje, sve dobiva ne samo drugi, bolji, već upravo uzvišeni smisao.
Pretpostavljam da je slična stvar sa Gospinim porukama u Međugorju koje se zbog naših nerazumijevanja i neznanja mogu činiti nedosljednim: možda je bilo potrebno reći djeci najprije da će broj ukazanja biti malen jer bi inače djeca odbila puuuno više dolazaka na to mjesto, osobito zato što nisu ni shvatili o čemu je riječ pa time ni važnost poruka...
U svezi Njena rođendana možda je Gospa htjela poručiti Crkvi da joj crkveni blagdani ne izgledaju bitni ni vjerodostojni jer je ta Institucija postala nedosljedna a neki čak kažu da se u samom vrhu svoje hijerarhije iskvarila (možda se nećete složiti sa mnom, a ja se ispričavam ako to nekoga ovdje smeta, ali do sličnog nedavnog uvjerenja sam došla u slučaju proglašenja svetosti blaženika Stepinca...)
Ako se pak držimo Isusovog principa izrečenog u Mt7,15 " ...po plodovima ćete ih prepoznati …" a pri tom uzmemo u obzir sve blagodati duhovne prirode koje su iz tog "međugorskog fenomena" proizašle, nema sumnje da se ne radi ni o đavolskoj obmani a niti o nekoj ljudskoj namjeri da se na svemu zaradi jer djeca nisu mogla o tome ni slutiti kod prvih objava a niti je imalo svrhe da ih netko nagovori na takvu izmišljotinu jer su, naprotiv, zbog toga bili progonjeni.
To što kasnije nisu "poslušali" Gospu i otišli u redovnike može biti ili
1. volja Božja jer im je odredio druge dužnosti ili
2. volja njihova jer ni Bog nikog ne prisiljava a kamoli da bi Gospina preporuka bila obvezujuća, a što su neki drugi kod drugih objava Gospini odabranici postupili drugačije to nije dokaz ni za što jer nitko ne može tvrditi da se uvijek sve odvija jednoobrazno čak ni u Božjim postupcima, zahtjevima prema vjernom narodu ni u Bibliji.
Slično je možda bilo i s tim da su se neki bogatili suprotno preporuci Gospe u Međugorju: moguće je i da im je rečeno da se ne smiju bogatiti a možda je to bio samo blag majčinski savjet da ne pretjeruju s iskorištavanjem hodočasnika a budući je taj kraj siromašan, ipak im se donekle gleda kroz prste...
Da je netko cijelu objavu izmislio da se obogati, zar bi se onda pričalo o suprotnim naputcima Gospinim?
Bilo je slučajeva u drugim objavama kad se nisu ni Isusove riječi izgovorene, objavljene ili zapovjeđene svecima kakve su bile Ivana Orleanska i Faustina Kovalska "ostvarile" točno onako kako su one to "čule" odnosno, vjerojatno, krivo shvatile: npr. sv. Faustina je očekivala ostvarenje blagdana Nedjelje B. milosrđa još za njenog života a i slika koju je dala naslikati nije "postigla" ono što i kako je ona shvatila već je poslije nastala sasvim nova slika koja je replicirana u svim crkvama..

Gledano ljudskim očima rekao bi Pjesnik: " Tko zna… ah nitko ništa ne zna... krhko je znanje" ali vjernici mogu reći nešto puno važnije i pouzdanije što nas za sad mora zadovoljiti: "(SAMO) BOG ZNA"

Vrh

PostPostano: Pon ožu 09, 2020 15:40 

Citat:
Luka 21, 31-34. Stavila sam i ne moram valjda opet ?!
Pa optužuješ hrvatsku dijasporu za širenje međugorskih "laži"(po tvome).
Kao da su sudjelovali u nekoj uroti ili organizirali "izmišljanje Gospe u Međugorju".
Sad još znaš i što bi Gospa SIGURNO rekla?
Naravno da je širenje međugorskih poruka dobro djelo.
Kad bi se svi pridržavali njih, bio bi svijet bolji...

Evo,
u slučaju kad bi se neke poruke pokazale lažnima - a da su prije toga pojedinci sudjelovali u njihovom širenju - dogodilo bi se slično što je Isus rekao jednoj drugoj vidjelici u ukazanju:
"A ti, odlutaš li od prave istine, znaj da ćeš izgubiti molitve i svih onih oko tebe."

O ovoj rečenici dugo sam razmišljala... Je li naša molitva prihvaćena? Kome se molimo? Kako možemo znati da je naša vjera i naša molitva ispravna, pravovjerna i da stiže do Boga, koji je Istina i Život?

Vrh

PostPostano: Pon ožu 09, 2020 16:02 

Draga Kristinka,
zahvaljujem na ovako smirenom tonu i lijepom postu...

Citat:
U svezi Njena rođendana možda je Gospa htjela poručiti Crkvi da joj crkveni blagdani ne izgledaju bitni ni vjerodostojni jer je ta Institucija postala nedosljedna a neki čak kažu da se u samom vrhu svoje hijerarhije iskvarila (možda se nećete složiti sa mnom, a ja se ispričavam ako to nekoga ovdje smeta, ali do sličnog nedavnog uvjerenja sam došla u slučaju proglašenja svetosti blaženika Stepinca...)

Nedavno sam čitala "Propovijedi o lurdskim ukazanjima" koje je Stepinac napisao. Objašnjavajući jedan događaj iz Lurda (u vezi blagoslovljene krunice) Stepinac upravo navodi da Gospa itekako poštuje crkvene zapovijedi, ali i propise, čak i one privremene, one koje se s vremena na vrijeme mogu promijeniti, kao npr. potreba molitve na određenoj krunici koju je svećenik blagoslovio za određenu osobu. Taj propis danas više ne vrijedi, ali Gospa Lurdska je u primjeru opomene Bernardici pokazala da jako cijeni i poštuje čak i takve privremene propise koji su onda bili obvezujući za sve.

Otajstvo Crkve je puno više od sadašnjih "crkvenih nevolja". Isus je rekao Petru: "Što god svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebu. Što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno i na nebu." Veliko je to otajstvo (tajna) Crkve u duhovnom smislu (ona je naša duhovna majka), i Isus je uvijek bio dosljedan svojim riječima.

Vrh

PostPostano: Čet ožu 19, 2020 21:46 

https://www.dalmacijadanas.hr/novost-iz ... te-s-njom/

Kako ovo komentirate?
Moj jedini komentar je: "prestrašno".

Vrh

PostPostano: Pet ožu 20, 2020 11:33 

Zašto prestrašno ?

Vrh

PostPostano: Ned svi 03, 2020 17:53 

Mirjana bi jedina mogla znati da li je to uistinu 'prestrašno' jer ona zna krajnju poruku Međugorja, onu proročansku, koja je za sada pohranjena na sigurno.
Ali, moguće je da je Gospa ovo učinila po naputku Sina jer smo se počeli toliko bojati za ovozemaljski život da smo duhovni stavili u drugi plan.
S tim da pod 'mi' podrazumijevam cijelu Crkvu katoličku a ne toliko pojedince.
Čovjek, vjernik, ako ništa drugo bi se bar trebao upitati: vrijeđa li to Boga?

U slučaju da je to smisao prestanka pojavljivanja B D Marije meni bi to bilo, možda ne baš strašno, ali svakako - značajno upozorenje.

Vrh

PostPostano: Čet svi 07, 2020 21:29 

jel ima neka poruka gdje je Gospa najavila ovu situaciju u kojoj se svijet sada nalazi,i ako je jel rekla što nam je činiti?

Vrh

PostPostano: Pet svi 08, 2020 10:52 

I ja sam to istraživala ali nisam ništa našla.
Ako netko nađe, prosim da objavi :))
Našla sam jedan članak u kom se govori da je Mirjana rekla da je Gospa poručila nešto što prije liči na novinski izvještaj nego na dosadašnje Njene poruke, tako da u to ne vjerujem.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1631 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 105, 106, 107, 108, 109

Vrijeme na UTC + 01:00 sata