Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri stu 20, 2019 13:20

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: bitno.net
PostPostano: Sri vel 22, 2012 08:55 

Dugo se čekalo na stranicu koja bi bila aktualno-vjerski profilirana a s pojavom i djelovanjem http://www.bitno.net/ može se reći kako smo to konačno i dočekali.
Evo neke zanimljive teme koje su trenutno na stranici:
Razgovor s Biskupom Uzinićem u kojem dubrovački nadbiskup vrlo otvoreno progovara o mnogim aktualnim temama.
Stepinac je zaprijetio Paveliću i NDH da će zatvoriti sve crkve
Istraživanje: Mladima je važnija ljubav od seksa

Jedina zamjerka je što im Forum ne radi.

Vrh

Naslov: Re: bitno.net
PostPostano: Sri vel 22, 2012 14:28 

Barnaba je napisao/la:
Jedina zamjerka je što im Forum ne radi.

... to i nije baš neka zamjerka... :mrgreen:

Mislim reći, dobri su i bez toga.

Vrh

PostPostano: Sri vel 22, 2012 15:00 

Evo onda još jedna prigodna vijest Vatikansko povjerenstvo o Međugorju nastavilo s radom

Vrh

PostPostano: Čet vel 23, 2012 14:55 

Barnaba je napisao/la:
Evo onda još jedna prigodna vijest Vatikansko povjerenstvo o Međugorju nastavilo s radom

Link više ne radi ili te vijesti više nema...?

Pogledala sam par stranih katoličkih portala: nitko ne izvješćuje ništa o tome...
Smije li se s time uopće u javnost ili je rad Povjerenstva tajan?
Otkuda Večernjem cure informacije...?

:roll:

Vrh

PostPostano: Čet vel 23, 2012 16:58 

adrijana je napisao/la:
Barnaba je napisao/la:

Pogledala sam par stranih katoličkih portala: nitko ne izvješćuje ništa o tome...
Otkuda Večernjem cure informacije...?

:roll:

Vidi stvarno maknuli su to. :shock: Možda su posumljali u vjerodostojnost izvora iz večernjaka što je sasvim razumno. :wink:
Evo još jedna zanimljiva vijest koja se bavi špekulacijama: Mediji špekuliraju: Njujorški kardinal ozbiljan kandidat za Papinog nasljednika http://www.bitno.net/vijesti/vatikan/me ... sljednika/
No, evo i jedna odista inspirativna vijest: Najmlađi španjolski biskup odriče se 25% iznosa svoje plaće u ime ekonomske krize http://www.bitno.net/vijesti/najmladi-s ... mske-krize
Zaslužuje da mu vidimo i sliku Slika Samo da ga, zbog ovog čina, ne napadnu kako je modernist :roll:

I za Deftona: Jesi li ti admin na bitno.net? Može odgovor i na PP

Zadnja izmjena: Barnaba; Čet vel 23, 2012 20:15; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Čet vel 23, 2012 18:12 

adrijana je napisao/la:
Barnaba je napisao/la:

Otkuda Večernjem cure informacije...:roll:

Ne kuzim sta je nestalo,da li mislite na ovo,ili nesto drugo?
Vatikansko povjerenstvo o Međugorju nastavilo s radom

Istražno međugorsko povjerenstvo jučer je u potaji nastavilo svoj rad ispitujući dvojicu vidjelaca Ivana Dragičevića i Jakova Čolu oko pojedinosti vezanih za njihova navodna ukazanja Blažene Djevice Marije vezanih za međugorski fenomen, doznaje Večernji list. Čolo i Dragićević su trebali svjedočiti još prošloga tjedna, no sjednica ovoga povjerenstva uspostavljenog za istraživanje međugorskog fenomena je odgođena zbog zasjedanja konzistorija kardinala kojega čine 213 članova od kojih je 125 mlađih od 80 godina čime kandidiraju za izbor novoga pape, javlja Večernji.ba.

Među njima su bila i dvojica kardinala Hrvata, sarajevski nadbiskup Vinko Puljić te zagrebački nadbiskup Josip Bozanić. Oni su, kao i bliski suradnik pape Benedikta XVI., talijanski kardinal Camillo Ruini koji je generalni vikar Rimske biskupije i predsjeda međunarodnim povjerenstvom kao i Jozef Tomko te počasni predsjednik Papinskog vijeća za zakonske propise, Julian Herranz Casado. 
Jakov Čolo i Ivan Dragičević svjedočili su iza zatvorenih vrata i uz zavjetovanje potpune tajne. Njihovo svjedočanstvo nije poznato, no pretpostavlja se kako su odgovarali o pojedinostima vezanim za Gospino ukazanje kao što su to prije njih govorili i drugi vidjeoci.

Prva je naime još prošloga lipnja svjedočila Ivanka Ivanković-Elez kojoj se prema osobnim kazivanjima Gospa ukazuje jedanput godišnje. Nakon nje bilo je svjedočenje Vicke Ivanković ali i franjevca fra Joze Zovke koji je u vrijeme međugorskog fenomena bio župnik te robijao u bivšoj Jugoslaviji vezano za ovaj slučaj. Posljednja je o svojim iskustvima i doživljaja ukazanja Gospe govorila Mirjana Dragičević, nakon čega su došla na red dvojica vidjelaca, dok se očekuje iskaz Marije Pavlović-Lunetti. O međugorskom su fenomenu svoje stajalište iznijeli mostarsko-duvanjski biskup Ratko Perić i provincijal hercegovačkih franjevaca fra Ivan Sesar.

HRsvijet.net

Vrh

PostPostano: Čet vel 23, 2012 20:19 

Leja je napisao/la:

Ne kuzim sta je nestalo,da li mislite na ovo,ili nesto drugo?

Istina nije ništa nestalo još uvijek je tamo http://www.bitno.net/vijesti/vatikansko ... o-s-radom/ , izgleda da sam ja prvi puta, krivo stavio link

Vrh

PostPostano: Sri vel 29, 2012 19:50 

Od nedavno bitno.net može se pohvaliti titulom "najčitanijeg vjerskog portala" u Hrvatskoj*, što je rezultat velikog truda uloženog u osmišljavanje kvalitetnog sadržaja i s pravom mu pripada. Okupili su i dobre kolumniste (osobito me obradovao angažman Nikole Kuzmičića koji piše u "Veritasu" i na još nekim lokalnim portalima) i hvalevrijedna je ideja da se više autora koji su inače rascjepkani na 1000 različitih katoličkih časopisa i užih tematskih portala ujedini u jedan kvalitetan projekt. Vidi se da rade dan i noć, i ponedjeljkom i subotom, a u nedjelju ionako dolazi Božji blagoslov...

To nije još sve, mogu se oni i poboljšati, recimo uz osvrte na događaje dodati i fotogalerije. Ako može Glas koncila...

*prema alexa.com nadmašili su "drugi najčitaniji" portal za ukupno 416 mjesta u poretku

Vrh

PostPostano: Pet ožu 02, 2012 09:20 

Što je nova evangelizacija i zašto nam je ona potrebna? Vrlo konkretno i poticajno na to pitanje odgovara ovaj kratak film.
http://www.bitno.net/mulitmedija/video- ... elizaciju/

Vrh

PostPostano: Čet ožu 15, 2012 12:55 

Ekipa, aktivirao se i forum na bitno.net http://forum.bitno.net/ možete se pridružiti ako želite... Treba nam dobrih apologeta.. :)

Vrh

PostPostano: Sub ožu 17, 2012 10:19 

Defton je napisao/la:
Ekipa, aktivirao se i forum na bitno.net http://forum.bitno.net/ možete se pridružiti ako želite... Treba nam dobrih apologeta.. :)

Hvala na pozivu baš sam se registrirao a vidim da je tamo i Alan Ford kao Bob Rock :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: Sub ožu 17, 2012 10:50 

stimrol je napisao/la:
Defton je napisao/la:

Hvala na pozivu baš sam se registrirao a vidim da je tamo i Alan Ford kao Bob Rock :lol: :lol:

Zašto me nevoliš?? :( :(

Vrh

PostPostano: Sub ožu 17, 2012 11:59 

Alan Ford je napisao/la:
stimrol je napisao/la:
Defton je napisao/la:

Zašto me nevoliš?? :( :(

:lol: :lol: Vidim da si ukomiran jer se ne slažeš s jednim nevjernikom na forumu a inače si sa svima ateistima jako dobar. :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: Sub ožu 17, 2012 13:07 

Neslažem se ja niti s jednim, bilo bi mi sumnjivo da se slažem.
Ali iskreno me najviše iritira ovaj sdp-ovac koji se naziva katolikom. Ko i don Grubišić.
dri samo po Crkvi i svemu što ima veze s njom, to je sport broj jedanu Hrvatskoj.
Netreba nikakva oprema osim dosta pljuvačke, pa je tako i jeftin sport!

Vrh

PostPostano: Uto tra 17, 2012 15:18 

stimrol je napisao/la:
Defton je napisao/la:

Nije loše, na Križu života je bio i Sir Oliver :lol:

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata