Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto srp 27, 2021 22:40

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 260 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Poruka
PostPostano: Čet srp 15, 2021 22:17 

U nedjelju smo u misnim čitanjima slušali o prorocima, o poslanju apostola i o skromnom proroku Amosu.
Amos je bio jedan od onih koje je Gospodin pozvao, a on sam nije se smatrao dostojnim niti je želio tu službu.
Svećenik betelski ga je htio otjerati iz kraljevskog hrama...
Danas ima puno onih koji bi silom HTJELI biti proroci, pa razne crne prognoze koje čuju sa svih strana nazivaju "porukama Gospodnjim".
Neću reći da su oni svi lažni, njihove riječi su nekad puno više od suhoparnih propovijedi i uglavnom pozivaju na obraćenje i sakramentalni život...
A saznanja koja imaju iz raznih izvora mogu se pokazati na naše iznenađenje upravo i točnim.
Oni čine posebnu vrstu apokaliptičkih spisa nastalih u radionici vjerničkog uma, kakvih je sasvim sigurno bilo i u prošlosti, a mnogi su neka vrsta duhovnog dnevnika.

U evanđelju Isus šalje apostole bez suviška odjeće i opreme, a zadatak im je "propovijedati obraćenje, izgoniti zloduhe i nemoćnike mazati uljem i liječiti." (Mk 6, 13) Upravo ove tri službe su potrebne i danas...

Vrh

PostPostano: Pet srp 16, 2021 22:00 

U razlikovanju duhova suvremen primjer nam pruža blažena mudrost mladoga Ivana Merza... Ostati u zajedništvu, vrijeme posvetiti klanjaju Vječnome Ocu, utjehu potražiti u Presvetom Srcu Isusovu, ne napustiti Papu ni biskupe, a ostaviti sve lažne proroke, zanimati se za sve ono što Sveta Crkva naučava, a kloniti se sektaštva bilo s lijeve, bilo s desne strane crkvenog krila, čitati Sveto Pismo, a ne izmišljene poruke... probuditi u srcu vjeru, ufanje i ljubav...

Vrh

PostPostano: Ned srp 18, 2021 21:16 

U razlikovanju duhova suvremen primjer nam pruža blažena mudrost mladoga Ivana Merza... Ostati u zajedništvu, vrijeme posvetiti klanjaju Vječnome Ocu, utjehu potražiti u Presvetom Srcu Isusovu, ne napustiti Papu ni biskupe, a ostaviti sve lažne proroke, zanimati se za sve ono što Sveta Crkva naučava, a kloniti se sektaštva bilo s lijeve, bilo s desne strane crkvenog krila, čitati Sveto Pismo, a ne izmišljene poruke... probuditi u srcu vjeru, ufanje i ljubav...

što ako svećenici potiču da se vjeruje u izmišljene poruke?

Vrh

PostPostano: Pon srp 19, 2021 21:52 

što ako svećenici potiču da se vjeruje u izmišljene poruke?

I oni mogu biti pogrešno informirani, mogu biti pomalo lakovjerni ili u inat neposlušni. Svakakvih ima...
Jednom sam našla dobar članak o tome što činiti kada vidiš da je u župi svećenik očito u nekoj zabludi... Kako se postaviti, a da jednostavno ne pobjegneš i ne iziđeš iz Crkve, a niti da mu budeš nametljiv... Ne mogu sad naći, nešto je slično ovome:
https://www.catholic.com/qa/priests-wit ... g-opinions

https://www.catholic.com/audio/cot/bein ... ing-church

Vrh

PostPostano: Ned srp 25, 2021 21:07 

Ukazanja Djevice Marije ne događaju se samo u Katoličkoj crkvi. Nekad prije sam pisala o "Čudu u Damasku", ali pošto poveznice više ne rade, evo ispravka:
https://www.soufanieh.com/

Zadnja (ali vjerojatno ne i posljednja poruka) glasi:
The wounds that bled on this land
are the very ones that are in My Body,
because the cause and the author are the same.
But take courage, their fate is similar to that of Judas.

(Isusova poruka, Veliki četvrtak, 2014.)

Tumač kaže da Isus nikad nešto slično nije rekao, on se toliko solidarizirao sa sirijskim žrtvama rata da njihove rane naziva svojima "jer su uzrok i začetnik isti". Ohrabrite se, dalje kaže Isus, jer će njihova sudbina biti jednaka Judinoj...

Na Veliki četvrtak 2004. godine također je spominjao ranu, i to svog Presvetog Srca koje je izvor ljubavi za svaku dušu:
This is the Source from which every soul may quench.
The Wound of My Heart is the Source of Love.
As for the Wounds, they are due to a crime I did not commit.

Ukazanja Djevice Marije i Isusa započela su još 1982. godine, a središnju poruku čini Isusov poziv za ujedinjenjem. Posebne poruke javljaju se u značajne datume - onih godina, obično u Uskrsno vrijeme, kada se kalendari Katoličke i Pravoslavne crkve poklapaju pa "slučajnošću" ispada da se Uskrs slavi na isti dan. Isus ne krije kako su mu ti blagdani posebno dragi.

Osim što vapi za ujedinjenjem i to "na Petrovoj stijeni", dio poruka odnosi se na Mariju koju Isus naziva "vratima nebeskim" i kaže: "Tko časti nju, časti i mene..." Dio poruka odnosi se na prihvaćanje križa, podnošenje različitih tereta "radi Isusa", na življenje u Božjoj prisutnosti i u unutarnjem miru (kako ga postići...), ali i strpljivost u danima duhovne suše (kad se više ne osjeća Isusova blizina, On nam garantira da je i dalje tu za nas...). Iz ovih ukazanja potječu i nekoliko molitvi, jedna od njih je poznata i iz prijašnjih ukazanja (Francuska, 19. st., Marija Chambon) o predragocjenim ranama Isusovim - jedna nažalost zaboravljena pobožnost u nas:
"Oče, zaslugama rana svoga ljubljenog Sina, spasi nas!"

Jedna od značajnijih poruka glasi:
My children,
My peace I gave you, but what have you given Me?
You are My Church and your heart belongs to Me, unless this heart has a god other than Me.
I told you: The Church is the kingdom of Heaven on earth.
He who has divided it has sinned.
And he who has rejoiced from its division has also sinned.

It is easier for Me (to accept) that an infidel believe in My name
than that those who pretend to have faith and love swear by My name.
It is in God alone that you must place your pride.
Pray for the sinners who forgive in My name, and for those who deny My Mother.
My children, I have given you all of My time, give Me a part of your time.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 260 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Vrijeme na UTC + 01:00 sata