Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon srp 04, 2022 13:55

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPostano: Sri ožu 30, 2022 15:21 

Sad zamislite nekog ko je poceo mjenjat zivot, odnosno, ozivljavat vjeru..
S jedne strane imate Sotonu koji covjeka gura u propast, s druge strane imate otkrivenje gdje se "prijeti" kaznama, mislim da covjek koji je na duhovnom putu a vjera mu nije cvrsto utabana, moze ga oneraspolozit, zastrasit..

Problem je sto danasnji covjek to otkrivenje koristi na neki senzacionalisticki nacin sa svrhom zastrasivanja ionako zbunjenog i ustrasenog sadasnjeg covjeka..

Kao sto adriana veli, treba sluzit za utjehu, nadu i pomoc. Pojedinci to koriste i "promoviraju" otkrivenje kao beznadje, jer, covjek lako stekne dojam da nema nade i ne vidi pomoc..

Prosle godine sam citao isto neke objave, navodno od Gospe, citajuci, tekstovi nisu ostavljali dojam nade i pomoci, nego prijetnji i za covjeka demotovirajucih rijeci, onak, zamislio sam se nad tim i rekao sam sebi, pa meni onda nema spasa, naravno, tome je kumovalo moje nepoznavanje same biblije i samog znacenja otkrivenja u bibliji..

Kontekst samog otkrivenja se ocito koristi u krive svrhe s kojim ciljem, dal je tu u pitanju zastrasivanje, ko ce ga znat izgleda da je, jer, to je sad IN, a svaki dogadjaj bilo prethodni, sadasnji ili buduci a koji je los po ovaj svijet tj samog covjeka, onda se citira otkrivenje, oni koji su u vjeri, nema straha, pitanje je, sto je s pojedincima a koji mogu to pogresno shvatit tj samo znacenje otkrivenja iz biblije.

Nego treba ostati u neznanju i šutjeti na božje objave??
Bog valjda daje objave i onda želi da crkva i ljudi šute o tome??
Nije li to kontradikacija

Osim toga te stvari samo mogu natjerati ljude da se obrate , promjene život, razmisle dokle smo stigli i da li ćemo nastaviti i dalje tako!
ako ćemo svi ostati u status quo, da nas ništa ne briga, nego ćemo živjeti na suvremen način kao do sada,uljulkani u lažni humanizam , progresizam, nove običaje i navade i sve nove - izme koji danas osvajaju svijet itd... tko će se spasiti?

Vrh

PostPostano: Sri ožu 30, 2022 15:48 

Nego treba ostati u neznanju i šutjeti na božje objave??
Bog valjda daje objave i onda želi da crkva i ljudi šute o tome??
Nije li to kontradikacija

Osim toga te stvari samo mogu natjerati ljude da se obrate , promjene život, razmisle dokle smo stigli i da li ćemo nastaviti i dalje tako!
ako ćemo svi ostati u status quo, da nas ništa ne briga, nego ćemo živjeti na suvremen način kao do sada,uljulkani u lažni humanizam , progresizam, nove običaje i navade i sve nove - izme koji danas osvajaju svijet itd... tko će se spasiti?

Tocno, Bog daje objave, imaj u vidu da nejdu svi ljudi u crkvi nit citaju bibliju a bome nit prate taj dio, u danasnjem vremenu, ljudi prate alternativne stvari, gdje je sve pomijesano kako s biblijom tako i trannshumanizmom i sl stvarima.

Prostor za krivu interpretaciju uvijek postoji i postojat ce, a unosenje nemira, beznadja samo doprinosi konfuznosti covjeka koji trazi Boga.. Neko krivo interpretira kao i netko krivo shvaca procitano i eto nesporazuma.

Mislim da se nismo razumjeli do kraja, al to je moja greska, posto sam na mobu, pa pisem u kratkim crticama, na prvu post djeluje nerazumljivo i onda se lako stekne krivi dojam, moram za komp sjesti i napisati poduzi post:)

Vrh

PostPostano: Sri ožu 30, 2022 17:19 

Znam da mnogi ukrajinski brodovi ne mogu u crno more i prema sredozemlju zbog rata...ali vidiš ovo za USA nisam znao...znači, ako dobro shvatih, ameri namjerno ne daju istovar za 32 broda ( kojom lukom---jel New York- bludnica iz otkrivenja...umjetno stvaraju nestašicu ili nešto tome slično!?

Hrki, ne mogu naći onaj video gdje tip polaaako snima sve ovo s lijeva na desno. No i ovdje se može stvoriti predodđa - Los Angeles. Navodno ih je oho-ho više! (Preskoći oglase na početku)
.
https://www.youtube.com/watch?v=-RQkkKFVwCE

Vrh

PostPostano: Čet ožu 31, 2022 13:36 

Hrki, ne mogu naći onaj video gdje tip polaaako snima sve ovo s lijeva na desno. No i ovdje se može stvoriti predodđa - Los Angeles. Navodno ih je oho-ho više! (Preskoći oglase na početku)
.
https://www.youtube.com/watch?v=-RQkkKFVwCE

ovo je od prošle godine
ali vjerujem da je i sada možda slično stanje?

Vrh

PostPostano: Čet ožu 31, 2022 13:44 

Tocno, Bog daje objave, imaj u vidu da nejdu svi ljudi u crkvi nit citaju bibliju a bome nit prate taj dio, u danasnjem vremenu, ljudi prate alternativne stvari, gdje je sve pomijesano kako s biblijom tako i trannshumanizmom i sl stvarima.

Prostor za krivu interpretaciju uvijek postoji i postojat ce, a unosenje nemira, beznadja samo doprinosi konfuznosti covjeka koji trazi Boga.. Neko krivo interpretira kao i netko krivo shvaca procitano i eto nesporazuma.

Mislim da se nismo razumjeli do kraja, al to je moja greska, posto sam na mobu, pa pisem u kratkim crticama, na prvu post djeluje nerazumljivo i onda se lako stekne krivi dojam, moram za komp sjesti i napisati poduzi post:)

Nije unošenje nemira ako se samo prenosi što Bog objavljuje / ili Bog preko Gospe!

Veći je nemir u "civilnom" svijetu...nemiri svih vrsta potječu iz medija koji nas obasipaju lažima sa svih strana
Mediji ( koje znamo tko drži) nam nameću većinu stvari koje nemaju veze s Bogom

I onda kada se Bog-Gospa pojave na ponekom ukazanju, onda smo toliko pametni da im ni tada ne vjerujemo

Znači, nemir dolazi od svijeta , a ne Božjih zahvata u svijetu...prvenstveno preko Gospinih ukazanja zadnjih 100 godina
Tko to ne može pojmiti i povjerovati u nih , nisam ja kriv...taj nek čita 24sata , gleda tv šouove ( ima ih na desetke) , big brater, savršenog , otvoreno itd

Mislim, ne znam šta sve moram dokazivati ili nabrajati vezano za suvremeni svijet da bi ljudi povjerovali da se i danas Bog javlja ljudima preko ukazanja?? :shock: :oops:

Vrh

PostPostano: Uto tra 19, 2022 08:05 

Nije unošenje nemira ako se samo prenosi što Bog objavljuje / ili Bog preko Gospe!

Veći je nemir u "civilnom" svijetu...nemiri svih vrsta potječu iz medija koji nas obasipaju lažima sa svih strana
Mediji ( koje znamo tko drži) nam nameću većinu stvari koje nemaju veze s Bogom

I onda kada se Bog-Gospa pojave na ponekom ukazanju, onda smo toliko pametni da im ni tada ne vjerujemo

Znači, nemir dolazi od svijeta , a ne Božjih zahvata u svijetu...prvenstveno preko Gospinih ukazanja zadnjih 100 godina
Tko to ne može pojmiti i povjerovati u nih , nisam ja kriv...taj nek čita 24sata , gleda tv šouove ( ima ih na desetke) , big brater, savršenog , otvoreno itd

Mislim, ne znam šta sve moram dokazivati ili nabrajati vezano za suvremeni svijet da bi ljudi povjerovali da se i danas Bog javlja ljudima preko ukazanja?? :shock: :oops:

Nisam ovdje bio nekoliko godina. Zaprepašćuje me konstatacija da su neki ljudi duhovno u potpuno jednakoj točci, sitaciji kao prije nekoliko godina, napose ti Hrki kao Međugorje zanesenjak. Jedino što mogu zaključiti ne da ti i takvi imate iskvarenu vjeru, već da ju uopće nemate. Ti Hrki uopće ne vjeruješ. Narav će ti sigurno biti revoltirana na ovo, pobunit ćeš se na takvu tvrdnju, pitat ćeš se zašto tako strogo, kako ti to možeš znati i sl. Ali nije tako komplicirano -

Postoji samo jedna istina i jedna vjera na svijetu - katolička. Zato što ju je objavio sam Bog. Sve drugo, sve što su ljudi sami iznašli, svi običaji, sve tražbe za duhovnim - sve su to religije, krivovjerja, zablude, poganizmi, svašta tu ima. Tako i ovi defekti s privatnim objavama, s lažnim nepriznatim privatnm objavama. To je nešto osobno duhovno patogeno, teži poremećaj vjere, oštećenje-gubitak vjere u njenoj cjelovitosti i vjerodostojnosti, jer po starom teološkom načelu ako je neispravan dio, neispravna je i cjelina. Zato ti Hrki nemaš vjeru, treba te žaliti i za tebe moliti. U nekoć zdravoj Crkvi gdje se njegovala disciplina, ti bi sigurno bio kažnjen i isključen iz zajednice dok se ne popraviš, dok ne prestaneš drugima ugrožavati vjeru javnim zastupanjem krivovjernih stavova.

Vrh

PostPostano: Sri tra 20, 2022 09:41 

Nisi puno propustio nedolaženjem, kao ni ja :;
I ja nisam dolazio dvije , tri godine jer sam vidio tešku žabokrečinu zadnjih godina dok nisam dolazio...forum se toliko srozao da na njega dolazi prosjećčno pet do deset osoba dnevno sa nekim upisima...i svi se drže teško svojih tvrdih stavova...farizejština i pismoznanstvo
Meni je žao št ne uviđaš da svi ne mkožemo misliti kao ti ili neki drugi...nama je svima Bog dao različite karizme i različite talente
Ti očito nemaš žicu i osjećaj da Bog djeluje i danas, tu si ne neki način duhovno okljaštaren...djeluje i na način da se objavljuje svijetu preko svoje Majek- Blažene Djevice Marije
A, ako djeluje i daje objave tko smo mi da se šprdamo s njima i braću koja u njih vjeruju nazivamoduhovnim bolesnicima?? :shock: žalosno
Vjerovati da se Gospa ukazuje u Međugorju nije duhovna patogenost kako ti smiono kažeš...
Fatima je priznata tek ( ili već?) nakon 14 godina...mnogi su u ukazanja u fatimi vjerivali od 1. dana....nisu čekali formalno priznanje!
Evo jedno jednostavno pita je za tebe:
Da li su ti koji su vjerovali u ukazanja u Ftimi i prije nego li je bilo priznato bili heretici, ili neposlušni Bogu i nauku KC ? ti suvereno i eksplicite tvrdiš da ljudi koji vjeruju u još nepriznata ukazanja su heretici, krivovjerci...žalosno...priupitaj se malo brate u Kristu

Znači, ako se Bog / ili preciznije rečeno Gospa uz Božje dopuštenje negdje ukazuje onda to ima svoju svrhu...ja bih bio neograničeno ohol i preuzetan , da ne kažem glup, da Bogu uskraćujem pravo da se i danas ukazuje
ili da tvrdim da je Božje djelovanje prestalo 33. godine ili 9o- i neke smrću posljednjeg apostola Ivana
Ako Bog kroz neka ukazanja daje poruke svijetu i ja ih želim širiti propagirajući Međugorje , ne vidim u čemu je problem da me čak oholo nazivaš krivovjernikom??

u TEMI O MEĐUGORJU SAM DAO NA STOTINE ARGUMENATA I RAZLOGA zašto vjerujem da se Gospa ukazuje u Međugorju...neću ih sada ponavljati ...svatko ih može pogledati,ako već nije
Onome tko ne vjeruje u ukazanja u Međugorje dajem za pravo da ika takav stav ...i nikoga takvog ne nezivak heretikom
Svatko neka misli za sebe i neka gaji svoju karizmu i talente koje ima

A Duh Božji puše tamo gdje hoće, kada hoće i koliko hoće...i nitko od ljudi ga ne može spriječiti...

Vrh

PostPostano: Sri tra 20, 2022 18:51 

Zato ti Hrki nemaš vjeru, treba te žaliti i za tebe moliti. U nekoć zdravoj Crkvi gdje se njegovala disciplina, ti bi sigurno bio kažnjen i isključen iz zajednice dok se ne popraviš, dok ne prestaneš drugima ugrožavati vjeru javnim zastupanjem krivovjernih stavova.

..........
Papa Franjo poslao vizitora u Međugorje: 'Crkva prati taj fenomen, jako pozorno'
Piše HINA (nedjelja, 13.2.2022.)
..
Umirovljeni biskup Varšave-Praga mons. Henryk Hoser u funkciji apostolskog vizitatora za Međugorje u medijskim je istupima čak ustvrdio kako bi prva ukazanja Gospe u Međugorju, koja su se dogodila u proljeće 1981., mogla biti priznata.
"Rekao mi je: 'Ideš tamo, budi tamo, mirno, spokojno i uravnoteženo, budi tamo i prati ljude",- izjavio je Cavalli koji je u petak stigao u to mjesto na zapadu Bosne i Hercegovine.
..
Katolička crkva još nije iznijela službeno stajalište o nadnaravnosti međugorskih događanja.
........
Zaključak: ako se Crkva još nije izjasnila ni ZA niti ROTIV ukazanja, vjerniku je ostavljena sloboda hoće li u ukazanja i poruke vjerovati ili ne.

Vrh

PostPostano: Pon svi 16, 2022 09:39 

Zaključak: ako se Crkva još nije izjasnila ni ZA niti PROTIV ukazanja, vjerniku je ostavljena sloboda hoće li u ukazanja i poruke vjerovati ili ne.

Kako RKT Crkva "gleda" na ova ukazanja ne znam, ali u ovome, barem ja, ne vidim ništa suprotno KKC-u
.
GLAD JE PRED VRATIMA
(Ukazanja u Trevinganu: Blažena Djevica Marija, vidjelici Giseli Cardi
"Draga djeco, hvala vam što ste se odazvali mom pozivu u vašim srcima. Draga djeco, koliko mojih suza pada na ovo čovječanstvo koje se predalo grijehu. Molite za moju Crkvu koja je sada u sjeni iste tame koja će se spustiti na vas, ali oni koji imaju vjeru ne trebaju se bojati.
Ja, vaša Majka, stavljam svakog od vas na pravo mjesto. Morate se boriti kao pravi vojnici: vaše glavno oružje je molitva i sveta krunica, najjače oružje protiv Sotone, koji je sada mnogo bjesniji jer zna da mu vrijeme dolazi kraju.
Draga djeco, uvijek budite blizu molitve: nikada ne odstupajte od nje jer će to biti jedino što ćete imati u vremenima koja dolaze. Djeco moja, opskrbite se hranom jer je glad pred vratima.
Budite složni kao braća i sestre i idite naprijed bez ikakvog straha; onima koji su blizu Gospodina ne može se pokolebati srce zbog svega što dolazi jer će On podmiriti vaše potrebe, kakve god one bile. Sada vas blagoslivljam u ime Svetog Trojstva - Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen."

Vrh

PostPostano: Pon svi 16, 2022 20:47 

Kako RKT Crkva "gleda" na ova ukazanja ne znam, ali u ovome, barem ja, ne vidim ništa suprotno KKC-u
.
GLAD JE PRED VRATIMA
(Ukazanja u Trevinganu: Blažena Djevica Marija, vidjelici Giseli Cardi
"Draga djeco, hvala vam što ste se odazvali mom pozivu u vašim srcima. Draga djeco, koliko mojih suza pada na ovo čovječanstvo koje se predalo grijehu. Molite za moju Crkvu koja je sada u sjeni iste tame koja će se spustiti na vas, ali oni koji imaju vjeru ne trebaju se bojati.
Ja, vaša Majka, stavljam svakog od vas na pravo mjesto. Morate se boriti kao pravi vojnici: vaše glavno oružje je molitva i sveta krunica, najjače oružje protiv Sotone, koji je sada mnogo bjesniji jer zna da mu vrijeme dolazi kraju.
Draga djeco, uvijek budite blizu molitve: nikada ne odstupajte od nje jer će to biti jedino što ćete imati u vremenima koja dolaze. Djeco moja, opskrbite se hranom jer je glad pred vratima.
Budite složni kao braća i sestre i idite naprijed bez ikakvog straha; onima koji su blizu Gospodina ne može se pokolebati srce zbog svega što dolazi jer će On podmiriti vaše potrebe, kakve god one bile. Sada vas blagoslivljam u ime Svetog Trojstva - Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen."

U KKC-u stoji da privatna ukazanja nisu ni obvezna ni mjerodavna, a strože će biti suđeni oni koji u usta Djevice Marije stavljaju poruke koje sami sastavljaju. Oprez s tim...

Za sve koji žele širiti Gospina ukazanja - činite ono što čini i Papa (ni lijevo ni desno od toga).
Molite krunicu - papa Ivan Pavao II. napisao je lijepo apostolsko pismo o krunici i kako ju treba moliti i za što (za obitelji i za mir...)
Papa Franjo je u ožujku sastavio Posvetnu molitvu Bezgrešnom Srcu Marijinu za obraćenje Rusije i za prestanak rata u Ukrajini.
Imate li ju?
Molite li? :wink:

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC + 01:00 sata