Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned lis 24, 2021 21:55

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 767 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Sljedeće

Sviđa li vam se stil rada i komuniciranja pape Franje?
1. Da, jako mi se sviđa, mislim da možemo očekivati mnogo dobroga 63%  63%  [ 44 ]
2. Još ne znam, pričekat ću s mišljenjem dok ne vidim kako će se papa nositi s teškim problemima i izazovima 13%  13%  [ 9 ]
3. Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati 24%  24%  [ 17 ]
Ukupno glasova : 70
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Pon lis 26, 2020 08:31 

Vidio sam. :;

Vrh

PostPostano: Pon lis 26, 2020 17:32 

Sve je to lijepo i krasno, no sta mislis kakvu bi pomoc Hrvatska dobila da je 1991. papa bio Franjo, a ne velikan poput sv.Ivana Pavla II. Kladim se da bi Franjo imao telefonski poziv pun ljubavi prema onom bradonji Pavlu.

Ma mogli bi zaboraviti na Vatikansko priznanje :DD
Inače, svako malo netko treba objašnjavati što je papa htio reći, pa mu prekrajaju rečenice a on sam mudro šuti umjesto da objasni.

Vrh

PostPostano: Pon stu 02, 2020 00:09 

Adrijana:
"Enciklika "Fratelli tuti" je vrlo dobar Papin stav i hvala Bogu što ju je napisao, nama za utjehu... "
Enciklika je sasvim u skladu s onim što je papin zastupnik izjavio kad su ga pitali o Stepincu: Da, ne će biti priznanja sve dotle dok se SPC ne složi s tim. Prioritet je ovog trena uspostava jedne jedinstvene Crkve (valjda zajednice KC i PC?) a sve drugo mora biti manje važno. Ne znam točne riječi ali to je otprilike bio smisao...
Slično Enciklika "Fratelli tuti" neprestano inzistira na tome kako su svi ljudi braća i moraju se voljeti, muslimane se prikazuje kao žrtve okolnosti (iako imamo priliku ne samo posljednjih dana nego čak i godina promatrati njihov teror prema ljudima Europljaanima a i šire, kao i prema crkvenim građevinama l to u sve većem broju) a katolici su oni kojima se latentno ali permanentno predbacuje ni manje ni više nego nehumanost prema tim siročićima ubojicama mekog srca :)) .
Ovdje već nije riječ samo o ujedinjenju kršćana nego i svih ili bar većine vjera na svijetu a kako je ovo drugo planirano ujedinjenje šire, bit će da je ono i bitnije. aktualnije.

A komu to? - pa papi, naravno.
Pokušava li on to na kraju 'zavladati' cijelim svijetom?
Ne kažem da će mu uspjeti niti sam sigurna da mu je baš to namjera - možda je samo populsit , željan publiciteta i slave, ali da se globalistički nastrojeno i i krajnje neprikladno ponaša, odnosno izražava osobito prema katolicima, to je nesumnjivo.
Prema tome, ako smo svjesni svog katoličanstva i svoje pripadnosti hrvatskom narodu, nipošto to njegovo ponašanje i izjave kao i spomenuta enciklika koja kao da u stvari slavi SINKRETIZAM svih vjera, a Krista, jedinog Spasitelje niti ne spominje, odnosno traži jednakost svih s tim da su izgleda za njega katolici najmanje važni, ne može se reći da je sve to 'nama za utjehu?!

Vrh

PostPostano: Pon stu 02, 2020 08:32 

Masonska posla...stvaranje jedne vjere, vjere u covjeka...

Vrh

PostPostano: Pon stu 02, 2020 16:49 
Administrator

Papine izjave o istospolnim brakovima izvučene su iz konteksta, objavili su danas mnogi mediji.
"Vatikansko državno tajništvo prošli je tjedan poslalo pismeno objašnjenje veleposlanicima u kojem među ostalim stoji kako su dvije Franjine izjave, odgovori na dva različita pitanja, montirani u jednu izjavu, s izrezanim kontekstom i pitanjima".
Kako sam već napisao, jedna je da roditelji ne trebaju napuštati svoje dijete ako ima homoseksualne sklonosti, da ono ima pravo biti dio obitelji dakle u tom smislu pravo na svoju obitelj, i druga da treba definirati poseban zakon za izvanbračne zajednice, kako bi bio odvojen od zakona o braku kao isključivoj zajednici muškarca i žene.
Tako nešto se već vidjelo i prije službenog prikazivanja cijelog filma, a sada je potvrđeno iz Vatikana.

Jasno je da Papa ima nespretnih izbora riječi, ali izokretati smisao njegovih riječi izvlačenjem iz konteksta je zlonamjerna manipulacija.
Očito moramo dobro provjeravati svaku vijest koju nam prenose sekularni ali i neki protupapini mediji.

Vrh

PostPostano: Pon stu 02, 2020 17:40 

Adrijana:
"Enciklika "Fratelli tuti" je vrlo dobar Papin stav i hvala Bogu što ju je napisao, nama za utjehu... "
Enciklika je sasvim u skladu s onim što je papin zastupnik izjavio kad su ga pitali o Stepincu: Da, ne će biti priznanja sve dotle dok se SPC ne složi s tim. Prioritet je ovog trena uspostava jedne jedinstvene Crkve (valjda zajednice KC i PC?) a sve drugo mora biti manje važno. Ne znam točne riječi ali to je otprilike bio smisao...
Slično Enciklika "Fratelli tuti" neprestano inzistira na tome kako su svi ljudi braća i moraju se voljeti, muslimane se prikazuje kao žrtve okolnosti (iako imamo priliku ne samo posljednjih dana nego čak i godina promatrati njihov teror prema ljudima Europljaanima a i šire, kao i prema crkvenim građevinama l to u sve većem broju) a katolici su oni kojima se latentno ali permanentno predbacuje ni manje ni više nego nehumanost prema tim siročićima ubojicama mekog srca :)) .
Ovdje već nije riječ samo o ujedinjenju kršćana nego i svih ili bar većine vjera na svijetu a kako je ovo drugo planirano ujedinjenje šire, bit će da je ono i bitnije. aktualnije.

A komu to? - pa papi, naravno.
Pokušava li on to na kraju 'zavladati' cijelim svijetom?
Ne kažem da će mu uspjeti niti sam sigurna da mu je baš to namjera - možda je samo populsit , željan publiciteta i slave, ali da se globalistički nastrojeno i i krajnje neprikladno ponaša, odnosno izražava osobito prema katolicima, to je nesumnjivo.
Prema tome, ako smo svjesni svog katoličanstva i svoje pripadnosti hrvatskom narodu, nipošto to njegovo ponašanje i izjave kao i spomenuta enciklika koja kao da u stvari slavi SINKRETIZAM svih vjera, a Krista, jedinog Spasitelje niti ne spominje, odnosno traži jednakost svih s tim da su izgleda za njega katolici najmanje važni, ne može se reći da je sve to 'nama za utjehu?!

Kristinka,
Ako možemo razgovarati o istini, gdje si ti, molim te, u ovoj njegovoj enciklici našla da mu je prioritet ujedinjenje Crkvi ili čak da se neprikladno ponaša prema nama katolicima? (Ako može neki citat, ali ne interpretacija s raznih tradicionalističkih blogova i stranica….)

Riječ je o socijalnoj enciklici koja zagovara mir, nenasilje, društvenu pravdu, zauzimanje za najslabije u društvu, protiv je smrtne kazne… a usmjerena, ne samo nama katolicima, nego su u vidu osobito muslimani (povod je jedan dublji razgovor s velikim imamom), a namjera je „pružiti ruku mira“ kao nekada sv. Franjo, a ne poziv na križarske ratove (to nažalost zazivaju današnji masoni unutar Crkve).

Jer muslimanima danas govoriti o potrebi ukidanja smrtne kazne, govoriti o „ponovnom susretu“ i o našim kulturama kojima je zajednička vjera u Jednog Boga, zatim o prestanku nasilja, o zajedničkim neprijateljima od kojih su posebno spomenuti „liberalizam bez solidarnosti“, stvaranje „univerzalne vjere i jednakosti“ što je zapravo relativizam svih postojećih moralnih zakona, zatim pogubnost individualizma i „apsolutnog prava na privatno vlasništvo“ koje propagira bogataška manjina držeći cijeli ostali svijet u ropstvu siromaštva….

I nije istina da se Isus Krist uopće ne spominje, ne znam otkuda ti ta ideja…? Cijelo drugo poglavlje zapravo je interpretacija prispodobe o milosrdnom Samaritancu u kojoj je Papa na interesantan način opisao likove i uloge iz prispodobe prema sadašnjim prilikama. I tu nisu samo kršćani „nemilosrdni leviti i svećenici“, jer Papa jasno govori i o ulozi ranjenoga kojemu nitko ne priskače u pomoć, a i o „razbojnicima“, a tko čita lako će prepoznati o kome tu zapravo govori.

Najčešće citirana je prethodna enciklika „Caritas in Veritate“ pape Benedikta, pa se može reći da je tu zapravo papinski kontinuitet, a zapravo ima puno citata i iz Svetog Pisma, od crkvenih otaca, od poruka biskupa iz svih krajeva svijeta… Tako da govoriti o sinkretizmu je posve bespredmetno. Preporučam da se najprije pročita, ako ne cijela, onda barem u nekim dijelovima…

Ovog Papu se možda može kritizirati u pojedinim stvarima i slučajevima – kao i svakog drugog, ali dovoditi u pitanje njegov autoritet i našu poslušnost Svetom Ocu, a pozivati se na hrvatstvo i nekakvu pravdu nije 100% u redu.

Moje zamjerke Svetom Ocu su kao što sam i prije navela popustljiv stav prema SPC u vezi Stepinca i uvođenje "idola" na Sinodu o Amazoniji prošle godine, može mu se spočitavati i "neinformiranost" u vezi onog skandala s američkim nadbiskupom, ali još uvijek je on naš Papa i otpor prema njemu se ne može generalizirati. Nismo ni protestanti niti sedevakantisti.

Vrh

PostPostano: Pon stu 02, 2020 17:44 

Masonska posla...stvaranje jedne vjere, vjere u covjeka...

Ne radi se o tome... Papa upravo to kritizira u broju 100., a i na drugim mjestima:

100. I am certainly not proposing an authoritarian and abstract universalism, devised or planned by a small group and presented as an ideal for the sake of levelling, dominating and plundering. One model of globalization in fact “consciously aims at a one-dimensional uniformity and seeks to eliminate all differences and traditions in a superficial quest for unity… If a certain kind of globalization claims to make everyone uniform, to level everyone out, that globalization destroys the rich gifts and uniqueness of each person and each people”. This false universalism ends up depriving the world of its various colours, its beauty and, ultimately, its humanity. For “the future is not monochrome; if we are courageous, we can contemplate it in all the variety and diversity of what each individual person has to offer. How much our human family needs to learn to live together in harmony and peace, without all of us having to be the same!”

Vrh

PostPostano: Pon stu 02, 2020 19:51 

Papine izjave o istospolnim brakovima izvučene su iz konteksta, objavili su danas mnogi mediji.
"Vatikansko državno tajništvo prošli je tjedan poslalo pismeno objašnjenje veleposlanicima u kojem među ostalim stoji kako su dvije Franjine izjave, odgovori na dva različita pitanja, montirani u jednu izjavu, s izrezanim kontekstom i pitanjima".
Kako sam već napisao, jedna je da roditelji ne trebaju napuštati svoje dijete ako ima homoseksualne sklonosti, da ono ima pravo biti dio obitelji dakle u tom smislu pravo na svoju obitelj, i druga da treba definirati poseban zakon za izvanbračne zajednice, kako bi bio odvojen od zakona o braku kao isključivoj zajednici muškarca i žene.
Tako nešto se već vidjelo i prije službenog prikazivanja cijelog filma, a sada je potvrđeno iz Vatikana.

Jasno je da Papa ima nespretnih izbora riječi, ali izokretati smisao njegovih riječi izvlačenjem iz konteksta je zlonamjerna manipulacija.
Očito moramo dobro provjeravati svaku vijest koju nam prenose sekularni ali i neki protupapini mediji.

Zašto se onda to nije događalo Ivanu Pavlu II i Benediktu XVI? Neka otvoreno i nedvosmisleno, pa čak i oštro kaže, a ne svaki put neko mumljanje i buka u komunikacijskom kanalu koju onda koristi Index i njemu slični. Jbg, došao je iz Južena Amerike i uopće ne se ne trudi shvatiti Europu...

Opet kažem, on je moj Papa i moj poglavar, no brate stvarno ovo više postaje tragikomično... A i naši biskupi, to neću ni komentirati. Što ne kažu Frani tko je Amfilohije, tko je Jovan Ćulibrk, što to Porfirije pjevuši, što je SPC (svetosavska sekta), a ne bit mutavi... Uostalom, vidila im se mutavost kad su oni komunistički austrijski popi svalili drvlje i kamenje na Bleiburg...

Vrh

PostPostano: Uto stu 03, 2020 17:12 

Slažem se. Da mu je izričaj jasan, manja bi bila mogućnost za manipuliranje.
Vidim na IKI da je dao interview Politici. Nije me zanimalo pa nisam čitala.

Vrh

PostPostano: Uto stu 03, 2020 17:58 

Ako ćemo o nedvosmislenom izričaju, evo pravog govora:

Citat:
O, sinovi božji! Nakon što obećaste Bogu da ćete održavati mir u vašoj zemlji i da ćete vjerno pomagati Crkvi da ostvaruje svoja prava, držeći se tog obećanja snažnije nego ostali, vi koji dođoste na pravi put koji vam je Bog ukazao, primićete naknadu za svoja djela tako što ćete primjeniti svoje viteštvo na jednoj drugoj stvari. Ovo je stvar koja se tiče Boga koji nam se nedavno svima prikazao i koji vas upravo sada posmatra. On zahtjeva da se, bez ikakvog odlaganja, stavite na raspolaganje vašoj braći s Istoka koji su već, mnogo puta, tražili vašu pomoć.

Kao što to mnogi među vama već znaju, narod koji je došao iz Perzije, Turci, su potpuno zavladali njihovom teritorijom. Došli su sve do Sredozemnog mora, preciznije, do mjesta zvanog Rog Svetog Đorđa [Bosfor], te neprestano napreduju na uštrb krišćanskih zemalja u zemljama Rimljevine [Vizantijsko carstvo, jedini nasljednik Rimskog carstva], i to nakon što su ih čak sedam puta napali i isto toliko puta izazvali rat sa njima. Mnogi su pali pod udarima njihovog mača; mnogi drugi su uzeti kao robovi. Turci uništavaju crkve; pustoše Kraljevstvo Boga.

Ukoliko nastavite oklijevati i ništa ne činiti, božji podanici će u tom području nastaviti biti još gore žrtve ove invazije. Ja vas ubjeđujem i pokorno molim – a to nisam ja ko vas pokorno moli, nego sam Gospodin – vas, glasonoše Kristove, kojem god staležu naroda pripadali, bili vi vitezovi ili pješaci, bogati ili siromašni, oni koji se često ispovjedaju, da se stavite na raspolaganje ostalim krišćanima i da otjerate ovaj nesretni narod daleko od naših granica. Kažem vama koji ste ovdje, tražim da se kaže onima koji su odsutni: Krist tako naređuje. Svima koji krenu i koji umru na ovom putu bilo na zemlji ili na moru, svima koji umru braneći se od neznabožaca ću dati otpuštenje od svih njihovih grijeha. To, u ime autoriteta koje imam od Boga, dajem onima koji će učestvovati na ovom putu.

Kakva sramota, da se jedan narod tako omržen, tako ponižen, rob demonima sve vrste, nameće naciji koja se sva posvetila kultu Boga i koja se diči biti krišćan! Šta vam sve može predbaciti sam Gospodin ukoliko ne nađete čovjeka koji je, kao i vi, zaslužio da ga se zove krišćan! Krenite u boj protiv nevjernika – ovo je boj u kojem se vrijedi boriti i koji je zaslužio da se završi pobjedonosno – vi koji ste do sada ratovali u privatnim i osvajačkim ratovima, na štetu braći vjernicima! Postaće Kristovim vitezovima oni koji su do sada bili razbojnicima! Neka se bore za ispravnu stvar i protiv varvara, oni koji su se ovdje borili protiv braće i rođaka! Dobićete vječnu slavu ako krenete, vi koji ste plaćenici za par dukata! Radićete za duplu slavu, vi koji se umorite na uštrb vaše duše i vašeg tijela! Ovdje bijahu tužni i siromasi; tamo će biti sretni i bogati. Ovdje bijahu neprijatelji Gospodinovi; tamo će biti njegovi prijatelji
.

Urban II, Claremont, 27.studenog Godine Gospodnje 1095.

Vrh

PostPostano: Uto stu 03, 2020 21:07 

Evo ti si prenio originalan tekst od pape Urbana i tu vidimo njegovu stvarnu nakanu: odvratiti zavađene plemiće-vitezove od međusobnih osveta i općeg razbojništva i usmjeriti njihovu vojnu snalažljivost na obranu kršćanstva, da spase svoje duše... S vremenom će se ti vojni redovi ili 1.) produhoviti i prihvatiti ključnu ulogu u pomaganju potrebitima (hodočasnicima) ili će 2.) nastaviti s razbojništvima čak i protiv svojih (npr. sramotna križarska pljačka Zadra)...

Aevo što i papa Franjo piše (da se vratim na prijašnju temu):

Citat:
283. Sincere and humble worship of God “bears fruit not in discrimination, hatred and violence, but in respect for the sacredness of life, respect for the dignity and freedom of others, and loving commitment to the welfare of all”.

Truly, “whoever does not love does not know God, for God is love” (1 Jn 4:8). For this reason, “terrorism is deplorable and threatens the security of people – be they in the East or the West, the North or the South – and disseminates panic, terror and pessimism, but this is not due to religion, even when terrorists instrumentalize it.

It is due, rather, to an accumulation of incorrect interpretations of religious texts and to policies linked to hunger, poverty, injustice, oppression and pride.

That is why it is so necessary to stop supporting terrorist movements fuelled by financing, the provision of weapons and strategy, and by attempts to justify these movements, even using the media.

All these must be regarded as international crimes that threaten security and world peace. Such terrorism must be condemned in all its forms and expressions”.

Religious convictions about the sacred meaning of human life permit us “to recognize the fundamental values of our common humanity, values in the name of which we can and must cooperate, build and dialogue, pardon and grow; this will allow different voices to unite in creating a melody of sublime nobility and beauty, instead of fanatical cries of hatred”.
(Fratelli tutti, 2020.)

Vrh

PostPostano: Sri pro 23, 2020 11:55 

Slučajno naletjeh na ovo (od prije nekoliko mjeseci)- "Papa Franjo- poglavar Katoličke crkve poslao je kardinala Konrada Krajewskog da pomogne skupini transeksualaca u talijanskom mjestu Torvaianica, jer se zbog krize koronavirusa ne mogu prostituirati i tako zarađivati za život. Donirao im je novac, a oni su mu zahvalili videoporukom."
Nisam to prije vidjela jer inače ne pratim puno njega, kao ni npr. Severinu...
Sve manje mi se sviđa.

Vrh

PostPostano: Sri pro 23, 2020 14:05 

Komunisti su priča za sebe a njihove zločine ne možemo prepisati ni Srbima a ni Hrvatima. Jednako su postradali svi koji su se suprotstavili bez obzira na nacionalnost i vjersku pripadnost.
Samo u SPC je postradalo i preko 1000 klerika od strane komunista.

Nije istina da je stradalo 1000 srbijanskih klerika!
najviše su stradali katolički svećenici i redovnici, njih je stradalo preko 1000,a sveštenika puno manje!

Ruskih pravoslavnih svećenika je jako puno stradalo, pogotovo poslije okotbarske revolucije
Ruski episkopi i patrijarski nisu ulazili u velike dilove sa komunistima...srbijanski prote i episkopi su bili u dosta dobrim odnosima , nisu oni nimalo stradali
Nađi neke valjane izvore pa nam argumentiraj linkovima o tim navodnim žrtvama sveštenika, molim lepo?

Vrh

PostPostano: Sri pro 23, 2020 16:08 

Ma ljudi moji , dobar je ovaj papa :))

Vrh

PostPostano: Pet srp 16, 2021 21:49 

Naš Papa je potreban molitve, za zdravlje i za olakšanje patnje u nošenju križa... :(

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 767 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata