Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri svi 25, 2022 04:41

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Pobačaj
PostPostano: Pet svi 13, 2022 11:12 

Nikad nisam vidjela da se otac tako brine o invalidnom djetetu, rijetko ako ikad

Vrh

PostPostano: Pet svi 13, 2022 19:38 

to pitaš, Zujko, [b]ali sam si dao odgovor:[/b]

KOLIKO je (budućih) majki spremno na ovakvu žrtvu?
Jadne majke...Sirote žene koje učine abortus...
Ono Svjedočanstvo (link ispod) trebao bi pročiztati svaki ginekolog "majstor" koji čini taj zločin; svaki političar u saboru!
Sjetimo se! Jesmo li skupljali novac za onu djevojčicu da može u SAD gdje će joj stručnjaci spasiti život? Skupljeno je i više ot potrebne svote, ako se ne varam. I sada bi - za operativni zahvat uz rez maternice i uz lasersko uklanjanje tumora. Zar su samo Japanci stručnjaci za takav zahvat? Možda, ne znam.
Zujko, je li u pozadini svega još nešto, a ne samo tumor? Ne znam! Ali svakako da su mediji (prednjači RTRL kao TV kuća) našli priliku napasti/kriviti "sumnjive male grupe moćnih" kao i RKT Crkvu...
Rasulo vjernika katoličke vjeroispovijesti je očito. Dakako, samo možemo moliti. I molimo!! Jer sumnjam da Mirela Čavajda shvaća što je abortus, pogotovo u 25. tjednu...
Stoga stavljam link SVJEDOČANSTVO G. JESSEN - za one buduće majke koje bi POMISLILE učiniti abortus.
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... =43&t=6853
Treba ga svakako pročitati.

Da, jesam, al da čujem i ostala mišljenja:)

Pa ovo je prilika da se progura nešto, očito, jel, neki dolaze na svoje, vikanjem i traženjem svojih prava, eto pozadine, pobačaj se želi prikazat kao nešto normalno i kao neka bezizlazna situacija.

6.Božja zapovijed, ne ubij! Pitanje je, što tu točno nije jasno, a da već nije razjašnjeno prije tj tokom povijesti čovječanstva, što je to tolko konfuzno u šestoj Božjoj zapovijedi..

Radi se eutanazija nad starijima i radi se pobačaj nad nerođenom djecom, uopće ne znam kako bih nazvao tu situaciju, eugenika na djelu.

Ako stavimo vjeru na stranu, znam neke pojedince koji nisu vjernici a strogo se protive pobačajima, što s njima, u koju skupinu ti ljudi spadaju a nisu "katolibani"..

Pozivanje na srednji vijek i zadrtost katolibana odnosno to isto vraćanje u srednji vijek, većinom dolaze od progresivne ljevice koja propagira a što drugo, nego napredak, i sve je to super, samo je pitanje, kakav napredak, bez Boga, jel.
Sve može, sve dolazi u obzir, samo nemojte Boga spominjat i uzimat ga u obzir i sve će biti ok, eto, to je taj napredak.

Daje se prednost znanosti i medicini, a gdje je tu moral i etika?

Čitao sam malo svjedočanstvo od dr.Glorije Polo "Nesreća s udarcem munje". A spominje se i pobačaj..

Kad smo došli do pete zapovijedi, Gospodin mi je dao vidjeti da sam strašan ubojica jer sam počinila najgori od svih zločina: pobačaj.
Osim toga sam financirala nekoliko pobačaja jer sam tvrdila da žena ima pravo izabrati želi li biti trudna ili ne. Bilo mi je dano čitati iz Knjige Života i strašno me pogodilo kad sam vidjela da je jedna četrnaestogodišnjakinja djevojka na moj savjet pobacila. Loše sam savjetovala i druge djevojke, među njima svoje tri nećakinje, kad sam i govorila o zavođenju i modi, kad sam ih savjetovala da koriste svoje čari i da koriste kontracepciju. To je oblik kvarenja mladeži koji još otežava strahovit grijeh pobačaja.

Kad god se prolijeva dječja krv, to je poput prinošenja žrtve paljenice Sotoni, i to duboko ranjava Gospodina. U Knjizi Života vidjela sam kako nastaje ljudska duša, vidjela sam trenutak kada sjeme ulazi u jajašce. Tada frcne prekrasna iskra, svjetlost koja blista sjajem Boga Oca. Čim je majčino tijelo oplođeno, biva osvijetljeno svjetlom duše. Kod pobačaja duša jauče i viče od boli i taj krik se čuje sve do neba koje je potreseno. Taj krik odzvanja i u paklu, ali ondje je to krik radosti! Koliko se djece ubija svakog dana! To je pobjeda pakla. A kao cijena, kod svakog prolijevanja te nedužne krvi biva oslobođen još jedan zloduh. Ja sam umazana tom krvlju i moja je duša posve tamna. Zbog tih sam pobačaja izgubila osjećaj za grijeh. Za mene je to sve bilo u redu. A tek djeca kojoj nisam dala živjeti jer sam nosila spiralu! Nije čudo da sam uvijek bila ogorčena, frustrirana, depresivna. I u tu sam proaliju upadala sve više i više. Ne mogu reći da nisam nikad nikog ubila! A svi ti ljudi koje sam prezirala, mrzila, koje nisam voljela! I to je vrsta ubojstva jer ljudi ne umiru samo od metka. Možemo ubiti mržnjom, zloćom, zavišću i ljubomorom.

Vrh

PostPostano: Sub svi 14, 2022 09:40 

Zujko, ma svi znamo što je u 5. Zapovijedi, što je ubojstvo bilo koje vrste....
Jesi li znao da su u Petrovoj bolnici (ZG) ponudili da carskim rezom porode maloga - mislim da već ima ime - Grga?), nakon toga da uvidom u pravo stanje eventualno obave i kirurški zahvat...Pa ako dijete ne preživi, bila bi to PRIRODNA smrt (Božja volja, nikako ne bi bilo UBOJSTVO abortusom).
Kako sam čuo - "mama" Mirela je to odbila (namjerno sam stavio navodnike)!
Ali ZAŠTO???????? Što se krije iza hajke-kampanje već nazvanoj Slučaj Čavajda?
Ovo je PRISTAJANJE NA "PLES" PO DIKTATU ZLOGA!
Nikad nisam vidjela da se otac tako brine o invalidnom djetetu, rijetko ako ikad

Totus Tusus, pročitaj link samo jednog primjera...Imaš na Netu ako tražiš.
"Jedan mi mladi otac reče: "Tek sada mi se život čini ispunjenim. Tražim sve moguće načine da svom djetetu pomognem, a istodobno tražim životne putove, razmišljam o smislu života i osjećam se ispunjenim nekom humanošću, dobrotom i sadržajem koji može dati samo ljubav kojoj je temelje iskopala patnja. "
http://vrtic.kblj.hr/kutak-za-roditelje ... m-djetetom

Vrh

PostPostano: Sub svi 14, 2022 16:36 

Moja sestra je imala spontani pobačaj, danima je prije pokušavala doći do doktorice, nitko nije dizao slušalicu.
Sad je opet trudna, dok ju je pregledavala ultrazvukom, doktorica je obavila tri telefonska razgovora istodobno.
Ja pokušavam začeti dijete s mužem, na prvi pregled ću morati čekati 2 mjeseca, a da se uopće naručim sam morala odlaziti s posla prije kraja radnog vremena jer se medicinska sestra (ona ista koja se nije javljala ni mojoj sestri) naprosto odbija javljati na telefon.

I ovo je sve na početku puta. Ajmo malo pričati o tom.

P.s. kad su na ultrazvuku ustanovili da srce ne kuca (od prve bebe od moje seke), dali su joj neke tablete za pobačaj. I standardna procedura je naprosto pobaciti u wc školjku i pustiti vodu. Najdoslovnije. Pa ajmo malo o tom, molim vas

Vrh

PostPostano: Sub svi 14, 2022 17:15 

Zujko, ma svi znamo što je u 5. Zapovijedi, što je ubojstvo bilo koje vrste....
Jesi li znao da su u Petrovoj bolnici (ZG) ponudili da carskim rezom porode maloga - mislim da već ima ime - Grga?), nakon toga da uvidom u pravo stanje eventualno obave i kirurški zahvat...Pa ako dijete ne preživi, bila bi to PRIRODNA smrt (Božja volja, nikako ne bi bilo UBOJSTVO abortusom).
Kako sam čuo - "mama" Mirela je to odbila (namjerno sam stavio navodnike)!
Ali ZAŠTO???????? Što se krije iza hajke-kampanje već nazvanoj Slučaj Čavajda?
Ovo je PRISTAJANJE NA "PLES" PO DIKTATU ZLOGA!

Totus Tusus, pročitaj link samo jednog primjera...Imaš na Netu ako tražiš.
"Jedan mi mladi otac reče: "Tek sada mi se život čini ispunjenim. Tražim sve moguće načine da svom djetetu pomognem, a istodobno tražim životne putove, razmišljam o smislu života i osjećam se ispunjenim nekom humanošću, dobrotom i sadržajem koji može dati samo ljubav kojoj je temelje iskopala patnja. "
http://vrtic.kblj.hr/kutak-za-roditelje ... m-djetetom

Nisam znao, zapravo, to mi je prvi glas, koma.
Mediji vrište protiv Crkve, točno se vidi na čiji mlin vodu tjeraju, strašno..

Ajmo napravit jednu usporedbu, ako bi mogli, u ono vrijeme, rulja je bjesomučno vikala, "razapni ga", "razapni ga", pusti barabu.. Isti je slučaj s današnjim svijetom, odnosno raznim ideologijama, pokretima koji se protive kršć.nauku a koji propagiraju smrt čovjeka ili duhovnu smrt čovjeka.

Vrh

PostPostano: Sub svi 14, 2022 19:44 

Ajmo napravit jednu usporedbu, ako bi mogli, u ono vrijeme, rulja je bjesomučno vikala, "razapni ga", "razapni ga", pusti barabu.. Isti je slučaj s današnjim svijetom, odnosno raznim ideologijama, pokretima koji se protive kršć.nauku a koji propagiraju smrt čovjeka ili duhovnu smrt čovjeka.

TO ti je doslovce TO! Smeta...Mnogima smeta i to baš Onaj u koga bi trebali imati neuzmjerno povjerenje. I koji bi (da nije NETRAGOM nestala vjera našeg naroda) sigurno pomogao. To je tema o kojoj bih s tobom najradije preko PP... Vidiš

P.s. kad su na ultrazvuku ustanovili da srce ne kuca (od prve bebe od moje seke), dali su joj neke tablete za pobačaj. I standardna procedura je naprosto pobaciti u wc školjku i pustiti vodu. Najdoslovnije. Pa ajmo malo o tom, molim vas

Marietta87, Dijete je umrlo, bilo mrtvo - srce nije radilo pa to nije bio feticid!
Moja sestra je imala spontani pobačaj, danima je prije pokušavala doći do doktorice, nitko nije dizao slušalicu...
Ja pokušavam začeti dijete s mužem, na prvi pregled ću morati čekati 2 mjeseca(...) (ona ista koja se nije javljala ni mojoj sestri) naprosto odbija javljati na telefon.

I ovo je sve na početku puta. Ajmo malo pričati o tom.

Ovo je potpuno dijametralno suprotno slučaju koji diže paniku jer ovdje medicinsko osoblje odbija pregled, kojeg je zakonski i tebi potreban zbog željene trudnoće(ne neželjene). Tvoj slučaj je uprotano zagovaranju, nagovaranju, pritisku da se izvrši abortus(ubojstvo) djeteta u 25. tjednu trudnoće i to odbacivši u moja dva prethodna postu: ponudu Petrove bolnice i mogućnost operacije putem robota u bolnici sestara Milosrdnica zvanoj Vinogradska. Po zakonu se abortus nakon 10. tjedna trudnoće (takvu informaciju sam dobio, ne znam njenu točnost) ne smije izvoditi/obaviti. Alo......Ajmo! Pričajmo, mada sam šturo sem napisao ključno od tebe navedeno!

Vrh

PostPostano: Sub svi 14, 2022 20:17 

Da se malo pojasne stvari zagovornicima abortusa ili onima u nedoumici:
https://www.klinikazapobacaje.com/u-koj ... nje-zivot/

U mnogim ukazanjima Gospa i Isus su upozoravali da su grijesi abortusa uzroci ratovima, da "moderna znanost negira ISTINU, jer samo jedna istina može postojate, nikako dvije, pa i 10(vidi link ispod), a da strastveni oslon na ratio - samo razumski pristup rješavanju naših problema vodi u propast. I navažnije: negiranje istine priprema put Antikristu (Gospina izjava).
https://www.index.hr/vijesti/clanak/kad ... 01541.aspx

Vrh

PostPostano: Ned svi 15, 2022 09:26 

Da medijima, točnije novinarima, time i glavnim urednicima opće više nije stalo do ISTINITOSTI onoga što iznose u javnost, nego samo da vijest što više liči na onu iz Crne kronike (samo da bude bombastična), dokaz je i izvještavanje da dijete koje nosi g-đa Mirela ima TUMOR u glavi.
Našao sam, konačno, istinu - dijete ima Hidrocefalus (vidi link o toj bolesti).
Mijenja li sve ovo moje stav, barem mišljenje o ovome slučaju? Donekle, ali i dalje sam protiv pritiska koji se vrši na zdravstvene djelatnike prozivajući ih klerikaliziranima kao i naše cijelo zdravstvo. I dakako - protiv ubojstva djeteta na bilo koji način - i dalje ostajem (vjerujem kao i mnogi vjernici).
I o ovoj temi više ne bih.

https://krenizdravo.dnevnik.hr/zdravlje ... -lijecenje

Vrh

PostPostano: Ned svi 15, 2022 12:48 

Aj zdrave sine, ne dociraj mi i ne uspoređuj moju situaciju s Mirelom Čavajdom jer je 1)neusporediva i 2) nisam ničime implicirala da nas uspoređujem.
Sigurno si umoran od hodanja za život, pa ti ne uzimam za zlo, a vjerojatno te i sunce opalilo u glavu.
Ono što sam htjela napisati, i samo to, je i da ženu koja želi ostati trudna čeka muka u snaženju u hrvatskom javnom zdravstvu i da su zadnja rupa na svirali državi, ali istovremeno su svi jako involvirani oko zbivanja u njenoj rupi. Tko hoda za žene majke? Kog briga za žene majke?

Zadnja izmjena: Marietta87; Ned svi 15, 2022 12:51; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Ned svi 15, 2022 12:49 

Lol i još mi bolda riječi :lol:

Vrh

PostPostano: Ned svi 15, 2022 14:36 

Aj zdrave sine, ne dociraj mi i ne uspoređuj moju situaciju s Mirelom Čavajdom jer je 1)neusporediva i 2) nisam ničime implicirala da nas uspoređujem.
Sigurno si umoran od hodanja za život, pa ti ne uzimam za zlo, a vjerojatno te i sunce opalilo u glavu.
Ono što sam htjela napisati, i samo to, je i da ženu koja želi ostati trudna čeka muka u snaženju u hrvatskom javnom zdravstvu i da su zadnja rupa na svirali državi, ali istovremeno su svi jako involvirani oko zbivanja u njenoj rupi. Tko hoda za žene majke? Kog briga za žene majke?

Nisam baš vezan uz postelju - Bogu hvala - ali ne napuštam svoje mjesto...Zdravlje mi je jako narušeno, no kad bih mogao u taj hod sigurno ne bih. Još im samo manjkaju zviždaljke. Marširaju umjesto da su BAŠ SVI otišli pred Svetohranište i izmilili baš svaki sudionik marša jednu Slava Ocu. Mnogo korisnije nego ova parada(gej-parada ili ovakva, kolika je razlika?).

Kako si ti shvatila na ovaj pogrešni smisao posta? Gdje to nisam shvatio "ženu koja želi ostati trudna čeka muka u snaženju u hrvatskom javnom zdravstvu i da su zadnja rupa na svirali državi, ali istovremeno su svi jako involvirani oko zbivanja u njenoj rupi!
TKO je zadovoljan našim Zdravstvom? Ja 6 godina čekam na jednu operaciju, ali nemam novca za mito...
Pročitaj ponovo (ne smijem boldati :) ). Napisao sam:
TVOJ SLUČAJ JE SUPROTAN ZAGOVARANJU, NAGOVARANJU, PRITISKU DA SE IZVRŠI ABORTUS(UBOJSTVO) DJETETA U 25. TJEDNU TRUDNOĆE

ps: Da ti budem sin, morala bi imati najmanje 85 godina, draga moja. Ja se ne kanim nadmetati kad vidim da se odmah kreće u sarkazam. Za bi bilo lijepo ismijati te i okriviti da površno čitaš? Vjerojatno si malo brzopleto pročitala, zar ne?
obzirom i uz svu dobronamjernost napisani post se izvrne...Pa s pravom odlučih (zar ne?) VIŠE ME NEMA u ovoj temi.

Vrh

PostPostano: Pon svi 16, 2022 05:55 

Malo za diskusiju:
Vjernički gledano smrt ne postoji. Smrt je pobjeđena!
Kad nisam u vjeri onda me strah smrti. Tada mi je osnova prolazno materijalno tjelesno logično etičko moralno...

A mogao bih dodati i zanimljivost:
Koja je razlika između smrti koja se dogodi u tren (ubojstvo, eksplozija, nesreća, rat,...) i smrti koja traje godinama gdje ljudi pate godinama (pretjerano konzumiranje hrane - gojaznost, nedovoljno kretanje, pušenje, alkohol, iscrpljenost radom bez odmora...)?
Umiranje godinama ili u trenu - smrt je smrt...
No moralno i etički nije isto...
Medijski nije isto...

Je li grijeh umiranje od gojaznosti u roku 30 godina ili u trenu samoubojstvom?

Vrh

PostPostano: Uto svi 17, 2022 07:38 

Nisam baš vezan uz postelju - Bogu hvala - ali ne napuštam svoje mjesto...Zdravlje mi je jako narušeno, no kad bih mogao u taj hod sigurno ne bih. Još im samo manjkaju zviždaljke. Marširaju umjesto da su BAŠ SVI otišli pred Svetohranište i izmilili baš svaki sudionik marša jednu Slava Ocu. Mnogo korisnije nego ova parada(gej-parada ili ovakva, kolika je razlika?).

Kako si ti shvatila na ovaj pogrešni smisao posta? Gdje to nisam shvatio "ženu koja želi ostati trudna čeka muka u snaženju u hrvatskom javnom zdravstvu i da su zadnja rupa na svirali državi, ali istovremeno su svi jako involvirani oko zbivanja u njenoj rupi!
TKO je zadovoljan našim Zdravstvom? Ja 6 godina čekam na jednu operaciju, ali nemam novca za mito...
Pročitaj ponovo (ne smijem boldati :) ). Napisao sam:
TVOJ SLUČAJ JE SUPROTAN ZAGOVARANJU, NAGOVARANJU, PRITISKU DA SE IZVRŠI ABORTUS(UBOJSTVO) DJETETA U 25. TJEDNU TRUDNOĆE

ps: Da ti budem sin, morala bi imati najmanje 85 godina, draga moja. Ja se ne kanim nadmetati kad vidim da se odmah kreće u sarkazam. Za bi bilo lijepo ismijati te i okriviti da površno čitaš? Vjerojatno si malo brzopleto pročitala, zar ne?
obzirom i uz svu dobronamjernost napisani post se izvrne...Pa s pravom odlučih (zar ne?) VIŠE ME NEMA u ovoj temi.

Ajde, ajde zdrave, nemoj biti strog tolko, mislim da te Marietta krivo shvatila, a i da čak nije, pa lako objasniš svoje stajalište (što si upravo napravio) tak da ne vidim razlog da svaki čovjek ne iznese ovdje svoje mišljenje..

Baš čitam kolumnu na indexu od gosp.Duhačeka, gdje "razapinje" ginekologa, a koji kako navodi u tekstu da je dotični odvjetnik nerođenog djeteta, što se slažem s (sam ginekolog to veli) tim, naravno, većina ljudi negoduje oko toga, mainstream mediji su jaki i imaju alate za napravit pomutnju a nije im ni strano čovjeka odvesti na krivi put a u tome i je najveći problem, pa zato imamo situaciju gdje se zapravo pozdravlja bez da se imalo zapitamo oko nekih krucijalnih stvari, što, kako i zašto..

Ženi je ionako izrazito teško u toj situaciji, a mediji dodatno odigraju završnu ulogu u svemu tome, naravno, hype oko toga je zagarantiran, pa to je bilo vidljivo prethodnih dana, gdje ljudi zapravo plješću nad nečim što očito baš ne razumiju o teškoći situacije u kojoj se žene nalaze. Imam osjećaj kao da se ne traže rješenja za spas djeteta, nego, traži se rješenje kako ostraniti nerođeno dijete:( Ali, očito industrija pobačaja ima neke koristi od toga, jer da nema, ne bi propagirali na sva zvona, zar ne.

@viz, Kad nisam u vjeri onda me strah smrti
Uff, slažem se, osobno, više sam u strahu od smrti, nego što sam u vjeri, al, očito treba proći neko vrijeme da budem više u vjeri nego da budem u strahu od smrti kad nisam u vjeri:)

Vrh

PostPostano: Uto svi 17, 2022 14:57 
Administrator

kad bih mogao u taj hod sigurno ne bih. Još im samo manjkaju zviždaljke. Marširaju umjesto da su BAŠ SVI otišli pred Svetohranište i izmilili baš svaki sudionik marša jednu Slava Ocu. Mnogo korisnije nego ova parada(gej-parada ili ovakva, kolika je razlika?).

Svatko može imati svoje mišljenje, ali biskupi su jasni u podržavanju Hoda za život. Nadbiskup Želimir Puljić, predsjednik HBK poručio je:
"...ja se divim majkama, divim se očevima, divim se mladima, koji usprkos tih negativnih naboja, nastoje očitovati svoj pozitivan stav prema životu. Od srca pozdravljam sve koji će se priključiti Hodu za život i pozivam ih neka se priključe toj pozitivnoj inicijativi. Neka podignu glas i kažu: Život je svet, za život se treba zauzimati i to, kako je Ivan Pavao II. govorio, svim dopustivim sredstvima.
Bogu hvala za inicijativu Hod za život. Bogu hvala da imamo sve više ljudi svjesnih otajstva ljudskog života."

Rasprava o tome spada na posebnu temu "Hod za život".

Vrh

PostPostano: Uto svi 17, 2022 21:03 

Možda je Zdrave htio reći da za "život" nije dovoljno samo "hodati", da je potrebno i moliti, i pisati i komunicirati. Tu se vodi velika bitka za mlade duše (i za katolike!) jer se na vagu stavljaju sam život vs. takozvana prava ("da budeš gospodar svoga tijela", "da odlučuješ želiš li ili ne želiš novi život") - jabuka slična Evinoj u raju.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata