Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet pro 03, 2021 08:14

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri stu 24, 2021 22:15 

Ako je to istina, žao mi je. Od ove bolesti umiru nažalost i cijepljeni i necjepljeni...
Opet se vraćamo na prošlu godinu: nije u redu prozivati ni stigmatizirati oboljele, još manje umrle.

Sjeti se mladića iz Solina, djevojke iz Slovenije, djevojčice od 12 godina iz Njemačke... Zbog njihove smrti nisu prekinuli sa cjepljenjem (jer nekima ono pomaže), oni su ostali u onoj crnoj statistici koja se u medijima i ne spominje. Službena izvješća govore već o preko 6000 takvih u Europi i oko 15 000 u Sj. Americi.

Ponavljam svoje mišljenje koje sam i prije rekla: cijepljenje bi i dalje trebalo biti dobrovoljno.
Svatko prema svojoj savjesti.

Slučajevi Velike Britanije i Nizozemske i tolikih drugih zemalja dokazuju da se cijepljenjem uopće nije smanjila zaraznost: jer sad svi imaju "dozvolu" (covid-potvrdu) da je šire...

Upute liječnika: ako i cijepljena osoba bude u kontaktu sa zaraženom osobom, treba se testirati kućnim testom 5.-7. dan i u slučaju pozitivnog testa (ili mogućih simptoma, svakako) javiti se svom liječniku i držati se mjera propisane izolacije. Ukoliko to ne učini, može slobodno onu parolu "cijepljenje je izraz ljubavi" objesiti mačku o rep...

6000 na koliko milijuna cijepljenih u EU?Koji je to postotak i kako stoji u odnosu na druga cjepiva?

Vrh

PostPostano: Čet stu 25, 2021 16:19 

Evo malo naš dr Tonči Matulić, po mom mišljenju erudit br 1 među svećenstvom:

- Naprotiv, cjepiva su sva moralno prihvatljiva – iznio je prof. Matulić pozvavši da se prestane manipulirati pseudoznanstvenim činjenicama i raznoraznim teorijama zavjere jer to duboko vrijeđa zdrav razum i dostojanstvo kršćanske savjesti.

- U ovom se kontekstu nameću pitanja što nemedicinski stručnjaci znaju o medicini? Što neepidemiološki stručnjaci znaju o epidemiologiji? Što neinfektološki stručnjaci znaju o infektologiji? Došli smo dotle da u 21. stoljeću, koje se hvali i gradi na sustavu znanosti i obrazovanja, svi navodno sve bolje znaju od stručnjaka. Neki na temelju jedne pročitane nadobudne pseudoznanstvene knjige ili nestručnoga internetskoga komentara poučavaju što je epidemiologija, što je infektologija, što je klinička medicina, što je interna medicina… Kraj je zdravoga razuma, a ne njegov početak, kada se iznose medicinski nestručne i znanstveno neutemeljene tvrdnje, jer se time unosi nepovjerenje u liječnike, a cijeli se zdravstveni sustav i znanost stavljaju u pitanje. U tom smislu o pandemiji kao teoriji zavjere i izmišljotini, o koronavirusu kao sredstvu pokoravanja ljudi ne govore znanstvenici, ni liječnici, ni razumni ljudi koji su se informirali na pravim izvorima, nego govore nestručne osobe, amateri i diletanti kojima opća nedaća koristi samo kao sredstvo egomanije i narcizma - kazao je prof. dr. Matulić.

Vrh

PostPostano: Pet stu 26, 2021 06:34 

Evo cijelog članka iz Glasa Koncila

https://www.glas-koncila.hr/hrvatski-bi ... -savjesti/

Ovdje profesor pročelnik Katedre moralne teologije sa zagrebačkoga Katoličkoga bogoslovnoga fakulteta, svećenik prof. dr. Tonči Matulić iznosi svoje stavove.

Kako me moj/naš Učitelj uči: vjera nas spašava, pa da vidimo što misli o životu profesor u ovom članku:

Umjesto da se suočavaju s globalnom prijetnjom smrtonosnoga virusa neki svoje moralne snage usmjeravaju na »zaštitu« individualne slobode i upravo je tako ugrožavaju jer su ugrožene temeljne pretpostavke slobode, a to su život i zdravlje ljudi. Dok ljudi bez razlike na dob i ranije zdravstveno stanje umiru, prioritetna je moralna dužnost u zaštiti života i zdravlja. Naravno da ni život ni zdravlje nisu apsolutne vrijednosti. One su temeljne vrijednosti, a to znači da je osobna sloboda moguća samo ako je osoba živa, a istinski uživati osobnu slobodu može samo ako je zdrava. Mrtvomu čovjeku ne treba sloboda. Tako se pokazuje da galama oko zaštite osobne slobode i priziva na savjest s krivim postavkama vrijednosti koje su ugrožene rezultira upravo kao ugroza slobode i prava na priziv savjesti. Važno je pritom samo trezveno i razumno suočiti se s ozbiljnošću situacije i iznijeti na vidjelo realne dramatične posljedice pandemije.

Profesorov je izbor da život nije apsolutna vrijednost.
Moje je izbor u slobodnoj vjeri da život je apsolutna vrijednost. Život je vječan - to ja vjerujem.

Kako vjerujemo tako nam je!
Svatko, pa bio on i pročelnik KBF-a, ima slobodu Bogom danu da odabere: vječno ili prolazno.

Ima radosna vijest da je apsolutno pobijedilo da je Krist vječan koji je pobjedio smrt.
Vjerujemo li u to?

Ja vjerujem :))

Vrh

PostPostano: Pet stu 26, 2021 11:43 

Nisi ti njega razumio. On je mislio na tjelesni život. Taj članak uostalom nije ovaj koji sam linkala, ovaj je noviji, iz slobodne.
Inače, znam ga od malena, rijetko vidim nekog toliko u vjeri poput njega.

Vrh

PostPostano: Pet stu 26, 2021 12:08 

6000 na koliko milijuna cijepljenih u EU?Koji je to postotak i kako stoji u odnosu na druga cjepiva?

Druga cjepiva se u rasponu od 20 godina broje jednoznamenkastim brojevima (smrtni slučajevi). Jer su ispitana na višegodišnjim razinama i gotovo potpuno su sigurna. Ova nova cjepiva imaju statistiku smrtnosti (prema EMI i VAERS-u) koja je uistinu zabrinjavajuća, alarmantna i šokantna.

Nisam ja protiv cjepiva! Dapače! Podržavam sva cjepiva koja su doprinjela zdravlju i iskorjenjivanju teških bolesti...
Ali ova cjepiva imaju toliko zabilježenih nuspojava i nedužnih žrtava, da bi trebalo pristupiti novom razvoju, novim lijekovima i novim (potpunim!) istraživanjima.

Koliko god govore da su cjepiva mnogima pomogla (daj Bože da jesu!), vidimo da se unatoč procjepljenosti širenje zaraze ne smiruje - događa se suprotno onome čemu su nas uvjeravali. Ljudi s covid-potvrdama ponašaju se kao da mjere za njih više ne postoje (ne testiraju se kad su u kontaktu sa zaraženim osobama), poslodavci ih tjeraju na posao (da gospodarstvo i naš rejting ne oslabi!?), ravnatelji se teško odlučuju za online nastavu (unatoč preporukama epidemiologa!), ja sam na ovom forumu od početka zagovarala sigurnosne mjere (distanca - maska - pojačana higijena), ali vidim da je uvođenje covid-potvrda samo dalo ljudima jednu lažnu sigurnost da mogu ovladati svojom situacijom, ali nažalost - nikoga drugoga zaštititi.

Opasnost covid-potvrda je po meni u tome da kod ljudi potiču sebičnost, neodgovornost i nebrigu za slabije (djecu i necijepljene starce).

Vrh

PostPostano: Pet stu 26, 2021 13:20 

MISLI NA DRUGE, CIJEPI SE!
Krasno!
I TADA smiješ ZAKONITO širiti korona virus koji je u tebi, jer IMAŠ COVID PROPUSNICU!
Zašto je "zakonodavac - mada više ne znam ni tko bi to bio - dozvolio ovako nešto!
Što je to? Propust? Nemar? Smišljeni plan daljeg širenja?

Vrh

PostPostano: Pet stu 26, 2021 14:00 

Nisi ti njega razumio. On je mislio na tjelesni život. Taj članak uostalom nije ovaj koji sam linkala, ovaj je noviji, iz slobodne.
Inače, znam ga od malena, rijetko vidim nekog toliko u vjeri poput njega.

Razumijem ja njega.
Oprosti mu Oče, ja ga razumijem.

Život je život :))
Nema vječnog života nakon ovoga prolaznog.
Vječno je apsolutno uvijek. Uz ovaj prolazni je i apsolutni. A apsolutni je meni osnova.
No ja ne bih dijelio život jer je Krist u sve vrijeme sa svima nama.

Dakle izjava je izraz vjere.
Da vjeruje u život vječni, to ne bi izjavio.
No svakome po njegovoj vjeri.
Svatko slobodno odlučuje u što vjeruje.

Ne može se drugome oduzeti sloboda odlučivanja, a da se ne oduzme sloboda sebi.

Mt 7,12
"Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima.

Ovo je izjava apsolutne slobode,
izjava našeg Jedinstva :DD

Individualna sloboda je u biti apsolutna.
Inače je nedostatak slobode ili nasilje...
Svi smo mi hram Duha Svetoga.

Slagao se samnom netko ili ne...
Radost je prihvaćanje tuđe slobode dajući drugome slobodu tj. služenje.
To stvara božanstvenu radost :))

Vrh

PostPostano: Pet stu 26, 2021 22:24 

Druga cjepiva se u rasponu od 20 godina broje jednoznamenkastim brojevima (smrtni slučajevi). Jer su ispitana na višegodišnjim razinama i gotovo potpuno su sigurna. Ova nova cjepiva imaju statistiku smrtnosti (prema EMI i VAERS-u) koja je uistinu zabrinjavajuća, alarmantna i šokantna.

Nisam ja protiv cjepiva! Dapače! Podržavam sva cjepiva koja su doprinjela zdravlju i iskorjenjivanju teških bolesti...
Ali ova cjepiva imaju toliko zabilježenih nuspojava i nedužnih žrtava, da bi trebalo pristupiti novom razvoju, novim lijekovima i novim (potpunim!) istraživanjima.

Koliko god govore da su cjepiva mnogima pomogla (daj Bože da jesu!), vidimo da se unatoč procjepljenosti širenje zaraze ne smiruje - događa se suprotno onome čemu su nas uvjeravali. Ljudi s covid-potvrdama ponašaju se kao da mjere za njih više ne postoje (ne testiraju se kad su u kontaktu sa zaraženim osobama), poslodavci ih tjeraju na posao (da gospodarstvo i naš rejting ne oslabi!?), ravnatelji se teško odlučuju za online nastavu (unatoč preporukama epidemiologa!), ja sam na ovom forumu od početka zagovarala sigurnosne mjere (distanca - maska - pojačana higijena), ali vidim da je uvođenje covid-potvrda samo dalo ljudima jednu lažnu sigurnost da mogu ovladati svojom situacijom, ali nažalost - nikoga drugoga zaštititi.

Opasnost covid-potvrda je po meni u tome da kod ljudi potiču sebičnost, neodgovornost i nebrigu za slabije (djecu i necijepljene starce).

Koliko nedužnih žrtava?99 % nuspojava prolazi za dan dva ili eventualno tjedan ako je riječ o miokarditisu koji je rijetka nuspojava

Vrh

PostPostano: Pet stu 26, 2021 22:29 

MISLI NA DRUGE, CIJEPI SE!
Krasno!
I TADA smiješ ZAKONITO širiti korona virus koji je u tebi, jer IMAŠ COVID PROPUSNICU!
Zašto je "zakonodavac - mada više ne znam ni tko bi to bio - dozvolio ovako nešto!
Što je to? Propust? Nemar? Smišljeni plan daljeg širenja?

Cijepi se pa neće biti brige.

Vrh

PostPostano: Sub stu 27, 2021 13:38 

Koliko nedužnih žrtava?99 % nuspojava prolazi za dan dva ili eventualno tjedan ako je riječ o miokarditisu koji je rijetka nuspojava

Mislim da si, Teo, pomiješao dvije stvari. Jedno su reakcije na cjepivo (temp., glavobolja, mučnina) koje se javljaju u roku 24 sata i brzo prolaze, a drugo su nuspojave. Nuspojave mogu trajati tjednima i mjesecima i toliko su različite od osobe do osobe da se ne mogu pobrkati sa reakcijom organizma koja obično sljedeći dan prestaje..

Primjerice, starija mi se žena žalila na bolove u koljenu koji traju tjednima nakon cjepiva i otežavaju joj kretanje. Radi se o malom ugrušku ili mikro-ugrušku koji je nastao kao direktna posljedica unosa šiljastog proteina u tijelo. Takvi ugrušci nekima se mogu pojaviti drugdje u tijelu, na plućima, u mozgu.. Od nekoliko milijuna takvih zabilježenih nuspojava (koji variraju kroz sve moguće organe i stanja) danas u svijetu, kažu da ih je oko 50% ozbiljne naravi i zahtjevaju skrb..

Reakcije koje su prolazne tu se uopće ne ubrajaju, to je nazovi "normalno".

Vrh

PostPostano: Sub stu 27, 2021 15:35 

Mislim da si, Teo, pomiješao dvije stvari. Jedno su reakcije na cjepivo (temp., glavobolja, mučnina) koje se javljaju u roku 24 sata i brzo prolaze, a drugo su nuspojave. Nuspojave mogu trajati tjednima i mjesecima i toliko su različite od osobe do osobe da se ne mogu pobrkati sa reakcijom organizma koja obično sljedeći dan prestaje..

Primjerice, starija mi se žena žalila na bolove u koljenu koji traju tjednima nakon cjepiva i otežavaju joj kretanje. Radi se o malom ugrušku ili mikro-ugrušku koji je nastao kao direktna posljedica unosa šiljastog proteina u tijelo. Takvi ugrušci nekima se mogu pojaviti drugdje u tijelu, na plućima, u mozgu.. Od nekoliko milijuna takvih zabilježenih nuspojava (koji variraju kroz sve moguće organe i stanja) danas u svijetu, kažu da ih je oko 50% ozbiljne naravi i zahtjevaju skrb..

Reakcije koje su prolazne tu se uopće ne ubrajaju, to je nazovi "normalno".

ta vrsta nuspojava je specifična jer nije riječ samo o običnom ugrušku već o krvnim ugrušcima praćenim niskim brojem trombocita i to zahtijeva hitno liječenje,a sad što se tiče šiljastog proteina što je drugo covid nego virus sa šiljastima po tome znači da bi gospođa bez cijepljenja bila teško bolesna zbog reakcije na šiljaste i dobro da se je cijepila.

Vrh

PostPostano: Sub stu 27, 2021 16:57 

Teo, ponovit ću (jer si možda to i preskočio):

EUROPSKI PORTAL ZA INFORMACIJE O CIJEPLJENJU
Inicijativa Europske unije
a. prema "uputi" mRNK iz cjepiva vaše tijelo proizvodi proteine šiljastih izdanaka a koje vaš
imunosni sustav otkriva/tumači kao strane proteine te počinje proizvoditi protutijela i
imunosne stanice da napadnu
b. u roku nekoliko dana proteini i mRNK budu uništeni i nestaju iz vašeg tijela
c. vaše je tijelo naučilo boriti se protiv tih proteina u slučaju da ponovno dođe u doticaj s
njima
d. ako se nakon cjepiva opet zarazite korona virusom vaš imunosni sustav otkriva proteine
ŠILJASTIH izdanaka koronavirusa, pošto se tijelo već ZNA boriti protiv njih, napada ih i
zahvaljujući tome vi se NE RAZBOLIJEVATE..
...
Na drugome mjestu piše: "Protein šiljastih izdanaka sam po sebi ne može vam nimalo nauditi"
........
Čemu rasprave o nuspojavama kad ih ne smije biti, čemu brojanje razboljenih nakon cijepiva (ili umrlih) jer takvih je nemoguće d uopće ima - po gospodi iz Inicijateve...?
Pa kad/ako si se cijepio, tvoje se tijelo neće razboljeti - ne piše li tako?
Sve ostalo je trla baba lan. Laži su svuda oko nas, kad je cjepivo u potanju, a izraz teorija zavjere, tko je izmislio nego onaj koga bi ta "zavjera nišanila"!
((ne stavljam link da ne bude protiv pravila foruma)

Vrh

PostPostano: Ned stu 28, 2021 16:14 

Nadbiskup Uzinić je sve rekao.

Ukratko kršćanski je cijepiti se. Tko se ne cijepi (osim onih koji imaju kontraindikaciju), ne može se zvati kršćaninom.

Amen.

Vrh

PostPostano: Ned stu 28, 2021 17:32 

Jesi li se prekrižio nakon svoje molitve ili se uz to i"pomolio" da OBAVEZNO cijepljenje postane dogma?
Sloboda izbora tebi - što znači?
Zašto ste, pojedinci, toliko zaularćeni?

Vrh

PostPostano: Ned stu 28, 2021 23:34 
Administrator

Nadbiskup Uzinić je sve rekao.

Ukratko kršćanski je cijepiti se. Tko se ne cijepi (osim onih koji imaju kontraindikaciju), ne može se zvati kršćaninom.

Amen.

Molim te da ne pišeš ovakve gluposti, to je čisto sektaštvo. Agresivno nametanje cijepiva je nekima postalo poput svojevrsne religije.
Crkva je vrlo jasna u tome da svatko ima slobodu hoće li se cijepiti i da cijepljenje mora biti dobrovoljno, uz pridržavanje onih mjera koje sprečavaju širenja virusa. To je stav koji je direktno određen Kongregacijom za nauk vjere.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 284 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata