Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri lip 16, 2021 22:01

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Zašto nas mrze
PostPostano: Pon pro 21, 2020 17:37 

Svakodnevno nailazim na ovakve stvari https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/dru ... di-1065881
Je li im treba odgovarati? Kad u ovoj novini tj portalu objave nešto tipa gradi se nova crkva, odmah budu komentari mrzitelja...

Vrh

PostPostano: Ned pro 27, 2020 21:36 

Svakodnevno nailazim na ovakve stvari https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/dru ... di-1065881
Je li im treba odgovarati? Kad u ovoj novini tj portalu objave nešto tipa gradi se nova crkva, odmah budu komentari mrzitelja...

Mrze nas zato jer je Crkva glavni kritičar diktature relativizma, Božji zakon je "dežurni kritičar" ovoga društva, a to se zbiva u srcu svakog čovjeka - pobijediti Zlo treba najprije u sebi samome, a sve ostalo prepustiti Božjem milosrđu i providnosti... nikoga mrziti i ne osvećivati se...
Sam Isus je rekao: "Svijet će vas zamrziti radi mene..."

Vrh

PostPostano: Čet pro 31, 2020 07:11 

Što je to diktatura relativizma?
Misliš da prirodni zakoni nisu Božji zakoni?

Ja sam mislio tako, no uvjerio sam se da priroda i cijeli svijet djeluje na principu Božjeg zakona.

Svatko imam mogućnost odabira: mrziti ili voljeti, kritizirati ili slaviti, strahovati ili radovati se, ...

Lijepo si odgovorila sa preporukama.
No izjava da Crkva kritizira...

Žao mi je, ali ja sam odabrao Crkvu koja slavi i zahvaljuje u poniznosti (bez egoizma i oholosti, uzdizanja sebe iznad drugoga...).
Nisam odabrao Crkvu koja kritizira, osuđuje... jer kako sudiš tako će te se i suditi tj. sam sebe sudiš i kritiziraš.

Drugi nas mrze zato što su tako odlučili. Odlučili su ocjenjivati, kritizirati, vagati, uspoređivati...
To je njihova odluka. Koju mogu oni promijeniti.
No svatko od nas je hram Duha Svetoga.
Poštujmo hramove!

Ljubimo!
Slavimo!
Zahvaljujmo!
Hvala ti Bože na radosti! :DD

Vrh

PostPostano: Čet pro 31, 2020 14:44 

Što je to diktatura relativizma?
Misliš da prirodni zakoni nisu Božji zakoni?

Ja sam mislio tako, no uvjerio sam se da priroda i cijeli svijet djeluje na principu Božjeg zakona.

Svatko imam mogućnost odabira: mrziti ili voljeti, kritizirati ili slaviti, strahovati ili radovati se, ...

Lijepo si odgovorila sa preporukama.
No izjava da Crkva kritizira...

Žao mi je, ali ja sam odabrao Crkvu koja slavi i zahvaljuje u poniznosti (bez egoizma i oholosti, uzdizanja sebe iznad drugoga...).
Nisam odabrao Crkvu koja kritizira, osuđuje... jer kako sudiš tako će te se i suditi tj. sam sebe sudiš i kritiziraš.

Drugi nas mrze zato što su tako odlučili. Odlučili su ocjenjivati, kritizirati, vagati, uspoređivati...
To je njihova odluka. Koju mogu oni promijeniti.
No svatko od nas je hram Duha Svetoga.
Poštujmo hramove!

Ljubimo!
Slavimo!
Zahvaljujmo!
Hvala ti Bože na radosti! :DD

Slažem se s tobom u ovoj "teoriji izbora". Sasvim je točna. I sasvim ljudska.

Isus nas je u Ivanovom evanđelju upozorio da će nas "svijet" mrziti. I da to ne smijemo uzimati k srcu, niti uzvraćati mržnjom, čak niti gorčinom.

Htjela sam samo pojasniti što je to diktatura relativizma i zašto je Božji zakon nešto sasvim suprotno od nje..
Diktatura je, prema svojoj biti, nešto što se silom nameće i što oduzima ljudima slobodu i mogućnost odabira.
Relativizam je stav da nema konačne Istine oko svrhe našeg postojanja i da je svaki odabir jednako dobar, s time da je odabir "ovosvjetske elite" koja se diže protiv Božjih zakona bolji odabir od samih Božjih zakona. Ovaj drugi dio rečenice objašnjava zašto su zapravo relativisti uglavnom netolerantno raspoloženi prema Crkvi.

Oni dižu glas i protiv prava Crkve i protiv crkvenih stavova, ne samo protiv pojedinih ljudi.

Istina, nažalost, ima i u Crkvi kritičara, ratoborno nastrojenih ljudi, onih koji povezuju križ i mač, ali iz dana u dan doživljavam da nisu takvi ljudi glavni razlog mržnje prema Crkvi, već da je ona šire usmjerena prema crkvenim pravima i stavovima.

Vrh

PostPostano: Čet svi 13, 2021 11:46 

Vecina je uvijek u pravu i ugorzena od manjine, i zato su sve te manjine i ti kriticari opasni jer uznemiruju nepodnosljivu lakocu postojanja vecine.

https://www.jutarnji.hr/naslovnica/juri ... k.whatsapp

Vrh

PostPostano: Sub svi 22, 2021 07:56 

Zašto me/nas mrze?
Zato što to mogu imajući pravo na to.

Postoji pravilo koje to osigurava, a koje je Isus rekao:
Mt 7,12
"Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima. To je, doista, Zakon i Proroci."

Ovo pravilo daje objašnjenje na moj/naš način života.
I sve je objedinjeno njime.
I većina i manjina, i ja kao jedinstven i mi kao jedinstveni.

Savjeta je Isus iz ovog pravila rekao puno, a meni su lijepi:
Mt 5,39
A ja vam kažem: Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi.

Ovo je meni odličan savjet proizišao iz pravila Mt 7,12.
Savjet da blagoslovimo, da obratimo svoju povrijeđenost na slavu Božju - da dopustimo mijenjanje sebe je savjet života vrijedan. Hvala Isuse!

Isus ide dalje i do kraja objašnjava mržnju i pravilo u Mt 5,44-45

A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone
da budete sinovi svoga oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima.

Božja je volja da blagoslovimo različito drugačije dajući slobodu biranja drugome.
Bog ne ograničava! Bog se daje bezuvjetno!
Hvala ti Isuse na poziv Ljubavi :DD

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata