Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub srp 11, 2020 08:03

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Pravila foruma

Ovdje možemo postavljati svoja pitanja u vezi katoličkog nauka i duhovnosti,
a odgovore će pokušati dati prije svega oni sa teološkim znanjem.
Pitanja neka budu konkretna i jasna, te u vezi onoga što je bitno za naše spasenje i duhovni rast.

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto lip 30, 2020 20:45 

Ovaj imam pitanj o glasanju za izbore naravno to se ne govori za koga če mo glasati neko moje pitanje je tko je siguran da mi bi mogli glasati evo primjer hdz bas nije siguran zbog instabulske konvencije sdp sigurno ne podupire anti katolicki vrijednosti

Zelio bih vas pitati je li domovinski pokret ili most siguran je li oni ne podupiri anti katokicke stavove htio bi biti oprezan kao katolik moram biti oprezan da izbaremo nekog kanidata a da je siguran da se ne protivi katolickom učenju kao sto znate

Da bi glas bio siguran trebo bi biti

Ne zalaze se za pobačaj,istospolne brakove,eutanaziju,umjetnu uplodnju itd dali itko zna za sto se točno most zalaze malo trazim po internetu informacije o tome zato bi volio znati tko je točno siguran

Znate ja vam se ne razumijem u politku za pomoč bi mi dobro dosla

Vrh

PostPostano: Sri srp 01, 2020 17:50 

Možeš glasati za bilo koju stranku koja ne podupire anti-katoličke vrijednosti...

Vrh

PostPostano: Čet srp 02, 2020 17:54 

Možeš glasati za bilo koju stranku koja ne podupire anti-katoličke vrijednosti...

a što ako su mješoviti kao npr domovinski pokret?recimo Škoro ne podupire katoličke vrijednosti a npr.Carla Konta podupire pa kako to onda riješiti?smije li se takvoj stranci ili pokretu dati glas iako se protivi katoličkim vrijednostima ili ne?mislim ono da bi imala čistu savjest

Vrh

PostPostano: Čet srp 02, 2020 21:00 

a što ako su mješoviti kao npr domovinski pokret?recimo Škoro ne podupire katoličke vrijednosti a npr.Carla Konta podupire pa kako to onda riješiti?smije li se takvoj stranci ili pokretu dati glas iako se protivi katoličkim vrijednostima ili ne?mislim ono da bi imala čistu savjest

Tu treba iskoristiti sve blagodati preferencijalnog glasa, jer nije za očekivati da bi neka stranka mogla biti u potpunosti u skladu s nečijim uvjerenjem.
A u više stranaka mogu biti pojedinci koji su iste vjere i istog svjetonazora, zato naše je i da odlučimo prema onome u što smo sigurni (nekome je važan i ostatak programa, netko poznaje ljude na listi i profesionalno, nekome je važan ukupni rezultat i prolaznost...)
Kad nije bilo tog preferencijalnog glasa, oni su sami krojili listu, a mi smo bili doslovno kao ovce. :wink:

Vrh

PostPostano: Pet srp 03, 2020 11:07 

Draga Adrijana evo upravo sam našao zanimljiv članak na bitno gdje se analiziraju stavovi u strankama pa bih te pitao sto ti mislis o svemu tome koga vidis kao dobrog kandiata sa katolickim uvjerenjima?

https://www.bitno.net/academicus/znanos ... razlikuju/

evo link ovdje

Vrh

PostPostano: Pet srp 03, 2020 11:25 

Odakle ti to da Škoro ne podupire katoličke vrijednosti?

Vrh

PostPostano: Pet srp 03, 2020 12:47 

Za koga god glasali jedno znajte i to si dobro usadite u glavu--promjena nece biti i situacija u HR (kao sto je nezaposlenosz malo polje rada znaci trziste rada ce biti i ostati malo nest ZG al i on je naspram Ljubljanom Berlinom Munchenom Frankfurtom i ostalim EU gradovima u poredjenju Mogadishu u europi) ce ostati ista nepromjenjena ako ne i gora,mladost ce se nastavljati iseljavati sto podrzavam zasto,zato da nebi 40 godina radili za mirovinu od 2500 kn dok ostali pune svoje dzepove,poduzetnici sta mizerno placaju svoje robove (da robove ne radnike) rade 6 neki 7 dana u tjednu, kobajagi im digli place :lol: :lol: nebi ih nikada dignuli da narod ne bjezi vanka i da ne ostaju bez radne snage pa bugari trenutno rade gradjevinu u dalmaciji i ostalo....standard nam je za boze pomozi,kupovna moc mala,politika kakva je ...al netko ce se pametan naci reci pa izadji na izbore i glasaj...problm je u tome sto neam za koga glasat sve dok ne dodju mlade generacije ovdje nece niti moze biti bolje za koga god glassali lijep poz.

Vrh

PostPostano: Pet srp 03, 2020 22:02 
Administrator

Biskupi su nam poručili: "Ne smijemo dopustiti da nas zahvati duh ravnodušnosti ili napast malodušja kako se ništa ne može učiniti."
Na ovim izborima zaista imamo više mogućnosti izbora, Domovinski pokret i MOST imaju neka pojedinačna imena na listi između kojih se da izabrati preferencijalan glas za veće dobro, a ne samo manje zlo.

Vrh

PostPostano: Pet srp 03, 2020 23:11 

Odakle ti to da Škoro ne podupire katoličke vrijednosti?

Pa protiv zabrane pobačaja je i nazvao je sve koji su za zabranu pobačaja primitivcima.Tom izjavom se nimalo ne razlikuje od kokolinde.

Zadnja izmjena: teo; Pet srp 03, 2020 23:24; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Pet srp 03, 2020 23:17 

Za koga god glasali jedno znajte i to si dobro usadite u glavu--promjena nece biti i situacija u HR (kao sto je nezaposlenosz malo polje rada znaci trziste rada ce biti i ostati malo nest ZG al i on je naspram Ljubljanom Berlinom Munchenom Frankfurtom i ostalim EU gradovima u poredjenju Mogadishu u europi) ce ostati ista nepromjenjena ako ne i gora,mladost ce se nastavljati iseljavati sto podrzavam zasto,zato da nebi 40 godina radili za mirovinu od 2500 kn dok ostali pune svoje dzepove,poduzetnici sta mizerno placaju svoje robove (da robove ne radnike) rade 6 neki 7 dana u tjednu, kobajagi im digli place :lol: :lol: nebi ih nikada dignuli da narod ne bjezi vanka i da ne ostaju bez radne snage pa bugari trenutno rade gradjevinu u dalmaciji i ostalo....standard nam je za boze pomozi,kupovna moc mala,politika kakva je ...al netko ce se pametan naci reci pa izadji na izbore i glasaj...problm je u tome sto neam za koga glasat sve dok ne dodju mlade generacije ovdje nece niti moze biti bolje za koga god glassali lijep poz.

koje mlade generacije?one što bleje u mobitele,naslikavaju se za instagram i gledaju gdje će koju žensku zbariti na cajkama?nekad su mlade generacije bile prve u prosvjedima i dobivali pendrekom po rebrima a za njima su išli radnici i ostali,a danas starci prosvjeduju u sindikalnim prosvjedima a studenti u kaficima,na cajkama i na netu i briga ih za politiku.i vi očekujete od takve mladosti nešto?

Vrh

PostPostano: Sub srp 04, 2020 00:24 

Biskupi su nam poručili: "Ne smijemo dopustiti da nas zahvati duh ravnodušnosti ili napast malodušja kako se ništa ne može učiniti."
Na ovim izborima zaista imamo više mogućnosti izbora, Domovinski pokret i MOST imaju neka pojedinačna imena na listi između kojih se da izabrati preferencijalan glas za veće dobro, a ne samo manje zlo.

Puno hvala moj prijatelju na odgovoru puno mi je pomogao vas odgovor hvala bogu
neka vas dragi gospodin blagoslovi moj dragi prijatelju sve najbolje

Vrh

PostPostano: Sub srp 04, 2020 16:15 

koje mlade generacije?one što bleje u mobitele,naslikavaju se za instagram i gledaju gdje će koju žensku zbariti na cajkama?nekad su mlade generacije bile prve u prosvjedima i dobivali pendrekom po rebrima a za njima su išli radnici i ostali,a danas starci prosvjeduju u sindikalnim prosvjedima a studenti u kaficima,na cajkama i na netu i briga ih za politiku.i vi očekujete od takve mladosti nešto?

Pa svatko je bio u pubertetu i takvim godinama,al poznajem jako dobre i vrijedne i radisne omladine gdje nemogu naci sebi prostora u ovoj drzavi te s ciljem boljeg zivota odlaze u Zapad ili prekooceanske zemlje.Ovdje sa prosjecnom placom nemozes osigurati egzistenciju sebe samoga kamoli osnovat obitelj,a i oni sta im starci ostave "kat kuce" vecinom sklapljaju kraj sa krajem i na kraju krajeva odlaze i oni,Hrvatska se iseljava masovno,sto zbog lose politike sto zbog sveukupne situacije i loseg stanja na trzistu te losih placa, treba nam jos min. 10 godina da stignemo Sloveniju po pitanju placa a kad cemo dostici npr.Nizozemsku Belgiju Njemacku mozda za jedno 200 godina,ovdje ove generacije nece dozivjeti da te drzava stiti i da ti da posao,ovdje imas 2 opcije,sa teskom borbom sebi izboriti dobar zivot opcija broj 2 je skupit snagu zivce i sve ostalo otici,ono sta ces trudom i zalaganjem postici gore na zapadu kroz 10 godina ovdje nebi mogao ni kroz 30, pogotovo ako ti nije osigurano stambeno pitanje itd itd Hr ima mnogo mnogo problema osim djece sta vise po insta i idu u disko klubove,rade to i na zapadu al njihove su im zemlje omogucile dobar zivot nama nasa nije.
Sve je otuzno i sivo,situacija u Zg je nesto bolja,on je Frankfurt naspram ostalim gradovima u HR al kazem i on kaska za Becom Parizom Berlinom pa cak i za Bukurestom.
Smijesno i tuzno u isto vrijeme,budimo realni zivimo samo od turizma,pogle sada kad se raspane turizam.....

Vrh

PostPostano: Sub srp 04, 2020 22:24 

Dragi prijatelju i ako ima toliko nepravde u svijetu i našoj drzavi hrvatskoj mozemo se itekako sloziti u mnogo toga u dogajima pa da ne idem previse u političke rasprave zelio bi vam reči nesto

U ovo danasnje doba znamo sto se zapravo događa ili je to neka obmana danas poput novi svjetski poredak vladari iz sijene itekako i ako ima i tu lijeka za to zove se!!!

Kršćanstvo! Katolik to je pravi lijek za nase društvo nazalost zaboravlja se da grijeh je prvi uzrok tog cija koja se događa u svijetu zbog sekularizacije drustva od kada postoji francuska revolucija do dan danas zanimljivo je da zabrovaljamo da bas ta nasa pala narav tesko razumije da svi ovi ratovi nepravde i problemi proizlaze od naseg grijeha vrlo jednostavno rečeno

Zato je Bog nas otac nebeski poslao svoga sina na ovaj svijet zbog nase pale naravi koji je več imamo od adama i eve istočni grijeh zbog toga to je velika milost sjetite se samo katekizma sto kaze zasto se ovo sve događa

http://www.intratext.com/IXT/SCR0001/__P1I.HTM

Mozete detaljno ovdje pročitati

Moramo se sjetiti ovih riječi ma koliko bili zli političari ili neki drugi ljudi mi sve jedno trebamo biti milosrdni jer krščanin je pozvan biti sol zemlje zato prijatelju moj i svi na forumu počnimo se moliti za nase političare drzavnike i sve druge ljude onda če te vidjeti preokret počnite blagosljivljati ljude zasto mislite da je ovako kako je zbog toga jer se proklinje a to nije dobro treba početiti sve ljude blagosljivljati ma bilo koliko bili antipatični nikome ne smijemo zeljeti zlo i ako mozemo naravno govorit o nepravdi ali sa poniznošču

Dragi prijatelji jos jedanput sjetite se krsćani su pozvani biti sol zemlje to jest poniznost,ljubaznost,blagost,strpljivost itd (Naravno svatko ima svoje mane tako i ja)

Volio bi reči počnima Moliti za sve ljude blagosljivljati ih čitati duhovne stvari manje novina i uzmimo bibliju u ruke manje pričanja i gunđanja o nepotrebnim stvarima idemo u boj prijatelji jer đavo je kao ričuči lav da nekog prozdre se siječate te rečenice?

Ne borimo se mi protiv političara niti ikakvih ljudi moji prijatelji teko protiv vlasti demona a lijek protiv toga je molitva i čitanje duhovnih stvari poput svetih pisaca poput svetog Augustina franje staleskoga ljudevita katarine itd

I za kraj ovu rečnicu treba znat

https://www.prostorduha.hr/node/187077

Hvala na čitanje neka vas se blagoslovi dragi gospodin neka vas obasja svjetlom svoje milosti Amen

Vrh

PostPostano: Ned srp 05, 2020 09:16 

Prijatelju vidim da pokusavas biti dobar krscanin ai dobar gradjanin ali vjeruj mi da tvoja molitva za drzavnike nece proci :( zasto- nazalost zbog njihove oholosti ma da dalje ne nabrajam sama ti cinjenica govori da smo jedna od najkorupiranijih drzava u europi a i s time jedna od najsiromasnijih i najnerazvijenijih u EU.
Ovdjr jednostavno se ne vidi svjetlo na kraju tunela zato odlaze kompletne obitelji a i mladi ljudi,ko cr ovdje isplacivati mirovine za par godina ko ce uplacivati u mirovinski fond ako se nastavi ovakvo iseljavanje (a hoce) zato i kazem da nemas za koga glasat nazalost molitva nece pomoc ko zna kolikk je svecenika ljudi molilo od pocetka 2000tih do sada za neke promjene a mi samo tonemo sve dublje i dublje.
Nakon ovih izbora se nastavlja isto ulaganje u turizam ne otvaranje novih pogona tvornica zaposljavanja u drzavne insitiucije preko rodbinskih veza katastrofano zdravstvo skolstvo skupa prehrana pdv nam ne 25 % kao u Danskoj a danska ima place ispred nas jedno 150 godina.
Stanje ovdje je sivo crno katastrofalno i to se vidi na dugorocno.
Previse je problema da bi se pisalo ovdje pa Grcka nas je prestigla koa je propala sama ti cinjenica govori,pa da se sada krene na bolje npr da politicari krenu nesto raditi znaci kako treba trebalo bi nam 30 godina da dostignemo neku razinu EU 30 godina je previse zato kazem da je dugorocno katastrofalna situacija.Pogledaj Slavoniju samo.....

Vrh

PostPostano: Ned srp 05, 2020 16:28 

Prijatelju vidim da pokusavas biti dobar krscanin ai dobar gradjanin ali vjeruj mi da tvoja molitva za drzavnike nece proci :( zasto- nazalost zbog njihove oholosti ma da dalje ne nabrajam sama ti cinjenica govori da smo jedna od najkorupiranijih drzava u europi a i s time jedna od najsiromasnijih i najnerazvijenijih u EU.
Ovdjr jednostavno se ne vidi svjetlo na kraju tunela zato odlaze kompletne obitelji a i mladi ljudi,ko cr ovdje isplacivati mirovine za par godina ko ce uplacivati u mirovinski fond ako se nastavi ovakvo iseljavanje (a hoce) zato i kazem da nemas za koga glasat nazalost molitva nece pomoc ko zna kolikk je svecenika ljudi molilo od pocetka 2000tih do sada za neke promjene a mi samo tonemo sve dublje i dublje.
Nakon ovih izbora se nastavlja isto ulaganje u turizam ne otvaranje novih pogona tvornica zaposljavanja u drzavne insitiucije preko rodbinskih veza katastrofano zdravstvo skolstvo skupa prehrana pdv nam ne 25 % kao u Danskoj a danska ima place ispred nas jedno 150 godina.
Stanje ovdje je sivo crno katastrofalno i to se vidi na dugorocno.
Previse je problema da bi se pisalo ovdje pa Grcka nas je prestigla koa je propala sama ti cinjenica govori,pa da se sada krene na bolje npr da politicari krenu nesto raditi znaci kako treba trebalo bi nam 30 godina da dostignemo neku razinu EU 30 godina je previse zato kazem da je dugorocno katastrofalna situacija.Pogledaj Slavoniju samo.....

Hvala ti dragi prijatelju neka te dragi gospodin blagoslovi zelim ti sve najbolje u zivotu nadam se da če ti nas gospodin pomoč da pobijedis ovu tamu u kojoj se svijet nalazi sve najbolje i ljudima na ovu forumu zelim vam svima mir i blagoslov moji prijatelji sjetite se ljubav je glavna stvar za to da ustrajemo u molitvi i da vjerujemo da je sve moguče

Znate jednom sam pročitao o blagoslivanju i naučio sam kako bi se određeno molilo za političare i drzave itd ja mislim da je to tako super kad se ljudi uključe u molitvu i vjeruju da je sve moguče evo link o tome

https://ika.hkm.hr/govori-pape-ivana-pa ... 95-godina/

https://rastimougospodinu.com/snaga-je- ... livljanju/

https://707sochi.ru/hr/rossiya/blagoslo ... oslovenie/

Nadam se da če ovo pomoči siječam se dok sam isto čitao jedan tekst di kaze kad kazemo da je netko ohol da to zapravo govori o nama samima ima vise oholosti malo me to zbunilo čak i ja sam to činio sada znam svi smo grešni i sto mozemo samo učinit je blagoslivljati nase neprijatelje okolnosti drzavnike itd

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata