Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub srp 11, 2020 08:45

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Čemu muka?
PostPostano: Pon lip 15, 2020 13:36 

Evo pitanje koje "pokupih" sa svjetovnog foruma. "Zašto bi Bog, koji je sam ljubav, trebao Isusovu strašnu muku?"...mozgam o tome... :??

Vrh

Naslov: Re: Čemu muka?
PostPostano: Pon lip 15, 2020 20:53 

Evo pitanje koje "pokupih" sa svjetovnog foruma. "Zašto bi Bog, koji je sam ljubav, trebao Isusovu strašnu muku?"...mozgam o tome... :??

O kako si? Kako si preživjela karantenu? :D

Vrh

PostPostano: Pon lip 15, 2020 23:17 

Ne treba Bogu muka njegovog Sina već je to nus proizvod njegovog predavanja u ruke grešničke (ljudske), mogli smo mi i drugačije postupiti sa Isusom i ne ubiti ga i opet bi bili otkupljeni.

Vrh

PostPostano: Uto lip 16, 2020 14:17 

O kako si? Kako si preživjela karantenu? :D

Da budem iskrena, tjeskobno...ali ne zbog karantene. Da se mene pita, produžili bi je, da ne bude gužve. Ali mise neka bude :))
No, pitanje mi nitko ne objasni...

Vrh

PostPostano: Sri lip 17, 2020 20:39 

Da budem iskrena, tjeskobno...ali ne zbog karantene. Da se mene pita, produžili bi je, da ne bude gužve. Ali mise neka bude :))
No, pitanje mi nitko ne objasni...

Bilo je mira, ali nekog tjeskobnog mira..

Suprotno tome, ova muka iz pitanja nije bila "muka na propast", nego na život..

No logika stvari kaže da nevjernici to - ne vjeruju, pa čemu se mučiti oko nečije nevjere?.. :))

Vrh

PostPostano: Sri srp 01, 2020 10:11 

Evo Jaganjca Božjega evo onoga koji oduzima grijehe svijeta . To svi znamo , a muka koja je bila Jahvi na ugodan miris , hm mogao bih ti pisati o tome ako baš hočeš , al ajmo se uhvati ovoga važnoga , Kako je po jednom na svijet došla smrt i grijeh ( po Adamu ) tako je opet po Jednome ( ode se misli na Isusa ) došlo spasenje za sve ljude . to ti je bila na neki način Božja matemtika 1 = 1 .
Smatram da kopitare nisi u pravu jer Isus je morao umrijeti na stupu jer u protivnom smrt sama nebi bila pobjeđena ..

Vrh

PostPostano: Sri srp 01, 2020 13:19 

Evo Jaganjca Božjega evo onoga koji oduzima grijehe svijeta . To svi znamo , a muka koja je bila Jahvi na ugodan miris , hm mogao bih ti pisati o tome ako baš hočeš , al ajmo se uhvati ovoga važnoga , Kako je po jednom na svijet došla smrt i grijeh ( po Adamu ) tako je opet po Jednome ( ode se misli na Isusa ) došlo spasenje za sve ljude . to ti je bila na neki način Božja matemtika 1 = 1 .
Smatram da kopitare nisi u pravu jer Isus je morao umrijeti na stupu jer u protivnom smrt sama nebi bila pobjeđena ..

Što, ljudi koji su umrli prije Isusa, Mojsije, Ilija i ostali, umrli su zapravo, zauvijek?
(Zanemari, tek sam sad, vidjevši drugi tvoj post, vidjela da trolaš).

Vrh

PostPostano: Čet srp 02, 2020 17:56 

nije stup nego KRIŽ

Vrh

PostPostano: Sub srp 04, 2020 11:13 

Ej izmeđunebaizemlje , svi koji su umrli prije Krista spavaju do uskrsnuča , kako Biblija strogo naučava ..
Osim primjerice Jakova koji je dobio skale ili Henoka koji prebačen u Nebo ..
Jer jasno piše da že svi koju su u grobovima uskrsnut ..
I stvarno ne trolam niti mi je to namjera .. samo problem je u nečemu drugome .. ako vas zanima napisat ću o tome
I brate Teo Isus je umro na sramotnom stupu ne križu , to možeš slobodno istražiti . ali eto to su danas periferne stvari

Vrh

PostPostano: Pon srp 06, 2020 11:22 

Ej izmeđunebaizemlje , svi koji su umrli prije Krista spavaju do uskrsnuča , kako Biblija strogo naučava ..
Osim primjerice Jakova koji je dobio skale ili Henoka koji prebačen u Nebo ..
Jer jasno piše da že svi koju su u grobovima uskrsnut ..
I stvarno ne trolam niti mi je to namjera .. samo problem je u nečemu drugome .. ako vas zanima napisat ću o tome
I brate Teo Isus je umro na sramotnom stupu ne križu , to možeš slobodno istražiti . ali eto to su danas periferne stvari

Problem je u tome što pokušavaš prodavati ovdje svoju demagogiju...Na krivo si mjesto došao i ne zanima nas. Mi smo katolici, imamo formiranu vjeru i misionari drugdje.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata