Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet pro 06, 2019 10:00

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet tra 04, 2013 22:07 

Pa ova ima više objava nego svi proroci zajedno a najbolje od svega je to što je anonimna,mislim zašto ne otkrije svoje ime i prezime?Ovo mora da je neka gadna sekta, sve lijepo fino upakirano u "katolički nauk" a svako malo protiv Pape ,Papa ovo Papa ono u biti na više mjesta se ne spominje direktno Papa ali se aludira na to da on radi za zloga i da ljudi izađu iz Crkve jer je Petrova Stolica "oskvrnuta",a onda bi bilo lijepo da dotična idući put upita Isusa u koju ćemo onda Crkvu ići ako ova ne valja?I znači li to da je lagao kad je rekao Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.?Ono mislim nije mi jasno jedan Isus kaže neće je nadvladati a ovaj sad kaže oskvrnjena je izađite iz nje,I kome sad vjerovati Isusu kojeg su nam opisali evanđelisti ili anonymusi sa interneta?

Vrh

PostPostano: Pet tra 05, 2013 13:56 

Očito sinovi zloga nastoje ovakvim porukama posijati sjeme sumnji kojim žele diskreditirati i uništiti Crkvu kako bi se njih slušalo umjesto učiteljstva Crkve i Namjesnika Kristova na zemlji slavnovladajućeg papu Franju.

Vrh

PostPostano: Sub tra 06, 2013 10:41 

Don Damir Stojić o ‘trećoj fatimskoj tajni’ i smaku svijeta

y
Poznati studentski kapelan Don Damir Stojić odgovora na pitanje zabrinute studentice koju zanima postoji li „treća fatimska tajna“ i ima li istine u porukama koje se na tu tajnu pozivaju i koje navještavaju skori kraj svijeta.
Slika

Draga Ana,

htio bih Vas upozoriti da uvijek budete oprezni prema „objavama“ koje kruže Internetom, osobito prema onima koje anonimno proglašavaju skori kraj svijeta. Isus nam u Evanđelju vrlo jasno govori: “A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac.” (Mk 13,22). Stoga spekuliranje datumom kraja svijeta uvijek predstavlja neki oblik samovoljne interpretacije. Povijest nas je naučila da je takvih pokušaja već bilo na tisuće i kao što vidimo – svaki put su se pokazali pogrešni. (U protivnom smo očito i Vi i ja zaboravili otići na „svršetak svijeta“).

Iako je ovaj mail o „Trećoj fatimskoj tajni“ samo jedan u nizu apokaliptičnim i kvazi-kršćanskih mailova, podigao je više panike nego inače. Možda su tome uzrok u zadnje vrijeme općenito proširena nagađanja o kraju svijeta, poduprta navodnim analizama mayanskog kalendara koja kraj svijeta stavljaju u 2012. godinu. Preporučujem da na ove (i mnoštvo drugih sličnih mailova!) odgovorite tipkom „delete“ umjesto „forward“. Osobito negativan element u svemu ovome je to što se pod izlikom pobožnosti i navodne moralne obveze evangelizacije i obraćenja zapravo šire posve neracionalan strah i krivi oblici pobožnosti. Iako su „Gospa“, „krunica“, „križ“, „Isus“, vjerojatno najčešće riječi koje se spominju, tekst je općenito vrlo krivo (i krivovjerno!) intoniran. Kada podrobnije analiziramo strukturu izlaganja, vidimo da je ono čitatelja usmjerava na posve krivi trag. Nekoliko aspekata je vrlo problematično: 1) rađanje straha i nevjerice u čitatelju koji stječe dojam da je ovaj e-mail jedina i nužna poruka spasenja; 2) krivo predstavljanje pobožnosti koja je u ovom slučaju samo rezultat straha od propasti; 3) pozivanje na autoritet svetaca i Svetog pisma da bi se poduprli krivi nauk i laži koji e-mail širi.

Dakle, kao što ste vidjeli, poruka iz mail-a se želi nametnuti kao nužan uvjet za preživljavanje („Svi će zli duhovi će se kretati okolo i biti slobodni, radeći štetu svim onim dušama koje nisu željele slušati ovu poruku i onima koji se nisu htjeli pokajati.“), što nije nimalo u skladu s vjerskim naukom. Osobito oholo prenaglašavanje vlastite uloge autor ove poruke ističe u retku: „Papa i Biskupi sada čekaju novu poruku koja govori o pokajanju i molitvi.“ Kao što Katekizam Katoličke Crkve jasno kaže, Krist nam je donio puninu objave i sve ono što nam je nužno za spasenje sadržano je u pologu vjere koji se u Crkvi čuva već stoljećima. Privatne objave (osobito besmislice kao što je ova!) ne spadaju u taj polog. Čak i kada neki sveci imaju autentične privatne objave, o njima konačni sud opet daje Crkva, prepoznajući u njima već primljeni Kristov poziv. One ga dakle ne dopunjuju, već ga samo ponekad pomažu jasnije aktualizirati u određenom povijesnom trenutku. Dakle: nikada i ni u kojem slučaju niti jedna privatna objava ne može steći status dokumenta koji vjernike obvezuje na poslušnost. A stav da papa i biskupi iščekuju neke nove poruke da bi saznali o pokajanju i molitvi je posve kriv.

Osim toga, vrlo slikovitim opisima (navodnih!) događanja i radnji tekst želi ostaviti dojam autentičnog viđenja, a mnoštvom prijetnji u čitatelju pobuditi strah i paniku te moralne skrupule. Štoviše, pobožnost koja se želi proširiti ne proistječe iz pravih pobuda već iz bojazni, te je izmiješena s mnoštvom elemenata na granici magije. Najočitije se to vidi u pozivu na nužno „pripremanja svetog oltara s križem“ da bi se ostvarila komunikacija s Bogom. Svaki iole poučen kršćanin trebao bi znati da oltar ne spada na privatnu već zajedničku pobožnost i da njegovo posvećenje u Crkvi vrši biskup, posebnim obredom. Dakle, „sveti oltar“ nije dio kućnog inventara, već Crkve koja na njemu slavu euharistiju. Jednako tako, oltar nije uvjet za komunikaciju s Bogom koji nadilazi i vrijeme i prostor. Molitva krunice na koju se poziva ne odgovara nijednom tradicionalnom modelu jer se slična molitva „Oprosti nam naše grijehe…“ ne moli iza svake Zdravomarije, već iza svake desetice, itd. Postoji još mnoštvo dijelova u e-mailu koji su, slično kao i navedeni, zapravo konstruirani na vrlo varljiv način. Dok se na prvo čitanje može steći dojam da se radi o pozivu na razvijanja pobožnosti, dubljom analizom uviđamo da su motivi i načini na koje se to čini posve krivi. Među krivim namjerama nalazi se i pozivanje na autoritet Blažene Djevice Marije, vidjelice Lucije i pokojnog pape Ivana Pavla II. s ciljem da e-mail ostavi dojam provjerenosti i crkvenosti. Prava istina je posve suprotna jer niti jedno od imena nije upotrjebljeno istinito. Crkva je već davno objavila tekst poruka iz Fatime i on nije nikakva tajna, štoviše javno je dostupan na službenim vatikanskim stranicama (popraćen preslikama izvornih rukopisa). Oni koji se za njega interesiraju mogu ga pročitati na stranici OVDJE.

O tome da ne postoji nikakva „dodatna“ fatimska tajna pisano je već prije nekoliko godina OVDJE, povodom izdavanja knjige „Posljednja vidjelica“, kardinala Bertonea.

Ne smijemo svaki tekst koji intenzivno spominje sveta imena odmah shvatiti kao dobronamjeran. Svati Pavao upozorava da se „sam Sotona prerušuje u anđela svjetlosti“ (1Kor 11,14). Sve u svemu, mislim da bi najbolja poruka povodom ovog pisma i u kontaktu s mnoštvom poruka koje svakodnevno primamo bila Pavlova rečenica iz prve poslanice Solunjanima: „Sve provjeravajte, dobro zadržite, svake se sjene zla klonite“ (1 Sol 5,21-22). Kršćani bi stoga itekako trebali vježbati svoju vlastitu prosudbu, jačati vjeru poduprtu razumom. To nam je zadatak osobito danas, u vrijeme Interneta, kada doista nije teško doći do velikog broja pouzdanih informacija. Potičem Vas da se ne plašite nikakvih budućih apokaliptičnih e-mail poruka. Neka one budu povod na dublje istraživanje i rast u vjeri!

Inače, „kraj svijeta“ za kršćane nije nikakav tragičan događaj. Posljednja vremena zapravo su započela Kristovim navještajem. Na više mjesta u evanđeljima čitamo kako je Kraljevstvo Božje već među nama. Ono je već tu, ali ne u potpunosti. Tako svi mi živimo u posljednjim vremenima, a kršćanska nada se živi u tom procjepu između „već“, ali ne „sasvim“. Dana nam je prilika da Kraljevstvo Božje proširujemo i gradimo. Rani kršćanski spisi nas poučavaju kako to vrijeme do ponovnog Kristovog dolaska treba biti ispunjeno iščekivanjem, a ne strahom. Na neki način, cjelokupna povijest kršćanstva je jedno veliko Došašće, radosno vrijeme čekanja sretnog događaja!

BTB,
Don Damir

Preneseno s portala Studentski Pastoral
bitno.net.

Vrh

PostPostano: Ned kol 11, 2013 14:04 

9 stvari koje trebate znati o „Upozorenju pred Drugi Dolazak“
(http://upozorenjepreddrugidolazak.info/)

-prema članku katoličkog apologeta Jimmyja Akina s bloga http://www.ncregister.com/blog/jimmy-ak ... ine-mercy/

1. Mi ne znamo tko je ta žena koja objavljuje poruke. Iako tvrdi da je katolkinja, udana žena i majka, a na youtubu govori irskim naglaskom, navodno želi ostati anonimna „da zaštiti svoju obitelj i da ne privlači pozornost“.

2. Ona za sebe tvrdi da ju Isus šalje da pripremi svijet za njegov drugi dolazak. Navodi da joj je Isus rekao da je upravo ona 7. glasnik i 7. anđeo koji će objaviti svijetu sadržaj svakog od pečata iz Knjige otkrivenja, kako ih Isus bude otvarao. Stoga je ona navodno prorok posljednjih vremena.

3. Vodi popularan facebook profil „Jesus to Mankind“, web-stranicu „The Warning Second Coming“ i izdaje knjige „Knjiga istine“ 1. i 2. dio. Njena aktivnost na webu nije zanemariva, a niti zarada od knjiga i prijevoda (iako tvrdi da je anonimna).

4. O papi Benediktu tvrdi da je posljednji pravi papa na zemlji, da je odstupio zbog prisile „unutar Vatikana“, te da će ga sada pokušati ubiti, da će ga pokušati optužiti za zločine u kojima je potpuno nevin. Mnogi ovdje tumače kao da je baš ona navijestila Benediktov odlazak, ali NIJE. Ona je „prorokovala“ o sukobima unutar Vatikana i vršenju pritisaka na papu u vrijeme dok su svi mediji izvještavali o aferi „Vatileaks“ i radili svoje teorije zavjere o stanju u Vatikanu. Stoga, ako su njena proroštva točna, onda to čini papu Benedikta lašcem pred cijelim svijetom jer on nije dao ni naslutiti da je njegov odlazak zapravo mimo njegove volje.

5. Vidjelica tvrdi da je papa izabran nakon Benedikta „lažni prorok“ koji će donijeti nove zakone, koji ne samo da će biti suprotni nauku Katoličke crkve, već da će ići protiv svih kršćanskih zakona. Međutim, dvotisućljetna povijest Crkve i papinstva, kao i katolički nauk (sadržan posebno u učenju 1. vatikanskog koncila) pokazuju da se istinska Katolička crkva ne nalazi nigdje izvan niti mimo zajedništva sa Svetim Ocem, a pogotovo ne u raskolu ili u suprotnosti s njim.

6. Vidjelica naučava da živimo u vremenima velike kazne iz Knjige otkrivenja, te da će uskoro doći (najavljeni) Krist ponovno, kao i da će nakon Kristovog dolaska slijediti Era mira koja će trajati 1000 godina. To je poznata hereza milenarizma koja se često puta javljala kod lažnih proroka zadnjih par stotina godina i koju je Crkva odbacila kao nevjerodostojnu.

7. Nakon svih proroka i vidioca u prošlosti koji su djelovali u Crkvi i bili poznati pod svojim pravim imenom i punim identitetom, koji čak ni svoje obitelji nisu štedjeli svih dobrih, ali i loših posljedica prenošenja Božje poruke, zar bi uistinu Bog poslao danas nekoga kao svog „posljednjeg proroka“ da djeluje sigurno i anonimno iz udobnosti svog dnevnog boravka, služeći se samo internetskom vezom, da „sačuva svoju privatnost“??

8. Anti-papinske poruke i milenarizam već su dovoljan razlog da sve to smatramo nepouzdanim i ne-katoličkim.

9. Štoviše, pristanak uz njena proročanstva može rezultirati teškim grijehom i kanonski kažnjivim djelom šizme.

Ako bi netko novoizabranog papu gledao kao antipapu ili lažnog proroka - kao što to želi spomenuta vidjelica - taj bi bio u stanju šizme (raskola).
Prema Zakoniku kanonskog prava:
Raskol je uskraćivanje podložnosti vrhovnom svećeniku ili zajedništva s članovima Crkve koji su mu podložni. (Kan. 751)
To može imati teške posljedice za pojedinca, kako duhovno tako i crkveno-pravno, uključujući moguću automatsku ekskomunikaciju, jer:
Otpadnik od vjere, krivovjernik ili raskolnik upada u izopćenje unaprijed izrečeno. (Kan. 1364, st.1)
Ono uključuje između ostaloga i nemogućnost primanja sakramenata prije pokajanja raskolničkog grijeha i prije negoli što je ponovno uspostavio zajedništvo sa Crkvom.
Pod nikakvim okolnostima vjernik - katolik ne bi se smio uključivati u prenošenje takvih poruka, niti im pridavati ikakvo povjerenje.
Molimo se da vidjelica sama pronađe milost da takve poruke odbaci i svojim sljedbenicima objavi njihovo lažno porijeklo,
završava svoj članak J. Akin.

Vrh

PostPostano: Uto ruj 17, 2013 18:22 

Majka Eugenija Elisabeta Ravasio - "Poruka Oca" (Otac govori Svojoj djeci)

Došla mi je do ruku knjižica "Otav govori Svojoj djeci" pa sam malo išao gledati o čemu se radi. Uz knjigu je bila i sličica koja predstavlja ikonu Boga Oca Svemogućega.
Na poleđini sličice je molitva i uputa da se za više informacija pogleda http://www.armatabianca.org

Tko je majka Eugenia?
Tko je majka Eugenia? Tko je ta žena za koju otac Andrea D'Ascanio kaže: «Majka Eugenia jedno je od najvećih svjetla našega vremena, maleni prorok nove Crkve u kojoj je Otac središte i vrhunac svoga čovječanstva i u kojoj je jedinstvo najviši duhovni ideal. Ona je svijetlo dano od Oca svijetu u ovo vrijeme kaosa i tame da možemo vidjeti put koji moramo kročiti.»
A biskup Granoblia, Aleksandar Caillot nakon desetogodišnje istrage o majci Eugeniji zaključuje: «Prva stvar koja se ispostavila sa sigurnošću u istrazi je ta da su vrline majke Eugenije istinski utemeljene.» te da: «Mnoge okolnosti pokazale su da je sestra u mogućnosti prakticiranja vrlina sve do herojske razine.»
Čime je ova malena misionarka zaslužila ovakve pohvale? S 28 godina, biva izabrana za časnu majku Kongregacije Naše Gospe od Apostola. Tijekom 12 godišnjeg mandata otvorila je u najzabačenijim mjestima Afrike, Azije i Europe preko 70 centara, svaki s ambulantom, školom i crkvom. Posebno se ističe njezin rad na projektu «Grad za gubavce», koji je ostvaren kod Azoptè (Obala Bjelokosti), a koji je kasnije
prerastao u jedan od vodećih centara svoje vrste u svijetu. Otkrila je prvi lijek protiv gube, radeći ga od sjemena tropske biljke, lijek koji će kasnije biti istraživan i razvijan na Pasteurovom Institutu u Parizu.
Podupirala je apostolat Raoula Follereaua, čovjeka koji će slijedeći njezine stope kasnije biti prozvan apostolom gube. Kongregaciju Naše Gospe od Apostola uzdigla je do te razine da će institutu Francuska u lipnju 1950. dodijeliti Courone Civique, najveće nacionalno priznanje za rad na socijalnom području.
Na duhovnom području njezina najveća ostavština za nas je «Poruka Oca» (Otac govori Svojoj djeci), jedina privatna objava osobno od Boga Oca koja je priznata autentičnom od Crkve nakon deset godina najstrožih ispitivanja. Poruka Oca je nešto jedinstveno, u jednu ruku nešto novo i nadahnjujući, a ipak sukladno s onim što nam je predano prije 2000 godina, kao što kaže mons. Caillot: «Predstavljeno je kao nešto
što Crkva smatra tradicionalnim, bez sumnjivih inovacija, zbog čestih ponavljanja da je već sve kazano u Kristovoj objavi o Njegovom Ocu te da je sve već u Evanđelju.
Ali s druge strane, objavljuje da ova velika istina glede poznavanja Oca mora biti promotrena, duboko istražena i proživljena.»
Ovo je djelo «susret s Bogom, koji nam je u Kristu pokazao svoje lice i otvorio svoje srce»* koje je bogato milosrđem (Ef2,4).
Neovisno od duhovne veličine ove redovnice, njezina ostvarenja na području karitativne i socijalne djelatnosti bila bi dostatna da pronađe svoje mjesto u povijesti.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Benedikt XVI, Spe salvi, 4.

Ovo sam pronašao na netu i kopirao da ne natipkavam svoje uvode. Ostavljam sve o M.Eugeniji, mada je naglasak na ovome boldanom.
Uglavnom, njoj se javio Bog Otac i dao joj neke poruke.
Knjižica (ima je i na http://www.armatabianca.org/eng/padre.php?sottomenu=4 i na hrvatskom jeziku) ima i imprimatur:

Imprimatur:
† Petrus Canisius van Lierde,
Vic. Generalis e Vic. Civitatis Vaticanae,
Roma, die 13 Martii 1989

Uglavnom, m.Eugeniji javio se Bog Otac i dao joj neke poruke, sve su u gore spomenutoj knjižici.
Uz objave koje joj je dao, Otac je navodno zatražio i da se Njemu posveti jedan dan ili barem jedna nedjelja pod imenom "Otac svih ljudi", a isto tako je zatražio da kao vidljiv znak među nama bude napravljena slika "koja će pokazati kako je zaista prisutan".
Evo i slike:
Slika

Neću donositi svoj sud dok ne pročitam sve, ali jasno nam je svima da se radi o privatnoj objavi u koju nismo dužni vjerovati.
Htio sam pitati je li netko već vidio ovo i što misli o tome?
Sama stranica http://www.armatabianca.org obuhvaća puno više toga od same poruke Oca. Objašnjava što je zapravo crkveni pokret "Armata bianca"......etc...ima svašta.

Vrh

PostPostano: Sub ruj 21, 2013 21:22 

Naišla sam na ovo prije dvije-tri godine, tada još nije postojala navedena stranica niti knjižice na hrvatskom.
Zapravo, naišla sam na kritiku ovih objava. Čini mi se s pravom.

Jedna od stvari koje se teološki mogu zamjeriti jest (pišem po sjećaju) prikaz Boga Oca i shvaćanje Presvetog Trojstva. Ako je Bog duh, a nije ni muško ni žensko, te ako se utjelovio u Isusu Kristu (Sinu, po kojem "vidimo i Oca", kako nam kaže evanđelist Ivan) jednom zasvagda, te ako "Boga nitko nikada ne vidje", ako prema starozavjetnim prorocima "boravi u nepristupačnom svjetlu", pred Njegovim glasom pada se na koljena i prekrivaju oči, da se ne umre .... kako onda može u ovim objavama Bog Otac biti prikazan kao čovjek (muškarac) koji skida svoju krunu i svoju Slavu da bi sjeo s globusom u rukama kraj jedne redovnice i prenio joj poruku kako započinje novo djelo svojeg utjelovljenja, jer dosadašnji napori nisu pridonijeli obraćenju mnogih...?

Citiram iz knjižice:
"Preuzevši izgled običnog čovjeka odlažući Svoju krunu i Svoju slavu na Svoje Noge, uzeo je globus svijeta držeći ga kod Svog Srca, podržavajući ga s Svojom lijevom Rukom. Tada je sjeo do mene..."

Meni se sve to (uključujući i onu ikonu) čini više kao nečija pobožna mašta, nego objava dostojna pozornosti...

Vrh

PostPostano: Sub ruj 21, 2013 22:34 

Nda, dobro zboriš. I meni je to sve nekako...ne znam baš.
Gle ovaj citat:
Citat:
Dolazim kako bih se učinio sličnim Svojim stvorenjima, ispravio
predodžbu koju imate o prestrašnom pravednom Bogu, budući da gledam ljude
kako provode cijeli život, bez pouzdanja u svoga jedinoga Oca čija je jedina želja
učiniti njihov zemaljski život lakšim, a onda im dati božanski život u nebesima.
Ovo je dokaz kako Me duše ne poznaju ništa više nego što Me vi znate bez
da ste prevladali predodžbu koju imate o Meni. Sada vam predajem svijetlo.
Ostanite unutar svijetla i dajte ga svima jer će ono postati moćno sredstvo kojim
će se postići obraćenja, a možda i zatvaranje vrata pakla, pošto Ja obnovim Svoje
obećanje koje će zauvijek trajati:
SVI ONI KOJI ME ZAZOVU IMENOM OCA, ČAK SAMO
JEDANPUT NEĆE IŠČEZNUTI, VEĆ ĆE BITI SIGURNI U SVOJ VJEČNI
ŽIVOT UBROJENI MEĐU IZABRANE.

Dolazi kako bi se učinio sličnim Svojim stvorenjima?? Nismo li već stvoreni na sliku i priliku Božju?
I ovo zadnje - znači dovoljno je izmoliti jedan Očenaš u životu i spašen si??

Citat:
Sada je došao Moj čas. Osobno dolazim ljudima, Mojoj djeci, objaviti ono
što dosada nisu potpuno shvatili. Osobno dolazim donijeti plamen zakona ljubavi
kako bi se njime golem sloj leda koji okružuje čovječanstvo rastopio i uništio.

I što ovo ima značiti? Misli li pri tome na "dolazak" m.Eugeniji ili bi to trebalo uzeti doslovno, tako kako i piše?
Znači Bog Otac dolazi?? Objava koja nam je dana i koja je davno dovršena ne govori baš tako, ha?

Hmm, mislim da bi i ona nekidan spomenuta Valtorta koju imam i ova knjižica mogle uskoro biti spaljene.
Osobno ne volim ovakve sladunjave stvari, pa još počesto i nejasne, a nekako iz istog razloga ne bih to volio nikome dalje poklanjati jer mi se čini da bi osobe koje "gutaju" ovakve stvari to moglo samo još više raspaliti.
Što vi mislite, što kažete?

Vrh

PostPostano: Ned ruj 22, 2013 23:01 

Zaintrigiralo me iako nisam sve pročitao. Bog je ljubav, spasit ćemo se preko Križa,postoji raj ,čistilište i pakao , za divno čudo Papa je dobar i svećenici su dobri. Čak sam našao gotovo identičnu rečenicu kao u Katarini Sienskoj...

Vrh

PostPostano: Pon ruj 23, 2013 17:11 

Filip je napisao/la:
Citat:

Dolazi kako bi se učinio sličnim Svojim stvorenjima?? Nismo li već stvoreni na sliku i priliku Božju?

Ovaj citat iz knjižice je još jedan dokaz kako je sve to suprotno našoj vjeri.
Čak ne spominje niti molitvu Očenaša, nego da je dovoljno tek jednom zazvati ime Oca.
Ako bi to bilo istina, znači da možemo površno uzeti sve Isusove riječi, da nam ne treba više Crkva, niti sakramenti, ne treba se kloniti grijeha niti živjeti po Božjim zapovijedima... Spasiti dušu je tako "jednostavno" da se ne treba uopće brinuti oko svega toga!

A Isus je rekao: Mnogi će doći u onaj dan i reći će: Mi smo te zazivali "Gospodine, Gospodine!", a ja ću im odgovoriti: Ne poznajem vas, zlotvori...

Vrh

PostPostano: Ned vel 02, 2014 22:27 

adrijana je napisao/la:
Filip je napisao/la:
Citat:

Ovaj citat iz knjižice je još jedan dokaz kako je sve to suprotno našoj vjeri.
Čak ne spominje niti molitvu Očenaša, nego da je dovoljno tek jednom zazvati ime Oca.
Ako bi to bilo istina, znači da možemo površno uzeti sve Isusove riječi, da nam ne treba više Crkva, niti sakramenti, ne treba se kloniti grijeha niti živjeti po Božjim zapovijedima... Spasiti dušu je tako "jednostavno" da se ne treba uopće brinuti oko svega toga!

A Isus je rekao: Mnogi će doći u onaj dan i reći će: Mi smo te zazivali "Gospodine, Gospodine!", a ja ću im odgovoriti: Ne poznajem vas, zlotvori...

Ova je tema dosta dugo neaktivna, ali imam potrebu napisati, ne braniti navedenu objavu...vec reagirati na pausalne zakljucke. Iz kojih se izvlaci niz daljnjih zakljucaka.

Sto onda reci za Rim 10 13? "Tko god zazove ime Gospodnje, spasit ce se."

Niti Pavao ne spominje Oce nas...itd
Uglavnom je to dio sireg konteksta poslanice tzv. opravdanja po vjeri.

Vrh

PostPostano: Pon vel 03, 2014 17:13 

Ako poruke ne unose svetu nadu, sveti Božji strah(strahopoštovanje), ako za posljedicu nemaju još veće pouzdanje u Boga i Njegovu ljubav, ako se oko vidioca ne širi sloga, ljubav, poštivanje, ne raste vjera,...ako sam vidioc ne raste u Božjim očima a u svojim se ne smanjuje (dok ne postane "Božja ništica" - NEMA GOVORA O BOŽJIM PORUKAMA SVOME NARODU!

Vrh

PostPostano: Pon vel 03, 2014 20:19 

Nastavno na post Slijepogputnika, skrećem s teme za koju baš i nisam osobito educirana raspravljati ali moram upitati ovdje prisutne - što mislite, što je Bogu bliže i draže - izgovoriti riječi Očenaša onako s pola pažnje i manjkom duha (a kome se od nas to nije dogodilo bar jednom) ili u našoj svakodnevnici krcatoj svim mogućim nevoljama iz dubine duše zavapiti: Oče!???
Nije li upravo to Gospodin htio naglasiti kad je rekao da neće u Kraljevstvo nebesko oni koji su govorili: "Gospodine, Gospodine!" a nisu vršili volju Oca njegova koji je na Nebu? Vapaj iz dubine srca, molitva koja mijenja čovjeka, molitva koja liječi, molitva iz srca ili molitva strogo po formi ali uz misli koje otplove?
Muž je jednom rekao mojoj poznanici koja je tada bila teško bolesna: "Idem na Kamenita vrata i molit ću se za tebe!" Ona mu je odgovorila: "Ali ti ne znaš moliti!" I odmah je shvatila svoju pogrešku...

Vrh

PostPostano: Sri vel 05, 2014 01:25 

zdrave je napisao/la:
Ako poruke ne unose svetu nadu, sveti Božji strah(strahopoštovanje), ako za posljedicu nemaju još veće pouzdanje u Boga i Njegovu ljubav, ako se oko vidioca ne širi sloga, ljubav, poštivanje, ne raste vjera,...ako sam vidioc ne raste u Božjim očima a u svojim se ne smanjuje (dok ne postane "Božja ništica" - NEMA GOVORA O BOŽJIM PORUKAMA SVOME NARODU!

To se podrazumjeva...
Uvijek je bolje sprijeciti (izbjeci) nego lijeciti.

Cak se pojedine poruke mogu nama ciniti odlicne, i ispunjavati sve sto navodis...a ne biti priznate (jos) od crkve...bolje pricekati, a ne donositi vlasitog suda.
Ugl. da ne ponavljam da nismo obavezni vjerovati u privatne objave...sve nam je objavljeno u/po Kristu.

Moj kontekst je bio u odnosu na gore navedeni argument osporavanja....glavno da se razumijemo.

Vrh

PostPostano: Pet vel 07, 2014 09:10 

adrijana je napisao/la:
9 stvari koje trebate znati o „Upozorenju pred Drugi Dolazak“
(http://upozorenjepreddrugidolazak.info/)

-prema članku katoličkog apologeta Jimmyja Akina s bloga http://www.ncregister.com/blog/jimmy-ak ... ine-mercy/

2. Ona za sebe tvrdi da ju Isus šalje da pripremi svijet za njegov drugi dolazak. Navodi da joj je Isus rekao da je upravo ona 7. glasnik i 7. anđeo koji će objaviti svijetu sadržaj svakog od pečata iz Knjige otkrivenja, kako ih Isus bude otvarao. Stoga je ona navodno prorok posljednjih vremena.
6. Vidjelica naučava da živimo u vremenima velike kazne iz Knjige otkrivenja, te da će uskoro doći (najavljeni) Krist ponovno, kao i da će nakon Kristovog dolaska slijediti Era mira koja će trajati 1000 godina. To je poznata hereza milenarizma koja se često puta javljala kod lažnih proroka zadnjih par stotina godina i koju je Crkva odbacila kao nevjerodostojnu.
7. Nakon svih proroka i vidioca u prošlosti koji su djelovali u Crkvi i bili poznati pod svojim pravim imenom i punim identitetom, koji čak ni svoje obitelji nisu štedjeli svih dobrih, ali i loših posljedica prenošenja Božje poruke, zar bi uistinu Bog poslao danas nekoga kao svog „posljednjeg proroka“ da djeluje sigurno i anonimno iz udobnosti svog dnevnog boravka, služeći se samo internetskom vezom, da „sačuva svoju privatnost“??

Akin je u pravu. Očito je riječ o nekakom teškom sinkretizmu. Ako ćemo o Otkrivenju, nigdje se ne spominje nikakva "proročica" koja naviješta Kristov dolazak (jer anđeli su anđeli, a ljudi ljudi, i to se u Otkrivenju jasno razlikuje), ali se zato spominje lažna proročica Jezabela (Otkr 2:20). Dovoljno za veliku i preveliku skepsu prema samozvanim prorocima i proročicama.

Vrh

PostPostano: Pet vel 07, 2014 17:16 

A tko zapravo stoji iza tih upozorenja pred drugi dolazak? Zašto je to uopće dospjelo na ovaj katolički forum? Pa je li mi zaista moramo zauzimati stav i baviti se mozgovnim konstrukcijama osobe koja želi ostati anonimna? Čemu na to trošiti vrijeme?

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata