Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon svi 25, 2020 21:14

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 222 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Poruka
PostPostano: Pon lip 26, 2017 16:47 

Kako znakovito da je "Privatne objave i nebeske poruke - znakovi razlučivanja" s vremenom postala 2. najčitanija tema na ovom forumu (iza one nepobjedive o Neokatekumenima), a ima samo 14 stranica...

(Nadam se da nisam napisala u njoj ništa "van katolicizma", još uvijek stojim iza svega što napisah, i ne uvjerih se još u nešto suprotno...)

Vrh

PostPostano: Pet lip 01, 2018 21:38 

Poruka Isusa Krista vidjelici Myrni Nazzour, dana 31. 5. 1984. (na dan Uzašašća), Damask, Sirija

Kćeri moja,
ja sam Početak i Svršetak.
Ja sam Istina, Sloboda i Mir.
Svoj mir dajem vama.
Vaš mir neće ovisiti o tome što ljudi kažu, bilo dobri bilo zli, i budite ponizni.
Onaj tko ne traži priznanja od ljudi, i onaj tko se ne boji njihovog odbijanja, taj uživa pravi mir.
I sve dobiva kroz Mene.
Živi svoj život u zadovoljstvu i neovisnosti.
Boli koje si podnijela radi Mene neće te slomiti.
Nego radije, veseli se i raduj! Ja sam onaj koji je kadar nagraditi te.
Tvoje tegobe neće se odužiti niti tvoje boli potrajati.
Moli u klanjanju, jer Vječni je život vrijedan ovih patnji.
Moli da se Božja volja ispunja u tebi, i govori ovako:

Predragi Isuse,
Učini da počivam u Tebi, više od svega,
Više od svih bića,
Više od svih Tvojih anđela
Više od sve hvale,
Više od svih radosti i milina,
Više od sve slave i časti,
Više od svih nebeskih stvorova.
Jer Ti jedini si Najveći,
Samo Ti si Svemogući i Dobar iznad svega.
Dođi k meni i izbavi me,
I oslobodi me svih mojih okova
I pruži mi slobodu,
Jer bez Tebe moja radost nije potpuna
I bez Tebe moj stol je prazan.

I samo tada ću pristupiti i reći: Ovdje sam, jer si me zazvala.

http://www.soufanieh.com/ENGLISH/eemess.htm

Vrh

PostPostano: Sub srp 21, 2018 21:48 

U ljetnom broju Veritasa fra Josip Blažević odgovara na pitanje čitatelja o novoj "Crkvi Isusa Krista svega svemira" koju je osnovao bivši međugorski duhovni vođa vidjelaca, nedavno otpušten iz Reda i suspendiran, fra T. V.

https://premanovomstvaranju.org/

Vrh

PostPostano: Pon pro 30, 2019 21:47 

U ljetnom broju Veritasa fra Josip Blažević odgovara na pitanje čitatelja o novoj "Crkvi Isusa Krista svega svemira" koju je osnovao bivši međugorski duhovni vođa vidjelaca, nedavno otpušten iz Reda i suspendiran, fra T. V.

https://premanovomstvaranju.org/

Članke fra Josipa Blaževića o kontroverznom T. Vlašiću objavio je u cjelini jedan međugorski portal "budući da je sadržaj osvrta direktno vezan za ljude našeg kraja, koji ne znajući, i dalje slijede navedeno krivovjerje. Radi se o tzv. „Crkvi Isusa Krista svega svemira“ i Fondaciji „Utvrda Bezgrešne“ koje svoju bazu imaju na području Bijakovića."

https://www.medjugorje-info.com/hr/kome ... ga-svemira

Vrh

PostPostano: Sri sij 01, 2020 11:40 

„Vjerojatno najopasnija ukazanja na svijetu“ (R. Salbato)

Garabandal, Španjolska (1961. – 1965.)

Četiri djevojke imale su viđenja Djevice Marije, djeteta Isusa i anđela. Primile su poruke o nadolazećoj Kazni, Upozorenju i o Čudu.
Taj fenomen ima puno obilježja koji odaju nadnaravnost demonskog podrijetla. Ovo nije bila namještaljka, jer ima dovoljno dokaza upletenosti nekog nadljudskog izvora. Sve je počelo jednog dana kad su djevojke odlučile ukrasti nekoliko jabuka iz učiteljevog vrta. Neka nevidljiva sila bacila ih je na koljena. U prvom viđenju ukazao im se anđeo. Obratite pozornost na vjerski nauk da anđeli ne dopuštaju ljudima da kleče pred njima.

Kroz četiri godine ukazanja djevojke su iskusile različite nadnaravne moći. Više puta bile su podignute u zrak, jedno od djece dignuto je preko krova zgrade, a nekoliko puta njihovo kretanje – kao da su uzeti sa zemlje i prenijeti preko do mjesta susreta s „Gospom“ – bilo je uzrokovano nekom nevidljivom silom. U svim slučajevima ta ih je sila bacala na koljena, često s glavom položenom unatrag na jedan vrlo neprirodan i nedostojanstven način.

Sve četvero djece govorilo je nepoznatim jezicima. Jednom prilikom molili su Očenaš na grčkom. Ponekad djevojke su jedna drugu podizale preko ramena da poljube „Gospu“. U drugim slučajevima, zabilježeno je, da ih niti tri odrasla čovjeka nisu mogla podignuti. Nekoliko puta vidjelice su tijekom ukazanja vrištale. Bilo je puno znakova na nebu: zvijezde koje se vrte, hostije, slike… Mnogo ljudi moglo je vidjeti te znakove. Jednom se na nebu pokazala vatra, a „Gospa“ je rekla kako je ona došla iz te vatre.

U jednom vrlo proslavljenom slučaju anđeo je vidjelici Conchiti pružio hostiju (sv. pričest). Hostija bila je vidljiva svakome. Anđeo joj je rekao neka hostiju drži na jeziku dok Djevica Marija ne dođe. Conchita je tako ispruženim jezikom i hostijom na njemu dugo stajala. Sve pred očima ljudi, zabilježeno je nekoliko fotografija.

Slika

U gotovo svim ukazanjima vidjelice su vodile dijalog s „Gospom“ o svim mogućim besmislenim stvarima, primjerice kako se Gospi sviđa njihova odjeća itd. Jednom im je Gospa pružila „dijete Isusa“ da ga nose i drugima daju nositi kao nekakvu igračku. Međutim, nikada u nijednom priznatom ukazanju Djevica Marija ili Isus nisu trošili riječi ni geste na nepotrebne stvari, već je svaka njihova riječ imala spasenjsko značenje za čovjeka.

„Gospa“ je zamolila vidioce da ne donose blagoslovljene stvari (krunice, križeve i sl.), već da joj prikazuju neblagoslovljene - da ih ona blagoslovi. Svih godina ukazanja zabilježeno je da je tako „Gospa“ blagoslovila stotine krunica. Imajte na umu kako Sotoni smetaju jedino blagoslovljeni sakramentali. A Marija nije svećenik. Prema tome, ona ne može pružiti svećenički blagoslov. Nikada u nijednom priznatom ukazanju tijekom dvije tisuće godina Ona nije dala svećenički blagoslov ničemu.

Slika

Od najavljenih proročanstava (dva upozorenja, veliki znak, velika kazna) ništa se nije (još) dogodilo. Vidjelice su tvrdile da je „Gospa“ rekla kako će se veliko Čudo dogoditi još u vrijeme tadašnjeg Pape i za života oca Pia iz Pietrelcine. Obojica nisu više među živima.

1965. g. biskup biskupije Santander osudio je ukazanja kao lažna. To su učinila i petorica biskupa nakon njega. Iz Vatikana, njihovu odluku podržao je i u ime Svete Kongregacije kard. Ottaviani, a jednom se oglasio i kard. Šeper, prefekt Kongregacije za nauk vjere…

Usprkos svemu tome, iz Amerike (gdje sada živi „vidjelica“ Conchita) u novije vrijeme javljaju se glasovi kako su ista ukazanja značajna za vjernike, te nepravedno dosad zanemarena, pa su mnogi „lovci na čudesa“ reciklirali Garabandal i prodaju ga kao mamac za lakovjerne ljude. Čak i na Wikipediji postoji dezinformacija (na engleskom) kako Crkva nikad nije osudila Garabandal. !!!

Slika

Izvori i prijedlozi za daljnje čitanje:

http://unitypublishing.com/Apparitions/Garabandal2.html
http://www.theotokos.org.uk/pages/unapp ... bishop.pdf
http://jloughnan.tripod.com/salgarab.htm

Jel se nešto promijenilo u vezi ovih ukazanja?Vidim da Laudato tv danas prikazuje premijerno igrani film ‘Garabandal’ o ukazanjima Marijinim u istoimenom španjolskom mjestu. Ako su ukazanja osuđena od više biskupa čemu onda prikazivanje na katoličkoj tv?

Vrh

PostPostano: Sri sij 01, 2020 18:30 

Jel se nešto promijenilo u vezi ovih ukazanja?Vidim da Laudato tv danas prikazuje premijerno igrani film ‘Garabandal’ o ukazanjima Marijinim u istoimenom španjolskom mjestu. Ako su ukazanja osuđena od više biskupa čemu onda prikazivanje na katoličkoj tv?

Pogledala sam film. Mislim da je iz njega jasno da Crkva ne priznaje ta ukazanja i da se stav do sada nije promijenio, ali je isto tako u njemu vidljivo da su ga snimili oni koji žele na neki način utjecati na to da Crkva još jednom (ili 5 puta :) ) preispita svoje stavove, da se uspostave i odobre hodočašća ili možda popularizira kakva pobožnost... (Ne treba nikad odbaciti ni materijalnu stranu isplativosti priznanja, tj. prihode od hodočašća, knjiga, filmova, brošura i sl.)

Za stav Crkve prema ovim ukazanjima postoji latinski naziv "non constat de supernaturalitate" (nije utvrđena nadnaravnost) za razliku od nešto oštrijeg stava "constat de non supernaturalitate" (utvrđeno je da nema nadnaravnosti) - iako su oba izraza negativna, Laudato si uzima pravo to tumačiti kao da "ukazanja uživaju status non constat", a ja bih s istim činjenicama mogla reći "ukazanja trpe taj status"... jer negativan stav rijetko tko može "uživati".

A evo i zašto: u filmu je jedini negativac crkvena hijerarhija, biskup i članovi komisije prikazani su kao inkvizitori, dok se vidjelicama sve oprašta, pa čak i glumljenje ukazanja, laži pred narodom i "odreknuće" pred biskupom, kao i krađa jabuka iz učiteljevog vrta prije prvog ukazanja.

Iako Gospine poruke u Garabandalu imaju elemente fatimskih poruka, nekako se čini da je prijelomna poruka ovdje bila kako "svećenici i biskupi vode narod putem propasti" pa se može postaviti opravdano pitanje: vode li ova ukazanja crkvenom zajedništvu ili udaljuju od njega, ne nameću li nekakvu individualističku privatnu pobožnost i ne vode li onome što je ionako velika zamka i kriza zadnjih desetljeća u Crkvi - oštro odvajanje Krista od Njegovog Tijela, same Crkve?

Ako su ova ukazanja doista istinita, nije li ova kritika svećenstva ipak pretjerana? Ako li su ukazanja lažna (možda demonskog porijekla), što je Sotona mogao time dobiti? Kao što znamo, on je otac laži, voli se pretvarati, voli imitirati, voli obmanjivati. Nije li namjera njegova bila ovdje umanjiti i izokrenuti istinite fatimske poruke (o molitvi, žrtvi, pokori i klanjanju) i uperiti ih protiv crkvene hijerarhije i svećenstva?

Je li u filmu također ispravno prikazana atmosfera u Garabandalu tih godina? Nije li se zapravo i radilo o masovnoj histeriji i velikoj lakovjernosti naroda?

Za usporedbu, na youtubu se mogu pronaći originalne snimke i fotografije toga doba... i ne izgleda mi baš posve bezazleno.
https://www.youtube.com/watch?v=ws76ver8J8k&t=329s

Vrh

PostPostano: Čet sij 02, 2020 20:27 

Pogledala sam film. Mislim da je iz njega jasno da Crkva ne priznaje ta ukazanja i da se stav do sada nije promijenio, ali je isto tako u njemu vidljivo da su ga snimili oni koji žele na neki način utjecati na to da Crkva još jednom (ili 5 puta :) ) preispita svoje stavove, da se uspostave i odobre hodočašća ili možda popularizira kakva pobožnost... (Ne treba nikad odbaciti ni materijalnu stranu isplativosti priznanja, tj. prihode od hodočašća, knjiga, filmova, brošura i sl.)

Za stav Crkve prema ovim ukazanjima postoji latinski naziv "non constat de supernaturalitate" (nije utvrđena nadnaravnost) za razliku od nešto oštrijeg stava "constat de non supernaturalitate" (utvrđeno je da nema nadnaravnosti) - iako su oba izraza negativna, Laudato si uzima pravo to tumačiti kao da "ukazanja uživaju status non constat", a ja bih s istim činjenicama mogla reći "ukazanja trpe taj status"... jer negativan stav rijetko tko može "uživati".

A evo i zašto: u filmu je jedini negativac crkvena hijerarhija, biskup i članovi komisije prikazani su kao inkvizitori, dok se vidjelicama sve oprašta, pa čak i glumljenje ukazanja, laži pred narodom i "odreknuće" pred biskupom, kao i krađa jabuka iz učiteljevog vrta prije prvog ukazanja.

Iako Gospine poruke u Garabandalu imaju elemente fatimskih poruka, nekako se čini da je prijelomna poruka ovdje bila kako "svećenici i biskupi vode narod putem propasti" pa se može postaviti opravdano pitanje: vode li ova ukazanja crkvenom zajedništvu ili udaljuju od njega, ne nameću li nekakvu individualističku privatnu pobožnost i ne vode li onome što je ionako velika zamka i kriza zadnjih desetljeća u Crkvi - oštro odvajanje Krista od Njegovog Tijela, same Crkve?

Ako su ova ukazanja doista istinita, nije li ova kritika svećenstva ipak pretjerana? Ako li su ukazanja lažna (možda demonskog porijekla), što je Sotona mogao time dobiti? Kao što znamo, on je otac laži, voli se pretvarati, voli imitirati, voli obmanjivati. Nije li namjera njegova bila ovdje umanjiti i izokrenuti istinite fatimske poruke (o molitvi, žrtvi, pokori i klanjanju) i uperiti ih protiv crkvene hijerarhije i svećenstva?

Je li u filmu također ispravno prikazana atmosfera u Garabandalu tih godina? Nije li se zapravo i radilo o masovnoj histeriji i velikoj lakovjernosti naroda?

Za usporedbu, na youtubu se mogu pronaći originalne snimke i fotografije toga doba... i ne izgleda mi baš posve bezazleno.
https://www.youtube.com/watch?v=ws76ver8J8k&t=329s

Hm možda da provjeriš je li se nešto promijenilo?
Po ovome kako Laudato najavljuje na FB (večeras vam donosimo reprizu izvrsnog igranog filma ‘Garabandal’ o ukazanjima Marijinim u istoimenom španjolskom mjestu) meni se čini kao da su ukazanja priznata od Crkve 100%.

Vrh

PostPostano: Čet sij 02, 2020 21:03 

Hm možda da provjeriš je li se nešto promijenilo?
Po ovome kako Laudato najavljuje na FB (večeras vam donosimo reprizu izvrsnog igranog filma ‘Garabandal’ o ukazanjima Marijinim u istoimenom španjolskom mjestu) meni se čini kao da su ukazanja priznata od Crkve 100%.

Provjerila sam i ništa se nije promijenilo.
U programe, najave i reklame raznih televizija ne želim se miješati... :))

Vrh

PostPostano: Čet sij 02, 2020 23:25 

Provjerila sam i ništa se nije promijenilo.
U programe, najave i reklame raznih televizija ne želim se miješati... :))

:lol: naravno samo sam htio provjeriti u vezi toga,a sad vidim da danas sve moras triput provjeravati jer se više ne zna tko pije a tko plaća

Vrh

PostPostano: Ned sij 05, 2020 21:40 

:lol: naravno samo sam htio provjeriti u vezi toga,a sad vidim da danas sve moras triput provjeravati jer se više ne zna tko pije a tko plaća

Ne znam zaista zašto je Laudato dopustio prikazivanje tog filma, al danas je i u Crkvi sve moguće.. Neki misle, pošto više nema Indeksa zabranjenih knjiga, da je sada sve dobro i sve dopušteno.
Evo, dajem jedan link gdje ima popis mnoštva ukazanja i objava u katoličkom svijetu, mislim da je to možda najpotpuniji popis te tematike koji se može naći na internetu, a što je važnije sakupljene su i izjave o priznanju ili nepriznanju od strane biskupa pa mislim da je to dosta provjereno:
http://www.miraclehunter.com/marian_app ... index.html

A o Garabandalu vidim da neki gornji linkovi više ne funkcioniraju (a prošlo je i 10 godina odonda), pa dajem još jedan:
https://www.ewtn.com/catholicism/librar ... andal-3719

Vrh

PostPostano: Uto sij 07, 2020 15:29 

Laudato se ne može gledati sa običnom antenom?

Vrh

PostPostano: Pet ožu 27, 2020 17:15 

Kako je Djevica Marija pomogla malom talijanskom gradiću u 15. stoljeću:

https://www.ncregister.com/blog/smcafee ... oronavirus

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 222 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vrijeme na UTC + 01:00 sata