Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon lis 14, 2019 00:00

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 344 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto stu 04, 2008 10:37 

evo nisam znao di bi ovo stavio pa sam ovdje c/p s maila koji sam danas dobio :mrgreen:
Najbolje mi je ono s kako je sv.Mihaelu perje popravio i Isusu promijenio krv

Račun za popravak crkve 1862. godine

(prijepis originalnog računa jednog majstora, koji se čuva u Etnološkom muzeju u Zagrebu)

R A Č U N*
kaj ga je za posel zbavlen vu crikvi svetoga Mihajla vu Bozulovečkoj fari složil meštar Herman Kralec leta gospodnjega
ajntauzendosemstosezdesetdrugega.
1. Svetomu Mihajlu perje popravil ....................................................................... 8
2. Njegovoj kaci rep nastukal i pokle ga zalakeral ................................................. 10
3. Desnem habaru berke podkurtal i pupak popravil ............................................. 11
4. Jezušu krv promenil ...................................................................................... 15
5. Postament sprefarbal ...................................................................................... 9
6. Črlene morje od ptičjeg dreka osnažil .............................................................. 25
7. Faraonu korpu na glavi sprefarbal i nove špice na gače del................................. 30
8. Sudnji dan sprefriškal, nebesa spreširil, napravil par zvezdah i mišje dreke osnažil ..42
9. Svetoj Magdaleni kolena sprefarbal i novu pantliku metnul……………………………….. 73
10. Svetoj Ceciliji levu sisu ajnštosal .................................................................... 16
11. Svetomu Jožefu stražnje odelenje zacementerjal ……………………………………..…... 13
12. Pet devih spreda i straga osnažil i red postavil ................................................. 90
13. Svetomu Andrašu hlače i plašc podkurtal za jedan pedalj...................................72
14. Mariji na tronošku kiklu skefal i škornje popravil .............................................. 85

S glubokim poklonjenjem
Herman Kralec

Vrh

PostPostano: Uto stu 04, 2008 21:12 

Gutaperka je napisao/la:
evo nisam znao di bi ovo stavio ...

Najbolje otvoriti novu temu na razgovorima za to. Možda se još neko javi s sličnim uradkom.

Vrh

PostPostano: Uto stu 04, 2008 21:47 

evo jedan vic koji je pričao p.Degrandis na seminaru u Domu sportova.

Sretnu se dva Židova,oba u velikoj brizi.Veli prvi onom drugom:Šalom brate,u velikoj sam brizi.Sin mi je postao Kršćanin.
Veli mu onaj drugi:I meni se to isto dogodilo.Ajmo u Sinagogu pa ćemo pitat Jahvu šta nam je činit.

Krenu njih dvojica kad naiđe treći,sav u muci.Odmah im se povjeri:Braćo,ne znam šta da radim.Sin mi je postao Kršćanin.
Odgovore mu:I nama se to isto dogodilo,i naši sinovi su postali Kršćani.Idemo u Sinagogu pitat Jahvu šta da radimo pa pođi ti s nama.

I tako dođoše oni u Sinagogu pa zavapiše:O Jahve,vapimo Tebi!Šta da radimo,sinovi nam postadoše kršćani?
Odjednom se prolomi Glas odozgor:I MOJ SIN JE POSTAO KRŠĆANIN !

Vrh

PostPostano: Uto pro 16, 2008 09:13 

Slika

:lol: :lol:

Vrh

PostPostano: Uto pro 16, 2008 14:00 

meni je najbolje kad se na misi čita Evanđelje di je Isus učio učenike Očenaš pa kad svećenik pročita ...budi volja Tvoja... a one babe odgovaraju ...kruh naš svagdašnji daj nam danas.... :lol:

Vrh

PostPostano: Pet ožu 27, 2009 00:02 

platite nešto manje od 5 dollara i kompjuter će mjesec dana molit na vaše nakane

http://www.javno.com/hr-zivot/za-malo-n ... vas_246023

Vrh

PostPostano: Sub ožu 28, 2009 08:43 

Šeće ateist šumom. I divi se: - Kakva divna stabla! - Kakve snažne rijeke! - Kakve prekrasne životinje!
Dok tako šeće uz rijeku, začuje šuškanje u grmlju iza sebe. Okrene se
i ugleda grizlija od 3 metra kako ga napada. Potrči najbrže što može
puteljkom. Pogleda preko ramena, medvjed mu se sve više približava.
Ponovno pogleda preko ramena, a medvjed još bliže. Spotakne se i padne.

Počne se pridizati i ugleda medvjeda kako se nadvio nad njega i podiže
desnu šapu da ga svlada. U tom trenu ateist procvili "O, moj Bože!"
Vrijeme se zaustavi. Medvjed zastane na mjestu. šuma umukne. Obasja ga snažna svjetlost, a s nebesa se začuje glas:

- Negiraš moje postojanje svih ovih godina, učiš druge da ne postojim,
a stvaranje života pripisuješ kozmičkoj slučajnosti. Očekuješ li da ti
pomognem iz ove nevolje? Trebam li te smatrati vjernikom?
Ateist pogleda ravno u svjetlost.
- Bilo bi licemjerno odjednom od Tebe tražiti da me tretiraš kao
kršćanina, no možda bi mogao medvjeda učiniti vjernikom?
- Dobro, reče glas.
Svjetlo se ugasi. Šumom ožive glasovi. A medvjed spusti svoju desnu
šapu, sklopi obje zajedno, pogne glavu i kaže:
- Gospodine, blagoslovi ove darove koje ću primiti od tvog obilja po
Kristu, našemu Gospodinu. Amen.

Vrh

PostPostano: Sub ožu 28, 2009 14:36 

Isus reče Petru:Dođi! Petar krene po vodi i počne tonuti. Kaže mu Isus:Ajde sve iz početka,vrati se na lađu pa pokušaj ponovo. Petar se vrati,opet krene i opet počne tonuti. Kaže mu Isus:Ajde još jednom pokušaj. Petar opet pokuša ali opet počne tonuti. Dosadilo Isusu pa veli apostolima:Ajde možete mu reć di je kamenje

Vrh

PostPostano: Sub ožu 28, 2009 15:16 

Marijan je napisao/la:
Šeće ateist šumom. I divi se: ...
A medvjed spusti svoju desnu
šapu, sklopi obje zajedno, pogne glavu i kaže:
- Gospodine, blagoslovi ove darove koje ću primiti od tvog obilja po
Kristu, našemu Gospodinu. Amen.

:lol: :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: Sub ožu 28, 2009 15:28 

Sedamdesetih godina, na pola puta između Benkovca i Biograda, uz samu cestu bio je jedan veliki hrast, krošnja mu je bila jako široka, ispod njega je bilo čistina, prava hladovina. U toj se hladovini redovito nalazio stojadin stanice milicije iz Benkovca.

Jedne nedjelje don Pave, koji je taj dan služio misu u obližnjem selu, krene svojim fićom u Biograd i primjeti na cesti magarca kojeg je udarilo i ubilo neko auto i otišlo dalje. Stane don Pave kraj milicijske patrole i kaže im:

- "Bog ljudi, evo tu blizu na cesti je nekom čoviku auto ubilo magarca, pa san van to tija reći."

Jedan od dvojice milicajaca iziđe iz stojadina, uhvati se rukama za opasač, podigne opasač i hlače, protrese desnu pa potom i lijevu nogu,naceri se i podrugljivo kaže don Pavi:

- "E, pope ublo, pa ublo, štoš! Nega rec ti meni, oćemo mi njega zakopati s popon il bez popa, a?"

Don Pave skrušeno slegne ramenima i kaže:

- "Pa, gospodo ne znan, ta odluka nije na meni, do mene je bilo samo da obavijestin njegovu najbližu rodbinu."

Vrh

PostPostano: Sub ožu 28, 2009 20:51 

:wink: Pobožni medo :roll:

Išao šumom bezbožac i ugleda ga medo te pojuri za njim. Trči bezbožac, i kada je iznemogao pao na zemlju zavapi: Bože, ako postojiš smiluj mi se!
Progovori Bog bezbošcu i upita ga: Sad, kada si u smrtnoj opasnosti, sad me zoveš, a prije si vrijeđao moje ime, i govorio da ne postojim; misliš li zbilja da bi ja sada tebe trebao spasiti?''
''Pa ne bi'', odgovori plašljivo bezbožac, ''ali (misleći da će se izvuči), daj da ovaj medo postane pobožan.''
''Nema problema'', odgovori Bog. I zaista, medo se digne na zadnje noge, prekriži se i stane moliti: ''Udostoj se Gospodine blagosloviti ovu hranu, koju ću sada blagovati, po......

Vrh

PostPostano: Čet srp 16, 2009 14:11 

Iz pravila jednog emocionalnog, katoličkog foruma:
Na ovom forumu bismo željeli naglasiti u prvom redu kako ne dozvoljavamo nikakvo vrijeđanje, omalovažavanje i pisanje svetinja vjere:

:lol: :lol:

Vrh

PostPostano: Čet srp 16, 2009 15:43 

Bilo to prije mnogo godina (kad sam ja bio mlad) došao mlad svećenik Don Mario na župu i slavi se mjesni blagdan: Ukazanje svetog Mihovila na brdu Monte Gargano 8.V. - danas blagdan dokinut- I nakon svečane mise krene procesija. Don Branimir, koji je vodio Misu i procesiju kaže župniku: Don Mario, a gdje je relikvija... ovaj se sav zajapurio- odletio u sakristiju tražiti relikviju... I procesija se vratila a župnik još danas traži relikviju svetog Mihovila

Vrh

PostPostano: Čet srp 16, 2009 21:44 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nespretno izrečena župna obavjest:

Udruga mladih mama naše župe prima nove članice, sve zainteresirane gospođe neka se jave u župni ured

Vrh

Naslov: KUTAK ZA ŠALE
PostPostano: Pet lis 02, 2009 18:08 

KUTAK ZA ŠALE
Za vrijeme obiteljskog objeda, upita mali Ivica: «Tata, da li je u našoj kući
tvoja riječ zakon?» «Naravno, sine»odmah odgovori otac, no kada je vidio
kako ga žena mrklo gleda, skrušeno doda:»Ali nikako da stupi na snagu.»

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 344 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata