Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned pro 06, 2020 03:07

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pet ruj 25, 2009 20:45 

We at http://www.prophecyfilm.com are looking for willing translators that have the skill on translating the revelations and prophecies of Saint Bridget of Sweden into the Croatian language, for we at present do not have a complete translation of these great revelations in Croatian. Please help us in translating or help us find a willing translator in the Croatian language in the name of our Lord Jesus Christ for the salvation of souls! Ye help us also in any other language, if you know someone that are willing, or if you yourself have the skill to translate to any language, please contact us at: croatian@prophecyfilm.com

The Prophecies and Revelations of Saint Bridget of Sweden

This book is a mirror in which the soul can see its stains and learn what is pleasing to God and what displeases him. Read this book again and again and you will learn how you must love God and your neighbor, despise what is earthly and transient, striving after the everlasting and heavenly, enduring for Christ's sake the adversities of this world and despising its prosperity and enticements, thanking God in sickness, not taking pride in good health, not becoming presumptuous in good fortune nor downcast in trials.

Saint Bridget was canonized by Pope Boniface IX in the year 1391 and confirmed by Pope Martin V in the Council of Constance in the year 1415

The Revelations of Saint Bridget were accorded an exceptionally high degree of authenticity, authority and importance from an early date. Pope Gregory XI (1370-78) approved and confirmed them and judged them highly favourably, as did Boniface IX (1389-1404) in the papal Bull Ab origine mundi, par. 39 (7 Oct 1391). They were later examined at the Council of Constance (1414-18) and at the Council of Basel (1431-49), both judging them to be in conformity with the Catholic faith; The Revelations were also strongly defended by numerous highly regarded theologians, including Jean Gerson (1363-1429), Chancellor of the University of Paris and Cardinal Juan de Torquemada (1388-1468).

Vrh

PostPostano: Pet ruj 25, 2009 21:13 

Prayers have already been translated into Croatian
http://www.scribd.com/doc/7382203/Molitve-svete-Brigite
and also book http://www.molitve.info/index.php/Brigita-Svedska.html
issued by the publishing house UPT http://www.upt.hr/index.php?action=vidi ... id=4&id=51

Vrh

PostPostano: Sub ruj 26, 2009 19:58 

That site uses our translation it seems, the same 5 chapters we have. This is why we are looking for another translator, since that person was unable to continue. There are over 60 chapters in the first book, and 9 books in total. This is not a little work. Anyway, thank you for the prayer link, we will use this to our site!

You can check with the English translation and see, if you find anyone who would be willing to translate from English or any other available language, (book 1, 2, 3, 4, 5, 7 (more will be added to English), please contact us at: croatian@prophecyfilm.com

Vrh

PostPostano: Sub ruj 26, 2009 20:20 

Objave i proročanstva svete Brigite Švedske

Knjiga 1 - Poglavlje 1
http://www.prophecyfilm.com/croatian

Ja sam stvoritelj neba i zemlje, jedan u božanstvu s Ocem i Duhom Svetim. Ja sam taj koji je govorio prorocima i patrijarsima i onaj sam koga su iščekivali. Zbog čeznuća njihova i u suglasnosti s Mojim obećanjem, preuzeo sam tijelo bez grijeha, bez putenosti, ušavši u tijelo Djevice poput sunca što sja kroz najčišći kristal. Svjetlost ne oštećuje staklo kada prolazi kroz njega, tako niti Djevica nije izgubila djevičanstvo kada sam uzeo ljudsku prirodu. Tijelo sam preuzeo, a da nisam predao svoje božanstvo.

Sa svojom ljudskom prirodom bio sam u utrobi Djevice, no ipak ništa manje nisam bio Bog koji s Ocem i Duhom Svetim upravlja i ispunjava sve stvari. Svjetlost nije nikada odvojena od vatre, niti je Moje božanstvo ikada bilo odvojeno od Moje ljudskosti, čak ni u Mojoj smrti. Ja sam želio da Moje čisto i bezgrešno Tijelo bude izranjavano od tabana nogu do krune Moje glave za grijehe svih ljudi i da budem pribijen na križ. Ono se sada daje svakoga dana na oltaru da bi Me ljudi mogli više voljeli i češće se prisjećati Moje milosti.

No danas, ja sam ipak potpuno zaboravljen, zanemaren i ismijavan, poput kralja izbačenog iz vlastitog kraljevstva, na čije je mjesto izabran pokvareni lopov i slavljen umjesto njega.
Želim da Moje kraljevstvo bude unutar čovjeka i po pravu Ja bih trebao biti njegov kralj i gospodar, jer sam ga stvorio i otkupio. Ali sada, on je prekinuo i oskvrnuo vjeru koju mi je obećao na krštenju. On je prekršio i odbio pravila koja sam mu odredio. On voli svoju samovolju i s omalovažavanjem odbija Me slušati. Osim toga, on slavi najpokvarenijeg lopova, đavola, iznad Mene i obavezuje mu svoju vjeru.

Đavao je zaista lopov jer zlim iskušenjima i lažnim obećanjima krade za sebe ljudsku dušu koju sam otkupio svojom vlastitom krvlju. To nije zato što bi on, kao, bio jači od mene da ih može krasti, jer Ja sam tako moćan da sve mogu učiniti jednom riječju i tako sam pravedan da ne bi napravio ni najmanju nepravdu, niti kada bi Me to pitali svi sveci.

Pošto čovjek, kojemu je dana slobodna volja, dragovoljno prezire moje zapovjedi i prihvaća đavola, onda je i potpuno pravedno da osjeti tiraniju đavola.
Đavao je stvoren dobar od Mene, ali je pao kroz svoju vlastitu pokvarenu volju i postao, tako reći, Moj sluga koji pokvarenima donosi kaznu. Iako sam sada tako preziran, ipak sam još toliko milostiv da ću oprostiti grijehe svakome ko zatraži moju milost i ponizi se, i oslobodit ću ga od zlog kradljivca.

Ali one koji budu ustrajali u nepoštivanju Mene, obići ću sa svojom pravdom i čuvši to oni će se tresti i oni koji to osjete govoriti će: 'Jao nama, što smo uopće rođeni ili bili začeti, jao nama, što smo izazvali gnjev Gospodara veličanstva.'

Ali ti, kćeri Moja, koju sam izabrao za Sebe i s kojom pričam u duhu, voli Me sa svim srcem svojim, ne onako kako voliš svoga sina ili kćer ili bližnje, već više od bilo čega na svijetu! Stvorio sam te i nisam štedio niti jedan od Mojih udova u patnji za tebe. I opet, toliko ljubim tvoju dušu da kad bi to bilo moguće, radije bih dopustio da me ponovno pribiju na križ, nego da te izgubim.

Ugledaj se na Moju poniznost: Ja, koji sam kralj slave i anđela, bio sam odjeven u jadnim dronjcima i stajao gol uza stup dok su Moje uši slušale sve vrste uvreda i ismijavanja.
Podredi svoju volju Mojoj jer Moja Majka, tvoja Gospa, od početka do kraja nije nikada željela išta osim onog što sam Ja želio. Ako Me poslušaš, tvoje će srce biti s Mojim srcem i biti će zapaljeno Mojom ljubavlju na isti način kao što i svaka suha stvar u dodiru s vatrom plane. Tvoja duša biti će ispunjena sa Mnom i Ja ću biti u tebi i sve prolaze stvari postat će ti gorke, a sve požude tijela će biti poput otrova.

Odmarat ćeš se u Mojim božanskim rukama, gdje nema požude tijela, samo radosti i duhovne naslade. Tamo je duša, u nutrini i izvana naslađena, ispunjena radošću te ne misli i ne želi ništa osim sreće koju posjeduje.
Zbog toga voli samo mene i imati ćeš sve što želiš i to u izobilju. Nije li pisano da udovičino ulje nije podbacilo sve do dana kada je Gospodin poslao kišu zemlji po riječima proroka? Ja sam istinit prorok. Ulje, radost i oduševljenost nikada te neće nedostajati ako budeš vjerovala u Moje riječi i ispunjavala ih.

http://www.prophecyfilm.com/croatian/ob ... avlje1.htm

Mi na http://www.prophecyfilm.com traže spremni prevoditelje koji imaju vještinu na prevođenju objavama i proročanstva svetog Brigite Švedske na hrvatskom jeziku, jer mi trenutno ne imati potpuni prijevod tih velikih otkrića na hrvatskom jeziku. Molimo Vas da nam pomogne u prevođenju ili nam pomoći da pronađete voljne prevoditelj na hrvatskom jeziku u ime Gospodina našega Isusa Krista za spasenje duša! Vi nam također pomoći u bilo kojem drugom jeziku, ako znate nekoga da ste spremni, ili ako ste sami imati vještinu da se prevesti na bilo kojem jeziku, kontaktirajte nas na: croatian@prophecyfilm.com

Proročanstva i Objave svete Brigite Švedske

Ova knjiga je zrcalo u kojem se duša može vidjeti svoje mrlje i naučiti ono što je ugodan za Boga i ono što ga displeases. Pročitajte ovu knjigu opet i opet i naučit ćete kako vam se mora ljubiti Boga i bližnjega svoga, prezirati ono što je zemaljsko i prolazno i teži nakon vječno i nebesko, trajnog poradi Krista nedaće ovoga svijeta i prezrevši svoj prosperitet i enticements, zahvalivši Bog u bolest, a ne ponos uzimajući u dobrom zdravlju, a ne postati drzak u sreću niti oboren na suđenjima.

Sveti Bridget je kanonizirao papa Bonifacije IX u 1391 godini i potvrdio ju je papa Martin V u Vijeću Konstanca u godini 1415

Objave svete Brigite bili odobreni izuzetno visok stupanj autentičnosti, autoritet i važnost od ranog datuma. Papa Grgur XI (1370-78) i odobren im je potvrdio i njima sudi jako povoljno, kao i Boniface IX (1389-1404) u papinske Bull Ab origine Mundi, par. 39 (7. listopada 1391). Oni su kasnije ispitati u Vijeću Constance (1414-18), a na Vijeću Basel (1431-49), kako ih sudeći biti u skladu s katoličkom vjerom, Revelations su snažno branili brojni teolozi smatraju visoko, uključujući i Jean Gerson (1363-1429), kancelar Sveučilišta u Parizu i kardinala Juana de Torquemada (1388-1468).

We at http://www.prophecyfilm.com are looking for willing translators that have the skill on translating the revelations and prophecies of Saint Bridget of Sweden into the Croatian language, for we at present do not have a complete translation of these great revelations in Croatian. Please help us in translating or help us find a willing translator in the Croatian language in the name of our Lord Jesus Christ for the salvation of souls! Ye help us also in any other language, if you know someone that are willing, or if you yourself have the skill to translate to any language, please contact us at: croatian@prophecyfilm.com

The Prophecies and Revelations of Saint Bridget of Sweden

This book is a mirror in which the soul can see its stains and learn what is pleasing to God and what displeases him. Read this book again and again and you will learn how you must love God and your neighbor, despise what is earthly and transient, striving after the everlasting and heavenly, enduring for Christ's sake the adversities of this world and despising its prosperity and enticements, thanking God in sickness, not taking pride in good health, not becoming presumptuous in good fortune nor downcast in trials.

Saint Bridget was canonized by Pope Boniface IX in the year 1391 and confirmed by Pope Martin V in the Council of Constance in the year 1415

The Revelations of Saint Bridget were accorded an exceptionally high degree of authenticity, authority and importance from an early date. Pope Gregory XI (1370-78) approved and confirmed them and judged them highly favourably, as did Boniface IX (1389-1404) in the papal Bull Ab origine mundi, par. 39 (7 Oct 1391). They were later examined at the Council of Constance (1414-18) and at the Council of Basel (1431-49), both judging them to be in conformity with the Catholic faith; The Revelations were also strongly defended by numerous highly regarded theologians, including Jean Gerson (1363-1429), Chancellor of the University of Paris and Cardinal Juan de Torquemada (1388-1468).

Vrh

PostPostano: Ned ruj 27, 2009 05:56 

:wink: Hvala Gospodinu što sam pod stare dane doznao da postoje i takve objave. Moglo se komotno dogoditi da umrem a da ih nikada nisam upoznao.
No što sam u njima iščitao druga je stvar.
Svakako; nipošto ne želim omalovažavati nešto što bi nekome moglo duhovno koristiti.
Samo da znatiželjnici ne bi bili slični onim domaćicama koje neznaju skuhati niti jaje a skupljaju recepte o raznim egzotičnim jelima.
Usporedba s hranom nije tek slučajna, jer se tu nudi dosta egzotična duhovna hrana, a kako sam privrženik domaće, jednostavne i isprobane zdrave prehrane onda ćete me, predpostavljam, dobronamjerno razumjeti. :lol:

Vrh

PostPostano: Ned ruj 27, 2009 06:31 

E moj prijatelju, ima i u naših biblijskih proroka proročanstava.. zamisli kad ovi moderni istražitelji otkriju proročanstvo o suhim kostima.. kakva će to biti atrakcija.. To ti je ono kao kad se ovi moderni kuhari sjete svoje prabake pa skuhaju onako kakao su one kuhale.. otkriće... Ludo vrijeme, brate, ludo.. sreća da ostarjesmo.. a da ne govorim i o onim gorim stvarima... objave nisu ništa prema najnovijoj uzbuni u Hamburgu.. Tamo objavili nekakav uvod u politiku za djecu nekih razreda osnovne. I nacrtali obitelj za stolom: mama, dvoje djece i tata. I napisali obitelj se okuplja za zajedničkim stolom.. kakvu galamu digle neke feministkinje i grupacije lijevih partija.. da je to homofobija, rasizam,, traže zabranu te knjige.. a kod nas zabranilo ministarstvo knjige.. gdje piše da je majka koja je abortirala ubojica.. e moj prijatelju, gadne oluje se spremaju ovoj generaciji ni objave svete Brigite im više ne mogu pomoći... a ja sa starim dobrim prorokom Ilijom (joj da je on sada ovdje!) mogu reći "Dosta mi je, Gospodine, uzmi život moj...!")

Vrh

PostPostano: Ned ruj 27, 2009 15:23 

Na nekoj temi sam već rekla da imam knjižicu "Objave sv. Brigite" (izdanje UPT-a), to je jedno kratko izdanje (25 poglavlja uključujući molitve) koje može kao duhovno štivo pomoći da se uživimo u Kristovo i Marijino vrijeme i na neki način zamisliti sve ono o čemu Evanđelja i Tradicija govore. U njima nije izrečeno ništa potpuno novo, ali je prikazana slika jednog vremena i detaljnija duševna stanja i emocionalna raspoloženja Isusa i Marije, naravno na jedan poetski i pobožan način... To bih recimo mogla usporediti s filmom: iako se iz Evanđelja ne očituje kako je npr. izgledala Marija, ona u filmu mora nekako biti prikazana, a nijedan teolog neće valjda ulaziti u besmislene rasprave je li zaista tako izgledala ili nije... Isto tako i prikaz Kristove muke, u Brigitinoj knjizi muka je prikazana vrlo dramatično i gotovo uznemirujuće, slično kao u filmu "Pasija"... Jednostavno u filmovima i serijama, pa tako i romansiranim biografijama nekako moraju stvari biti prikazane, da doživljaj bude potpuniji...

Na stranici Župe sv. Križa, (Siget) u Brigitinom životopisu piše:
"Objave sv. Brigite stručnjaci smatraju pravim književnim i mističnim remek-djelom, jer su pisane živim, slikovitim, kojiput i dramatskim stilom. To je djelo puno poezije.... ... ..."

Ulomci tih objava su i na stranici:
http://hr.wikisource.org/wiki/Objave_svete_Brigite

Vrh

PostPostano: Ned ruj 27, 2009 15:45 

:wink: Adrijana, da ne bi bio krivo shvaćen; meni nije nakana niti omalovažavati to štivo niti ga obezvrijediti. Ono je specifično i nije za ''opću upotrebu''. Literatura koja je potekla kroz filter mističara je specifična po tome što zahtijeva znalački pristup.
Više se ljutim na izdavače koji u uvodima sipaju velike pohvale i preuveličavaju ono do čega treba doči sam čitatelj, umjesto da podastru tumačenje takve literature kako ne bi običan vjernik zdravog razuma opravdano zapitao: tko to može dokučiti emocionalno stanje Isusa i Marije kada su emocije ispod razine duhovnog i svojstvene su tjelesnom.

Vrh

PostPostano: Ned ruj 27, 2009 16:02 

Potpuno Vas razumijem,
čim je naslov "objave" ljudi odmah pomišljaju da su to 100% nadnaravne stvari, a više od polovice (ako ne i više) ovdje ima same sv. Brigite: njene duhovnosti, njenog shvaćanja i utjecaja njenog vremena. Jer sve je to samo njena interpretacija doživljenog, kako je to objasnio p. Mijo Nikić kad je pisao o ukazanjima, mislim da je zgodno da ga ovdje citiram:

"Vidioci daju »filtriranu« ili »procijeđenu« stvarnost

Polazimo od pretpostavke da se radi o autentičnoj objavi i stvarnom ukazanju koje je percipirano nutarnjim zapažanjem. Spomenuto nutarnje gledanje nije mašta, nego stvarni i istinski način zapažanja. Međutim, govor o doživljenoj objavi i interpretacija viđenoga u jednom ili više ukazanja, već su drugotna elaboracija prvotne doživljene stvarnosti. To znači da od vidjelaca mi dobivamo "filtriranu" ili "procijeđenu" stvarnost. Ne čine to vidioci svjesno. Oni pričaju onako kako mogu i znaju, često puta su i sami svjesni da njihov govor i opis daleko zaostaje od onoga što su stvarno vidjeli i doživjeli. S tim u svezi, kardinal Ratzinger kaže: »Slike su naprotiv satkane takoreći od poticaja što dolazi odozgor i postojećih sposobnosti i mogućnosti subjekta koji zapaža, u ovom slučaju djece. Stoga je slikoviti jezik tih viđenja simbolični jezik«. U opisu i interpretaciji onoga što su vidjeli i doživjeli, vidioci upotrebljavaju slike i znanje koje su naučili u školi i vjeronauku. Upravo to je imao na pameti kardinal Ratzinger kad je za opis tajne koju je dala fatimska vidjelica Lucija, rekao: »Završetak tajne podsjeća na slike koje je Lucija može biti vidjela u pobožnim knjigama i kojih je sadržaj crpljen iz ranijih spoznaja vjere.«

Ta Ratzingerova izjava savršeno se slaže s onim što otkriva dubinska psihologija kad govori o procesu percepcije bilo koje osobe. U jednom autentičnom ukazanju poruka i slika koju nam vidioci prenose jesu rezultat poticaja odozgor, od Boga, Isusa, Majke Božje ili nekog sveca i postojećih sposobnosti osobe koja ima ukazanje. To znači da će isti događaj i istu poruku vidioci različito prenijeti, svaki prema svojim sposobnostima i mogućnostima, odnosno prema svojim željama, strahovima i očekivanjima. Drugim riječima, osobna povijest, afektivna memorija, sve ono što je vidjelac u svome životu doživio nužno se upliće u poruku i viziju koju on odozgor prima. Sukladno tome, moramo reći kako treba biti oprezan i kritičan u prosudbi onoga što nam vidioci prenose kao poruku Neba. Nije razborito sve što kažu odmah primiti "zdravo za gotovo", nego treba provjeravati duhove. Treba imati na pameti da nam vidioci nikada ne prenose fotografije vizija niti snimljeni tekst poruka, nego do nas dolazi ono što je već prošlo kroz njihov nutarnji svijet, njihovu podsvijest, njihovu prošlost."

Mijo Nikić
http://www.glas-koncila.hr/rubrike_teol ... s_ID=12545

Vrh

PostPostano: Pon ruj 28, 2009 06:02 

Da se razumijemo katolička nauka uči da je objava završena smrću posljednjeg apostola. Prema tome nema više novih objava. Pod objavom se smatra nešto što je Bog poručio, rekao, "objavio". Kada se sugerira "Objava svete Brigite" onda to ima za cilj: podupiranje i buđenje neke znatiželje..(što u vjerskom smislu nije dobro), podupiranje senzacije i tome slično..što opet u vjerskom smislu nije dobro..Možda ima i zlonamjernosti pa se vrlo vješto guraju "objave" da se na taj način uruši ona jedinstvena objava na kojoj počiva cijela kršćanska nauka, dakle kršćanstvo. Svakako pristup tom djelu (ili bilo kojoj objavi - u to spadaju i "Međugorske poruke") kao nekoj stvari koju je Bog objavio ruši temelje kršćanske /katoličke nauke/ nauke i vrlo je pogibeljno za vjeru. Posebno danas u vrijeme sveopće destrukcije I zato da su priređivači i izdavači stavili djelu naslov: Razmišljanja svete Brigite (što bi zapravo bilo istinito) ne bih imao ništa protiv, ali tko bi onda to čitao. Koga danas zanima neka sveta Brigita, ali jer se radi o objavama onda je to "ludilo" e u tom grmu leži zec!

Vrh

PostPostano: Pon ruj 28, 2009 06:14 

:wink: Sneni, pa riječ je o privatnim objavama. One su bile njezinim suvremenicima poticaj, a za nas je to uglavno literatura.
A to da takve stvari privlače to sam i sam iskusio dok sam bio mlađi. Rado bih čitao mističnu literaturu, osim ponekad lagane glavobolje nisam osjetio druge smetnje. :lol:
Mi smo u godinama i krug se pomalo zatvara, sve je manje novog što bi nas moglo zanimati. Stoga moramo razumjeti mlade vjernike da područje koje ih zanima istražuju.
Na kraju se svi uvjere da je naš dobri Očenaš najslađi izvor svekolike duhovnosti i predanja Stvoritelju.
Kao i u svemu ostalom na svijetu i za područje duhovnosti vrijedi pravilo da je veličina u jednostavnosti.

Vrh

PostPostano: Pet lis 02, 2009 19:25 

Jednom sam kupila knjižicu džepnog izdanja o molitvama svete Brigite. Bilo je to vrijeme prije četiri i pol godine kada sam imala neku nutarnju potrebu proučavati živote svetaca. U toj knjižici pročitala sam jednu rečenicu koja mi je odmah "zatresla temelje", istinski me navela da razmišljam i mijenjam se. Radilo se o tome da je Gospodinu žao što tako malo ljudi u svijetu časti Njegove rane, njegovu svetu žrtvu. Zaista, morala sam se u tom času zapitati koliko često se divim, istinski divim lijepim cipelama svoje kolegice, maštovitim torbicama, frizurama, šminki, ponese to i mene...začas čovjek upadne u hedonizam i zaboravi zašto je tu, na zemlji.
Od konca svibnja 2005. godine molim Molitve svete Brigite. Petnaest molitava molila sam godinu dana, svaki dan bez iznimke gotovo sat vremena. Nakon toga nastavila sam sa 7 molitava - one se svakodnevno mole 12 godina. Nisam se obazirala na obećanja koja Gospodin daje moliteljima, niti su mi ona bila cilj...I ne znam smijem li biti drska i pomisliti da sam kao plod molitve dobila ispunjenje jedne željice od koje sam prije mnogo godina odustala jer više nisam imala niti zdravlja, niti hrabrosti...pisala sam na drugom topiku kao je nenadano u naš život ušlo naše treće dijete (iako nisam molila na tu nakanu, točnije - nisam molila uopće ni na koju nakanu, samo sam častila rane i muku našeg Gospodina).
U svakom slučaju Gospodinu našemu hvala, čast i slava!

Vrh

PostPostano: Pon sij 05, 2015 00:07 
Administrator

Hietanen je napisao/la:
We at http://www.prophecyfilm.com are looking for willing translators (...)

Moram upozoriti da su ove stranice, kao i još nekoliko domena sa istim sadržajem protucrkvene i iskorištavaju ime sv. Brigite za promicanje svojih ideja. Tako ne priznaju papu Franju, Benedikta XVI, Ivana Pavla II i Pavla VI, i njih nazivaju antipapama, ujedno ne priznaju ni nauk Katoličke Crkve, te govore da se Nauk promjenio kod ovih papa.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata