Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub pro 07, 2019 18:37

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto ruj 18, 2018 19:17 

Mnogi zele ici na ispovijed kod Smiljana.Ceka se i po 6 sati da bi neki ostali neispovijeđeni i ljudi se svađaju oko reda.Tako je bilo kada sam ja bio.Fra Smiljan mi je u vezi vrlo konkretne stvari polaganjem ruku otkrio da apsolutno nemam problem za koji sam ga pitao.
Drugi vrlo poznati karizmatski svecenik istom metodom na isto pitanje je odgovorio sasvim suprotno.

Savjetujem oprez i rasuđivanje.Također ljudi dolaze iz vecih udaljenosti zbog ispovijedi ili drugih problema nekom sveceniku i znam konkretan slucaj nemoralnih ponuda zeni suorganizatora tj samih suradnika tih svecenika.Oko trazenih svecenika uvijek se stvori klika njemu kakti bliskih ljudi koji nude pomoc,savjete i sl.Tu savjetujem maksimalni oprez ne samo zbog nemoralnih ponuda vec pogresnog savjetovanja.Uvijek i svuda oprez.Sve navedeno nisu moje konstrukcije vec osobno iskustvo i iskustvo drugih za koje sam vidio nepobitne dokaze.

Vrh

PostPostano: Sri ruj 19, 2018 14:51 
Administrator

Ti imaš svoje iskustvo, koje nije vezano uz običnu preporuku svećenika o čemu ovdje pričamo. Jedno je kad se netko pokaje i želi promijeniti svoj život nakon drugo vremena pa traži razgovor i temeljitu ispovijed, a drugo kad ima odbojnost prema svetome pa traži svećenika koji ima više iskustva s time.
Nadam se da si se odlučio pokrenuti s mrtve točke, jesi li kontaktirao fra Matića?

Vrh

PostPostano: Sri ruj 19, 2018 19:49 

Nemam odbojnost prema svetome.Sve si krivo shvatio,to sto je bilo jednom ili dva puta ne vrijedi uvijek.Moja prethodna iskustva koja ti ovdje iznosis imaju veze samo s kontradiktornim postupanjem dvaju vrlo trazenih svecenika.
Nisam jedini s takvim iskustvom koje i nema neke posljedice , no neki imaju sto znam konkretno.Posebna skupina koja mora biti na oprezu su zene.Ako zelis nacrtano mozes stupiti u kontakt privatno sa mnom da vidis konkretne poruke,prijepise pri cemu cu sacuvati identitet ostecenih ali necu nemoralnih osoba pa se uvjeri sam.Pa da vidis kakvih ljudii ima oko trazenih svecenika.Ne nekih tamo ljudi nego ljudi angaziranih od samih tih svecenika da posreduju,organiziraju i pomazu.Jedan slucaj seksualnog uznemiranja je proslijedjen odgovornoj osobi tj nadleznoj,no nije ucinjeno nista.Moram provjeriti dal ta prepiska postoji obzirom da nije ucinjeno nista da se pomogne nego je doslo do ignoriranja "blokiranja" itd,no jednu prepisku imam za koju nitko ne moze rec da je lazna pa se uvjeri sam.Nista online,nadjemo se na kavi da vidis konkretno dokazano a ispricam ti i drugo sto nije na papiru ali je razvidno pa kad me osobno vidis procijeni sam dal lazem kad gledam u oci.

Vrh

PostPostano: Sri ruj 19, 2018 21:11 

Trazenje svecenika za posebna duhovna savjetovanja,zivotne ispovijedi itd u pravilu dovode do pet sest imena.Na neke od njih ( ljude oko njih) odnosi se gore napisano.

Nije mi namjera odbijati ljude od toga.Savjetujem da idu sami i koncentriraju se samo na svecenika.Nikakve savjetnike s iskustvom,asistente,posredovatelje,pripremače za zivotnu ispovijed itd.Ne moze ni svecenik znati kakve ljude ima oko sebe a na koje opravdano upozoravam.

Vrh

PostPostano: Pet ruj 21, 2018 22:38 
Administrator

Ovdje si pitao preporuku za svećenika, kako se to riješilo, znači otišao si na ispovijed i sada se pričešćuješ?

Vrh

PostPostano: Sub ruj 22, 2018 07:11 

Ne vidim kakve veze ima moj osobni duhovni zivot s ovom temom,ali odgovoriti cu ti.Da,idem na ispovijed i pricescujem se.Sve u svojoj zupi.Sto sad s tim?Imam svoju "obicnu" zupu. Ako te nesto zanima pitaj na pp.

Vrh

PostPostano: Sub ruj 22, 2018 10:34 
Administrator

Na toj temi si tražio nešto sasvim drugo, dakle ne bilo kojeg svećenika, pa sam ti preporučio fra Matića. Bogu hvala ako se sve to promijenilo.
Svaki svećenik je dobar za redovitu ispovijed, no kada se osim ispovijedi traži poseban savjet ili nešto specifično, u redu je rapitati se za svećenika koji ima više iskustva u nekoj temi.

Vrh

PostPostano: Sub ruj 22, 2018 12:25 

Da Giovi,sasvim je u redu raspitati se.Kad pocne raspitivanje naidje se na svakakve ljude o cemu sam gore pisao.Tu je problem.A kako se nesto iscitava i shvaca i kakvih ima vidis po ovom gornjem specijalcu i svicarskoj gardi. :mrgreen: A dal se nesto promijenilo ja to ne znam.Pristupanje pricesti i islovijedi ne mora znaciti da je problem nestao tako da ne znam.

Vrh

PostPostano: Sub ruj 22, 2018 12:59 
Administrator

Iskrena ispovijed i pričest liječi, ojačava i polako utječe na sve duhovno (indirektno i na tjelesno).

Vrh

PostPostano: Sub ruj 22, 2018 13:11 

Da,ali preporucuje se i savjetovanje kod duhovnika.Za sada ga ne trazim.Ako ti znas konkretno kako doci do fra Matica bez posredovanja raznih budalaša javi na pp

Vrh

PostPostano: Sub ruj 22, 2018 15:03 
Administrator

Nazovi i naruči razgovor s fra Matićem za prvi slobodan termin.
https://tabor.hr/kontakt/

Vrh

PostPostano: Sri ruj 26, 2018 05:34 

Bas ti hvala jos jednom:-)

Einmal, evo kao što sam i obećala:
Program ovaj mjesec

U crkvi svetog Duha u Domaldovoj ulici broj 7.
U srijedu 26. ispovijed od 12.30 nadalje. U 18.30 duhovna obnova za muškarce. U 19.45 sveta misa.

U četvrtak 27. godišnjica beatifikacije blaženog Alvara.
Kod Ančela od 8 do 12.30 ispovijed.
U crkvi svetog Duha ispovijed od 14.00 nadalje. Misa u 17.30 i duhovna obnova za žene poslije mise u crkvi svetog Duha.

Vrh

PostPostano: Pon stu 26, 2018 15:44 

Evo, ja se obvezujem pa kad p. Ramos javi da dolazi - postavim ovdje.
To će biti ili sad u srijedu i četvrtak ili iduću (veća vjerojatnost).

U srijedu - 28.11. od 14 sati je p. Ramos u crkvi sv. Duha u Splitu, a u četvrtak - 29. 11. ujutro u Anćela, a popodne od 14 sati u sv. Duha.

Vrh

PostPostano: Sri srp 31, 2019 16:57 

Pozdrav, moze preporuka i kontakt za nekog svecenika za razgovor u Splitu s kojim bih mogla porazgovarati o temama za mlade s obzirom da trenutno prolazim kroz tesko razdoblje u vezi i jednostavmo sam pomalo izgubljena.

Vrh

PostPostano: Čet kol 01, 2019 14:34 

anoni je napisao/la:
Pozdrav, moze preporuka i kontakt za nekog svecenika za razgovor u Splitu s kojim bih mogla porazgovarati o temama za mlade s obzirom da trenutno prolazim kroz tesko razdoblje u vezi i jednostavmo sam pomalo izgubljena.

Pozdrav!
Osim od mene hvaljenog p. Ramosa (mogu zapisati za kolovoz raspored kada bude dolazio, kad saznam) koji dolazi jednom mjesečno u Split na nekoliko dana, ja bih ti preporučila i:
- salezijanac Ivan Terze (Župa Pomoćnice Kršćana na Kmanu - svaku nedjelju drži misu za mlade u 12 h, op. možda se ljeti raspored misa mijenja, to valja provjeriti na njihovim mrežnim i fb stranicama i tada ga možeš potražiti ili od 1. do 3. 8. svakog dana prije ili iza mise u 19h)
- fra Ante Bešlić (njega potraži nakon mise u Župi Gospe od Zdravlja u centru grada pored Prime ili jednostavno zovni portu i pitaj kada će biti u crkvi da dođeš).

Sretno!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata