Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon svi 25, 2020 21:58

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: Sub svi 09, 2020 06:36 

Ajmo mi ispocetka. Sto je to imunitet?

Vrh

PostPostano: Pet svi 15, 2020 21:27 

Nije istina da psihički problemi ne utječu na imunitet.
Ne bih to ni znala da mi to nije rekao psiholog i napisao mi to kao dijagnozu.
"Prehlade na nervnoj bazi"
Malo sam proučavala te stvari mada se ne sjećam detalja, sigurna sam da medicinski stručnjaci kažu kako se sasvim drukčiji kemijski procesi uključuju kad je čovjek u panici jer se poput životinje sprema za obranu, bijeg ili napad već prema tome kako mu priroda nalaže.
Koliko se sjećam proces se aktivira adrenalinom a on onda pokreće svu silu kemijskih tvari koje tijelo tjeraju na fizičku aktivnost, ili pak umrtvljenje ako je takav mehanizam obrane prirođen; a isključuju sve druge procese koji su organizmu potrebni bilo za imunitet (on u slučaju straha ili psihičkih problema bude gotovo paraliziran jer su za njegovu izgradnju potrebni sasvim drugi mehanizmi: aktivacija leukocita, makrofaga i sličnim stanica ali i kemijskih produkata koji se bore protiv uljeza) bilo za neke druge "mrinodopske" aktivnosti kao što su glad, žeđ, spolni nagon.
Bez obzira kako ovo profano zvučalo, ljudsko tijelo ponaša se u takvim situacijama kad je uznemireno na kemijsko-medicinskom nivou skoro identično kao životinjsko.

Pa da, zanimljivo je i kako su ljudi podijeljeni oko ovog virusa.
Neki su u paničnom strahu od zaraze, a neki tvrde da je sve to zavjera i trojanski konj.

Čitam nedavno, u Italiji u usporedbi sa prijašnjim godinama (stopa smrtnosti) ove godine je u travnju bila veća, ali ne samo za 10 000 umrlih od koronavirusa, nego za 30 000 ljudi. Pitaju se nadalje u članku od čega su umrli onih 20 000 ljudi više, pošto to nisu žrtve koronavirusa, pa zbog čega je ukupna stopa tako velika. Odgovaraju sami, to su one žrtve kojima zbog koronavirusa nije mogla biti pružena odgovarajuća medicinska skrb... Čitam dalje, i ne vjerujem...

Sjetih se one priče iz ožujka - o kugi kako je krenula u Damask i prolazniku rekla da ide po 5 000 ljudi. Nakon nekog vremena, kuga se vraća iz Damaska, a prolaznik ju upita: rekla si da ideš po 5 000 ljudi, a odnijela si 15 000...? Kuga odgovori: Nisam, ja sam uzela svojih 5 000 života, a ostale je odnio strah.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC + 01:00 sata