Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri pro 11, 2019 17:13

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Snaga vjere
PostPostano: Sub lip 02, 2018 07:22 

Bog nam je darovao nas,svakom pojedincu njemu samome.Moramo voljeti sebe.Ako nema u nama ljubavi kako ćemo je širiti među bližnjima i slijediti Božju volju,koji je sama Ljubav.Zato kao pojedinac treba biti svoj,vjerovati u sebe,jer Bog vjeruje u tebe.Nema veće snage vjere.
Dogodi nam se svima da izgubimo Boga,da ga danima tražimo i molimo da osjetimo ispočetka Njegovu prisutnost.Tu nam treba nada.
Nada umire posljednja.Na kraju se definitivno vratimo Bogu koji nam otvara oči i uši da vidimo što nismo vidjeli i što nismo čuli.Počinjemo ponovo vršiti volju Očevu osluškujući poticaje Duha Svetoga.
Puno toga vrijedi,Duh Sveti djeluje bez prestanka,daruje puno raznih milosti,darova,karizmi,talenata,zaista puno toga vrijedi i Kraljevstvu Božjem nema kraja!
Strpljenje je ključno jer kod Boga je samo vječnost,ne postoji vrijeme.Kroz strpljivo čekanje postajemo sve više mudriji.Dok čekamo otvaraju nam se razni vidici i rješenja.
Sve u svemu budimo svoji,vjerujmo u sebe jer vjerujemo u Boga koji vjeruje u nas!

Vrh

Naslov: Re: Snaga vjere
PostPostano: Sub lip 02, 2018 08:19 

Citat:
Počinjemo ponovo vršiti volju Očevu osluškujući poticaje Duha Svetoga.

Ali kako znati što je Božja volja? Kako?
Ja bih rekla nikako (mene sve to i dijelom frustrira ako ćemo najiskrenije) jer da znamo što je Njegova Volja puno krivoga bi izbjegli, zar ne?
Sinoć je forumašica adrijana u temi viewtopic.php?f=8&t=694&p=39008#p39008 postavila objavu vidjelice i tamo isto kaže... "Moli da se Božja volja ispunja u tebi" i da, to tako jednostavno zvuči - kao ono čas posla, no mislim da bi mi katolici trebali priznati da je često sve i nalik na Dolinu suza i borbu te put i hod u prazno - i da je to tek vjera (ona prava, istinska), a ja osobno priznajem da uistinu imam problema s tim pouzdanjem.

Vrh

PostPostano: Pon lip 04, 2018 20:57 

Ali kako znati što je Božja volja? Kako?
Ja bih rekla nikako (mene sve to i dijelom frustrira ako ćemo najiskrenije) jer da znamo što je Njegova Volja puno krivoga bi izbjegli, zar ne?
Sinoć je forumašica adrijana u temi viewtopic.php?f=8&t=694&p=39008#p39008 postavila objavu vidjelice i tamo isto kaže... "Moli da se Božja volja ispunja u tebi" i da, to tako jednostavno zvuči - kao ono čas posla, no mislim da bi mi katolici trebali priznati da je često sve i nalik na Dolinu suza i borbu te put i hod u prazno - i da je to tek vjera (ona prava, istinska), a ja osobno priznajem da uistinu imam problema s tim pouzdanjem.

Ne brini, i mi drugi imamo "problema s pouzdanjem" i prije ili kasnije dođemo pred Boga s iskrenim priznanjem: kako sam se malo, Bože, uzdala u Tebe i Tvoju pomoć... Sve bi bilo drukčije, da sam vjerovala više i pouzdavala se da ne idem sama, nego uvijek uz Tvoju pomoć...

A Božju volju nije tako teško spoznati, u jednostavnoj molitvi srca iznesi mu problem i upitaj za savjet - dat će ti Bog neki znak, utjehu, neku riječ iz Svetog Pisma, neki savjet od autoriteta jer Bog voli poslušnost. A Božja volja je uvijek činiti dobro, služiti jedni drugima, biti zainteresirani jedni za druge i živjeti sadašnji trenutak u jednostavnosti i sa stalnim osluškivanjem Boga u nutarnjosti.

Vrh

PostPostano: Sub pro 22, 2018 19:04 

adrijana je napisao/la:
Ne brini, i mi drugi imamo "problema s pouzdanjem" i prije ili kasnije dođemo pred Boga s iskrenim priznanjem: kako sam se malo, Bože, uzdala u Tebe i Tvoju pomoć... Sve bi bilo drukčije, da sam vjerovala više i pouzdavala se da ne idem sama, nego uvijek uz Tvoju pomoć...

A Božju volju nije tako teško spoznati, u jednostavnoj molitvi srca iznesi mu problem i upitaj za savjet - dat će ti Bog neki znak, utjehu, neku riječ iz Svetog Pisma, neki savjet od autoriteta jer Bog voli poslušnost. A Božja volja je uvijek činiti dobro, služiti jedni drugima, biti zainteresirani jedni za druge i živjeti sadašnji trenutak u jednostavnosti i sa stalnim osluškivanjem Boga u nutarnjosti.

A što ako to i ne ide baš?
I ako nam je dosta vlastite ranjivost i pokušaja da činimo dobro, služimo, budemo zainteresirani... Što ako stalno iznova doživljavamo da "koliko god hranili vuka, on uvijek gleda prema šumi"? I nema pomaka.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata