Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned ruj 22, 2019 15:12

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: DEVETNICE
PostPostano: Sub stu 07, 2009 20:41 

DEVETNICA SV.ANI

1.DAN MOLI ZA MUDROST

Sv.Ano,majko Djevice premudre,isorosi mi od vječne mudrosti dar mudrosti,taj veliki dar Duha Svetoga.Pošalji mudrost,koja stoji uz prijestolje Božje,k meni,da bude uza me i da samnom djeluje u svako doba,da svagda znam što imam činiti i što propustiti i da me vodi kod vršenja mojih dužnosti.Od sebe neznam ništa i nevidim pravo.Rasvjetljena božanskim svjetlom neću nikada zalutati.Pokaži mi,sveta zaštitnice,uvijek pravi put,kojim trebam da idem i daj mi sredstva da vazda učinim što je pravo.Daj mi mudrost,koja je potrebna kršćanskoj ženi i kao supruzi i kao majci.Amen

OČE NAŠ,ZDRAVO MARIJO,SLAVA OCU

2.DAN MOLI ZA JAKOST

Sveta Ano,majko Djevice moguće,daj mi svetu jakost da ne podlegnem teškoćama svoga teškog staleža,nego da čvrsto stojim u svim borbama i da junački podnesem sve tegobe.Od sebe sam slaba a milošću Božjom mogu sve.Izmoli mi je po Mariji od Isusa da po uzoru jake žene budem potpora svome mužu i palica djeci svojoj i tako izvojujem krunu života vječnoga.Amen

OČE NAŠ,.....

3.DAN MOLI ZA KROTKOST I STRPLJIVOST

Sveta Ano,majko Djevice milostive molim te za duh krotkosti,koji je toliko potreban u obiteljskom životu,i za svetu strpljivostkojoj je u različitim nevoljama bračnog života i materinskog zvanja obećano blaženstvo.Isposluj mi kod božanskog Srca Isusova krotko srce koje će svladati sklonost k srditosti i nestrpljivost,te će biti uzor prave krotkosti.Nauči me da nosim teret bližnjega i da tako ispunim zapovijed Kristovu,koji je krotkima obećao zemlju.Amen

OČE NAŠ.........

4.DAN MOLI ZA MIR I SLOGU

Sveta Ano,koja si ženidbenom vezom bila vezana s bogobojaznim Jaokimom poveži nas kršćanske ženidbene drugove tim svetm vezom,koji proizlazi iz tog velikog sakramenta,otajstva puna milosti i blagoslova.Uzdrži u nama duh sloge da kao miroljubivi drugovi budemo djeca Božija.Otkloni od nas sve što bi moglo pomutiti tu svetu slogu.Osobito odagnaj daleko sve strasti i poroke,ponajprije opasnu ljubomoru.Daj da sačuvamo ženidbenu vjarnostsve do smrti,daj mi smisao i ljubav za kuću i upravisav moj posao prema svetoj volji i želji Božjoj.Amen

OČE NAŠ,.....

5.DAN MOLI ZA PRAVU NADNARAVNU LJUBAV

Sveta Ano,majko Marije,Majke krasne ljubavi,podari mi pravu bračnu ljubav,nauči me muža ljubiti,jer to Bog hoće i kako on hoće,da u mužu ljubim Boga koji mi ga je dao kao svog nasljednika.Umnoži u meni svetu ljubav da godinama biva sve veća sve čišća i svetija i da u starosti postane savršena.Podari mi majčinsku ljubav k djeci mojoj,daj da u njima uvijek gledamdjecu i sliku Božiju,što ih moramo odgojiti za život vječni.Amen

OČE NAŠ.....

6.DAN MOLI ZA POSLUŠNOST

Sveta Ano,zaručnice svetog Jaokima,koja si mužu svojem bila pokorna radi Boga,daj mi krepost poslušnosti.Daj da uvijek vjerno vršim tu prvu i najnužniju dužnost žene i da slušam muža u svemu što dolikuje pred Gospodinom kao što je Crkva poslušna Kristu.Ne daj da ikada zaboravim da je muž po Božjoj ustanovi glava ženi.Daj da slušam u ljubavi i iz ljubavi,koja pravu poslušnost olakšava i zaslađuje.Isprosi mi kod Isusa milost da po bračnoj poslušnosti obogatim zaslugama za nebo i dospijem u vječno blaženstvo. Amen

OČE NAŠ,....

7.DAN MOLI ZA STALEŠKU ČISTOĆU

Sveta Anomajko Prečiste majke Marije,isprosi mi po svojoj prečistoj kćerki kod njezina božanskoga sina Isusa dragocjenu i za bračnu sreću toliko potrebnu krepost staleške čistoće.Nauči me da brak držim svetim i čistim.Uvijek me pravo nadahni da vršeći naređene dužnosti uvijek samo ono činim,što je dopušteno i Bogu milo.Daj da moj brak bude doista prilika tajanstvenog svetog veza Krista sa Crkvom,u čemu i jest najveće dostojanstvo kršćanske ženidbe,njezin blagoslov i njezina vrhunaravna zaslužnost. Amen

OČE NAŠ....

8.DAN MOLI ZA SVOJE POSVEĆENJE

Sveta Ano,majko Majke Božje milostiizmoli mi moćnim zagovorom tvoje presvete kćerke kod Isusa milost za pobožan,bogobojazan,krepostan život u bračnom staležu,da postignem blaženstvo obećano ženama,ako ustraju u vjeri i posvećenju.Posveti mene korijen da i grane,djeca moja postanu svetima.Daj mi jakost za vjerno,svjesno i bogumilo vršenje svih dužnosti svoga zvanja da svojim zvanjem po Božijoj volji postanem sretna i blažena. Amen

OČE NAŠ .........

9.DAN MOLI ZA DOBAR ODGOJ DJECE

Sveta Ano,majko Kraljice svih svetih,isposluj mi kod Isusa po Mariji milost dobra odgoja djece o čemu ovisi i moja cijela vječnost.Kao što si ti svoje djete Mariju u najnježnijoj dobi donijela u hram i prikazala Gospodinu,nauči i mene,kako ću svoju djecu od najranije mladosti za vječni život odgajati zajedno s njihovim ocem a svojim mužem.Daj ada ne marim manje za duh i srce svoje djece,nego za njihovo tjelesno dobro,daj mi razum i snagu,da kod teškog tog posla dječjeg odgoja,uvijek upoznam pravi način i to svom snagom provedem.Daj da djecu odgojim uputama i opomenama po potrebi i kaznama ali prije svega dobrim primjerom riječju i činom.Pomozi mi,dobra majko,da odgojim svoju djecu za sluge Božje i svetce koji su pozvani da zauzmu u nebu prazna mjesta palih anđela.Daj da sa svojom djecom i po njima dođem jednom uz svog muža u vječno blaženstvo.Amen

OČE NAŠ,....

DEVETNICA SVETOJ ANI

1.DAN : Početna molitva sv. Alfonsa Lig.

Slavna majko Bogorodičina, koja si mnoge godine u najvećoj poniznosti podnosila sav prezir i poruge, jer te smatraše neplodnom i zabačenom od Boga, no Bog te napokon utješi neizmjerno više davši ti za kćerku Majku Božju.
Ti si se velikodušnom pokazala i onda kada si se rastajala sa svojom najmilijom kćerkom prikazujući je u hramu.
Tebi se dakle preporučujem, o velika svetice, da mi od Boga isprosiš milost strpljivosti u svim tugama, progonstvima i napadajima, koji mogu snaći svakog čovjeka za ovoga života pokore, a napose onoga koji neće da izgubi nagrade, kojom Bog ražalošćene nagrađuje u raju.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.

2. DAN:

Zdravo sv. Ano, milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se tvojoj velikoj časti, što te Bog odabrao za majku preblažene Djevice Marije.
Radi te velike časti i prve tvoje radosti molim te, isprosi mi u Sinka tvoje Prečiste kćeri iskrenu bol radi svih grijeha, milosti potpunog oproštenja, te da ustrajem u milosti Božjoj.

Moli za nas, sv. Ano!

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.

3. DAN:

Zdravo sv. Ano, milosti ouna i blagoslovljena među ženama Izraela.
Radujem se s tobom radi vijesti anđelove, da ćeš postati majkom kćeri, što će poroditi Gospodina, Spasitelja svijeta.
Radi te blage vijesti i druge tvoje radosti izmoli mi milost da rado slušam glas Božji, slijedim rasvjetljenja Duha Svetoga i savjete svoga svetoga anđela čuvara i tako zavrijedim biti dionikom spasenja.

Moli za nas, sv. Ano!

Pomolimo se:

Amen.

4. DAN:

Zdravo sv. Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se s tobom radi tvoje radosti, što si je osjetila davši život Djevici, koja će poroditi Onoga, što će biti Put, Istina i Život.
Radi porođenja blažene Djevice Marije i treće tvoje radosti molim te, sveta majko, isprosi mi milost da odano i žarko ljubim Prečistu Djevicu i da po njoj dođem k sinu njezinu u vječni život.

Moli za nas, sv. Ano!

Pomolimo se:

Amen.

5. DAN:

Zdravo sv. Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela.
Radujem se s tobom onom radosti, koju si osjetila dajući djetetu svome ime od Boga izabrano.
Radi preslatkoga imena Marijina i četvrte tvoje radosti molim te budi mi svojim zagovorom u pomoći, da uvijek častim to sveto ime i druga sveta imena, da ga ne pogrdim ni hotimice ni nehotice.
Daj, velika svetice, da i u našem narodu nestane psovke, koja toliko vrijeđa svete i drage nam osobe.

Moli za nas, sv. Ano!

Pomolimo se:

Amen.

6. DAN:

Radujem se s tobom, koja si prikazivala svoje dijete Bogu u hramu jeruzalemskom i za sebe molila milost potrebitu tebi kao majci.
Radi svetoga čina prikazivanja Marijina i pete tvoje radosti molim te, učini mi srce takvim, da ne žali žrtvovati nešto vremenitih dobara za širenje slave Božje i milosti mi isprosi, da vjerno vršim dužnosti svoga staleža.

Moli za nas, sv. Ano!

Pomolimo se:

Amen.

7. DAN:

Radujem se s tobom onom radosti, koju si osjetila ostavljajući ovu dolinu suza u prisustvu svoje prečiste i preblažene kćeri i predajući dušu svoju Stvoritelju, da je nagradi slavom vječnom.
Radi tvoje preblažene smrti i šeste tvoje radosti molim te isprosi i meni milost, da se i uz moju samrtnu postelju nađu Blažena Djevica Marija, sveti Mihovil arhanđeo i sveti Josip, a da me Isus dragi posjeti u Presvetom Sakramentu.

Moli za nas, sv. Ano!

Pomolimo se:

Amen.

8.DAN:

Zdravo sv.Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se velika svetice radi tvoje radosti i slave, koju ti je svemoćni udijelio u rajskom naselju.
Radi tvoje slave nebeske i sedme tvoje radosti molim te, da mi preko kćeri svoje izmoliš kod Isusa sve one milosti, koje su mi potrebite, da mognem jednom doći u slavu nebesku, da te tamo na vijeke slavim i dičim.

Moli za nas, sv. Ano!

Pomolimo se:

Amen.

9. DAN

Zdravo sv.Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se promatrajući tvoj prolazni, ali sveti život na zemlji i tvoj slavni i vječni život na nebu.
Radi svoje slave među ljudima i časti među anđelima i svecima molim tebe, sv. Ano, po tebi Blaženu Djevicu Mariju, a po njoj Sina njezina Isusa Krista, primite milostivo ovu moju devetodnevnu pobožnost, koju prinosih preko svog anđela čuvara i prikazah na spomen sedam radosti svete Ane i njezine slave na nebu.
Primite milostivo ovu moju pobožnost i budite mi u pomoći u svim mojim potrebama, a osobito na času moje smrti.
Amen.

Moli za nas, sv. Ano!

Pomolimo se:

Amen.

Vrh

PostPostano: Sub stu 07, 2009 20:42 

DEVETNICA GOSPI LURDSKOJ

Bez grijeha začeta Majko Božja, koja si se udostojala ukazati siromašnoj djevojčici iz Lurda,
potakni u mom srcu žarku želju za poniznošću da postignem milost pred Tvojim Božanskim Sinom Isusom Kristom.

Zdravo Marijo...

Prečista Djevice Marijo, koja si čistoćom i svjetlošću okružena,
daj nam milost da utisnemo tvoju čistoću u naše duše.

Zdravo Marijo...

Neokaljana Djevice Marijo, Gospe Lurdska, koja si se pokazala siromašnoj djevojčici
imenom ''Bezgrešno začeće'', isprosi i nama milost pobjede nad grijehom i napastima.
Pomozi nam učvrstiti vjeru, razvijati kršćanske kreposti i pobijediti zavodljivosti grijeha.

Zdravo Marijo...

Gospe Lurdska, utočište grešnika, molimo te za pomoć u nadvladavanju svojih grijeha.
Primi nas, svoju djecu, u svoj majčinski zagrljaj. Moli za nas svoga Sina Isusa,
komu se klanjamo, da nam bude milostiv za ljudske slabosti, a mi obećavamo da ćemo se nastaviti zalagati u borbi protiv grijeha.

Zdravo Marijo...

Gospe Lurdska, koja nas neprestance pozivlješ na pokoru, učini da prihvatimo pokoru kao svoj doprinos vlastitom spasenju. Zagovaraj naše molitve kod svog Sina Isusa Krista.

Zdravo Marijo...

Gospe Lurdska, tješiteljice žalosnih, ti si se pokazala siromašnoj djevojčici s krunicom u ruci.
Time si pokazala da je pobjeda nad zlim manama u molitvi krunice.
Potakni u nama duh molitve za vlastito spasenje i spasenje cijeloga svijeta.

Zdravo Marijo...

Naša Majko, ti si utjeha u svim trenucima života.
Prikazujemo ti svoje molitve, a ti ih prikaži svome Sinu Isusu Kristu.
Neka našu molitvu prati tvoj moćni zagovor.

Zdravo Marijo...

Gospe Lurdska, naš je život svakim danom sve bliže kraju.
Molimo te da sačuvamo duše čistima i Bogu ugodnim mirisima.
Uzdamo se u tvoj moćni zagovor i zaštitu.

Zdravo Marijo...

Gospe Lurdska, koja si posebno čašćena od vidljivoga vodstva svete Crkve, primi molitve crkve na čelu sa našim papom, biskupima, svećenicima i cijelim pukom diljem svijeta.
Isprosi kod svoga Sina milosti i blagoslove svim vjernicima. A onima koji ne vjeruju, pokaži milost da se odvrate od nevjerničkog puta i da povjeruju riječima tvoga Sina Isusa Krista.

Zdravo Marijo...

S – Sva si lijepa, o Marijo!
O – Sva si lijepa, o Marijo!
S – I grijeha istočnoga nema u tebi.
O - I grijeha istočnoga nema u tebi.
S – Ti slava Jeruzalemska.
O – Ti radost Izraela.
S – Ti dika puka našega.
O – Ti odvjetnice grešnika.
S – O Marijo!
O – O Marijo!
S – Djevice premudra!
O – Majko premilostiva.
S – Moli za nas.
O – Uteci se za nas kod Gospodina našega Isusa Krista
S – U Začeću svome Djevice neoskvrnjena si bila!
O – Moli za nas Oca, čijega si Sina porodila!

POMOLIMO SE:
Bože, koji si po prečistom srcu Blažene Djevice Marije Gospe Lurdske, dao dostojno prebivalište svome Sinu, molimo te da i mi otvorimo svoje srce. Neka naše srce bude otvoreno Isusu Kristu. Nadamo se doći k Tebi po zagovoru nebeske Majke Blažene Djevice Marije Gospe Lurdske.
Usliši, svemogući Bože naše molitve koje ti upućujemo po Gospodinu našem Isusu Kristu.
Amen

Devetnica Majci Božjoj Lurdskoj

U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.

Djela naša, molimo, Gospodine, milošću svojom priteci, da svaka naša molitva i radnja s tobom vazda počinje i početa da se s tobom dovrši.

1. dan
Gospo Lurdska ovo je vapaj nade:zlo, grijeh i smrt više nisu pobjednici. Marijo, znaku nade, zoro spasenja! Marijo, ti, nevinosti i utočište grešnika, moli za nas Budući da si ti osmjeh Božji, odsjaj svjetla Kristova, prebivalište Duha Svetoga, jer si izabrala Bernardicu u njezinoj nedostojnosti, jer si ti zvijezda jutarnja, vrata nebeska, i prvo proslavljeno stvorenje divimo ti se, veličamo te, kličemo ti i s tobom pjevam čudesna djela Božja Molimo Te sa svom braćom i sestrama,sa svim narodima koji čeznu za mirom i pravdom s mladima koji traže svoj put, ti koja si se pokazala kao mlada žena Bernardici, sa svima onima koji su žalosni, bolesni, ostavljeni, napušteni, s onima koji se suočavaju s očajem: naša Majko Lurdska, moli za nas

Gospo Lurdska , Marijo Djevice prečista, začeta bez grijeha istočnog, tvoja je neokaljana čistoća slična gorućem busu kupine što ga je Mojsije promatrao, utrni u nama vatru grešnih požuda zbog kojih se nebrojene duše gube. Blagoslovljeno sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske ..
Po njoj, tebi, Isuse, povjeravamo radosti i žalosti svoje osobne, onih koji su bolesni, kao i cijeloga čovječanstva. Marijo, naša majko,naše pouzdanje i naša pomoći,moli za nas …Zdravo Marijo ...

2. dan

Gospo Lurdska ovo je vapaj nade:zlo, grijeh i smrt više nisu pobjednici. Marijo, znaku nade, zoro spasenja! Marijo, ti, nevinosti i utočište grešnika, moli za nas Budući da si ti osmjeh Božji, odsjaj svjetla Kristova, prebivalište Duha Svetoga, jer si izabrala Bernardicu u njezinoj nedostojnosti, jer si ti zvijezda jutarnja, vrata nebeska, i prvo proslavljeno stvorenje divimo ti se, veličamo te, kličemo ti i s tobom pjevam čudesna djela Božja Molimo Te sa svom braćom i sestrama,sa svim narodima koji čeznu za mirom i pravdom s mladima koji traže svoj put, ti koja si se pokazala kao mlada žena Bernardici, sa svima onima koji su žalosni, bolesni, ostavljeni, napušteni, s onima koji se suočavaju s očajem: naša Majko Lurdska, moli za nas

Gospo Lurdska , sretna Djevice Marijo, koja si mimo svih ljudi kao tajanstvena lađa očuvana od općeg potopa istočnoga grijeha, očuvaj i mene od potopa tolikih grijeha, koji su poplavili sva sela i gradove kršćanske. Blagoslovljeno . sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske ..
Po njoj, tebi, Isuse, povjeravamo radosti i žalosti svoje osobne, onih koji su bolesni, kao i cijeloga čovječanstva. Marijo, naša majko,naše pouzdanje i naša pomoći,moli za nas Zdravo Marijo ...

3. dan

Gospo Lurdska o Marijo, divna čista golubice, koja si se tek puštena iz ruku Božjih, odmah digla na krilima svoje svete nevinosti, te nikada ne pade u blato nečistoće u koji tone cio svijet, daj da se i ja dignem na krilima Božje ljubavi nad svijet okužen ovim grijehom, te zamrzim sve njegove grešne naslade i nestalna njegova dobra. Blagoslovljeno sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske ..
Po njoj, tebi, Isuse, povjeravamo radosti i žalosti svoje osobne, onih koji su bolesni, kao i cijeloga čovječanstva. Marijo, naša majko,naše pouzdanje i naša pomoći,moli za nas Zdravo Marijo ...

4. dan

Gospo Lurdska o čista Djevice Marijo, ti stojeći uvijek uz izvor milosti Božje, cvala si kao plodna palma mirisavim cvijetom svih kreposti, učini da i meni budu otvorena vrata Božje milosti da mognem dostići dostojan plod pokore. Blagoslovljeno sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske ..

5. dan

Gospo Lurdska o ljubljena Djevice Marijo, koja si slična zatvorenom urešenom vrtu u koji nikada ne uđe otrovna paklena zmija, ne dopusti da se ikakav grijeh uvuče u vrt srca mog. Blagoslovljeno . sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske ..

6. dan

Gospo Lurdska o čista Djevice Marijo koja si sinula na ovaj svijet kao rumena zora bez ikakve ljage i tame, učini da nikada ne zađem u tmine smrtnoga grijeha. Blagoslovljeno . sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske ..
Po njoj, tebi, Isuse, povjeravamo radosti i žalosti svoje osobne, onih koji su bolesni, kao i cijeloga čovječanstva. Marijo, naša majko,naše pouzdanje i naša pomoći,moli za nas ..Zdravo Marijo ...

7. dan

Gospo Lurdska o bezgrešna Djevice Marijo koja si od postanka svoga cvala kao mirisavi ljiljan, rasprostirući na sve strane svoj plemeniti miris, koji nikad ne okuži otrovni vjetar grijeha, učini da se moje srce nikada ne otruje nečistim grijehom bludnim... Blagoslovljeno sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske ..
Po njoj, tebi, Isuse, povjeravamo radosti i žalosti svoje osobne, onih koji su bolesni, kao i cijeloga čovječanstva. Marijo, naša majko,naše pouzdanje i naša pomoći,moli za nas .. Zdravo Marijo ...

8. dan

Gospo Lurdska o slatka Djevice Marijo, koja si po Duhu Svetom začela i rodila božanstveni plod utrobe svoje Isusa, isprosi mi po zaslugama svojim, krepost čistoće kojoj se obećaje gledanje lica Božjega, kako sam Spasitelj Isus kaže : Blaženi čista srca jer će Boga gledati... Blagoslovljeno sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske .
Po njoj, tebi, Isuse, povjeravamo radosti i žalosti svoje osobne, onih koji su bolesni, kao i cijeloga čovječanstva. Marijo, naša majko,naše pouzdanje i naša pomoći,moli za nas .. Zdravo Marijo ...

9. dan

Gospo Lurdska o Djevice Marijo, Bogu najdraža, najmilija i kod Njega uvijek primljena, isprosi mi milost da na ovom svijetu sveto živim i sveto umrem te da dođem u vječno blaženstvo gdje ću s tobom, u društvu svih svetih, zauvijek Boga slaviti i hvaliti a tebi na isprošenim milostima zahvaljivati Blagoslovljeno sveto i bezgrešno začeće BDM, Gospe Lurdske ..

Vrh

PostPostano: Sub stu 07, 2009 20:42 

DEVETNICA GOSPI LURDSKOJ

Djela naša, molimo te Gospodine, milošću svojom preteci
i pomoću svojom prati, da se svaka naša molitva i radnja
s Tobom uvijek započne i po Tebi započeto dovrši.
Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

1. DAN:

O neoskvrnjena Djevice i Majko Božja i Majko naša,
isprosi nam od Gospodina oproštenje svih naših grijeha,
kojima smo ga toliko puta uvrijedili.
Ti si utočište grješnika, s velikim pouzdanjem utječemo se
Tebi moleći te da nas izmiriš sa svojim Sinom i isprosiš milost
našem narodu, koju smo grijesima psovke izgubili. Amen.
Zdravo Marijo…
LITANIJE MAJKE BOŽJE LURDSKE…
POMOLIMO SE …
ZDRAVO KRALJICE …

2. DAN:

za Tvoga ukazanja zavapila si: POKORA, POKORA, POKORA!
Htjela si nam pokazati koliko nam je potrebna pokora da dajemo
zadovoljštinu Bogu za naše grijehe i da po njoj budemo sačuvani
od vječnog ognja. Obraćamo se tebi i molimo da nam isprosiš
duh pokore po kojoj ćemo se sjediniti s Bogom. Amen.
Zdravo Marijo…
LITANIJE MAJKE BOŽJE LURDSKE… POMOLIMO SE …
ZDRAVO KRALJICE …

3. DAN:

O neoskvrnjena Djevice i Majko Božja i Majko naša, okruženi smo
velikom bijedom: tjelesnim bolestima, životnim neprilikama,
raznim ovisnostima, zamkama Zloga… budi uz nas u svim pogibeljima
i pomozi nam pobijediti svaki grijeh duše i tijela i dovedi nas u vječnu slavu.
Amen. Zdravo Marijo …

4. DAN:

Ti si po primjeru Tvoga Sina pozvala na molitvu za grešnike.
Obraćamo se Tebi, koja si moćna kod Boga, prinesi naše molitve
pred prijestolje milosrđa Božjega, da postignemo iskreno obraćenje
i obraćenje svega svijeta i svoj vječni spas. Amen! Zdravo Marijo…

5. DAN:

O neoskvrnjena Djevice i Majko Božja i Majko naša, priteci u pomoć sv. Crkvi,
sv. Ocu Papi i katoličkom narodu: isprosi nam svjetlo Duha Svetoga i sačuvaj nas
od svih zabluda i načela ovoga svijeta, da tako združeni u vjeri, nadi i ljubavi Božjoj,
živimo istine naše vjere koje nam je Tvoj Sin darovao. Amen. Zdravo Marijo …

6. DAN:

O neoskvrnjena Djevice i Majko Božja i Majko naša, koja si Majka ljubavi,
raspali naša srca ljubavlju dostojna Tvoga Sina. Daj da naša ljubav bude jača
od svih napada, mržnje i progona tolikih kojima je zavladala tmina zla i netrpeljivosti.
Izmoli namsjedinjenje s tvojim Sinom u vijeke. Amen.
Zdravo Marijo …

7. DAN:

O neoskvrnjena Djevice i Majko Božja i Majko naša, hvala Ti što si ostavila
nebesko prijestolje i potvrdila nauku koju je sv. Otac proglasio činom vjere,
da si Ti bez grijeha začeta. Neka Te slave i veličaju sva stvorenja vidljiva i nevidljiva,
a nama izmoli milost da svoju vjeru živimo i svjedočimo. Amen!
Zdravo Marijo …

8. DAN:

O neoskvrnjena Djevice i Majko Božja i Majko naša, daj da se svijet obnovi u Isusu Kristu
i da se vrate istinske vrednote u našoj obitelji, mladiće i djevojke, te zagovorom
svete Bernardice poraste broj svećeničkih i redovničkih zvanja. Amen!
Zdravo Marijo …

9. DAN:

O neoskvrnjena Djevice i Majko Božja i Majko naša, koja si se ukazala Bernardici
s krunicom u ruci i pokazala svima nama da je krunica snažno oruđe u svladavanju
neprijatelje vjere i u zadobivanju sreće i blagoslova.
Ojačaj nas u svakodnevnom životu i utješi svojim pohodom u času smrti. Amen.
Zdravo Marijo…

LITANIJE MAJKE BOŽJE LURDSKE

Gospodine smiluj se
Kriste smiluj se
Kriste čuj nas
Kriste usliši nas

Oče nebeski Bože, smiluj nam se!
Sine Otkupitelju svijeta Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo jedan Bože, smiluj nam se!

- Sveta Marijo , MOLI ZA NAS
- Sveta Bogorodice ,
- Sveta djevo djevica ,
- Naša Gospo Lurdska, ljubljena kćeri nebeskog Oca,
- Naša Gospo Lurdska, neoskvrnuta Majko Božjega Sina
-Naša Gospo Lurdska, izabrana zaručnice Duha Svetoga,
- Naša Gospo Lurdska, koja si po Božjoj objavi rekla:
'' Ja sam bezgrešno začeće''

- Naša Gospo Lurdska, koja si se Bernardici ukazala
- Naša Gospo Lurdska, koja si narodu rekla: pokora,
pokora, pokora MOLI ZA NAS
- Naša Gospo Lurdska, koja si zapovijedila da se moli
krunica za obraćenje grešnika
- Naša Gospo Lurdska, koja si Masabjelsku špilju
posvetila kao utočište nevoljnih
- Naša Gospo Lurdska, na čiju je riječ počelo izvirati
čudotovorno vrelo MOLI ZA NAS

- Naša Gospo Lurdska, radi pet otajstava radosne krunice USLIŠI NAŠE MOLBE O MARIJO!
- Naša Gospo Lurdska, radi pet otajstava svjetlosne krunice USLIŠI NAŠE MOLBE O MARIJO!
- Naša Gospo Lurdska, radi pet otajstava žalosne krunice
- Naša Gospo Lurdska, radi pet otajstava slavne krunice

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
oprosti nam Gospodine!
usliši nas Gospodine!
smiluj nam se Gospodine!

Pomolimo se: MILOST TVOJU MOLIMO TE, GOSPODINE ULIJ U DUŠE NAŠE
DA MI KOJI SMO PO ANĐELOVU NAVJEŠTENJU SPOZNALI UTJELOVLJENJE KRISTA,
SINA TVOGA, PO NJEGOVOJ MUCI I KRIŽU K SLAVI USKRSNUĆA PRIVEDENI BUDEMO.
PO ISTOM KRISTU GOSPODINU NAŠEM. AMEN!

Vrh

PostPostano: Sub stu 07, 2009 20:43 

Devetnica Presvetom Licu Isusovom

Uvodna Molitva:

Obozavanja vriedno Lice moga nadasve ljubljenog Isusa, pozdravljam Te svim silama moje duse i najponiznije Te molim, stvori u nama ponovo sliku Bozju.

Cisto srce stvori mi Boze,pravi duh obnovi u meni,ne odbaci me od Svoga Svetoga Lica.

Pozivam sve Andele i Svete na Nebu, sve Andjele cuvare i siromasne duse u cistilistu,da zajedno sa mnom mole ovu devetnicu, sjedinjujuci nase molitve i zrtvama i svim zaslugama cijeloga zivota, patnji i smrti Isusa i marije, svih mucenika i svetih. Vjecni Oce, sjedinjujem se takoder sa Njihovom ljubavlju i ponzniscu, kako bi sve bilo na Tvoju najvecu slavu i cast, za sve nevolje koje progone Tvoju Svetu Crkvu, u naknadu za sve grijehe i sablazni odsutnosti strahopostovanja prema Tebi, za poscenje Tvojih svecenika i redovnika, za zrtvujuce pokornicke duse, za sve zatvorenike i bolesne, za obracenje gresnika i milost za koju te u ovoj devetnici molim/reci svoju potrebu/.

PRVI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvije srdzbe, oprostenje mojih grijeha i spasenje moje duse, kako bi jednog dana mogla doci u Vjecnu domovinu i gledati Presveto Lice svojega Otkupitelja. AMEN
Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, spasi dusu moju.

KRUNICA PRESVETOM LICU ISUSOVOM

Moli se Gospinu krunicu,

DESETICE KRUNICE:

1. CIJE JE SVETO LICE OBLIVENO STRASNIM KRVAVIM ZNOJEM

2. CIJE JE SVETO LICE STRASNO IZUDARANO

3. CIJE JE SVETO LICE TRNJEM DUBOKO IZRANJENO

4. CIJE JE SVETO UMIRUCE LICE KLONULO NA KRIZU

5. CIJE JE SVETO LICE PRI USKRSNUCU PROSLAVLJENO

Na svako veliko Zrno moli se:

O MOJ ISUSE OPROSTI NAM NASE GRIJEHE; OCUVAJ NAS OD PAKLENOGA OGNJA I DOVEDI U RAJ SVE DUSE A OSOBITO ONE KOJIMA JE NAJPOTERBNIJE TVOJE MILOSRDE. AMEN.

LITANIJE PRESVETOM LICU ISUSOVU

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, cuj nas!
Kriste, uslisi nas!

Oce nebeski Boze, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta Boze,smiluj nam se!
Duse Sveti Boze,smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Boze, smiluj nam se!

Sveto Lice, Sina zivoga Boga, pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, Isusa Krista,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, nasega Otkupitelja,rodena od Presvete Djevice Marije,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, ogledalo Bozijeg velicanstva,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, sto ga Andeli uvijek zele gledati,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, najlijepsega medu ljudskom djecom,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, sjanije od sunca,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, obliveno krvavim znojem,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, ponizeno izdajnickim poljupcem,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, nemilosrdno udarano zausnicama,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, svetogrdno popljuvano,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, razderano ubodima trnja,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, osramoceno pogrdama,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, zestoko udarano trstikom,
Sveto Lice, pokriveno smrdljivom krpom
Sveto Lice, zaliveno suzama,
Sveto Lice, opsovano, pogrdeno i vrijedano mnogim pogrdama,
Sveto Lice, zamrljano krvlju,
Sveto Lice, zlostavljeno na sve nacine,
Sveto Lice, utisnito na koprenu sv. Veronike,
Sveto Lice, u smrti Isusovoj na krizu klonulo,
Sveto Lice, Isusovo cudesno sjajno na sv. Platnu,
Sveto Lice, radosti i naslado nebeskoga dvora,
Sveto Lice, okrepo pravednika na zemlji,
Sveto Lice, utjeho ucviljenih,
Sveto Lice, uzore svih kreposti,
Sveto Lice, slasti vjernih dusa,
Sveto Lice, ufanje gresnika,

Jaganjce Bozij, koji oduzimas grijehe svijeta,
Oprosti nam, Gospodine!
Uslisi nas, Gospodine!
Smiluj nam se, Gospodine!

R. Pokazi nam svoje Lice,svake ljubavi dostojni Otkupitelju!
O. I bit cemo spaseni!

Pomolimo se! Isuse, moj Otkupitelju, pozravljam Te, klanjam Ti se i ljubim Te,ponovo pogrdivanog bogopsovkama. Prikazujem Ti po prezalosnom i Bezgrjesnom Srcu Tvoje Bozanske Majke klanjanje svih Andele i svih svetaca kao miomirisnu zrtvu i ponizno Te molim da snagom svoga Svetoga Lica uspostavis i obnovis Svoju sliku u meni koja je iznakezena nasim grijesima! AMEN!

Vjecni Oce, prikazujem Ti po precistim rukama Bezgrijesne Djevice, svakoga klanjanja predostojno Lice Tvojega ljubljenoga Sina kao naknadu za psovke protiv Tvojega Svetoga Imena i za obracenje bijednih gresnika! AMEN!

DRUGI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe,da svojom miloscu operes lice moje duse, ocisti od svih gresnih mrlja i vratis joj onu lijepotu koju je zadobila na krstenju. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, moli za mene!

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu

TRECI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za Sv. Crkvu, da ulijes svoga Duha ljubavi u srca svih krscana, kako bi smo svi bili jedno srce i jedna dusa, za nase Biskupe, Svecenike, Redovnike i Redovnice, a posebno za Zupnika u mojoj Zupi,da ih sve svakodnevno basipas svojim darovima i mirom. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, izmoli Crkvi svete Svecenike.

CETVRTI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za Najveceg pastira Crkve i Namjesnika Kristovog na zemlji mogao dostojno predstavljati i jednom sa njemu povjerenim stadom doci do Vjecnoga zivota. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, Sacuvaj Sv. Oca Papu o njegovih neprijatelja,blagoslovi njegove napore i ispuni njegove zelje i molitve.

PETI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za svakoga pojedinog gresnika koji zivi u smrtnome grijehu u mome domu, mom grdu,mojoj Zupi, mojoj domovini a posebno za posvecenje mladezi. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, ibavi sve duse koje srljaju u pakao.

SESTI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za sve one koji su progonjeni, za posvecenje moje vjere, nade i ljubavi, te procvat vjere u mojoj obitelji, mom grdau, mojoj Zupi i mojoj Domovini. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, pohiti u pomoc onima koji Te zazivaju.

SEDMI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za spasenje mnogih dusa, kao zadovoljstinu za toliku psovku u narode, zahladjenje ljubavi u stovanju Majke Marije, njihovu nezahvalnost i ravnodusnost te bezvredjivanje Sv. Krunice. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, moli za gresnike.

OSMI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, kao rijeci zahvale za sve primljene milosti i dobrocinstva, za moje bliznje, za sve Svecenike, Redovnike i Redovnice i sve moje Prijatelje, koji su samnom ostajali u radosti i patnjui. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, moli za njih i izmoli im potrebnu milost.

DEVETI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe,za duse u cistilistu, moje pokojne, roditelje, svu moju rodbinu, biskupe, svecenike, i sve redovnicke duse,a posebno one duse koje su za vrijeme svoga zemaljskog zivota stovale Presveto Lice Isusovo.

Posebno Te molim za dusu/reci ime duse. AMEN.

Marijo Majko i izbaviteljice dusa iz Cistilista, koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, izbavi duse iz cistilisnih muka.

ZAVRSNA MOLITVA

Ljubljena moja Majko Marijo, koja toliko ljubis Sv. Lice svoga Sina,moja se dusa napaja nebeskim sjajem kada je Ti, o Majko, dotices.
Molim Te,drzi me daleko od svih napasti i grijeha, oslobodi me od svega zla koje se jos nalazi u tamnim dubinama moga bica.
Dopusti mi udisati zrak cistoce,dobrote i vrlina, pomozi mi napustiti svijet i njegove radosti, te daj da danasnji dan i cijeli svoj zivot zivim na slavu Sv. Lica Isusovog, po volji Nebeskoga Oca i na slavu Tvoga Precistog Srca.
AMEN

Molitva pred Slikom Svetoga Lica Isusovog

Kajem se za sve grijehe moga zivota, milijardu i milijun puta zazivam Milosrde moga Isusa. Milosrde moga Isusa za svakog gresnika i umiruceg do kraja svijeta. Milijardu i milijun puta zrtvujem i prikazujem Vjecnom Ocu Lice svoga Otkupitelja i Krvave Suze Nebeske Majke za svakog pojedinog gresnika i umiruceg do kraja svijeta i prekrivam ih Predrogocijenom Krvlju i Precistim Srcem Marijinim,sa Njenim Krvavim Suzama, kako ljuti neprijatelj ne bi imao vlast nad njima. AMEN.

Gospodine, Ti ih mozes spasiti! (3x)
Precisto Srce Marijino, budi moje spasenje nase i spasenje cijeloga svijeta! (3x)

DRUGA MOLITVA PRED SLIKOM PREVETOGA LICA ISUSOVOG

O Gospodine Isuse Kriste,molim Te u ime one ogromne radosti koju je tvoja Majka osjecala kada Te ugledala nakon Tvoga Slavnog Uskrsnuca, rasvijetli me darovima Duha Svetoga, da postanem dostojan, svo vrijeme moga zivota, sve dane i sate provesti onako kako Ti to po svojoj Svetoj Volji zelis, Ti kojki zivis i kraljujes u sve vjeke vjekova. AMEN.

(ovisno od ucestalosti ove molitve, moguce je zadobiti oprostenje od 80 godina)

MALA KRUNICA PRESVETOM LICU ISUSOVOM

Umjesto <Vjerovanja> moli se:

Sveti Boze,Sveti jaki Boze, Sveti besmrtni Boze, smiluj se nam i cijelome svijetu!
Gospodine pokazi nam svoje Sveto Lice i bit cemo Sapseni!

Na veliko zrno moli se:

Nebeski Oce, zrtvujem ti beskrajne zasluge i boli Presvetoga Lica Isusova, njegovu Presvetu Krv, njegove Rane i krvave Suze, na Tvoju veliku slavu i za ozdravljenje nasih dusa. AMEN.

Na svako malo zrno se moli:

NA PRVU DESETICU MOLI SE:

Sveto Lice Isusovo, ranama pokriveno smiluj nam se; Vapijemo Ti!

NA DRUGU DESETICU

Sveto Lice Isusovo, krvlju obliveno; Smiluje se nama, Vapijemo Ti!

NA TRECU DESETICU MOLI SE:

Sveto Lice Isusovo u beskrajnoj ljubavi,gorkim suzama obliveno; Smiluj nam se, Vapijemo Ti!

NA CETVRTU DESETICU MOLI SE:

Sveto Lice Isusovo,pogrdeno i izrugivano; Smiluj nam se, Vapijemo Ti!

NA PETU DESETICU MOLI SE:

Sveto Lice Isusovo, koje si trpeci i suteci podnjelo strasne boli; Smiluj nam se, Vapijemo Ti!

ZAVRSNA MOLITVA:

O Presveto Lice Isusovo, Ranama i Krvlju izobliceno, najlijepse otkrivenje Bozije ljubavi i Milosrda, zelimo ti kroz Zalosno i Neokaljano Srce Marijino prikazati sve pokore i zrtve,za sve uvrede koje su Tebi ucinjene.

Molimo Te, daj nam Milost da sve Patnje i zivotne Krizeve strpljivo i s Ljubavlju podnosimo, te ih ujedinjujemo sa Tvojom beskrajnom zrtvom, i prikazujemo Nebeskom Ocu kao zadovoljstinu za Spasenje dusa.

Dopusti nam, Gospodine, da mi koji danas Tvoje bolno i Sveto Lice castimo, jednom u Nebu Tvoje Premilo Lice gledamo i Tebe sa Marijom Tvojom Presvetom Majkom, svim Andjelima i Svetima vjecno slavimo. AMEN.

Sada izmoli Litanije Presvetom Licu Isusovom

Vrh

PostPostano: Sub stu 07, 2009 20:44 

Sv. Filomena je zaštitnica mladih, a posebno čistoće i djevičanstva.

U vrijeme moljenja Devetnice, skrušeno se ispovijedi i barem jednom pričesti, te učini neko djelo milosrđa prema bližnjemu, na čast Svete Filomene. Dobro je i svakodnevno uz molitve Devetnice moliti i »malu krunicu Sv. Filomene «, kao i litanije u Njenu čast .

Uvodna molitva

Dođi Duše Sveti, ispuni srca svojih vjernih!
I zapali u nama oganj svoje ljubavi!
Gospodine, molimo Te, upravljaj našim djelima i prati nas svojom pomoću, da svaka naša molitva i radnja s Tobom uvijek započne, a započeta, da se s Tobom dovrši. Amen.

Bože, u pomoć mi priteci!

Gospodine, pohiti da mi pomogneš! Slava Ocu...

Svakodnevna molitva u devetnici

Čista djevice i nepobjediva Kristova mučenice, Sveta Filomeno, klečim s potpunom predanošću pred Bogom i pred Tobom. Izabirem Te za svoju posrednicu i zaštitnicu, da me usliši po Tvom zagovoru Tvoj Božanski Zaručnik Isus Krist i Njegova Presveta Majka. Znam da Ti oni ništa neće uskratiti i zato Te molim iz dubine srca da me pogledaš kao jedno od svoje djece i da me zaštitiš od mojih neprijatelja. Izmoli milost mojoj duši da do kraja života budem očuvana od svake ljage i da bude ukrašena svim krepostima. Posebno predano molim milost da podnesem sve tegobe, koje mi Bog u svojoj Providnosti šalje, da se tako pročisti moja duša i da pokorom dam zadovoljštinu za mnoge grijehe koje sam učinio u životu. Zbog Tvoje velike ljubavi, molim Te, izmoli mi željenu milost, po Tvojim izvanrednim zaslugama, (sada preporuči svoju potrebu). To od Tebe ponizno očekujem, ako je prema Božjoj volji i za moj Vječni spas. Također molim, da mi izmoliš veću vjeru, ufanje i ljubav, te pravo kajanje za moje grijehe. Sveta Filomeno, moli za me Isusa i Mariju! Amen.
Oče naš..., Zdravo Marijo..., Slava Ocu...

Prvi dan

Razmatranje:
Sveta Filomena je živjela u kušnjama i pogibeljima svijeta. U tome sam joj sličan, ali ja sam već dugo okovan zakonima svijeta, nečistim i nekršćanskim običajima. Nisam li vezan grešnim sklonostima koje Evanđelje osuđuje? Ne trudim li se svidjeti svijetu da bih bio cijenjen u njemu? Promatraj kako je Sveta Filomena očuvala djevičanstvo usred svijeta, uza sve progone. Očuvala je netaknut lijepi ljiljan čistoće do svoje smrti. Pomisli kako si se ti odnosio prema ovoj anđeoskoj kreposti. Ponizi se i skruši dok razmatraš djevičansku čistoću Svete Filomene, koja je bila izložena svijetu i njegovim privlačnostima.

Molitva
Plemenita djevice i vjerna učenice Evanđelja, nepobjediva mučenice Isusa Krista! Bila si usred nevjernog i pokvarenog svijeta ukrašena mnogim milostima i velikom čistoćom, te prožeta živom vjerom i hrabrošću. Sveta Filomeno, dok je Rim bio poganski i pokvaren, Ti si imala nepokolebljivu vjeru u svog nebeskog Zaručnika i očuvala si netaknutu čistoću, a svoj život žrtvovala si u najstrašnijim mukama. Molim Te, izmoli mi pred Prijestoljem Milosrđa, po Tvojim plemenitim zaslugama, milost čistoće duše i tijela i milost sretne smrti u Isusu Kristu. Amen.

Drugi dan

Razmatranje:
Razmisli kako Sveta Filomena nije ni na trenutak odstupila od izabranog puta djevičanstva, kako je znala krotiti neuredne tjelesne sklonosti, kako je neprestano i u svakoj prilici promatrala čednost Isusa Krista i bdjela nad pogibeljima. Kako se ti u takvim prilikama ponašaš? Da li nasljeduješ u čistoći Svetu Filomenu? Koji su uzroci tvojih kušnji, slabosti, padova? Nastoj im se ukloniti. Izbjegavaj sve što škodi tvojoj duši i tijelu. Brižno se trudi da postaneš čedan.

Molitva
(kao iza prvog dana)

Treći dan

Razmatranje:
Promatraj kako je Sveta Filomena kroz molitvu rasla i jačala u ljubavi prema čistoći. Molitva je nepresušni izvor bez kojega duša ne može živjeti. Isusova Presveta Krv pere dušu, a Presveto Tijelo ju hrani. Sve je to potrebno da bi se moglo očuvati dušu, usaditi sjeme jakosti, a iz njega se razvija nepobjediva, sveta kršćanska čistoća. Ista ova sredstva, kojima se služila Sveta Filomena, sredstva potrebna za osobno posvećenje, jednako stoje i tebi na raspolaganju... Kako ti pristupaš svetim sakramentima? Kada i kako se ispovijedaš? Da li u poniznoj ljubavi i poštovanju primaš često svetu Pričest sa željom da ti Milosrdni Isus potpuno očisti dušu od svega što se Njemu ne sviđa i da se nastani u njoj? Neka ti ispovijed bude češća i redovita, uvijek skrušena, s ljubavlju učinjena, sa što više pouzdanja i poniznosti, a nadjeljom i blagdanom, te u tjednu, ako ti je moguće, dnevna sveta Misa i Pričest.

Molitva
Hrabra sveta mučenice i vjerna Kristova zaručnice, koja si u Bogu očuvala blago vjere i svete čistoće! Pretrpjela si da te sa sidrom svezanim oko vrata bace u valove Tibera. Iz ove pogibelji oslobodio Te nebeski Zaručnik po svetim Anđelima, da se ne utopiš u mutnim valovima rijeke. Žarko molim Tvoj sveti zagovor, da se usred gorčina, strahova i žalosti, koje neprestano lebde nad mojom glavom, opremljen jakošću očuvam od grijeha i vječne smrti duše, te da ne padnem u napast. Amen.

Četvrti dan

Razmatranje:

Razmotri kako je bila mučena Sveta Filomena; o množini, težini i različitosti muka koje je podnijela do svoje smrti, kako je zli duh raspaljivao bijes mučitelja. Misli na to kako je ona uza sve te muke bila nepokolebljiva i strpljiva. Jesu li kod tebe povezani nerazdvojno bol i strpljivost? Trpio si rijetko, možda i malo, a ipak nisi uslijed svojih trpljenja morao umrijeti! Odakle dolaze tako velike slabosti? Možda odatle, što nisi htio upotrijebiti ni jedno sredstvo spasenja? Koje sredstvo u toj borbi koristiš? Budi ubuduće strpljiv i pre¬dan u bolima i protivštinama koje ti šalje Gospodin.

Molitva
(kao kod trećeg dana)

Peti dan

Razmatranje:

Promisli kako je trpjela Sveta Filomena za Isusa. Htjeli su joj oteti vjeru, prisiliti je da se odrekne krsnog zavjeta. Što hoće u mnogim prigodama đavao, svijet i tijelo od tebe, pa i samo tvoje srce, ako ne slične nevjernosti i uvrede Bogu? Ne vodi li te lažni strah i slabost da zanemaruješ svoje staleške dužnosti, da zaniječeš svoju vjeru? O, Bože, kakva sramotna kukavština! Konačno se ohrabri, pobijedi strah pred ljudima i reci jasno i iskreno samome sebi: »Zar nije bolje da se svidim Bogu nego ljudima!«

Molitva
Ljubljena zaručnice i neustrašiva mučenice Isusa Krista, Sveta Filomeno! Ti si, da bi očuvala svoju čistoću, junačkom vjerom na ulicama poganskog Rima ustrajno trpjela pogrde uz koje su te nastojali ubiti. I više od toga, odrekla si se radosti i slave svijeta i prezrela tjelesna zadovoljstva, zbog nauka Evanđelja i na slavu djevičanstva. Ti si se odrekla života svog djevičanskog tijela, pretrpjela bičevanje remenjem sa željeznim prstenjem, i pod smrto-nosnim udarcima bila pokrivena ranama kao Tvoj Spasitelj, koji Te tako žarko ljubio. Priznajući da sam grešnik, žarko Te molim, Sveta Filomeno, izmoli mi potrebnu jakost; da živim slobodan od nečistoće grijeha, da imam čvrstu vjeru i da umrem vjeran svetoj Crkvi Katoličkoj. Amen.

Šesti dan

Razmatranje:
Promotri kako je Sveta Filomena žrtvujući svoj život za Isusa primijenila na sebe Spasiteljeve riječi: »Tko ne ostavi oca i majku i ne zamrzi svoj život na ovome svijetu, ne može biti moj učenik«. Ona nije oklijevala da sve žrtvuje. Pokaži u malim kušnjama jesi li dostojan svoga Spasitelja. Kome daješ prednost kada trebaš birati između Boga i stvorenja, između vjernosti i ljubavi prema Bogu i ljudskih obzira? Potrudi se da se svidiš jedino Bogu, a stvorovima samo u okviru Božje volje, jer od tebe i tvog lošeg izbora dolaze tvoje neuredne sklonosti.

Molitva
(kao iza petog dana)

Sedmi dan

Razmatranje:

Razmisli kako je Sveta Filomena podnosila sramotu, pogrde, klevete i ruganja, vrijeđanja i zlostavljanja od svojih progonitelja i od velikog dijela promatrača. Nepokolebljiva u vjeri, ona je trpjela muke i nije zbog svega toga bila manje hrabra i jaka, niti manje radosna kada je svjedočila svoju vjeru. Jesi li ti dovolj¬no jak, kada te svijet kleveće, grdi ili progoni, dovoljno strpljiv? Koliko držiš do progona svijeta i kušnji koje dolaze od njega? Može li biti nečastan onaj koji časti Boga, nečastan zbog toga što časti Boga? Ne boj se! Idi svojim putem, onim koji te vodi u vječno Blaženstvo. Ne uznemiruj se kada čuješ grube ili nepravedne riječi, uvrede, surovost ili prostotu protiv sebe!

Molitva
Velikodušna djevice, koja si u nadnaravnoj radosti i s nepobjedivom jakošću budno branila svoje djevičanstvo! Ti si tu radosti i jakost pokazala time što si žrtvovala tri puta svoje djevičansko tijelo, da bude okrutno izranjeno za svoj nebeskog Zaručnika. Moli za mene, koji se tako malo brinem za Božji Zakon, te mi izmoli posebnu jakost po kojoj ću postići vječni spas, a ujedno i svetu predanost u podnošenju boli i muka ovoga života, kao i odlučnost u opiranju napadima pakla. Amen.

Osmi dan

Razmatranje:
Razmotri, kako se Sveta Filomena svega odrekla iz ljubavi prema Isusu i tako ušla u vječnu radost u Nebu. Mogla je reći svom srcu: »Da, sigurna sam, vječni Sudac mi je pripravio krunu pravednosti i slave, jer sam žrtvovala sva prolazna dobra iz ljubavi prema Njemu«. - Gledaj je sada u Nebu!! Pitaj se, jesu li i same misli kojima se Ti baviš takve kada se nađeš pred odrađenom žrtvom. Kako sve to utječe na tebe? »Ah«, govorili su sveci: »Dopustio si, Bože, da sve izgubim, da bih sve dobio«. Sto kažem ja na to? Hitro i radosno prinesi sve žrtve koje susrećeš u svojoj djelatnosti, samo ako time tvoja dužnost u vršenju dobra i obaveze ne trpi štetu.

Molitva
(kao prethodnog dana)

Deveti dan

Razmatranje:

Misli o tome kako je Sveta Filomena podnosila sve patnje za Isusa i već u ovom životu sve primila stostruko natrag. Kolika slava i kakva moć joj je dana! Kako veliki broj hodočasnika traži Njezina svetišta! Koliki broj blagdana je na njenu čast! Koliki darovi su joj prineseni! S kakvom revnošću se traže Njene relikvije! Tako Bog ispunjava svoja obećanja. A to je tek ono što se vidi na ovome svijetu. O, kad bismo mi naša obećanja tako ispunjavali! Budi, dakle, vjeran Bogu, da bi Bog, također, bio dobar prema tebi, jer Bog se ne da nadvisiti u velikodušnosti, iako je uvijek i pravedan i milosrdan u savršenom skladu.

Zaključna molitva

Slavna Kristova mučenice i zaručnice! Bog Ti je pripravio neprolaznu krunu slave. On nije bio zadovoljan žestinom boli koje si pretrpjela i nije htio da u njima brzo podlegneš, nego je produljio Tvoj život množeći Tvoje boli, rane i muke, da bi tako povećao Tvoju pobjedu i vječnu slavu. Tako Te učinio čudesnijom pred nebeskim duhovima, uzvišenijom pred slavnim mučenicima. Po Božjoj Promisli, bila si ponovo okovana lancima i dovedena pred sudačku stolicu tiranina. Tvoja anđeoska čistoća i vjera iznova su bile izložene kušnjama.
Dovodila si do očaja svoje neljudske neprijatelje, kada nisu mogli pobijediti Tvoju herojsku postojanost. U svojoj nemoći oni su te osudili na glavosijek. To je bila posljednja muka koja je okrunila Tvoje zasluge i koja Te u slavnom trijumfu uvela u Kraljevstvo nebeskog Zaručnika.
Molim Te, spusti svoj ljubazni pogled na mene. Udostoj se pokazati jedan znak svoje dobrote, da su Ti moje molitve bile ugodne. Izmoli mi milosti potrebne za spas i sve stoje potrebno da izbjegnem vječnu smrt, a posebno Te molim da mi izmoliš milost sretne smrti. Učini da svi ljudi strpljivo i s nadom podnose sadašnje nevolje, te da tako budemo uvijek osvježeni i utješeni po Tvojoj slatkoj ljubavi, da bismo u najvećem straho¬poštovanju častili Presveto Trojstvo, Boga, koji Te pratio s tako mnogo blagoslova, koji Te podigao na tako visoki stupanj svetosti, koji je uza Te bio usred Tvojih neprijatelja i pomogao Ti kod Tvoje strašne smrti i koji Te slavodobitno uveo u vječnu slavu. Tisuću puta hvala Presvetoj Djevici Mariji, Majci Božjoj, Kraljici mučenika, koja Ti je u Tvojim mukama pomagala svojom moćnom zaštitom, kao Majka puna ljubavi.
Sveta mučenice, vjerujem da ćeš me odsada štititi, jer štujem Tvoje zasluge i slavnu pobjedu. Amen.

Litanije u čast svete Filomene

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!

Sveta Marijo, Kraljice Mučenika, moli za nas!
Sveta Marijo, Kraljice djevica,

Sveta Filomeno, nagrado za vjeru svojih roditelja....... moli za nas
Sveta Filomeno, dijete blagoslova,
Sveta Filomeno, kćeri svjetla,
Sveta Filomeno, Bogu ugodna zbog svoje vjernosti od najranije mladosti,
Sveta Filomeno, čista zaručnice Kristova,
Sveta Filomeno, ljubljena kćeri blažene Djevice Marije
Sveta Filomeno, vjerno ogledalo Marijinih kreposti,
Sveta Filomeno, sestro anđela,
Sveta Filomeno, čista kao golubica,
Sveta Filomeno, nježna obožavateljica Krista,

Sveta Filomeno, prijateljice usamljenosti i povučenosti
od svijeta,
Sveta Filomeno, tiha Ružo mučeništva,
Sveta Filomeno, Bogu ugodna žrtvo klanice,
Sveta Filomeno, predana bijesu tiranina,
Sveta Filomeno, nepokolebljiva u svakoj boli,
Sveta Filomeno, utješena u tamnici od Božje Majke,
Sveta Filomeno, vezana za stup,
Sveta Filomeno, bičevana kao Tvoj božanski Zaručnik,
Sveta Filomeno, prostrijeljena od roja strijela,
Sveta Filomeno, čudesno iscijeljena,
Sveta Filomeno, koju su anđeli čudesno oslobodili od sidra i prenijeli po vodi,
Sveta Filomeno, Božjom moći čudesno zaštićena od usijanih strijela, Sveta Filomeno, koja si dragovoljno sagnula glavu pred krvničkim mačem,
Sveta Filomeno, moćna na nebu,
Sveta Filomeno, urešena krunom djevičanstva i palmom mučeništva, Sveta Filomeno, uresu slavne i vojujuće Crkve,
Sveta Filomeno, slavna po mnogim čudesima,
Sveta Filomeno, koja daješ vid slijepima i hod hromima,
Sveta Filomeno, zdravlje bezizlazno bolesnima,
Sveta Filomeno, tješiteljice žalosnih,
Sveta Filomeno, zaštitnice udovica i siročadi,
Sveta Filomeno, pomoćnice i utočište siromasima,
Sveta Filomeno, osloboditeljice zarobljenicima,
Sveta Filomeno, voditeljice putnicima,
Sveta Filomeno, ljubazna zaštitnice mladih,
Sveta Filomeno, strahu zlih duhova,
Sveta Filomeno, gospodarice nad moćima ove zemlje,
Sveta Filomeno, vjerno utočište svima koji mole tvoj zagovor,

Od nesreće da izgubimo vjeru....... očuvaj nas, o Sveta Filomeno!
Od ravnodušnosti prema svetoj vjeri,
Od izostajanja sa službe Božje,
Od ljubavi prema svijetu i taštinama,
Od duha oholosti,
Od duha nepoštenja,
Od neurednog sebeljublja,
Od straha pred ljudima,
Od grešnih prigoda,
Od nesreće da služenje svijetu pretpostavimo služenju Bogu,...

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine!

U svim našim žalostima i tjeskobama:
sada i na času smrti naše, pohiti nam u pomoć,
slavna djevice i mučenice, sveta Filomeno!

Pomolimo se:
Slavna djevice, nepobjediva mučenice, sveta Filomeno, Ti si iz ljubavi prema Isusu, svom Zaručniku, pretrpjela tolike muke, prolila svoju krv da posvjedočiš svetu vjeru. Sretan sam da mogu spoznati i priznati veličinu Tvoje žrtve. Izmoli mi živu vjeru, čvrsto ufanje i goruću ljubav, te milost koju tražim od Gospodina u Tvoje ime, a iznad svega da kroz cijeli svoj život vjerno služim našem Gospodinu Isusu Kristu i da Ga mogu nakon smrti posjedovati. Amen.

Krunica u čast svete Filomene

Krunica je sastavljena od crvenih i bijelih zrnaca. Crvena označavaju mučeništvo svete Filomene, a bijela su simbol Njene neoskvrnjenosti i čistoće.

Na križu ili na medaljonu moli se "Vjerovanje", da bismo dobili dar vjere.

Na prva 3 zrnca mole se 3 "Oče naša" Presvetom Trojstvu, zahvaljujući Mu na moćima udijeljenim našoj Svetici, te zato što je ona, zajedno sa ostalim svecima, određena biti potporom vjere u ovim teškim vremenima.

Zatim se na svakom od 13 zrnaca koja slijede - kao znak sjećanja na 13 godina koje je mučenica provela na zemlji - govore ovi zazivi:

Pozdravljam Te, sveta Filomeno,
draga moja zaštitnice:
budi moja zastupnica kod svog
božanskog Zaručnika.
Molim Te, zauzmi se za mene,
sada i u času smrti moje.
Miljenice Isusova i Marijina,
moli za nas,
koji Ti se utječemo.
Amen.

(U molitvi krunice može se ovo prizivanje "Pozdravljam Te..." zamijeniti izgovaranjem 13 "Zdravo Marija", nakon kojih se treba reći: "Sveta Filomeno, moli za nas".)

Vrh

PostPostano: Sub stu 14, 2009 22:42 

SNAŽNA DEVETNICA TRI ZDRAVO MARIJE

U ČAST VLASTI, MUDROSTI I LJUBAVI BLAŽENE DJEVICE MARIJE

O PREČISTA DJEVICE MARIJO, MOĆNA DJEVICE, PREKLINJEM TE PO TVOJOJ BESKRAJNOJ VLASTI KOJU SI PRIMILA OD VJEČNOG OCA, ISPROSI MI ČISTOĆU SRCA, SNAGU DA SVLADAM SVE NEPRIJATELJE MOJE DUŠEI POSEBNU MILOST ZA KOJU TE PREKLINJEM , U OVOJ POTREBI...reci nakanu...
MAJKO NAJČIŠĆA NEMOJ ME NAPUSTITI, NE PREZRI MOJU MOLITVU , LJUBEZNO ME USLIŠI, NA SLAVU BOŽJU I ČAST TVOJU I ZA DOBRO MOJE DUŠE.
DA POSTIGNEM OVU MILOST ČASTIM TVOJU VLAST OVOM ZDRAVO MARIJOM.
Zdravo Marijo

O DJEVICE MARIJO, MOJA MAJKO, PO TVOJOJ BESKRAJNOJ MUDROSTI KOJOM TE JE OBDARILA SVEMOĆNA RIJEČ BOŽJA, PONIZNO TE MOLIM, ISPROSI MI POKORNOST I PONIZNOST MOG SRCA, SAVRŠENO SPOZNANJE VOLJE BOŽJE, TE SNAGU DA JE UVIJEK IZVRŠAVAM.
O MARIJO PREBIVALIŠTE MUDROSTI, NJEŽNA MAJKO, VODI ME PUTEM KRŠĆANSKIH VRLINA I SAVRŠENOSTI, PROSVIJETLI ME I OSPOSOBI DA MOJA DJELABUDU NA ČAST I ZADOVOLJSTVO TVOG VOLJENOG SINA I ISPROSI MOJU MOLITVU.
DA POSTIGNEM OVU MILOST, ČASTIM TVOJU BESKRAJNU MUDROST OVOM ZDRAVO MARIJOM.
Zdravo Marijo

OH, MAJKO MILOSRĐA, MAJKO OKAJANIH GREŠNIKA, STOJIM PRED TOBOM GREŠAN I TJESKOBAN, PREKLINJEM TE PO BESKRAJNOJ LJUBAVI KOJU TI JE UDIJELO DUH SVTEI,ZA NAS JADNE GREŠNIKE, ISPROSI MI PRAVO I SAVRŠENO OKAJANJE MOJIH GRIJEHA, KOJE MRZIM I KOJIH SE GNUŠAM IZ SVEG SRCA, JER VOLIM Boga.
MILOSRDNA MAJKO POMOZI MI U SADAŠNJOJ POTREBI.
SKRENI ONDA TE MILOSTIVE OČI, NA NAS, O MILOSRDNA O BLAGA O SLATKA DJEVICE MARIJO.
DA POSTIGNEM OVAJ NEPROCJENJIVI DAR ČASTIM TVOJE MILOSRĐE OVOM ZDRAVO MARIJOM.
Zdravo Marijo

Vrh

PostPostano: Sri stu 25, 2009 00:55 

DEVETNICA U ČAST SV. ANE

Slavna majko Bogorodice, koja si kroz toliko godina podnosila u najvećoj poniznosti sav prezir i poruge budući da te smatrahu neplodnicom i prokletom od Boga; no Bog te napokon utješi po tisuću puta više davši ti za kćerku Majku Božju.
Ti si se pokazala velikodušnom i onda, kada si se rastajala s tvojom najdražom kćerkom prikazujući je kao trogodišnju u hramu.
Tebi se dakle preporučam, o velika svetice, da mi izmoliš u Boga ustrpljivost u svim tugama, progonstvima i napadajima, koji mogu da snađu čovjeka za ovog života.

3 Oče naša, Zdravo Marije i Slava Ocu

DEVETNICA SV. ANI

Bože, u pomoć mi priteci.
Gospodine, pohitaj mi pomoći.

Slava ocu...

Prva radost

Pozdravljam te i štujem, slavna sv. Ana, radujući se s tobom što si bila odabrana og Gospodina za majku Djevice, - Majke Božje.
One radosti radi, što si je osjetila kad ti je bilo navješteno odobrenje, isprosi mi u Sinka tvoje prečiste Kćeri milost potpunog oproštenja i ustrajnost u dobru sve do kraja.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu

Ana, majko sveta, zdravo!
Svim da ime tvoje slatko
Milost znači,- znade svatko.

Druga radost

Radi radosti, što ti napuni srce, kada ti bi navješteno, da ćeš začeti najčistiji stvor, neoskvrnjenu Djevicu, primi također i mene za sina-kćer, te me brani od sviju mojih neprijatelja: mislim osobito na one neprijatelje duše, kojih je načelo oholost, koja se ne ukroćuje nikada; izmoli mi milost svete poniznosti, koja je bila najdragocjenija krepost neoskvrnjene i prečiste tvoje kćeri, a moje premile majke Marije.

Svim da ime tvoje slatko

Treća radost

Veseleći se divim se tvojoj radosti, koja ti napuni srce kod začeća Neoskvrnjene Kraljice anđela.
Ove radosti radi isprosi mi u Isusa po tvome i Marijinu zagovoru živu vjeru, tako da ja mogu hrabro ispovijediti pred svima.

Svim da ime tvoje slatko

Četvrta radost

Zdravo, slavna sveta Ano!
One radosti, što si je osjetila po prvi puta grleći presvetu svoju kćerku, koja je kasnije postala zaručnicom Duha Svetoga, isprosi mi kod Isusa tvojim i Marijinim zagovorom milost da živim uvijek po nauku vjere, u čistoći, poniznosti i pravednosti, te da uzmognem jednom u raju poljubiti noge presvete Majke moje, te veličati s tobom i s njom Gospodina.

Svim da ime tvoje slatko

Peta radost

Pozdravljam te slavna ,sveta Ano, i radosti te radi, što si je osjetila u srcu svom vidjevši kako tvoja kćerka čudnovatim načinom uspijeva u kreposti i savršenosti, molim, da mi isprosiš kod Isusa Marijinim i tvojim zagovorom milost, da ne budem nikada zadovoljan zadovoljan sa svojom savršenošću , već da uznastojim uvijek odgovarati milostima Božjim, da zavrijedim nove milosti.

Svim da ime tvoje slatko

Šesta radost

Pozdravljam te i štujem, slavna sveta Ano!
Radosti te radi molim, što je osjeti duša tvoja, kada je putovala u prisustvu Marijinu u bolji život, da mi izmoliš u Isusa tvojim i Marijinim zagovorom milost, da mogu zaklopiti oči u ljubavi Božjoj, da mi prisustvujete u onaj kobni čas: ti, sv. Joakim, Marija i Isus, te da uzmognem uzletjeti iz progonstva u vječnu domovinu.

Svim da ime tvoje slatko

Sedma radost

Pozdravljam te, preslavna sveta Ano, radi te neizmjerne radosti, što si je osjetila, kad je Isus sašao u Limb, molim, da mi po tvome i Marijinu zagovoru isprosiš milost, da se rastane moja duša s tijlom u poljupcu Gospodnjem, da se sastanem s Isusom, koji će mi podijeliti vječnu slavu raja.

Svim da ime tvoje slatko

Moli za nas, blažena Ano.
Da dostojni budemo Kristovih obećanja.

Pomolimo se

Bože, koji si se blaženoj Ani udostojao podijeliti milost, da zavrijedi postati majkom roditeljice jedinorođenoga Sina tvoga: podaj milostivo, da nam svojim moćnim zagovorom pomogne ona, koje se ovdje radosno spominjemo.
Po istom Gospodinu našem Isusu Kristu, koji s tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga po sve vijeke vjekova.
Amen.

Vrh

PostPostano: Ned stu 29, 2009 20:30 

Devetnica sv. Andriji

Hvaljen i blagoslovljen bio sat kad se Sin Božji rodio od prečiste Djevice Marije, u ponoć u Betlehemu, na oštroj hladnoći.

U tom satu, udostoj se moj Bože, uslišati moje molitve i darovati mi
milosti, po zaslugama našega Spasitelja Isusa Krista i Njegove Blažene
Majke.

Amen.

Moli se 15 puta na dan od 30. studenog do Božića za željenu milost.

Vrh

PostPostano: Ned stu 29, 2009 20:31 

DEVETNICA
SVETOM NIKOLI

Hvaljeni I slavni patrijarha, veliki čudotvorče, Sveče Kristov.Oče Nikola,Čovječe Božlji I vjerni slugo, čovječe ljubavi,Odabrana posudo, snažni stupe Crkve, Veliko svijetlo, Zvijezdo koja obasjava I rasvjetljuje cijeli svijet,Ti si pravednik, koji si procvijetao kao palma,Zasađen u vrtovima Božjim, Životom u Myri, zamirisao si poput smirne, u milosti Božjoj.U tvojoj prisutnosti, sveti oče, More je posvećeno, Kad su tvoje čudesne relikvije, Nošene u grad Bari, Od istoka do zapada, Na slavu imena Gospodnjega.O predivni I čudesni čudotvorče,Brzi pomagaču, gorljivi zagovorniče,Dobri pastiru koji si spasio stado od opasnosti,Slavimo te I hvalimo, Kao nadu svih kršćana, Izvorom milosti I čudesa, Branitelju vjernih, Premudri učitelju, Hranioče gladnih, Radosti onih koji tuguju, Odjećo golih, Liječniče bolesnih, Vodioče onih koji plove morem, Osloboditelju zatvorenika,Hranitelju I zaštitniče udovica I siročadi,Čuvaru čistoće,Nježni učitelju djece,Podrško starijih,Odmoru radnika,Obilno bogatstvo siromašnim I potrebitima.Poslušaj nas, Da moleći se tebi I utječući se u tvoju zaštitu, Posreduješ u naše ime kod Svevišnjega,I tvojim zagovorom dobijemo sve milosti koje su nam potrebne,Za spasenje naših duša I tijela,Sačuvaj ovo mjesto, Svaki grad I mjesto, Svaku zemlju kršćansku,I ljude koji žive u njoj, Od svih ugnjetavanja, kroz tovju pomoć,Jer znamo to je molitva pravednika, i nakon blažene Djevice Marije,Imamo pouzdanja u tebeU tvoju zaštitu I tvoj gorljivi zagovor kod Svevišnjega.Ti kao budan I dobar pastir,Očuvaj nas od svih neprijatelja I kuge ,Potresa I tuča, Glada, poplave I požara, Mača I rata,I u svim našim nedaćama I nevoljama,Daj nam ruku pomoći I otvori vrata suosjećanja, Jer smo nedostojni,Pogledati u visine raja, Zbog težine naših grijeha, Vezani smo našim grijehom,Jer nismo ispunjavali Njegovu volju I držali se Njegovih zapovijedi.Zato, padamo na koljena,Slomljena I ponizna srca pred našeg Stvoritelja,I molimo tvoj očinski zagovor kod Njega,Da ne poginemo od naših grijeha, izbavi nas od svih zala,I od svake štetne stvari,Usmjeri naše umove I srca ka pravoj vjeri,Koja neka nas tvojim posredovanjem zaštiti rana, prijetnji I pomora,I umanji gnjev našeg Stvoritelja;Izmoli da živimo mirnim životom ovdje dok ne dospijemo u zemlju živih,Slaveći našega Oca,Sina I Duha Svetoga,Jednoga Boga slavljenoga I obožavanoga u Presvetom Trojstvu,Sada I uvijek, kroz vijeke vjekova.Amen.

DEVETNICA SVETOM NIKOLI

Sveti Nikola, slavni ispovjedniče Kristov, Pomozi nam u
svojoj ljubaznosti.
Slavni sveti Nikola, Ti koji doista uživaš svetu prisutnost
Božju,
Skreni svoje milostive oči na mene,
I isprosi mi od Gospodina milosti
I pomoć, koje trebam u svojim duhovnim I tjelesnim potrebama, posebno ( navedi
nakanu)
Ako je na slavu Božju
I moje spasenje.
Budi pažljiv na isti način, O slavni sveče naše svete Crkve, I svih kršćana,
Privedi na pravi put spasenja, Sve one koji žive u grijehu,
Zaslijepljene neznanjem, greškama I bogohuljenjem.
Utješi potlačene, pomozi potrebitima.
Hrabrosti prestrašenih, branitelju potlačenih,
Daruj zdravlje bolesnima.
Neka svi ljudi dožive moć tvog zagovora,
Sveti zagovaraoče svakog dobrog I savršenog dara.

Amen.

1 put OČE NAŠ, ZDRAVO MARIJO, SLAVA OCU
Moli za nas sveti Nikola,
da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

O Bože koji si uzvisio svetog Nikolu,
Svog slavnog ispovjednika I biskupa,
I čudotvorca,
Koji se ne prestaje moliti I zagovarati za nas,
Podaj nam, molimo Te, da
Njegovim zaslugama I molitvama,
Budemo oslobođeni paklene vatre,
I svih opasnosti po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

Vrh

PostPostano: Ned stu 29, 2009 20:32 

DEVETNICA SV.
JOSIPU

O slavni sv. Josipe,
prijatelju Presvetog Srca Isusova, tebi, koje su nemoguće stvari moguće, dođi
mi u pomoć u sadašnjoj nevolji i potrebi.
Uzmi ove važne
iteške potrebe koje ti preporučujem u tvoju zaštitu, tako da mogu završiti
sretno.
O mili sv. Josipe,
svo moje pouzdanje stavljam u tebe.
Molim te da te ne
zazivah uzalud, već kad si toliko moćan kod Isusa, i Marije,
Pokaži da je tvoja dobrota jednaka moći.

Amen.

3 puta: Sv. Josipe, prijatelju Presvetog Srca
Isusovog,
Moli za nas koji se tebi
utječemo.

Vrh

Naslov: Re: Devetnice
PostPostano: Čet tra 01, 2010 19:54 

Sutra, na Veliki Petak, započinje devetnica Milosrdnom Isusu...

http://www.palotinci.hr/Duhovnost/Molit ... 4%91a.aspx

Vrh

PostPostano: Čet svi 03, 2018 19:55 

devetnica sv. Josemariji Escrivi - za posao :) nakon treće izmoljene - molitva uslišana, bolji posao nisam mogla poželjeti :)

Vrh

PostPostano: Čet svi 03, 2018 21:26 

devetnica sv. Josemariji Escrivi - za posao :) nakon treće izmoljene - molitva uslišana, bolji posao nisam mogla poželjeti :)

Čestitam :D Hvala Bogu na tome... I ja sam isto prije nekoliko godina dobila stalan posao upravo nakon ove devetnice i još uvijek Bogu zahvaljujem na tome. Sretna sam i zbog tebe!

Vrh

PostPostano: Sri sij 16, 2019 16:22 

Još uvijek se sjecam kad sam prije više od tri godine došla pred kip svetog Josipa. Još uvijek se sjecam tog osjecaja. Još uvijek se sjecam obecanja da ce mi se dijete (ako ga ikada budem imala) tako zvati. Još uvijek je Josip taj kojemu se vracam. Još uvijek je Josip onaj koji moje molitve Bogu prenosi. Još uvijek je Josip moj zagovaratelj.

Danas pocinje velika devetnica. Sveta Terezija od Isusa je rekla: "Ne sjecam se da sam Ga do sada išta molila što je on propustio učinit" pa neka bude tako i ovoga puta.

Nadam se sa ce još netko tko zaluta ovdje dobiti poticaj za molitvu.

https://www.bitno.net/vjera/devetnice/v ... om-josipu/

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC + 01:00 sata