Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto svi 22, 2018 14:57

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: Ned svi 13, 2018 07:09 

Upravo sam u ciklusu online e-duhovnih vježbi i tamo piše u razmatranju dana se navodi „Zagovorna molitva prozbena je molba koja nas izbliza usklađuje s Kristovom molitvom. On je jedini Zagovornik kod Oca za sve ljude, osobito za grešnike.“ (KKC 2634)

Sveci su, uz Isusa, najbolji učitelji molitve!
Sveti Augustin reći će da najviše molimo kada najmanje govorimo, a najmanje, kada mnogo govorimo.
Mali brat Charles de Foucauld, rekao je: „Moliti znači s ljubavlju misliti na Isusa. Molitva je pažnja duše koja se usredotočila na Isusa. Što se više Isusa voli, to se bolje moli.“
Majka Terezija iz Kalkute svjedoči: „Molitvom dosežemo sve što je Bog stvorio, od najudaljenijih planeta do morskih dubina, osamljene samostanske kapelice i napuštene crkve, klinike za pobačaje u jednomu i zatvoreničke ćelije u drugome gradu, da, dosižemo nebo i vrata pakla. Molimo sa svakim stvorenjem i za sva stvorenja, da svi za koje je Sin Božji svoju Krv prolio, budu spašeni i posvećeni.“
A Tereza Avilska: „Misli na to da je Bog prisutan između lonaca i zdjela te da je uza te u nutarnjim i vanjskim dužnostima“.

Potaknuta tim razmatranjem, sjetih se da je danas prvi dan devetnice svete Rite - svetice nemogućega.
Osobno mi je nekoliko puta uslišala molitvu, ali ne baš onako kako sam ja zamislila ;) no svakako mogu posvjedočiti da o njenoj veličini.

Tekst devetnice je dostupan na sljedećem linku - https://www.medjugorje-info.com/hr/moli ... svih-molbi
Nadam se da ću nekoga potaknuti na molitvu!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata