Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned stu 17, 2019 11:52

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 1593 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 103, 104, 105, 106, 107
Autor Poruka
PostPostano: Pet lis 18, 2019 12:01 

Nema problema, može prema meni "ti", na forumu smo, a i ja sam mlađa od Vas :DD
Dakle, ja Vas pitam, ako se ne ljutite...

Neke dogme su istina teže shvatljive, ali unutar kompletne vjere sve ima svoj smisao, pa tako i bezgrješno začeće. Ono nije odvojeno od vjere u utjelovljenje Sina Božjega i od vjere da je Bog zaista svemoguć i da je sve mogao napraviti kako je stvarno htio. Tako sam si nekako ja protumačila, iako znam da naša vjera sa svima tim anđelima, svecima, Marijom i dogmama zvuči današnjem čovjeku zaista čudno: ili bajkovito ili gotovo nemoguće... A sve zapravo ima svoj smisao - i ne bi valjalo da je drugačije.

Nisam teolog, ali sam nakon vjerničkog "zaljubljivanja", počela čitati neke stvari, i ne samo srcem nego i razumom shvaćati - da bih mogla iznutra zaista prihvatiti. Ne volim ni ja svećenike koji banaliziraju i koji se ponašaju kao da se vjera u današnjem vremenu "podrazumijeva" sama po sebi, ili da se možemo voditi onime - tako su vjerovali naši stari, pa moramo i mi. Ja volim više propitkivati, istraživati i naći rješenje.

Ti dosta trezveno i smireno pišeš...iako se oko Međugorja ne slažemo , ja te cijenim i jako si mi zanimljiva osoba
Čisto me zanimaš kao osoba i tvoje okruženje , obitelj i svijet koji te okružuje da lakše shvatimo jedne druge , zašto nešto misle drugačije od nas isl.Kada znamo njihovu situaciju, obiteljsko stanje isl, onda je naravno lakše shvatiti zašto netko živi na taj način ili misli tako

Znači, mene zanima , naravno ako ne želiš javno , možeš mi odgovorito ono što želiš na pm:
- da li si oženjena i imaš li djecu , ili nisi oženjena ( ili teoretski pitano: si možda razvedena?)
- da li si po profesiji nešto vezano za vjeru?...časna sestra, vjeroučiteljica , novinarka/spikerica na nekom katol.radiu isl ( RM,HKR, Glas koncila isl.)?

Vrh

PostPostano: Pet lis 18, 2019 13:00 

Mi sa Brača smo davnih dana,kao omladina,išli u Međugorje u organizaciji svećenika naših župa.Bili smo smješteni po porodicama Međugorja.Od tada sam više puta bila tamo,svakome bih preporučila,nešto :)) :D :DD :lol: :) ...prelijepo!
Moja je prijateljica,koja je baš sva u vjeri,održala kontakt sa svima njima,bili su i prije bogati(relativan pojam)jer su radili u Njemačkoj.No,sad već njihov unuk ima hotel sa 100 soba.Ona ne vidi u tome ništa loše,kaže,hodočasnici moraju negdje i spavati...
E,pa sad,tko sam ja da im sudim...ni u Lurdu,ni Fatimi nije drugačije.Tada sam upoznala fra Petra Ljubičića,godinama smo dolazili,svaki put bi me poznao...sad nisam bila dugo,vjerovatno se ne bismo prepoznali.Ispovijedila se kod fra Joze Zovka.Definitivno se tamo Gospa ukazala,sad,koliko se to poslije izvitoperilo,opet,nije na meni da znam...ta djeca,tada,to su doživjela,ni milicija ni ostali nisu ih uspjeli zastrašiti.
I tamo je posebno,odiše blagoslovom...bilo bi ljepše bez komercijalizacije i kiča,ali,eto...

Evo ovdje si odlično iz vlastitog svjedočanstva odgovorila adrijani u korist međugorja
Ti si to doživjela i znaš iz prve ruke
Neki se osvrću na male pansione i vile u međ., puno manje od hotelčina , viletina u lurdu i fatimi i drugim svjet.svetištima...i to je dokaz da vidioci lažu , jer iznajmljuju sobe hodočasnicima??

Vrh

PostPostano: Pon lis 28, 2019 22:38 

Evo ovdje si odlično iz vlastitog svjedočanstva odgovorila adrijani u korist međugorja
Ti si to doživjela i znaš iz prve ruke
Neki se osvrću na male pansione i vile u međ., puno manje od hotelčina , viletina u lurdu i fatimi i drugim svjet.svetištima...i to je dokaz da vidioci lažu , jer iznajmljuju sobe hodočasnicima??

Hrki, jel čitaš direktno.hr?
Vidi ovo:
https://direktno.hr/direkt/direktno-pos ... la-171161/

Mene nečija svjedočanstva uopće ne smetaju, zapravo ovo je forum...
Suzdržavam se već 3 mjeseca, od tzv. Mladifesta da podijelim s vama kako sam ga doživjela.
A moje osobno svjedočanstvo ne govori baš u prilog Međugorju, pa neka mi unaprijed oproste "međugorje-ljupci"...

Mladifest je početkom kolovoza pokazao (nažalost) neku vrstu stvaranja "kulta mjesta". To neprestano brojanje "koliko nas ima", "koliko nas gleda preko tv", "koliko preko interneta"... Kod iznošenja svjedočanstva vidjelo se da svjedočanstvo ne vrijedi ako se ništa nije dogodilo upravo u Međugorju, ako se netko obratio negdje drugdje, ako je dobio neku plemenitu ideju u svojoj crkvi ili ne-dao-Bog u nekom drugom svetištu... Sve se moralo vrtjeti oko samog mjesta - velika promjena: nisu više važne ni poruke ni vidioci - već samo mjesto zbivanja. Tako je to bar izgledalo preko tv-a. Stvaranje kulta mjesta.

U to vrijeme čitala sam e-duhovne vježbe i dobila sam za razmatranje onaj ulomak iz Evanđelja po Ivanu u kojem Isus kaže Samarijanki: "Doći će vrijeme kad se više nećete klanjati Bogu ni na ovom brdu ni na kojem drugom, nego u duhu i istini." Teološki, došla sam do zaključka da je "Međugorje" jedno suvremeno brdo na koje se ljudi dolaze klanjati tražeći znak od Boga, a Isus kaže da se Bogu treba klanjati u duhu i istini...
Ako međugorska objava nije istinita, na tom brdu se niti ne treba klanjati..

(PS. Ne navijam za dinamo, kao međugorska Gospa. :D )

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1593 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 103, 104, 105, 106, 107

Vrijeme na UTC + 01:00 sata