Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet tra 02, 2020 20:28

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
PostPostano: Pon ožu 23, 2020 18:54 

Meni nije drago što drugi ne čuju to o čemu pričam. Nisu čuli mnogi niti mog imenjaka...
Nije mi to ništa novog...

Ja nisam dosta dugo vrijeme potpuno čuo svog imenjaka Ivana krstitelja... Moj grijeh!
No mogu sretan reći da je radost neprolazna kad napravimo preusmjerenje sebe u sebedarje tj. u prožetost sa Ljubavlju :))

Ja nisam doživio promjenu sebe (i dalje se mijenjam - živim) zato što mi se je to desilo...
Ja sam svojom slobodnom voljom to odlučio.
Nitko umjesto mene to ne može (prispodoba o 10 djevica) jer bi to bilo nasilje. Nasilje je daleko od ljubavi...

I
Imamo priliku sa željom mijenjati se, ponizno u zahvalnosti, postom i molitvom našem/mom Otkupitelju i Spasitelju Isusu Kristu potaknuti Biblijom, ...

II
Teške životne situacije će nas možda natjerati/dovesti da se saberemo i poželimo skrušeno u zahvalnosti se postom i molitvom promijeniti (primjer desnog razbojnika na križu), a ono što ne bih volio je:

III
Da ostanemo srca tvrda i čak i pod pritiskom teških situacija se ne želimo obratiti... Žao mi je onih koji tako odluče, ali to je njihova odluka... (primjer lijevog razbojnika na križu ili ludih djevica).

Nije istina da ja ne ću iskusiti teške životne situacije, ali kad osjećaš bol sa radošću u srcu - Radost pobijedi svaku bol i patnju!
Ljubav i Mir su pobjedili smrt, ovo sve prolazno koje proživljavamo.
Bez želje za postom i molitvom nema umnažanja Ljubavi u nama, kroz nas i preko nas.
Ljubav je vječna!
Živjela Ljubav!

Slava i hvala Bogu!
Žudimo i čeznimo za Ljubavlju!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC + 01:00 sata