Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri stu 26, 2014 00:58

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 157 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sub sij 17, 2009 07:47 

Ja i supruga bi se htjeli prijaviit za duhovnu obnovu pa imam par pitanja. Nisam nigdje uspio nači gdje se treba prijaviti, našao sam samo gdje se mogu prijaviti Hrvatski branitelji a pošto sam premlad da budem branitelj zanimam me da li su te obnove sada na Krku samo za branitelje ili se mogu prijaviti i obični građani te da li itko zna gdje se treba prijaviti. Hvala Vam puno unaprijed na odgovoru.

Vrh

PostPostano: Sub sij 17, 2009 13:55 

Pozdrav Ivane, dobro došao na forum ali nažalost ne znam odgovoriti na tvoje pitanje ali probaj se raspitati na telefon ili pisati na:
vlč. Zlatko Sudac - Betanija, Ćunski, Lošinj; e-mail: betanija@ri.t-com.hr ; tel 051 235 214
Ako netko zna nešto drugo možda će ti javiti ovdje ili na PP.

Zašto bi išli baš kod vlč Sudca? Možeš li nam to objasniti?

Vrh

PostPostano: Sub sij 17, 2009 15:48 

Barnaba je napisao/la:
Pozdrav Ivane, dobro došao na forum ali nažalost ne znam odgovoriti na tvoje pitanje ali probaj se raspitati na telefon ili pisati na:
vlč. Zlatko Sudac - Betanija, Ćunski, Lošinj; e-mail: betanija@ri.t-com.hr ; tel 051 235 214
Ako netko zna nešto drugo možda će ti javiti ovdje ili na PP.

Zašto bi išli baš kod vlč Sudca? Možeš li nam to objasniti?

Odlučili smo se za vlč. Suca jer jednostavno nešto ima u njegovim propovjedima što nas je potaknulo da odaberemo i shvatimo da nam treba duhovna obnova kod njega.

Vrh

PostPostano: Pon sij 19, 2009 07:29 

ivan je napisao/la:
Odlučili smo se za vlč. Suca jer jednostavno nešto ima u njegovim propovjedima što nas je potaknulo da odaberemo i shvatimo da nam treba duhovna obnova kod njega.

Poticaj na duhovnu obnovu je hvalevrijedan ali ako se ne može ostvariti kod vlč. Sudca treba potrežiti raspoloživog voditelja, ne propovjerda vlč. Sudac drugog Krista već istog kao i svi u Katoličkoj Crkvi.

Vrh

PostPostano: Pon sij 19, 2009 17:55 

Citat:
ne propovjerda vlč. Sudac drugog Krista već istog kao i svi u Katoličkoj Crkvi.

Čekaj malo, Barnaba, o čemu sad točno Ti pričaš..?

Vrh

PostPostano: Pon sij 19, 2009 18:54 

crusader je napisao/la:
Citat:
ne propovjerda vlč. Sudac drugog Krista već istog kao i svi u Katoličkoj Crkvi.

Čekaj malo, Barnaba, o čemu sad točno Ti pričaš..?

Velečasni Zlatko Sudac kao svećenik ne propovjeda drugačiji nauk nego ga propovjeda svaki svećenik Katoličke Crkve. Ne govorim o manifestacijama koje se uz njega vežu nego o nauku i služenju liturgije koja je potpuno ista.
Prema tome može se na duhovnu obnovu i kod drugih Katoličkih svećenika koji ih drže. A drže ih i neke časne sestre. Nadam se da sam jasan a ako nisam što ti konkretno nije jasno po ću razjasniti.

Vrh

PostPostano: Pet sij 30, 2009 00:25 

Evo dio propovijedi Zlatka Suca sa duhovne obnove....

http://www.youtube.com/watch?v=EYXQyTFK ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=GGlcvhBP ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=tgXziX0G ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=0LJ3hUdk ... re=related

Vrh

PostPostano: Sub tra 04, 2009 20:05 

Što mislite o ovom članku:
Liječnici istražuju metode vlč. Zlatka Sudca: Molitva liječi?

Vrh

PostPostano: Ned tra 05, 2009 07:12 

Svaka molitva sigurno liječi ako je iskrena i zaufana.
Velika je opasnost ako se počne tražit ovovg ili onog čovjeka zbog manifestacija oko njega, a ne riječi koju naviješta. No, to je istina našeg vremena. Sve mora bit spektakl da bi čovjek to uzimao važnim, nažalost.
Bogu hvala, uvijek postoji jedan broj kršćana koji svoju vjeru žive utiho.

Vrh

PostPostano: Ned tra 05, 2009 15:55 

Dragi ivane, meni je žao, ali kad se upita ovak0o kako si ti za obnovu ovog svećenika nastaju ova pitanja a zašto baš on?

mi smo imali prije dva tjedna župnu duhovnu obnovu, jer smo u biskupiji u kojoj je i vlč Sudac. Bilo je kratko i lijepo. Nije bilo ništa novog rečeno, ja sam pomislila da mi i ne treba...no poslije njegove mise, a to je zapravo bilo prvo što je on govorio...iako je ta misa bila i njegov nagovor pomalo i tužna a i prodirala nam je u savijest i pozivao nas je i prozivao i kao ljude ovog vremena i kao vjernike na zajedništvo i odgovornost, nakon toga kad smo izlazili iz crkve, ja sam bila toliko sretna...Imala sam jedan osjećaj kao da mi je neki kamen sa srca i duše pao..da sam se riješila nečeg, što nisam niti sama bila svjesna.

da velečasni Sudac ti ima obnove koje nisu strogo vezane uz branitelje, to ćeš saznati kad krajem tjedna nazoveš broj koji ti je dao barnaba...

ako ne uspiješ, javi mi se na pp..pa ćemo vidjeti dalje.
Bog s tobom

Vrh

PostPostano: Uto lip 02, 2009 18:24 

Dragi Ivane,

možeš se predbilježiti u Udruzi branitelja u Zg na broj tel. 48 55 642, primaju i ljude koji nisu branitelji,
od pon do čet 12-15... koliko sam upućena upisuju ljude za seminare do veljače 2010.

Ja se slažem da svaki svećenik propovijeda istu vjeru, ali isto tako znam da te svaki svećenik ne potakne, ne dogodi se promjena u čovjeku, a isto tako mi smo grešni ljudi i imamo neki unutarnji osjećaj tko nam i što nam više paše..... ako je to vlč Sudac zašto ne bi otišao k njemu na seminar.
Ja sam bila nekoliko puta..... i promijenio mi se cijeli život....

Sretno

Vrh

PostPostano: Uto lip 02, 2009 21:27 

marijaazg je napisao/la:
Ja sam bila nekoliko puta..... i promijenio mi se cijeli život....

Da li nam možeš detaljnije posvjedočiti, o tome što se sve promjenilo u odnosu na prije i koju su ulogu u tome imali seminari vlč. Zlatka Sudca.

Vrh

PostPostano: Pet lip 05, 2009 07:56 

Dragi Ivane broj na koji se mozes prijaviti za seminar vlc.Sudca je 091 2222 706!Ako si potaknut na odlazak kod vlc.Sudca onda to i napravi.I sama sam bila na seminaru prije 5 godina,iskustvo koje se ne moze rijecima opisati nego se mora dozivjeti.Istina svi svecenici su pred Bogom jednaki i to treba postivati,ali ne dotice svaka propovijed na isti nacin.Ako me propovijed potakne duboko na razmisljanje i promjenu vlastitog zivota onda je vrijedi poslusati.Vlc. Sudac je jedan iznimno jednostavan,ponizan svecenik koji i sam istice da su svi svecenici Bozji pomazanici i da ne smijemo praviti razlike medu njima.Cinjenica je ta da svi koji su bili na njegovom seminaru nisu ostali isti.Iako sam seminar nije dostatan ako covjek nakon toga zapusti molitveni i sakramentalni zivot.

Vrh

PostPostano: Pet lip 26, 2009 13:35 

Pozdrav svima,
I mene je zanimala prijava za duhovnu obnovu jer želim vratiti osmjeh jednoj dragoj osobi, pa sam vas htjela pitati da li se ta prijava odnosi na seminare koji će se održati u Zagrebu? Jer sam ih to zaboravila pitati kad sam zvala... Mislim da me nestavi negdje gdje nemogu doci :)
A svi koji kažu nešto loše protiv vlč.Sudca samo su ljubomorni što konačno netko motivira ljude za nepovršinski duhovni život. Hvala Bogu da imamo nekog karizmatika tko još može usmjeriti mlade kad nam je najviše potrebno, samo je malo teže doći do njega. Danas čovjek je lud ako se osjeća loše i ako ima potrebu za razgovor sa nekim svećenikom sa bilo kim iz crkvenih redova tko ima vremena i volje zauzeti se, gdje se treba obratiti za pomoć kada nam je nabliža osoba nesretna i treba duhovni poticaj?? Ako znate pouzdano nekoga tko se bavi sa razgovorom sa mladima, pošaljite mi na mail, stvarno želim vratiti osmjeh osobi koja ga zaslužuje.. :(

Vrh

PostPostano: Pet lip 26, 2009 14:07 

Vrlo zgodan komentar o Cucu donosi današnja Slobodna Dalmacija!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 157 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata