Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon svi 25, 2020 21:42

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri ožu 04, 2020 08:31 

U svjetlu ove tzv. "izbjegličke krize" (a ustvari dolaska mladih mudžahedina u naše dvorište), opet ovaj "isusovac" Tvrtko Barun iskače kao iz paštete, osuđujući Hrvatsku i EU - https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/i ... o-20200302

Uskoro očekujem da se pridruži Pupovcu, Teršelićkoj i Zoranu Pusiću na mitingu u Srbu.

Usput, evo tih doktora i inženjera sa istoka - https://www.dnevno.hr/vijesti/foto-migr ... u-1438899/

Zadnja izmjena: Miroslav; Sri ožu 04, 2020 21:39; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 04, 2020 12:36 

Taj bradonja mi tako ide na živce... :x Mislim na Baruna. Da nisam imala priliku upoznati pok.Slavka Pavina, isusovci bi mi bili baš čudni.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 04, 2020 15:35 
Administrator

Promijenio sam naslov teme u Tvrtko Barun, jer Tomislav Barun je isto isusovac, ali sasvim druga osoba, da ne bude zabune.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 04, 2020 17:45 

Ma da! Tvrtko. Nije mi leglo Tomislav, ali nedostatak vremena i demencija učinile su da to zanemarim... :))

Vrh

PostPostano: Sri ožu 04, 2020 21:38 

Promijenio sam naslov teme u Tvrtko Barun, jer Tomislav Barun je isto isusovac, ali sasvim druga osoba, da ne bude zabune.

Da, pardon, hvala na ispravku Giovi. :))

Vrh

PostPostano: Čet ožu 05, 2020 20:40 

Gle Tvrtkecove "migrantske nejači", da parafraziram "braću" Srbe - https://metro.co.uk/2020/03/04/desperat ... -12348573/ :lol: :roll:

Vrh

PostPostano: Pet ožu 06, 2020 12:10 

Baš je sinoć nešto trabunjao na dnevniku...više ga i ne slušam, samo me iznervira...

Vrh

PostPostano: Pet ožu 06, 2020 17:44 

Baš je sinoć nešto trabunjao na dnevniku...više ga i ne slušam, samo me iznervira...

Sorosevski isusovac...

Vrh

PostPostano: Sub ožu 07, 2020 15:10 

https://m.vecernji.hr/premium/sad-se-vi ... vu-1383836

Odlicna kolumna by Nino Raspudic. Trebalo bi sad upitati i barba Franju o njegovom kukanju nad migrantima.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 08, 2020 09:57 

Odlican upis jednig forumasa na forum.hr. U istinitost ovog navoda sam se uvjerio nebrojeno puta, gdje zene govore kaki im se svidjaju ovi cadjavi ispali ispod serijatske kape. :roll:

Citat:
Problem su zapadne žene koje većinski glasaju za crveno-zelene stranke kojima je imigracija(obogaćivanje kako oni to zovu) jedan od glavnih programskih ciljeva.

Što mislite zašto se sve lijevo od centra leva,leva ulaguje ženama i obećava im svakakve nove privilegije.

Em ne žele rađati do stope održivnosti, em podržavaju stranke koje podržavaju imigraciju, jedna petlja iz koje nema kraja do kraja zapadne civilizacije.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 08, 2020 21:36 

https://m.vecernji.hr/premium/sad-se-vidi-tko-je-o-migrantskoj-krizi-bio-u-pravu-1383836

Odlicna kolumna by Nino Raspudic. Trebalo bi sad upitati i barba Franju o njegovom kukanju nad migrantima.

Svašta se Papi može stavljati na dušu, al bar budimo nepristrani pa razdvojimo izbjeglice od migranata. Iza čitave ove zbrke nalazi se rat, velik progon kršćana Sirije i Irana o kojem svijet šuti i bježanje, ne samo u sigurniji svijet, nego i u drugačiji kulturološki status.
...Bolje da su sa njima svećenici i isusovci, nego zapadni "humanitarci"...

Vrh

PostPostano: Ned ožu 08, 2020 22:38 

Svašta se Papi može stavljati na dušu, al bar budimo nepristrani pa razdvojimo izbjeglice od migranata. Iza čitave ove zbrke nalazi se rat, velik progon kršćana Sirije i Irana o kojem svijet šuti i bježanje, ne samo u sigurniji svijet, nego i u drugačiji kulturološki status.
...Bolje da su sa njima svećenici i isusovci, nego zapadni "humanitarci"...

Sve je to ok, no isto valja imati u vidu da Barun ne razlikuje Sirijce (ovdje mislim na zene i djecu, a ne likove s kojima brdo mozes odvalit), od bradatih ISIL-ovaca, a Pakije i Bangladesane da i ne spominjemo.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 09, 2020 12:08 

[quote="adrijana » Ned ožu 08, 2020 21:36"][/quote]

Budimo nepristrani pa kažimo, ima li među ovima što bez dokumenata napadaju granice a pretežno su mlada muška vojna snaga iranskih ili sirijskih kršćana?
Budimo nepristrani pa kažimo zašto se bradonja Barun toliko bori za te ljude i zašto im se nalazi smještaj, posao, besplatno učenje jezika (eno u Karlovcu 10 porodica sređeno od smještaja do posla i inoga), dok ima branitelja koji žive u neljudskim uvjetima, da ne govorimo o beskućnicima, našim domaćim ljudima??? Zašto se migrantima nalazi posao a naši ljudi ga nemaju?
Da smo sve svoje zbrinuli, da se branitelji ne ubijaju zbog nedostatka potpore, još bi se dalo i razumijeti eventualno angažiranje oko ljudi koji bez dokumenata napadaju granice tisućama km daleko od doma? Pa slušam neku zamotanu, kaže, samo nas vratite kući, a tko ju je tjerao ovamo?!
Uvijek su neke teorije urote povezane uz te isusovce, kažem, da nisam upoznala svjetlu točku, pokojnog Pavina, još bih više vjerovala u to...
Zašto se tom energijom na bore za navedene naše ljude ili su pak dio nečeg većeg, globalnog, Bog zna čega?

Vrh

PostPostano: Pon ožu 09, 2020 15:33 

Sve je to ok, no isto valja imati u vidu da Barun ne razlikuje Sirijce (ovdje mislim na zene i djecu, a ne likove s kojima brdo mozes odvalit), od bradatih ISIL-ovaca, a Pakije i Bangladesane da i ne spominjemo.

Da, među migrantima nema puno izbjeglica, potpuno se slažem da treba čuvati mir na granicama i da to što se događa ispada iz kontrole. Uloga svećenika nikako nije osiguravanje migrantske rute i pomaganje nekome u kršenju zakona...

Iskreno, Barunovu ulogu sasvim drugačije doživljavam. Možda je problem u njegovoj medijskoj eksponiranosti i to što se naglasak stavlja na "pomaganje migrantima", a sve drugo, ono što je važnije, nikako ne dolazi do medija...

Žene i djeca su uglavnom po izbjegličkim kampovima, pitanje je hoće li se ikada Crkva u Siriji obnoviti nakon tolikih progona i pitanje je kako im naša Crkva može pomoći da se ne osjećaju ostavljenima i zaboravljenima. Postoji jedna organizacija "Kirche im Not" koja pomaže u takvim slučajevima (nema je u nas), a koja ne djeluje politički niti radi na uvozu/izvozu radne snage, nego radi s onima u potrebi (duhovno, psihološki, materijalno, vjersko)... Mislim da je to obaveza po savjesti svih kršćana, sudjelovati koliko su u mogućnosti.

Po svijetu se organiziraju molitve, "hodovi za mučenike", podizanje svijesti o stanju kršćana na Bliskom Istoku, Kini, Koreji
https://marchforthemartyrs.com/statistics/
tema jako povezana s ovom o migrantima i što bi jedan svećenik mogao tu učiniti.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 09, 2020 18:52 

Sve je to oke, no i dalje stoji cinjenica da se Barun brani huligane koji probijaju granicu, pratkicki islamsku vojsku koja zasada nema oruzja. I doticni nisu, opet naglasavam, dosli iz sirijskih izbjeglickih kampova i tamo ostavili uplakane zene, djecu i mamice, nego je rijec o Pakijima i Banglama koje netko financira da idu na zapad.

A onu floskulu, koju prosipa i Mate Uzinic, kako zbog grijeha Europe dolaze kazne u vidu doticnih, mogu samo reci da se na tu bedastocu mogao pozivati i papa Urban II. , a nije, kao i nasi pradjedovi, nego su Osmanlije udarili po glavi i postali Antemuralle Christianitatis.

Deus Vult

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata