Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sri stu 20, 2019 18:25

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
PostPostano: Ned srp 15, 2018 19:51 

Bolest malih naroda jest što im zaista treba s vremena na vrijeme takva euforija, dizanje samopouzdanja, primijećenost od strane svijeta, da se narod makne od dežurnih pesimista (čitaj:novinara i nekih političara) koji potenciraju odlazak u Irsku, osjećaj manje vrijednosti, a podmeću noge za svaki ispravan korak...

Kad bi mi poznavali našu prošlost, neke vrijednosti za koje su živjeli naši stari i bitke koje su vodili, surov život koji ih je približavao Bogu, nikad kao narod ne bi bili depresivni niti malodušni...

"Prepusti Gospodinu putove svoje, i On će sve voditi" (Ps 37)

Zašto nemamo hrabrosti da se izborimo za životno bitne stvari?

Pitanje je puno dublje nego što na forumu možemo izfilozofirati...

"Čovjek snu­je u srcu, a od Gospodina je što će jezik od­govoriti.
Čovjeku se svi njegovi putovi čine čisti, a Jahve ispituje duhove.
Prepusti Ja­hvi svoja djela, i tvoje će se namisli ostva­riti."

Sve je u Božjoj providnosti i tu sve ima svoj smisao.

Ne može se neprimjeti ti katastfalna situacija u državi i nijemo posmatranje naroda bez želje da se nešto promijeni.

Island je bio u sličnoj situaciji ali su problem shvatiti vrlo ozbiljno i to riješili za par godina...radikalna promjena ..pronađen problem..promjena vlasti..stranim bankama doslovno preko noći dali nogu ..povratili vlasništvo i vratili dug.

Vrh

PostPostano: Ned srp 15, 2018 21:10 

Ne može se neprimjeti ti katastfalna situacija u državi i nijemo posmatranje naroda bez želje da se nešto promijeni.

Island je bio u sličnoj situaciji ali su problem shvatiti vrlo ozbiljno i to riješili za par godina...radikalna promjena ..pronađen problem..promjena vlasti..stranim bankama doslovno preko noći dali nogu ..povratili vlasništvo i vratili dug.

Razmisli kakve će turističke, financijske, domoljubno-pomiriteljske posljedice ovog finala biti ... zahvaljujući Luki Modriću i dragom Bogu koji ga je vodio do Finala...

Zna Bog što radi!

Stara bosanska poslovica glasi: Kad neće Muhamed brdu, onda će brdo Muhamedu...

:D :lol:

U tridesetodnevnici za hrvatski narod koja upravo traje molili smo:

"...Oče, po zagovoru sv. Josipa, molimo Te obnovi našu zemlju i naš narod. Ujedini nas da budemo narod jedne misli, jednoga srca, u zajedništvu s Tobom. Neka se očituje da smo mi Tvoj narod, a Ti naš Bog i da nijedno oružje skovano protiv Tvoga naroda neće uspjeti, jer Ti si s nama i Ti nas vodiš.

Oče, po zagovoru sv. Josipa, molimo Te za vođe po Tvom srcu u našem narodu, da ga vode i zastupaju u sili i snazi Tvoga Duha, na dobro našega naroda i naše domovine Hrvatske, da se naš narod i naša domovina Hrvatska preobraze i procvjetaju na slavu Tvoga Imena
..."

Tko je mogao vjerovat da će nas Bog tako brzo uslišiti?!?

Šalu na stranu, prije svake političke promjene trebala bi doći duhovna preobrazba (obraćenje naroda). A za to još moramo puno moliti i žrtvovati se... Politički i gospodarski prosperitet u Božjim očima ništa ne znači ako su srca daleko od Njega.

Vrh

PostPostano: Uto srp 17, 2018 15:19 

Bolest malih naroda jest što im zaista treba s vremena na vrijeme takva euforija, dizanje samopouzdanja, primijećenost od strane svijeta, da se narod makne od dežurnih pesimista (čitaj:novinara i nekih političara) koji potenciraju odlazak u Irsku, osjećaj manje vrijednosti, a podmeću noge za svaki ispravan korak...

Kad bi mi poznavali našu prošlost, neke vrijednosti za koje su živjeli naši stari i bitke koje su vodili, surov život koji ih je približavao Bogu, nikad kao narod ne bi bili depresivni niti malodušni...

"Prepusti Gospodinu putove svoje, i On će sve voditi" (Ps 37)

Zašto nemamo hrabrosti da se izborimo za životno bitne stvari?

Pitanje je puno dublje nego što na forumu možemo izfilozofirati...

"Čovjek snu­je u srcu, a od Gospodina je što će jezik od­govoriti.
Čovjeku se svi njegovi putovi čine čisti, a Jahve ispituje duhove.
Prepusti Ja­hvi svoja djela, i tvoje će se namisli ostva­riti."

Sve je u Božjoj providnosti i tu sve ima svoj smisao.

Bog je dao svoje darove obilato i besplatno svima i dobrima i zlima...jer kao što kiša pada..

Možemo misliti da smo nešto posebno ako molimo itd..
ali smo i dalje sluge beskorisne i ništa nismo bolji i zaslužni pred Bogom od drugih naroda.

Ako naši penzići kopaju po smeću...ako je u ovoj zemlji postalo normalno ljudima ne dati zasluženu plaću i mogo bi tako do sutra...po čemu smo mi onda posebni...dali trebamo mirno gledati i moliti se dok našeg brata ovakvim nepravdama muče ....ili je vrijeme da se izvrsnu stolovi i kaže dosta.

Vrh

PostPostano: Uto srp 17, 2018 20:28 

Bog je dao svoje darove obilato i besplatno svima i dobrima i zlima...jer kao što kiša pada..

Možemo misliti da smo nešto posebno ako molimo itd..
ali smo i dalje sluge beskorisne i ništa nismo bolji i zaslužni pred Bogom od drugih naroda.

Ako naši penzići kopaju po smeću...ako je u ovoj zemlji postalo normalno ljudima ne dati zasluženu plaću i mogo bi tako do sutra...po čemu smo mi onda posebni...dali trebamo mirno gledati i moliti se dok našeg brata ovakvim nepravdama muče ....ili je vrijeme da se izvrsnu stolovi i kaže dosta.

Sve bi bilo dobro da je politika tako jednostavna igra u kojoj je potrebno samo loptu staviti u mrežu drugome... :)

I sad svi vuku paralele sa društvom, ali nije to to. Sport je uistinu sasvim sporedna stvar (radi sreće i zadovoljstva), a ova društvena pitanja su jedino najvažnija. Al nek se narod veseli.

Našla sam gdje je Dejan Lovren danas izjavio:
"Volim biti među svojim ljudima i pokazati da sam normalan čovjek kao svatko od njih. Ovo što se dogodilo ne smijemo zaboraviti i nešto iz toga moramo naučiti kao društvo, da se kroz rad i poštenje može doći do velikih stvari. Političari moraju shvatiti poruku, ako smo mi, čiji utjecaj na društvo nije velik, Hrvatskoj dali ovakvu snagu i zajedništvo, onda to i oni moraju napraviti. Jer u Hrvatskoj svaki čovjek vrijedi, svi ljudi koji su ovdje i svi oni koji su za nas poginuli u ratu."

Jako lijepa i zrela misao...

Vrh

PostPostano: Ned pro 09, 2018 17:33 

Prispodoba:
============================

Dođe SIN G Yehošua na Zemlju
Ti – veliki navijač - nogometaš,
imaš sreću da Ga sretneš.
Odmah mu pristupiš i kažeš:

Hej men – Đizs!
Danas je dobra tekma.
Dinamo protiv Partizana.
Bit će dobro,
daj vodim te.
Prvo ćemo se oblajati pivuše,
malo ćemo nešto porazbijati,
pa na stadion.
Koju bocu i kamen ponest ćemo u gaćama
skriveno – da nam ne oduzmu.
Na tekmi ćeš jako često čuti svoje ime,
čuti ćeš i ime svoga Oca,
a i svoje majke i ostalih svetih.
Super su te tekme.
Onda ćemo izvaditi kamenje i boce iz gaća
i gađati neprijateljsku braću.
Kad nestane municije, trgamo sjedalice,
a da znaš kako lijepo lete.
Gađat ćemo i koga god pogodimo na terenu.
Ubi brata – to je zakon.
Nadam se da ćemo se uspjeti potući sa
kontra navijačima, super.
Ako uspijemo i kojega pandura opalit – super.
Nakon tekme – idemo razbijati aute, tramvaje,
ma šta stignemo.
Joj volim te tekme.
Jedan samo slavi – svi ostali plaču.
Tako im i treba.
Kad su slabi.

Vrh

PostPostano: Ned ožu 31, 2019 20:23 

Prispodoba:
============================

Dođe SIN G Yehošua na Zemlju
Ti – veliki navijač - nogometaš,
imaš sreću da Ga sretneš.
Odmah mu pristupiš i kažeš:

Hej men – Đizs!
Danas je dobra tekma.
Dinamo protiv Partizana.
Bit će dobro,
daj vodim te.
Prvo ćemo se oblajati pivuše,
malo ćemo nešto porazbijati,
pa na stadion.
Koju bocu i kamen ponest ćemo u gaćama
skriveno – da nam ne oduzmu.
Na tekmi ćeš jako često čuti svoje ime,
čuti ćeš i ime svoga Oca,
a i svoje majke i ostalih svetih.
Super su te tekme.
Onda ćemo izvaditi kamenje i boce iz gaća
i gađati neprijateljsku braću.
Kad nestane municije, trgamo sjedalice,
a da znaš kako lijepo lete.
Gađat ćemo i koga god pogodimo na terenu.
Ubi brata – to je zakon.
Nadam se da ćemo se uspjeti potući sa
kontra navijačima, super.
Ako uspijemo i kojega pandura opalit – super.
Nakon tekme – idemo razbijati aute, tramvaje,
ma šta stignemo.
Joj volim te tekme.
Jedan samo slavi – svi ostali plaču.
Tako im i treba.
Kad su slabi.

Ne čitam redovito sve postove na forumu (imam i drugog posla :DD ), ali kako mi je ovo promaklo... Napisano još u prosincu.
I nije to prispodoba... to je baš tako (realno i žalosno).
Prispodoba bi bila da se taj izgubljeni sin vrati Ocu.
Ili da otkrije koliko se demona krije u ovoj priči... :((

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vrijeme na UTC + 01:00 sata