Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet pro 06, 2019 09:54

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 697 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47

Sviđa li vam se stil rada i komuniciranja pape Franje?
1. Da, jako mi se sviđa, mislim da možemo očekivati mnogo dobroga 62%  62%  [ 41 ]
2. Još ne znam, pričekat ću s mišljenjem dok ne vidim kako će se papa nositi s teškim problemima i izazovima 14%  14%  [ 9 ]
3. Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati 24%  24%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 66
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Ned lis 27, 2019 21:21 

Zanimljivo kako su došle različite reakcije na sinodu, ali mene zanima nešto drugo: kakve veze ima Crkva i Papa sa Amazonijom odnosno nazovi ekološkim pokretima? Zadnjih godinu dana krenula je još jedna u nizu njuejđeviskih kampanja, počevši od one čudakinje iz Švedske pa evo sad od nedavno i sama Crkva raspravlja o sječi šuma?

Vrh

PostPostano: Ned lis 27, 2019 21:53 

Zanimljivo kako su došle različite reakcije na sinodu, ali mene zanima nešto drugo: kakve veze ima Crkva i Papa sa Amazonijom odnosno nazovi ekološkim pokretima? Zadnjih godinu dana krenula je još jedna u nizu njuejđeviskih kampanja, počevši od one čudakinje iz Švedske pa evo sad od nedavno i sama Crkva raspravlja o sječi šuma?

Nije ekologija ni jedina, a niti presudna stvar o kojoj se raspravljalo... Najvažnije pitanje sinode je bilo kako dalje s evangelizacijom u Amazoniji - zašto tako sporo napreduje i kako sa svećenstvom kojeg nedostaje pokriti sva pastoralna područja koja su golema, kako se postaviti prema domorodačkoj kulturi i poganskim vjerskim običajima...? Zapravo, ekologija je tu samo kamen spoticanja: sve je započelo s papinom enciklikom Laudato si, koja je nažalost pokupila loše kritike unutar Crkve zbog "aktivističkog" rječnika (>zbog preuveličavanja katastofalnog stanja).. Taj narod koji tamo živi je jako nerazvijen, oni sječom i paležom šuma dolaze do novih obradivih površina, oni čeznu za dobrobitima hrane i vode, a Zapad misli da su oni iznimno sretni što žive u direktnom doticaju s prirodom... Činjenica je da je ta priroda zapravo posvemašnje siromaštvo, odvojenost od ostatka svijeta, život u nepristupačnosti, duhovna izdvojenost.
...

Vrh

PostPostano: Pon lis 28, 2019 01:08 

Ni meni se ne sviđa ova pretjerana zainteresiranost Pape za svjetovno, ostavljanje dojma da mu je sve važnije od vjere i vjernika, skoro pa new-age pristup, al vele da će biti posljednji pa ćemo mu progledati kroz prste. (Valjda se ne brine na ovaj način kako da spremi drva za posljednju veliku vatru , onu paklenu. :;)

Vrh

PostPostano: Pon lis 28, 2019 06:45 

Cilj svakog kršćanina pa tako i Pape je postati darom Duha Svetoga što sličniji Kristu.
Međutim biti što sličniji Kristu znači neminovno proći što je i On prošao.
Veliki je znak što ovaj Papa šokira farizeje u Crkvi a mase ga vole i tu vidim zapanjujuću sličnost sa Kristom.
Da je to bilo ko drugi pokušao napraviti a ko nema tako veliku moć brzo bi bio maknut.
On trga klasje u Subotu i liječi, čini strašne i sablažnjive stvari i velika mu hvala za to...Nikada ni jedan Papa do sada nije toliko pogodio farizeje u centar kao ovaj i nikada se nije toliko jasno vidjelo ko je u Kristovom Duhu a ko ne.
Hvala ti Bože dragi što si po ovom Papi izveo ovo nevjerojatno čudo koje će vidjeti samo oni kojima si ti dopustio premda su najjadniji i najgrešniji od svih ali zato i najpotrebniji Tebe.

Vrh

PostPostano: Pon lis 28, 2019 22:19 

Sumnjam da je papa Franjo sličan Kristu jer ga mase vole.
Masovna podrška nikad nije bila oznaka nečije svetosti, već prije konformizma, popustljivosti i loš znak zbog kojeg se treba preispitati - idem li za svijetom ili za Kristom?
Krist nije doživio nikakvu svjetovnu slavu, uostalom raspet je.

Papa Franjo se jako trudi živjeti evanđelje "po svome", a njegova interpretacija je izuzetno jednostavna, on čak ima simpatične propovijedi, koje su gotovo posve u skladu s Isusom - osim određenih banaliziranja. Međutim, on je grješan čovjek kao i svi mi, a čak ima dosta i "grijeha službe" koji nisu njegovi osobni grijesi. Npr. neznanje i neinformiranost o onom američkom nadbiskupu koji je trebao već davno biti sankcioniran, ili najnoviji "poganski rituali u vatikanskim vrtovima" koje papa jedino dopušta da se vidi kako je njegovo kršćanstvo posve tolerantno. "Tko sam ja da sudim?" Tim se riječima uvijek možemo svidjeti ljudima koji ne žele da im se ukaže na neki grijeh i koji žele povjerovati da grijeha uopće nema.

Ne vjerujem da će ovaj papa biti zadnji papa, ali će biti upamćen kao "izuzetno popularan" papa, a možda bi bolje bilo da tu riječ kristijaniziramo koliko se može u "izuzetno milosrdan" papa, dok će njegove knjige biti vjerojatno ubrzo zaboravljene kao "duhovna beletristika" ili "duhovni hit-romani", a sjećat ćemo se gotovo sigurno njegovih selfija s instagrama...

:DD

Vrh

PostPostano: Sub stu 16, 2019 09:26 

https://www.bitno.net/vijesti/svijet/au ... -lezbijke/

Umjesto ekskomunikacije ovih, Papa ne reagira... A to su oni isti austrijski mason-svecenici sta napadaju obiljezavanje Bleiburske tragedije. Mene ovo sve neodoljivo podsjeca na radnju romana Gospodar svijeta...

Vrh

PostPostano: Sri stu 20, 2019 21:08 

VAŽNO!
Četiri egzorcista pozivaju na hitnu molitvu, post i pokoru, osobito na prvi petak, 6. prosinca, u naknadu za grijehe počinjene u Crkvi!
Pozivaju da se ujedinimo taj dan:
1. u klanjanju pred Presvetim (Sveta Ura)
2. da prisustvujemo Svetoj misi
3. da izmolimo krunicu
4. ili Čin zadovoljštine Srcu Isusovu
5. da postimo ili neku drugu žrtvu prikažemo Bogu za nadoknadu za grijehe

http://www.ncregister.com/blog/breedail ... ion-dec.-6

"Catholic Answers" također pozivaju i kao pripremu nude da proučimo ovu drevnu tradiciju pokorništva temeljenu na učenju crkvenih otaca:

https://www.catholic.com/magazine/onlin ... -and-ashes

Tko ne zna engleski, neka pita, mogu prevesti...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 697 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47

Vrijeme na UTC + 01:00 sata