Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet srp 19, 2019 13:14

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 649 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44

Sviđa li vam se stil rada i komuniciranja pape Franje?
1. Da, jako mi se sviđa, mislim da možemo očekivati mnogo dobroga 62%  62%  [ 41 ]
2. Još ne znam, pričekat ću s mišljenjem dok ne vidim kako će se papa nositi s teškim problemima i izazovima 14%  14%  [ 9 ]
3. Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati 24%  24%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 66
Autor Poruka
PostPostano: Uto svi 21, 2019 10:46 

[quote="[url=https://www.katolicki.info/forum/viewtopic.php?p=40358#p40358Najprije, neka biskupi, sami povjeruju,pa će i narod, Dalje, papa francesko, svima ljubi ruke, noge i cipele...Preponizan je....možda je to mentalitet,
južnoameričkih gaučosa...?

QUOTE:::Baš sam jučer pričala sa teologinjom,bliskom visokim našim klero-krugovima.Kaže mi da je abdikacija pape Benedikta rezultat djelovanja masonerije u Vatikanu i da ćemo tek vidjeti svašta.

Vrh

Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Čet svi 23, 2019 10:53 

Pa što je ovo,lagano umire forum?Gdje su katolici,stari,novi?? :??

Vrh

PostPostano: Čet svi 23, 2019 18:49 
Administrator

U 2000 godina kršćanstva nikad se nije dogodilo da papa zagovara herezu, bez obzira na sve slabosti i grešnosti papa.
Dakle, govoriti da je papa heretik može biti više iz nekog gnijeva i bijesa nego zasnovano na stvarnosti.
Papa je nepogrešiv kad službeno "donosi definitivnu odluku koja se odnosi na vjeru ili moral". Improvizirani komentar za vrijeme ručka ili na putu u zrakoplovu ne spadaju u to.

A što se tiče papinog komentara o Stepincu, tu nema mjesta ljutnji jer nije prvi put da se čeka na proglašenje nekoga svetim, to je normalan postupak. Međutim, ono što je Hrvate većinom povrijedilo je nazivanje Ireneja i njegovih savjeta "velikim" i oko toga što nije vjersko nego političko pitanje se može i treba reći svoje mišljenje, prije svega hrvatski biskupi koji su već poslali jedno pismo, a radi istine trebaju i više objasniti o čemu se radi.

Vrh

PostPostano: Sub srp 06, 2019 09:10 

Mislim da papa želi da se prvo postigne dogovor i pomirenje između Hrvata i Srba a nakon toga i dogovor o proglašenju svetim A. Stepinca.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 649 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44

Vrijeme na UTC + 01:00 sata