Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet stu 21, 2019 18:22

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 697 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 47  Sljedeće

Sviđa li vam se stil rada i komuniciranja pape Franje?
1. Da, jako mi se sviđa, mislim da možemo očekivati mnogo dobroga 62%  62%  [ 41 ]
2. Još ne znam, pričekat ću s mišljenjem dok ne vidim kako će se papa nositi s teškim problemima i izazovima 14%  14%  [ 9 ]
3. Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati 24%  24%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 66
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Sub lis 26, 2013 20:19 

Mene jako raduje da Papa pokazuje na bitne stvari - svjedočenje i življenje svoje vjere u redovitoj svakodnevnici. Živi i radi baš kao pastir imajući na umu najslabije. Ne vidim kod njega ni truna relativizma, samo naglašeno odvajanje osobe od njezinih grijeha. Uistinu, tko ima pravo suditi drugoga, ali je vrlo jasno da su homoseksualni odnosi grijeh. Jedino što valja trajno imati na umu da nisu samo grijesi s područja spolnosti, ima drugih, ogromnih. Zar nije u nebo vapijući grijeh svaka smrt od gladi ili posljedica gladi dok se tisuće tona hrane baca? Papa nam pokazuje da smo pozvani biti svjedoci Kristove ljubavi, djelatne i vrlo konkretne.

Vrh

PostPostano: Pet stu 01, 2013 14:32 

Sta mislite o ovome?
http://www.theamericanconservative.com/ ... t-about-us
U Latinskoj Americi Katolička crkva je izabrala siromahe, a siromasi su izabrali protestante.

Vrh

PostPostano: Pet stu 01, 2013 17:38 

Henok je napisao/la:
Sta mislite o ovome?
http://www.theamericanconservative.com/ ... t-about-us
U Latinskoj Americi Katolička crkva je izabrala siromahe, a siromasi su izabrali protestante.

Da, u zadnjih deset godina značajno je porastao broj protestantskih zajednica u Latinskoj Americi. Mislim da se pentekostalci tu posebno ističu. Njihov način bogoslužja posebno odgovara ovom modernom dobu. Ima tu dosta pjevanja, plesanja i svakakvog uzbuđenja. Oni ne vole riječ "religija" i za sebe kažu da su biblijski kršćani. To znači da nemaju baš razvijenu teologiju i da im je Biblija jedini autoritet, a svaki vjernik može tumačiti Bibliju ako ga vodi Duh Sveti. Oni često propovijedaju takozvani "prosperity gospel" koji kaže da Bog želi da budeš zdrav, bogat i imaš obilje u ovom životu.

Vrh

PostPostano: Sub stu 02, 2013 20:38 

I ja sam glasao da se tako jedan papa ne bi smio ponašati. Mnogi strahuju sta ce sljedece izjaviti, strah se uvukao u srca vjernika.

Vrh

PostPostano: Sub stu 02, 2013 20:50 

Henok je napisao/la:
I ja sam glasao da se tako jedan papa ne bi smio ponašati. Mnogi strahuju sta ce sljedece izjaviti, strah se uvukao u srca vjernika.

Ma, nemoj, a što to Papa ne bi smio i gdje je, ma i u mikronskoj mjeri, zanijekao bilo koji poklad vjere? Ili bi Petrov nasljednik trebao ispunjavati sličice nečijih fiks ideja?

Vrh

PostPostano: Sub stu 02, 2013 21:01 

Treba naglasiti da je Papa ipak iz Latinske Amerike i da je tamo mentalitet drugačiji. Sigurno je da se tradicionalistima neće svidjeti njegov stil koji im možda djeluje kao neka vrsta populizma, a tome ne pomaže ni to što ga sekularistički mediji uzimaju kao primjer "modernog" Pape ( nakon što su manipulirali njegovim izjavama, pogotovo onoj o homoseksualnosti i ideološkom kršćanstvu). Za sada Papa nije rekao ništa što bi se moglo protumačiti kao nešto što je u suprotnosti sa katoličkom vjerom.

Vrh

PostPostano: Sub stu 02, 2013 21:02 

Henok je napisao/la:

Mene nije strah.
Nehotice sam bila uvučena u raspravu oko papine izjave o homoseksualcima. Neki su mi "katolici" pobjedonosno prezentirali njegove izjave o homoseksualcima koje su prenijeli svi mediji s obrazloženjem -evo konačno pape koji će promijeniti Crkvu. Meni su to osobito htjeli reći jer se ne libim iznijeti svoje mišljenje u vezi koncepta "zdravstvenog" odgoja. Otvorila sam im stranice Katekizma na kojima se govori o odnosu RKC i homoseksualnosti. Bili su jako iznenađeni činjenicom da papa nije nimalo odstupio od nauka Crkve u toj izjavi.

Vrh

PostPostano: Ned stu 03, 2013 13:08 

Doći će vrijeme kad će se mediji okrenuti protiv pape. To je neizbježno. Osobito kad uvide nakon nekog vremena da se ništa od njihovih nadanja nije ostvarilo. Zasad im je teško kritizirati nekoga tko ima tako simpatičan javni nastup i ponašanje koje u biti i njih zadivljuje.

Vrh

PostPostano: Ned stu 03, 2013 18:25 

Papa govori prave stvari i otvara Crkvu svima. To mi je super.
I sam je rekao da Crkva nije eksluzivni klub odabranih, nego za sve (pa i za gayeve).

Vrijeme kad napadaju papu je već i došlo. Mediji to čine na jedan perfidan, lukav način - na način da šire strah među ljude. To im je taktika - da pokušaju prikazati papu kao "papu revolucionara".

Kad iscrpe tu taktiku sigurno će krenuti i u otvorenije napade na papu.

Od susreta mladih u Riu osjeća se nova energija i nova snaga u Crkvi i sigurno da se konzervativniji ljudi pomalo i boje jer su mnogi i nasjeli na medijske trikove.
A i mnogi će pokušati profitirati na tom strahu i već sada pokušavaju.

Ali papa upravo kaže da se ne bojimo i da se ne prepuštamo malodušju i beznađu.

Ja vjerujem papi.

Vrh

PostPostano: Ned stu 03, 2013 19:30 

dodo je napisao/la:
Papa govori prave stvari i otvara Crkvu svima. To mi je super.
I sam je rekao da Crkva nije eksluzivni klub odabranih, nego za sve (pa i za gayeve).

Vrijeme kad napadaju papu je već i došlo. Mediji to čine na jedan perfidan, lukav način - na način da šire strah među ljude. To im je taktika - da pokušaju prikazati papu kao "papu revolucionara".

Kad iscrpe tu taktiku sigurno će krenuti i u otvorenije napade na papu.

Od susreta mladih u Riu osjeća se nova energija i nova snaga u Crkvi i sigurno da se konzervativniji ljudi pomalo i boje jer su mnogi i nasjeli na medijske trikove.
A i mnogi će pokušati profitirati na tom strahu i već sada pokušavaju.

Ali papa upravo kaže da se ne bojimo i da se ne prepuštamo malodušju i beznađu.

Ja vjerujem papi.

Slažem se

Vrh

PostPostano: Pon stu 04, 2013 21:56 

Papa više puta kaže nešto što bezbožnici iskoriste protiv nas i njega...

Knjige o Papi koje su kod nas prevedene sadrže stvari kojima bismo rekli: može, ALI....

Vrh

PostPostano: Pon stu 04, 2013 22:34 

adrijana je napisao/la:

Knjige o Papi koje su kod nas prevedene sadrže stvari kojima bismo rekli: može, ALI....

Ako se manipulira i Biblijom se može dokazivati da Boga nema.
A to što bi ovaj ili onaj rekao ali, ha često je rezultat neznanja, a koji put i nekih ružnijih stvari. Katolik ima dužnost upoznavati svoju vjeru i naučiti razlikovati stvari.

Vrh

PostPostano: Uto stu 05, 2013 18:05 

Papa je izjavio da izvan Isusa nema spasenja i da upravo Katolička Crkva ima punu Istinu, no taj dio je nekako čudnovato promakao većini medija. Mislim da će ga još neko vrijeme pokušavati prikazati kao lijevog revolucionara, ali taj "spin" neće trajati vječno.

Vrh

PostPostano: Uto stu 05, 2013 18:22 

adrijana je napisao/la:

Bravo! Bas je tako.

Vrh

PostPostano: Uto stu 05, 2013 22:07 

adrijana je napisao/la:

Zar se sve što bilo koji biskup kaže ne iskorištava da se ocrni Crkva i vjernici. A vrh i glavni argument da netko opravda svoj grijeh je Isusova rečenica tko je bez grijeha neka baci kamen.
Činjenica je da se rečenice Pape vade iz konteksta. Međutim nisam pročitao ni jednu njegovu propovijed a da u središtu nije Bog , Marija i Crkva. Na početku svog pontifikata je pozvao svećenike da budu blagi u ispovjedaonicama i mnogi udaljeni od Crkve su se vratili i počeli ponovno prakticirati vjeru i sakramente. To što je Papa blag prema grešnicima i što proziva svojim propovjedima mene vjernika na radikalnije življenje vjere i na radikalniji navještaj Krista (životom i riječima) je meni odlično.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 697 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 47  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata