Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet stu 21, 2019 18:13

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 697 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Sljedeće

Sviđa li vam se stil rada i komuniciranja pape Franje?
1. Da, jako mi se sviđa, mislim da možemo očekivati mnogo dobroga 62%  62%  [ 41 ]
2. Još ne znam, pričekat ću s mišljenjem dok ne vidim kako će se papa nositi s teškim problemima i izazovima 14%  14%  [ 9 ]
3. Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati 24%  24%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 66
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Sri tra 17, 2013 13:14 

Čak 77 posto talijanskih nekatolika i nekršćana smatra papu Franju pozitivnom osobom, iako dobro znaju da ne naučava nikakav razvodnjeni katolicizam da bi im se dopao. Jednako misli 92 posto katolika. A oduševljenje novim papom potaklo je čak 13% talijanskih katolika da redovitije dolaze na mise. To govori samo za sebe.

Vrh

PostPostano: Sri tra 17, 2013 21:34 

Giovi je napisao/la:
Hm, ne može se izjaviti neki trač pa onda stati, jer na tom principu se i šire klevete.

Vratimo se malo na tu temu.
Erik je pitao i tražio mišljenje.
Ti si ga optužio da trača i širi klevete.
Ako je papa uistinu počasni član ili dobio nekakvu nagradu Rotary cluba, onda to nije ni trač ni kleveta.
Ne razumijem ni ja sve papine postupke, ali koga ću pitati ako već unaprijed pitati ne smijem?

PS. Da nisi vidio onu sliku gdje papa kleči pred evangeličkim pastorom na blagoslov, sigurno bi rekao da je i to trač i kleveta, ali to nama ne bi baš pomoglo... :?

Vrh

PostPostano: Sri tra 17, 2013 23:36 
Administrator

adrijana je napisao/la:
Erik je pitao i tražio mišljenje.
Ti si ga optužio da trača i širi klevete.
Ako je papa uistinu počasni član ili dobio nekakvu nagradu Rotary cluba, onda to nije ni trač ni kleveta.

Nitko takvo što nije ni rekao za nagradu, već za članak koji tvrdi da je papa rotarijanac, a takvim stvarima nažalost mnogi povjeruju bez provjere.
Da, zahtjevao sam zbog toga da Erik ispita svoje tvrdnje, pa kako zaključi, ali da to bude s argumentima.
Erik, ispričavam se ako sam te takvim zahtjevom možda povrijedio, i drago mi je što si to stvarno ispitao i nakon toga dao svoje mišljenje.

Vrh

PostPostano: Pet tra 19, 2013 14:31 

Ma nema frke. Sve u redu.

Vrh

PostPostano: Pet svi 10, 2013 22:06 

evo upravo čitam jedan članak http://www.catholic.org/hf/faith/story.php?id=50889 zašto Papa Franjo ne dijeli Pričest ?Što mislite trebaju li i naši Biskupi slijediti ovaj primjer?

Vrh

PostPostano: Uto srp 02, 2013 22:33 

Meni ovaj Papa jednostavno zrači dobrotom... Od prvog dana, toliko poniznosti

http://adf.ly/RRSBj

Vrh

PostPostano: Ned lis 20, 2013 09:36 

Meni je ovaj papa super.
Načina na koji pristupa ljudima, toplo, otvoreno...
Želja da bude sa ljudima i među ljudima...

Njegova priča, teško djetinjstvo.
Bio je na rubu smrti, ali je ipak uspio i preživio...

Vrh

PostPostano: Pet lis 25, 2013 19:48 

Teško mi je reći kakav je dojam ostavio papa Franjo na mene. Neke njegove izjave me zbunjuju, iako znam da mediji često manipuliraju informacijama. Pozornost koju daje siromašnima je svakako pohvalna, ali ponekad zvuči kao da zagovara telogiju oslobođenja. Oko njega se vode velike rasprave i čini se da je stvorio neku vrstu podjele među vjernicima. Često je meta kritika tradicionalista koji ga optužuju da zagovara neku vrstu protestantizma. Ne znam što da kažem na sve to, nemam dovoljno znanja da bi prepoznao što je tu istina, a što laž. Može li katolik na neki način izraziti svoje nezadovoljstvo smjerom kojim neki papa vodi Crkvu, a da se to ne protumači kao neposluh?

Vrh

PostPostano: Pet lis 25, 2013 20:20 

Naravno da papa ima mnogo neprijatelja koji mu žele nauditi. I ne samo u medijima nego i među svećenicima i kardinalima. Često su kardinali kao zmije. Samo spletkare oko pape i izazivaju podjele kako bi mogli optužiti papu da je on taj koji izaziva podjele.
Ali ima još više saveznika i prijatelja koji mole za njega.

Sad koriste taj termin da je on zagovornik "teologije oslobođenja" i kao to je nešto što bi ga kao trebalo diskreditirati. Ako im je to glavno oružje onda im je slabo oružje.

Jer ovaj papa je snažan.
A svoju snagu dobiva od milijarda živih ljudi koji mole za njega i iz Duha Svetoga. I on je toga svjestan.
Isto tako su kardinali spletkaroši svjesni snage ovoga pape, i zato ga se boje. Spletkama žele tu snagu oduzeti mu. Izolirati ga od ljudi i namamiti njihovu mrežu.

Bivši papa Benedikt je svoju snagu crpio više iz knjiga, vjerskih tekstova. Ali očito to nije bilo dovoljno da se odupre kardinalima spletkarošima. I kad je postao svjestan da je upao u njihovu mrežu bio je prisiljen zamolit Gospodina da ga umirovi što je ovaj i učinio.

Zato je ovaj papa je jači.
Preživio je teške uvjete i bio na rubu smrti, ali preživio i uspio.

Vrh

PostPostano: Pet lis 25, 2013 20:36 

Daredevil je napisao/la:
Naravno da papa ima mnogo neprijatelja koji mu žele nauditi. I ne samo u medijima nego i među svećenicima i kardinalima. Često su kardinali kao zmije. Samo spletkare oko pape i izazivaju podjele kako bi mogli optužiti papu da je on taj koji izaziva podjele.......

Daj saberi se. Pišući ovako pišeš protiv Krista.

WikiHow je napisao/la:
Teško mi je reći kakav je dojam ostavio papa Franjo na mene. Neke njegove izjave me zbunjuju, iako znam da mediji često manipuliraju informacijama. Pozornost koju daje siromašnima je svakako pohvalna, ali ponekad zvuči kao da zagovara telogiju oslobođenja. Oko njega se vode velike rasprave i čini se da je stvorio neku vrstu podjele među vjernicima. Često je meta kritika tradicionalista koji ga optužuju da zagovara neku vrstu protestantizma. Ne znam što da kažem na sve to, nemam dovoljno znanja da bi prepoznao što je tu istina, a što laž......

Nedavno sam u jednoj propovjedi čuo (od svećenika kojeg jako cijenim) da smo se toliko otuđili od Evanđelja da ne vidimo kakvog Papu imamo.
Vezano za tradicionaliste... otiđi na forum Bitno neta i tamo možeš vidjeti što se od foruma koji je obećavao dogodilo. Vode ga ljudi koji se deklariraju kao tradicionalisti. Ne postoji milosrđe. Samo dekreti i propisi. Mučno je i poviriti tamo.

WikiHow je napisao/la:
Može li katolik na neki način izraziti svoje nezadovoljstvo smjerom kojim neki papa vodi Crkvu, a da se to ne protumači kao neposluh?

Što ti konkretno smeta kod ovog Pape ?

Vrh

PostPostano: Pet lis 25, 2013 20:51 

WikiHow je napisao/la:
Teško mi je reći kakav je dojam ostavio papa Franjo na mene. Neke njegove izjave me zbunjuju, iako znam da mediji često manipuliraju informacijama. Pozornost koju daje siromašnima je svakako pohvalna, ali ponekad zvuči kao da zagovara telogiju oslobođenja. Oko njega se vode velike rasprave i čini se da je stvorio neku vrstu podjele među vjernicima. Često je meta kritika tradicionalista koji ga optužuju da zagovara neku vrstu protestantizma. Ne znam što da kažem na sve to, nemam dovoljno znanja da bi prepoznao što je tu istina, a što laž. Može li katolik na neki način izraziti svoje nezadovoljstvo smjerom kojim neki papa vodi Crkvu, a da se to ne protumači kao neposluh?

Svatko može imati svoje mišljenje, ali mora imati argumente za njega, a ne jer mu se nekako čini ili mu se ne sviđa papina misnica. Vjernik je dužan upoznavati svoju vjeru, a ne biti list na vjetru koji se okreće prema vjetru koji toga časa jače puše.

Vrh

PostPostano: Pet lis 25, 2013 21:14 

toni1 je napisao/la:
Što ti konkretno smeta kod ovog Pape ?

Nemam ja ništa osobno protiv ovog Pape, samo me zanimalo kako Crkva gleda na određene katoličke grupe (kao npr tradicionaliste) koji se ne slažu sa Papom. Ja ne poznajem dovoljno katolički nauk da bi mogao reći nešto konkretno, samo mogu govoriti o svom dojmu.

Vrh

PostPostano: Sub lis 26, 2013 10:30 

toni1 je napisao/la:

Ne kažem da su nužno spletke vatikanskih kardinala uvjek loše. Ponekad mogu biti i dobre, ako su usmjerene na dobre stvari, na pomaganje drugima.
Ali ponekad njihove spletke vezane za novac i moć sigurno rastužuju papu.

Vrh

PostPostano: Sub lis 26, 2013 12:14 

Daredevil je napisao/la:
toni1 je napisao/la:

Ne kažem da su nužno spletke vatikanskih kardinala uvjek loše. Ponekad mogu biti i dobre, ako su usmjerene na dobre stvari, na pomaganje drugima.
Ali ponekad njihove spletke vezane za novac i moć sigurno rastužuju papu.

Spletke su uvijek zlo

Vrh

PostPostano: Sub lis 26, 2013 17:54 

Ja sam, priznajem, jedna od dvije osobe koja je u ovoj anketi na početku priče glasala za treću opciju:
"Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati".

:wink: Danas mislim malo drugačije. Dobar je papa Franjo, iako nije intelektualac, vrhunski teološki obrazovan ni toliko sklon i posvećen korijenima i Tradiciji, kao što je to bio Benedikt XVI. Ne uviđa niti opasnost diktature relativizma (vezano za dostojanstvo ljudskog života) ili se jednostavno ne želi time baviti.
Franjo ima druge prednosti: a to su društvena angažiranost i pronicavost u kritici same Crkve, tj. uviđa ono što je pretjerano i ono što ne valja. Pročitala sam više njegovih intervjua i kateheza i mogu reći da ga potpuno razumijem, ali mogu zaključiti da neke stvari pomalo i razvodnjava.
Tradicionalisti ga ne vole, jer je odmah u početku dao do znanja da se ne želi upuštati u kompromisne rasprave: ili se mijenjajte vi i prihvatite 2VK ili ajte po svom. Prema njima je Benedikt XVI. bio izuzetno blag i dobrodušan, u mnogim slučajevima im išao na ruku, a oni ne samo što nisu promijenili ono što je potrebno za puno jedinstvo, već sad i napadaju Franju, kao da bi se jedan Papa trebao prilagoditi njima...
Imam osjećaj da one objave "Knjige istine" potječu upravo iz tradicionalističke radionice.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 697 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata