Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet lis 17, 2019 06:17

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 685 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Sviđa li vam se stil rada i komuniciranja pape Franje?
1. Da, jako mi se sviđa, mislim da možemo očekivati mnogo dobroga 62%  62%  [ 41 ]
2. Još ne znam, pričekat ću s mišljenjem dok ne vidim kako će se papa nositi s teškim problemima i izazovima 14%  14%  [ 9 ]
3. Ne, nije mi baš nešto, papa bi se trebao drukčije ponašati 24%  24%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 66
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Ned ruj 15, 2019 22:45 

Sveto Pismo je tako napisano da je već više od 2000 godina potpuno aktualno. :DD

Dakle, ovaj papa ne mora biti zadnji papa.

ne mora ali bilo bi lijepo da je-": "Da, dolazim ubrzo!" Amen! Dođi, Gospodine Isuse!"

Vrh

PostPostano: Pet lis 04, 2019 22:17 

ne mora ali bilo bi lijepo da je-": "Da, dolazim ubrzo!" Amen! Dođi, Gospodine Isuse!"

Tako je. Ali prije Isusova dolaska mora se pojaviti Antikrist.
Stari pisci su smatrali da će on biti prihvaćen u "određenom" narodu,
ali to zapravo simbolizira ostatak svijeta, a pogotovo vjerske vođe,
jer u Evanđelju po Ivanu Isus kaže:

"Ja sam došao u ime Oca svoga
i vi me ne primate.
Dođe li tko drugi u svoje ime,
njega ćete primiti." (Iv 5, 43)

Vrh

PostPostano: Sub lis 05, 2019 23:01 

Tako je. Ali prije Isusova dolaska mora se pojaviti Antikrist.
Stari pisci su smatrali da će on biti prihvaćen u "određenom" narodu,
ali to zapravo simbolizira ostatak svijeta, a pogotovo vjerske vođe,
jer u Evanđelju po Ivanu Isus kaže:

"Ja sam došao u ime Oca svoga
i vi me ne primate.
Dođe li tko drugi u svoje ime,
njega ćete primiti." (Iv 5, 43)

a moraju se pojaviti i ova dvojica iz Otkrivenje 11,3

Vrh

PostPostano: Ned lis 06, 2019 16:56 

a moraju se pojaviti i ova dvojica iz Otkrivenje 11,3

Misliš li na dva svjedoka - proroka koji će činiti čudesa, pozivati na pokoru i obraćenje, a zatim biti ubijeni, i treći dan će uskrsnuti?

Baš mislim kako će izgledati jednom Crkva (i što će od nje ostati) kad na vlast dođe "Zvijer iz zemlje" (politička vlast) i probudi se "Zvijer iz mora" (religijska vlast)...

Piše u Otkrivenju da će Zvijer iz zemlje biti ranjena, ali će opet oživjeti. Nije li to aluzija na neku herezu koja je vladala u prošlosti i za koju smo mislili da je zauvijek iskorijenjena, a opet će se pojaviti?

Zvijer iz mora potpuno će služiti onoj prvoj Zvijeri - nije li to "politički podobna i korektna religija" u kojoj se pojam grijeha posve izjednačio s političkim ciljevima i korektnošću, a moral se sveo na izgradnju blagostanja na zemlji, bez obzira na Boga, u potpunoj ravnodušnosti prema pravome grijehu i krivnji.

Zvijeri će činiti čudesa, očarati ljude, zavesti mnoge, odvesti u ropstvo (ovisnosti ili dužništva??).

Dva svjedoka će također imati moć činiti čudesa (molitvom, vršeći Božju volju), ali bit će optuženi (klevetom?), osuđeni i ubijeni. Nakon njihove smrti ljudi će se veseliti - jer su svjedoci prizivali Božju kaznu. Njihov grad zvao se Sodoma i Egipat - aluzija na grijeh bludništva i idolopoklonstva (new age ili stare gnostičke hereze?).

Prividno će Zvijeri dobivati bitke, sve do konačne pobjede Dobra i dolaska Isusa Krista koji će spasiti svoje vjerne koji su se na vrijeme svrstali na pravu stranu. Knjiga Otkrivenja je zapravo u cjelini vrlo optimistična.

(Papa Franjo je danas imao jako dobar komentar na Evanđelje!)

Vrh

PostPostano: Sri lis 09, 2019 15:48 

Netko je na drugom forumu postavio neki link Gloria tv.To je neka katolička mreža,koliko sam mogla ustanoviti.Ima svašta o papi Franji.Zna li tko što o tome?

Vrh

PostPostano: Sri lis 09, 2019 20:40 

Netko je na drugom forumu postavio neki link Gloria tv.To je neka katolička mreža,koliko sam mogla ustanoviti.Ima svašta o papi Franji.Zna li tko što o tome?

Neki kanal za koji nitko ne zna kome pripada, a više kritiziraju papu nego štogod drugo... Prava konkurencija ateistima i masonima :(
Dobro, reći će netko da kroz papu kritiziraju zapravo "progresivniji" dio KC koji je za nerealne reforme i prekid s tradicijom,
ali to se može izreći i na puno prihvatljiviji način...
To su kao neki katolici koji jedva čekaju da ovaj Papa ode... u mirovinu.

Pa, doduše, ima naš Papa i ponekih greški, ali da baš zaslužuje da se cijeli portal bavi njegovim kritiziranjem... ne vjerujem. :roll:

Vrh

PostPostano: Čet lis 10, 2019 14:19 

Kako bilo da bilo,nisam prije vidjela da papu ovoliko kritiziraju iz vlastitih(katoličkih)krugova...možda je toga bilo i prije,ali bila mlađa,nisam pratila,možda je vrijeme došlo takvo,a možda je i do njega...Meni izgleda,nakon Ivana Pavla II,pa te nesretne i nedorečene abdikacije,kao pad s konja na magarca :)

Vrh

PostPostano: Čet lis 10, 2019 15:42 

Kako bilo da bilo,nisam prije vidjela da papu ovoliko kritiziraju iz vlastitih(katoličkih)krugova...možda je toga bilo i prije,ali bila mlađa,nisam pratila,možda je vrijeme došlo takvo,a možda je i do njega...Meni izgleda,nakon Ivana Pavla II,pa te nesretne i nedorečene abdikacije,kao pad s konja na magarca :)

Kritizirali su tradicionalisti i puno prije, papa Ivan Pavao II. je (prema njima) također imao puno "hereza" pogotovo što se ekumenizma tiče, ali nisu mediji toliko to prenosili..
Sad smo s internetom više izloženi poplavi informacija... Tradicionalisti su neka vrsta "oporbe" još od vremena 2. vatikanskog sabora, a neke njihove skupine zaista se ponašaju kao male sekte. :?

Vrh

PostPostano: Uto lis 15, 2019 15:30 

Kritizirali su tradicionalisti i puno prije, papa Ivan Pavao II. je (prema njima) također imao puno "hereza" pogotovo što se ekumenizma tiče, ali nisu mediji toliko to prenosili..
Sad smo s internetom više izloženi poplavi informacija... Tradicionalisti su neka vrsta "oporbe" još od vremena 2. vatikanskog sabora, a neke njihove skupine zaista se ponašaju kao male sekte. :?

Mene osobno dosta toga smeta kod njega...pogotovo kad poredim sa sv.Ivanom Pavlom II...Ali,on je puno napravio za Hrvatsku i hrvate...ovaj ne mora ni doć.. :?

Vrh

PostPostano: Sri lis 16, 2019 10:43 

Mene osobno dosta toga smeta kod njega...pogotovo kad poredim sa sv.Ivanom Pavlom II...Ali,on je puno napravio za Hrvatsku i hrvate...ovaj ne mora ni doć.. :?

"Sinoda o Amazoni je počela i Pandorina kutija je otvorena"
https://www.crisismagazine.com/2019/the ... -is-opened

...o "poganskim" ritualima u Vatikanskim vrtovima i redovnicama u Amazoniji koje, zbog nedostatka svećenika, vrše svećeničke dužnosti...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 685 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Vrijeme na UTC + 01:00 sata