Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Ned ruj 22, 2019 13:10

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
PostPostano: Čet vel 14, 2019 20:45 

Ali, evo ja, od obraćenja ovo ne vidim, ne vidim ni među katolicima, a kamo li među ljudima koji Ga nisu upoznali - dok su najgoru oni koji kažu da Ga znaju, a tako ne žive. Tereza Avilska je rekla da Bog sve može. Ali zašto to ne radi? Zašto dopušta laži, izdaje, zašto dopušta zlo, zašto dopušta da ljudi žžive bez njega, zaššto nam govori da molimo za druge, a to ne čuje? On sve može - pa zašto on taj koji sve može ne dotakne one kojima treba njegov dodir?

Kad se moli za tako nešto veliko, kao što je spasenje nečije duše ili obraćenje, ne može se očekivati da Bog usliši molitvu po narudžbi... ili danas u pola četiri... ili idući tjedan u srijedu ujutro :; potrebno je strpljivosti (draga mi je Terezija Avilska) i poniznosti, pouzdanja i hrabrosti vjerovati da je Bog uz nas pa makar trenutno sve lađe tonule... kriviti Boga je đavlova napast i jedna velika kušnja... a za velika čuda potrebna je i velika kušnja. Tako razmišljam, tako sam shvatila, a otprilike tako su i meni drugi objasnili...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Vrijeme na UTC + 01:00 sata