Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet svi 29, 2020 08:58

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Igrice
PostPostano: Ned kol 07, 2011 15:18 

Slavomir je napisao/la:
Ako netko igra Call Of Duty u Zombie modu, nek se slobodno javi :wink:

Ali to je nasilna igrica, i nije dobra. Ponavljam, meni je župnik rekao da izopačuju mene kao osobu i smatra da ih je grjeh igrati, trebalo bi poslušati svećenika. Ili možda nije grjeh za odrasle jer njih ne mogu izopačiti kao osobu, jer su razvijena osoba?
Hvala

Vrh

PostPostano: Pon kol 15, 2011 09:35 

No dobro, morao bih i sam znati koja igrica na mene loše utječe, uglavnom vas neću više gnjaviti time, ali hvala vam na svemu što ste napisali, stvarno, zanimljivo je i hvala na pomoći, trudu i utrošenu vremenu :-)
Ali sada ću vas pitati nešto drugo, a to je što činiti u slučaju da se postane ovisan o igricama, kako si pomoći?
Hvala unaprijed

Vrh

PostPostano: Sri kol 17, 2011 21:48 

Čuj, ja sam igrao nekad igrice. I bilo je pucačina i krvi i komadanja na sve strane.
Isto tako sam gledao filmove gdje je ima najmanje 500 mrtvih klanja i ubijanja, a
onda sam nakon toga najnormalnije sljedeći dan otišao na svetu misu. Nisi ti kriv što moraš
gledati ono što nudi današnja televizija. Gledaj ono što ti se gleda ili ne gledaj ništa, čitaj umjesto toga
glas koncila i vrti palčevima cijele noći

Vrh

PostPostano: Čet kol 18, 2011 20:03 

Ispravak netocnog navoda;
Citadel ne igra Call of Duty kaze njegov brat.

Vrh

PostPostano: Čet kol 18, 2011 21:02 

crusader je napisao/la:
Ja sam igrao nekad igrice. I bilo je pucačina i krvi i komadanja na sve strane.
Isto tako sam gledao filmove gdje je ima najmanje 500 mrtvih klanja i ubijanja, a
onda sam nakon toga najnormalnije sljedeći dan otišao na svetu misu. Nisi ti kriv što moraš
gledati ono što nudi današnja televizija. Gledaj ono što ti se gleda ili ne gledaj ništa, čitaj umjesto toga
glas koncila i vrti palčevima cijele noći

Čujte Crusader, to onda znači da ste bili takavi, te te igrice i filmovi nisu na vas loše utjecali.
Ja se sjećam da kada sam bio još mlađi nego sad :lol: , 6 ili 8 il koliko već, gledao sam E.T-a, koji bi vjerojatno većini odraslih bio šmiješan, te sam poslije plakao i nisam mogao zaspati ili se probudih, bilo me strah (ili što mi je već bilo, ne želim lagati), no nije važno, jer je poanta da je na mene taj film imao loš utjecaj. Tako na čovjeka filmovi i igrice sa nasiljem, izvanzemaljcima , čudovištima i sl. može utjecati loše.
Sve što se sviđa čovjeku nije za dušu dobro, za njega, stoga nije točno ono što ste rekli da gledam ono što mi se sviđa, isto vrijedi i za igranje igrica. Neki ljudi vole Call of Duty, a on može od čovjeka učiniti nasilnika. U jednim dnevnim novinama je pisalo da je Aleksander Braiwick, koji je napravio strašan pokolj u Norveškoj na njemu vježbao. Ok, vježbao...malo čudno, ali možda je i istina, ali na njega je sigurno imao utjecaj. I treba razmisliti ovako: Bog naš Otac koji nas ljubi, i želi da mi ljubimo jedni druge, te je dao Mojsiju zapovijed "ne ubij", je li sretan i zadovoljan sam igricama koje prikazuju, simuliraju teške grjehe ubojstva, nasilja krađe, ili sa filmovima koji to prikazuju. Ne želi li Bog da to ne vlada, već da se ljubimo, hoće li biti zadovoljan da igramo takve igrice, da sudjelujemo u tome? Ili želi da se toga klonimo? Ako u Njega vjerujemo i želimo vršiti Njegovu volju, čemu i zašto igrati te igrice koje virtualno oživljavaju ono što je zlo?
Ili možda težimo za grjehom, pa ako ga već ne smijemo počiniti u stvarnosti uživamo u načinu da ih bar virtualno činimo, a to su igrice?
Treba naprotiv težiti onom što je dobro, te na grjeh treba biti ODVRATN i odbojan, jer je odvratan, i nepravda prema Bogu, stoga treba pobijediti privlačnost tih igrica.
A Crusader, ono što si rekao "ili čitaj Glas koncila i vrti palčevima cijele noći", pretjeruješ. Čovjek treba želi li igrati igrice odabrati one dobre, može se živjeti sveto i igrajući igrice sat na dan. Sjećam se jednog lijepog stripa o Svetom Franji Saleškom, iz kojega ću citirati jedan dio svega što piše u njemu, a to je ovo: "...uronjen u ovaj svijet, svejeno budi svet." :-)

Vrh

PostPostano: Sub kol 20, 2011 10:34 

samo bi htio reci da ne valja generalizirat da nas igrice tocnije pucacine cine agresivnima i "ubojicama"... cinjenica jest da nisu primjerene za nas katolike ali ja sam dosta vremena proveo u Counter Strike i ono sto sam primjetio na sebi je da me igrica niti malo ni 1% ne cini agresivnim ALI postoje druge lose stvari: manjak vremena za korisnije stvari, ovisnost, manje sam bio otvoren za pomoc drugima jer mi je vaznija igrica bila u tom trenutka, zaboravnost sto se obaveza tice (sutra cu) i jos stosta... ovo mi je sad palo na pamet

zakljucak: svoje slobodno vrijeme bolje iskoristiti na pametniji nacin 8) 8)

Vrh

PostPostano: Uto kol 23, 2011 09:39 

Call of duty je stvarno nešto strašno... Meni je brat ovisan o tome, po cijele dane i noći igra, dere se, lupa... Zamislite da vam netko psuje Boga prostoriju do vas a vi se pokušavate moliti.... Treba izbjegavati igrice, treba čitati, pisati, pjevati il što već..

Vrh

PostPostano: Uto kol 23, 2011 12:36 

Maranatha je napisao/la:
Call of duty je stvarno nešto strašno... Meni je brat ovisan o tome, po cijele dane i noći igra, dere se, lupa... Zamislite da vam netko psuje Boga prostoriju do vas a vi se pokušavate moliti.... Treba izbjegavati igrice, treba čitati, pisati, pjevati il što već..

Ma ne treba izbjegavati ništa, već u svemu treba biti umjeren. A tvoj brat je očito neumjeren u igranju, štoviše opsesivan, ovisan. Ako već ne želi prihvatit duhovnu pomoć, možda ne bi bilo loše da ga se odvede liječniku. :(

Vrh

PostPostano: Uto kol 23, 2011 22:10 

Matija je napisao/la:
..............
A Crusader, ono što si rekao "ili čitaj Glas koncila i vrti palčevima cijele noći", pretjeruješ. Čovjek treba želi li igrati igrice odabrati one dobre, može se živjeti sveto i igrajući igrice sat na dan. Sjećam se jednog lijepog stripa o Svetom Franji Saleškom, iz kojega ću citirati jedan dio svega što piše u njemu, a to je ovo: "...uronjen u ovaj svijet, svejeno budi svet." :-)

Čovjeku je potrebna iluzija, potreban nam je dnevni adrenalinski šut. Nemožeš okolo po plaži naoružan otići ubijati ljude, a dok u
video-igrici je to izvedivo do besvjesti. GTA je savršen primjer jedne takve (NE)nasilne igre za djecu i mladež.

-Svetac je, naprotiv, shvatio svrhu života i doživio Boga u sebi. Sveti čovjek je ispunio svoju zemaljsku misiju savršeno. Jer o tome se radi, postati savršen...

Vrh

PostPostano: Sri kol 24, 2011 08:22 

Miroslav je napisao/la:
Ma ne treba izbjegavati ništa, već u svemu treba biti umjeren. A tvoj brat je očito neumjeren u igranju, štoviše opsesivan, ovisan. Ako već ne želi prihvatit duhovnu pomoć, možda ne bi bilo loše da ga se odvede liječniku. :(

Da, znam da je, i znam da treba pomoć, ali moji to izbjegavaju i čini mi se ne žele si priznat. I vrlo je lako postati ovisan o igricama, naravno ima onih koji mogu biti sat vremena na kompjuteru, ali ti su rijetki..

Vrh

PostPostano: Sri kol 24, 2011 08:26 

crusader je napisao/la:
-Svetac je, naprotiv, shvatio svrhu života i doživio Boga u sebi. Sveti čovjek je ispunio svoju zemaljsku misiju savršeno. Jer o tome se radi, postati savršen...

1. I ja sam shvatila svrhu života i doživjela Boga u sebi, kao i mnogi drugi, a nisam sveta
2. Mislim da sveci nisu savršeni, jer je to poslije istočnog grijeha moguće samo na nebu, nego su svjesni svoje nesavršenosti i predaju je Bogu, tj. uvijek su blizu Bogu bez obzira na svoje nesavršenosti.

Vrh

PostPostano: Sri kol 24, 2011 10:13 

Maranatha je napisao/la:
Miroslav je napisao/la:

Da, znam da je, i znam da treba pomoć, ali moji to izbjegavaju i čini mi se ne žele si priznat. I vrlo je lako postati ovisan o igricama, naravno ima onih koji mogu biti sat vremena na kompjuteru, ali ti su rijetki..

A sve zavisi što koga privlači. Kompjuterom i internetom se služim već dugi niz godina i znao bi dosta vremena provoditi na netu, no igrice me nikad nisu privlačile. Štoviše, imao sam Unreal Tournament na kompu pa sam ga obrisao jer mi je zauzimao prostor. :D

Što se tiče tvojih, stvarno šteta. :( Probaj na njih utjecati. :)

Vrh

PostPostano: Sri kol 24, 2011 10:23 

Miroslav je napisao/la:

A sve zavisi što koga privlači. Kompjuterom i internetom se služim već dugi niz godina i znao bi dosta vremena provoditi na netu, no igrice me nikad nisu privlačile. Štoviše, imao sam Unreal Tournament na kompu pa sam ga obrisao jer mi je zauzimao prostor. :D

Što se tiče tvojih, stvarno šteta. :( Probaj na njih utjecati. :)

Ma nemam ja ništa protiv interneta, mislim da je to jedan od Božjih darova i da smo ga mi jednostavno izvrnuli, kao i većinu ostalih.. :D I jedna je stvar igraš li igrice nekoliko sati na dan i više neznaš šta je igrica, a šta stvarnost ili provedeš tih nekoliko sati čitajući razne članke, slušajući glazbu ili eto raspravljajući na forumu.

A mogla bi utjecati na njih, al to bi mi bilo kao da sam izdala njega. A znaš bio mi je jako velika podrška u dobu depresije. Mislim da mu najviše mogu pomoći tako što se molim za njega, jer i da ide na liječenje, postoji velika mogućnost da će se samo osjećati još više kul, znaš kako to ide.

Vrh

PostPostano: Pet ruj 02, 2011 20:36 

Hvaljen Isus i Marija svima!
Evo, ako mi možete oko nečega pomoći, to bi bilo jako lijepo od vas, ovako: za dva dana počinje škola, a ja previše igram igrice, a i nasilne nažalost, te se u vezi toga moram ozbiljno promijeniti, jer inače kad bude škola, budem li ovoliko na igricama...
A ja priznajem da sam u igricama neumjeren, i moram se promjenit, ako vi imate neki savjet, ili ideju što trebam činiti, kako bih promijenio to ponašanje, jer to moram učiniti, molim vas da napišete, koristiti će mi, jer se u vezi igranja igrica, najviše u vezi vremena koje provodim na njima moram promijeniti, te si reći ne, a pogotovo sada kada bude škola za dva dana, te počne dolaziti pametniji posao.
Evo, zahvaljujem vam unaprijed

Vrh

PostPostano: Pet ruj 02, 2011 21:35 

Matija je napisao/la:
Hvaljen Isus i Marija svima!
Evo, ako mi možete oko nečega pomoći, to bi bilo jako lijepo od vas, ovako: za dva dana počinje škola, a ja previše igram igrice, a i nasilne nažalost, te se u vezi toga moram ozbiljno promijeniti, jer inače kad bude škola, budem li ovoliko na igricama...
A ja priznajem da sam u igricama neumjeren, i moram se promjenit, ako vi imate neki savjet, ili ideju što trebam činiti, kako bih promijenio to ponašanje, jer to moram učiniti, molim vas da napišete, koristiti će mi, jer se u vezi igranja igrica, najviše u vezi vremena koje provodim na njima moram promijeniti, te si reći ne, a pogotovo sada kada bude škola za dva dana, te počne dolaziti pametniji posao.
Evo, zahvaljujem vam unaprijed

misljenja sam da ce te to popustit sad kad dodje skola... ako vidis da ne uspijeva vec te i dalje okupira i da prvo sto napravis kad ustanes je palis igricu ili prvo sto radis kad dodjes iz skole razmisljas sto ces igrat... moras se sa necim okupirat, maknut iz zatvorene prostorije, vise fizicki radit, bit vise sa clanovima obitelji i vidit ces da ce te to opkupirat u toj mjeri da ces malo po malo zaboravljat na igrice :wink: :wink: ... ne znam hoce li kod tebve to biti uspjesno ali kod mene jest... nisam palio igricu od srpnja a bio sam kao i ti presao u neumjerenost :wink: :wink:

edit: nemoj da ti bude dosadno jer dosada je ta koja uzrokuje tu neumjerenost... pa i igrice si vjerojatno i krenuo igrat jer ti je bilo dosadno a ljetni feriji... neznas gdje bi sa sobom cijele dane :D :D

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata