Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon svi 25, 2020 22:36

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 169 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Ned vel 11, 2018 13:17 

+!
@teo
Sprema nam se ono, što Ljubav dopusti.

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Sri vel 19, 2020 22:30 

Slušam baš Otvoreno o masonima...

Lijepo da se novi predsjednik danas odmah ogradio od njih, a zanimljivo je da i dosta toga zna o masonima, npr. imenovao je odmah, ko iz puške, dva biskupa iz 19. st.

Vrh

PostPostano: Čet vel 20, 2020 11:05 

Slušam baš Otvoreno o masonima...

Lijepo da se novi predsjednik danas odmah ogradio od njih, a zanimljivo je da i dosta toga zna o masonima, npr. imenovao je odmah, ko iz puške, dva biskupa iz 19. st.

Jesam rekao da je Zoki ok.

Vrh

PostPostano: Čet vel 20, 2020 22:52 

Jesam rekao da je Zoki ok.

Uključen je u moje molitve. Izmolila sam devetnicu za njega na početku veljače. Da bude dobar predsjednik, da radi za opće dobro svih, da ne smatra Crkvu zaostatkom prošlosti i ne radi protiv nje, a da se svi sektaši prokažu i zaustave u svojim lošim djelima... :)) To je bila jedna općenita nakana. Zato mi je baš indikativno da je do ovoga tako brzo i došlo.. Iskreno, zapanjena sam.

Vrh

PostPostano: Pet vel 21, 2020 12:26 

I misa je bila za njega, no, ne ufam se puno... Već je počeo trabunjati protiv inicijative triju mora...Nije mi drago što je tu gdje je, iako ima malo šanse nešto krupno loše napraviti, jer nema baš toliko ovlasti...Iako, on ili Plenković, nije velika razlika, više je sličnosti. Da nije bilo Plenkovića i njegovog nasilnog usvajanja Istanbulske, ne bi se ljudi podijelili i ne bi Kolinda izgubila...

Vrh

PostPostano: Sub vel 22, 2020 22:48 

I misa je bila za njega, no, ne ufam se puno... Već je počeo trabunjati protiv inicijative triju mora...Nije mi drago što je tu gdje je, iako ima malo šanse nešto krupno loše napraviti, jer nema baš toliko ovlasti...Iako, on ili Plenković, nije velika razlika, više je sličnosti. Da nije bilo Plenkovića i njegovog nasilnog usvajanja Istanbulske, ne bi se ljudi podijelili i ne bi Kolinda izgubila...

Već šalje naše vojnike u Afganistan, unatoč predizbornim obećanjima...

Ali u molitvu uvijek treba imati uzdanja i kada sve počne tonuti.

Baš sam slušala sad "Lectio brevis" o masonima. Prvo mi je palo na pamet da nemaju samo masoni svoje tajne :DD .
Imamo i mi katolici također tajne, točnije otajstva.
Koje svatko ne razumije i ne može naočigled vidjeti...

Kao naprimjer, Isusovu otajstvenu prisutnost u sv. euharistiji.
Jednom se pojavio redovnik koji je tvrdio da je Isus u euharistiji prisutan samo na simboličan način, da je bit svete mise naše zajedništvo i okupljanje oko Isusa, te bratska ljubav, a da je Isus prinio žrtvu Ocu jednom (na križu), te da nikakva žrtva (i ničija) više nije potrebna, pa tako ni Marija nije Suotkupiteljica, ustvari ona je vrlo nebitna osoba, koja uopće nije sada u nebu...
Taj redovnik je bio Martin Luther i to su bili počeci protestantizma.

Kažu da su se u prošlosti masoni udružili s protestantima protiv Katoličke crkve..
U prilog masonima radi zapravo i svaki onaj katolik koji ne poznaje dovoljno svoju vjeru i ne otkriva, koliko mu je moguće i dostupno, tajne svoje vjere.

Evo, danas je upravo i blagdan Katedre sv. Petra, tj. blagdan crkvenog učiteljstva.. Unatoč nekim mišljenjima, možda on nije uveden bezveze.

Vrh

PostPostano: Ned vel 23, 2020 20:34 

Već šalje naše vojnike u Afganistan, unatoč predizbornim obećanjima...

Ali u molitvu uvijek treba imati uzdanja i kada sve počne tonuti.

Baš sam slušala sad "Lectio brevis" o masonima. Prvo mi je palo na pamet da nemaju samo masoni svoje tajne :DD .
Imamo i mi katolici također tajne, točnije otajstva.
Koje svatko ne razumije i ne može naočigled vidjeti...

Kao naprimjer, Isusovu otajstvenu prisutnost u sv. euharistiji.
Jednom se pojavio redovnik koji je tvrdio da je Isus u euharistiji prisutan samo na simboličan način, da je bit svete mise naše zajedništvo i okupljanje oko Isusa, te bratska ljubav, a da je Isus prinio žrtvu Ocu jednom (na križu), te da nikakva žrtva (i ničija) više nije potrebna, pa tako ni Marija nije Suotkupiteljica, ustvari ona je vrlo nebitna osoba, koja uopće nije sada u nebu...
Taj redovnik je bio Martin Luther i to su bili počeci protestantizma.

Kažu da su se u prošlosti masoni udružili s protestantima protiv Katoličke crkve..
U prilog masonima radi zapravo i svaki onaj katolik koji ne poznaje dovoljno svoju vjeru i ne otkriva, koliko mu je moguće i dostupno, tajne svoje vjere.

Evo, danas je upravo i blagdan Katedre sv. Petra, tj. blagdan crkvenog učiteljstva.. Unatoč nekim mišljenjima, možda on nije uveden bezveze.

Jel ovo neka šala.

Vrh

PostPostano: Ned vel 23, 2020 22:00 

adrijana je napisao/la:
pa tako ni Marija nije Suotkupiteljica, ustvari ona je vrlo nebitna osoba, koja uopće nije sada u nebu...

Moram reagirati na ovo, NHF. Dogma o Mariji kao "Suotkupiteljici" (tzv. 5. marijanska dogma) nikad nije proglašena pa bi bilo u redu kad ne bismo Blaženu Djevicu Mariju tako oslovljavali, ali osim toga razumijem što si htjela reći u svom postu.

Vrh

PostPostano: Pon vel 24, 2020 10:21 

Moram reagirati na ovo, NHF. Dogma o Mariji kao "Suotkupiteljici" (tzv. 5. marijanska dogma) nikad nije proglašena pa bi bilo u redu kad ne bismo Blaženu Djevicu Mariju tako oslovljavali, ali osim toga razumijem što si htjela reći u svom postu.

Razumijem. Znam da još ne postoji takva dogma, ali mnogi sveci su nazivali tako Mariju - a dogma i ne može biti proglašena o nečemu što već nekako i nije rašireno u svijesti pobožnog puka i u teološkim spisima.

Prije sam i ja razmišljala da nema smisla govoriti o Mariji kao Suotkupiteljici, ali me na to ponukalo kad sam slušala jednog američkog apologeta (Catholic Answers) gdje baš pozitivno govori o tome. Mislim da je to bio Tim Staples kad je govorio o svojoj knjizi "Behold your mother". Kao obraćenik s protestantizma navodio je te razlike, u što je vjerovao prije..., a da sada u Svetom Pismu nalazi sve potvrde koje opravdavaju katolički nauk.

Nekako je to obrazložio da se tu ne misli da je Marija jednaka Kristu po otkupiteljskom djelu, nego da je ona samim činom pristanka uz Božju volju u trenutku Utjelovljenja, kad je izrekla "Neka mi bude" - započela živu suradnju s Božjim djelom, su-dioništvo, su-otkupiteljstvo. Isto tako i mi sudjelujemo u Kristovom otkupiteljskom djelu (znači, po istome, i mi smo su-otkupitelji u širem smislu) kad svoj život, svoje žrtve i molitve sjedinjujemo s Kristovom žrtvom u euharistiji na spasenje svijeta.

Sad bi te izričaje trebalo provjeriti u Katekizmu, ali imaju smisla...

(Tu se naravno ne misli o donošenju nove dogme, nego o starom učenju o ulozi Marije, ali i uloge svakoga o nas. Ona bi tu bila samo primjer, model.)

Vrh

PostPostano: Pon vel 24, 2020 18:21 

adrijana je napisao/la:
Nekako je to obrazložio da se tu ne misli da je Marija jednaka Kristu po otkupiteljskom djelu, nego da je ona samim činom pristanka uz Božju volju u trenutku Utjelovljenja, kad je izrekla "Neka mi bude" - započela živu suradnju s Božjim djelom, su-dioništvo, su-otkupiteljstvo. Isto tako i mi sudjelujemo u Kristovom otkupiteljskom djelu (znači, po istome, i mi smo su-otkupitelji u širem smislu) kad svoj život, svoje žrtve i molitve sjedinjujemo s Kristovom žrtvom u euharistiji na spasenje svijeta.

Razumijem to. I sam sam nekoliko puta slušao krasne, nadahnute i zaista jake i posebne propovijedi za Veliku Gospu u marijanskim svetištima, ali me opet nekako čudno "bocnulo" kad je svećenik baš izgovorio termin "suotkupiteljica". To mi je ipak nekako previše. Nekako imam dojam da bi i sama BDM tražila da ju ne zovemo tako.
Naravno, osim tih propovijedi tu su i knjige, predavanja, neke druge propovijedi i tako, dosta materijala za detaljnije upoznati Majku Mariju.
Napominjem, znamo Marijino mjesto i ulogu u Sv. Pismu, u povijesti spasenja na kraju krajeva, ali eto.....
Je li samo do mene ne znam, ali (za)sad je još uvijek tako - ne sjeda mi "suotkupiteljica".

Vrh

PostPostano: Pon vel 24, 2020 18:40 

Razumijem to. I sam sam nekoliko puta slušao krasne, nadahnute i zaista jake i posebne propovijedi za Veliku Gospu u marijanskim svetištima, ali me opet nekako čudno "bocnulo" kad je svećenik baš izgovorio termin "suotkupiteljica". To mi je ipak nekako previše. Nekako imam dojam da bi i sama BDM tražila da ju ne zovemo tako.
Naravno, osim tih propovijedi tu su i knjige, predavanja, neke druge propovijedi i tako, dosta materijala za detaljnije upoznati Majku Mariju.
Napominjem, znamo Marijino mjesto i ulogu u Sv. Pismu, u povijesti spasenja na kraju krajeva, ali eto.....
Je li samo do mene ne znam, ali (za)sad je još uvijek tako - ne sjeda mi "suotkupiteljica".

U redu. Neki kažu da se od tih izraza odustalo iz ekumenskih razloga, a drugi da je sam naziv bio krivo shvaćen u puku (kao da bi Marija bila jednaka Isusu).

Ako će ikad biti donesena takva dogma, to sigurno neće biti samo radi Marije, nego radi nas:
-da se razjasni (možda to naše doba treba!) što je to zapravo djelo Otkupljenja
-kako je ono povezano s euharistijom (i ostalim sakramentima)
-kako je Marija bila uključena u to djelo
-koja je naša uloga u Kristovom jedinstvenom djelu Otkupljenja, kako i mi možemo biti dionici Otkupljenja

Različite denominacije različito vjeruju, a to je bio jedan od razloga zapadnog raskola...

Vrh

PostPostano: Sri vel 26, 2020 09:54 

Dalje, o masonima...

Čak više od činjenice da je N. Gabrić uopće mason, intrigira činjenica da je njegov prethodnik u loži bio Marijan Hanžeković, što povlači za sobom određene utjecaje na bankarstvo i medije, na ovršni zakon, što je sve i dosad bilo relativno poznato, ali nije naišlo na osudu državnih institucija (što ukazuje na koruptivne elemente).. Udruga Ovršni ustanak u svom otvorenom pismu N. Gabriću podsjeća na to:
"...Siguran sam, dragi Nikola, da nisi znao da se te tebi daleke 2016.g. tvoj učitelj, pregaoc i filantrop svjetskog formata Marijan Hanžeković u emisiji Nedjeljom u 2 javno pohvalio kako je upravo on izmislio i stvorio ovršni biznis koji je dobrim dijelom zaslužan za brojne nepravde i tragedije našeg naroda, da bi na kraju uzrokovao i masovna iseljenja nas ovršenih i blokiranih građana iz svoje jedine domovine..."

Točno se vidi da su neki mediji i dalje pod utjecajem masona, to su oni koji pišu kako je Stepinčev branitelj na sudu (Ivo Politeo) bio mason, a prešućuju da je glavni tužitelj zajedno sa svojim mentorom, piscem knjige "Magnum crimen" bio još veći mason, a ovaj samo njegova lutka.. Na toj knjizi temeljena je optužnica Stepinčeva, uveden je lažni i potcjenjujući izraz "klero-fašizam", a sadrži hrpu laži i podmetanja o Crkvi u Hrvatskoj i Stepincu samome (i njegovoj zaista časnoj ulozi u vrijeme 2. svj. rata), a tim nazovi-interpretacijama se služe masoni i dan-danas, osobito njihov anti-klerikalni dio... Jer nisu svi isti i nemaju iste namjere...

Zanimljiv članak:
https://hrvatski-fokus.hr/index.php/unu ... om-prijeti

Vrh

PostPostano: Sri vel 26, 2020 14:27 

i onda se uplete nisko novinarstvo, kao npr Index i širi priču da je Tuđman osnivač lože masona i sl. Neuki to odmah popiju i eto kreiranja javnog mnijenja. Dok sam ja našla sasvim suprotne podatke : https://hrvatskoobrambenostivo.com/tudman-i-masonstvo/

Vrh

PostPostano: Čet vel 27, 2020 21:11 

i onda se uplete nisko novinarstvo, kao npr Index i širi priču da je Tuđman osnivač lože masona i sl. Neuki to odmah popiju i eto kreiranja javnog mnijenja. Dok sam ja našla sasvim suprotne podatke : https://hrvatskoobrambenostivo.com/tudman-i-masonstvo/

Ovaj tekst mi je jako poznat i da, mislim da je posve točan...

Tuđman nije bio ni blizu masonstva, ali nažalost nije bio dovoljno upućen u to tko je sve oko njega...

Sjetite se tko je pokušao puč u hdz-u '94. godine...

Vrh

PostPostano: Uto ožu 03, 2020 15:35 

https://www.youtube.com/watch?v=cBkk44A9nIQ

Gosti:
dr. fra Josip Blažević - urednik knjige "Vojska Bezgrešne i masonerija"

Slaven Letica - sociolog, sveučilišni profesor, kolumnist, političar

Urednica i voditeljica:
Tanja Maleš

#Argumenti #HKR #Hrvatskikatolickiradio
-----------------------

Mislim da je ovo jako dobar izvor...jedan franjevac sa Svetog Duha, i sociolog letica :D
ako itko zna tko su masoni to je naša sveta KC!

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 169 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata