Katolički odgovori

privatne stranice sa raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pon tra 23, 2018 04:43

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: Sri tra 11, 2018 22:51 

U Hrvatskoj po zakonu istospolni parovi uopće ne mogu sklopiti brak niti usvajati djecu, stoga to nije ni tema, već se ovdje raspravlja o nametanju rodne ideologije svima ostalima.

Hm, a kako se ideologija moze nametati drugima?!

Cinjenica je da je jedan manji dio stanovnistva homosekusalne, transrodne ili ne znam vec koje rodne ili spolne orijentacije. Ovdje se jednostavno radi samo o tome da takve osobe dobiju ista zakonska prava kao i heterosekusalna vecina. Mene nitko ne ugrozava ako bradat nosi haljinu i zivi s drugim muskarcem. Kako su prava mene i moje zene umanjena, ako dva homoseksualca dobiju pravo da se zene, da nasljedjuju ostavstinu od svojeg bracnog partnera i sva ostala socijalna prava koja imamo zena i ja. Dakle, nama se nista ne uzima, a njima se samo daje ono sto mi vec imamo?! U cemu je tu problem... uopce ne kuzim?!

Vrh

PostPostano: Čet tra 12, 2018 00:24 

+!
Nije istina niti to da ce se muskarac moci izjasnjavati cas kao musko, cas kao zensko. Kako mu god padne na pamet.

Strahovi o Greviu su jos jedan smijesan mit koji sire neofasisticki, desnicarski i konzervativni portali?!

RAVNOPRAVNOST U MIROVINI

Sergio Lazarovich iz Argentine je zanimljiv slučaj. Lukav 'barba', tj. lukava 'žena'.
http://www.odditycentral.com/news/argen ... ooner.html
https://www.24sata.hr/news/muskarac-je- ... inu-565908

U STRAHU SU VELIKE OČI

Ma, super da pišeš ovdje kako bi mi otvorio oči, jer mi se smrtno ozbiljnom tresu gaće od silnog straha zbog smiješnih mitova,
koji šire neofašistički, desničarski i konzervativni portali (i katotalibanski)!!!
- Kako mogu biti samo tako tuntlav?

NAMETANJE IDEOLOGIJE

A ja mislio kako zakonima mogu državne institucije provoditi nametanje ideologije.
Baš sam luckast.
Kao ono: tebi po zakonu oduzmu dijete ili djecu, pa ih...

- Mogu li ja nekom muškarcu ostaviti oporučno nešto, iako nismo u nikakvoj intimnoj vezi?

'Muškarac' rodio dijete u Finskoj:
http://hrvatska-danas.com/2018/04/04/mu ... ene-spola/
A možda će i pravi muškarci poput Schwarzenegera moći roditi, ako im se transplatira maternica.
https://www.logicno.com/life-and-style/ ... ulson.html

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Pon tra 16, 2018 17:17 

Hm, a kako se ideologija moze nametati drugima?!

Cinjenica je da je jedan manji dio stanovnistva homosekusalne, transrodne ili ne znam vec koje rodne ili spolne orijentacije. Ovdje se jednostavno radi samo o tome da takve osobe dobiju ista zakonska prava kao i heterosekusalna vecina. Mene nitko ne ugrozava ako bradat nosi haljinu i zivi s drugim muskarcem. Kako su prava mene i moje zene umanjena, ako dva homoseksualca dobiju pravo da se zene, da nasljedjuju ostavstinu od svojeg bracnog partnera i sva ostala socijalna prava koja imamo zena i ja. Dakle, nama se nista ne uzima, a njima se samo daje ono sto mi vec imamo?! U cemu je tu problem... uopce ne kuzim?!

Krenimo od osnovnih prava na slobodu govora i mišljenja te na slobodu odgoja vlastite djece.

Činjenica je da rodna teorija nije znanstveno dokazana ali unatoč tome JA je moram prihvatiti kao gotovu stvar ( koja je preko noći ušla u zakonodavstvo) , da moja djeca u odgojno obrazovanim institucijama budu podučavani sa nečim s čim se ja ne slažem ...Dakle direktno je ugrožena moja sloboda na odgoj djece . Pokušaj kritiziranja i iznošenje suprotnog mišljenja tretira se kao govor mržnje
I tu onda počinje ideologija ( kada ti se zabrani sloboda mišljenja , kritike na čemu je temelj nauke i filozofije , primoran sam koristiti nove riječi koje znanstveno nemaju pokrića a za sve navedeno mogu biti kažnjeno gonjen a po procjeni " stručnjaka mogu mi se oduzeti i djeca. Ovo govorim za Kanadu ( Ontario) koji su malo "napredniji po ovom pitanju. I to je tek početak . Što će se dogoditi sa zapadnom filozofijom gdje je temelj kritičko razmišljanje , argumenti , dokazi ,činjenice ....koje moraju ustupiti pred argumentom JA OSJEĆAM kao mjerilo istine budemo tek videli a kultura i ostale društvene nauke su demolirane u nekoliko desetljeća do bezličnosti itd .

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC + 01:00 sata