Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub ruj 22, 2018 00:23

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri tra 11, 2018 22:51 

U Hrvatskoj po zakonu istospolni parovi uopće ne mogu sklopiti brak niti usvajati djecu, stoga to nije ni tema, već se ovdje raspravlja o nametanju rodne ideologije svima ostalima.

Hm, a kako se ideologija moze nametati drugima?!

Cinjenica je da je jedan manji dio stanovnistva homosekusalne, transrodne ili ne znam vec koje rodne ili spolne orijentacije. Ovdje se jednostavno radi samo o tome da takve osobe dobiju ista zakonska prava kao i heterosekusalna vecina. Mene nitko ne ugrozava ako bradat nosi haljinu i zivi s drugim muskarcem. Kako su prava mene i moje zene umanjena, ako dva homoseksualca dobiju pravo da se zene, da nasljedjuju ostavstinu od svojeg bracnog partnera i sva ostala socijalna prava koja imamo zena i ja. Dakle, nama se nista ne uzima, a njima se samo daje ono sto mi vec imamo?! U cemu je tu problem... uopce ne kuzim?!

Vrh

PostPostano: Čet tra 12, 2018 00:24 

+!
Nije istina niti to da ce se muskarac moci izjasnjavati cas kao musko, cas kao zensko. Kako mu god padne na pamet.

Strahovi o Greviu su jos jedan smijesan mit koji sire neofasisticki, desnicarski i konzervativni portali?!

RAVNOPRAVNOST U MIROVINI

Sergio Lazarovich iz Argentine je zanimljiv slučaj. Lukav 'barba', tj. lukava 'žena'.
http://www.odditycentral.com/news/argen ... ooner.html
https://www.24sata.hr/news/muskarac-je- ... inu-565908

U STRAHU SU VELIKE OČI

Ma, super da pišeš ovdje kako bi mi otvorio oči, jer mi se smrtno ozbiljnom tresu gaće od silnog straha zbog smiješnih mitova,
koji šire neofašistički, desničarski i konzervativni portali (i katotalibanski)!!!
- Kako mogu biti samo tako tuntlav?

NAMETANJE IDEOLOGIJE

A ja mislio kako zakonima mogu državne institucije provoditi nametanje ideologije.
Baš sam luckast.
Kao ono: tebi po zakonu oduzmu dijete ili djecu, pa ih...

- Mogu li ja nekom muškarcu ostaviti oporučno nešto, iako nismo u nikakvoj intimnoj vezi?

'Muškarac' rodio dijete u Finskoj:
http://hrvatska-danas.com/2018/04/04/mu ... ene-spola/
A možda će i pravi muškarci poput Schwarzenegera moći roditi, ako im se transplatira maternica.
https://www.logicno.com/life-and-style/ ... ulson.html

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Pon tra 16, 2018 17:17 

Hm, a kako se ideologija moze nametati drugima?!

Cinjenica je da je jedan manji dio stanovnistva homosekusalne, transrodne ili ne znam vec koje rodne ili spolne orijentacije. Ovdje se jednostavno radi samo o tome da takve osobe dobiju ista zakonska prava kao i heterosekusalna vecina. Mene nitko ne ugrozava ako bradat nosi haljinu i zivi s drugim muskarcem. Kako su prava mene i moje zene umanjena, ako dva homoseksualca dobiju pravo da se zene, da nasljedjuju ostavstinu od svojeg bracnog partnera i sva ostala socijalna prava koja imamo zena i ja. Dakle, nama se nista ne uzima, a njima se samo daje ono sto mi vec imamo?! U cemu je tu problem... uopce ne kuzim?!

Krenimo od osnovnih prava na slobodu govora i mišljenja te na slobodu odgoja vlastite djece.

Činjenica je da rodna teorija nije znanstveno dokazana ali unatoč tome JA je moram prihvatiti kao gotovu stvar ( koja je preko noći ušla u zakonodavstvo) , da moja djeca u odgojno obrazovanim institucijama budu podučavani sa nečim s čim se ja ne slažem ...Dakle direktno je ugrožena moja sloboda na odgoj djece . Pokušaj kritiziranja i iznošenje suprotnog mišljenja tretira se kao govor mržnje
I tu onda počinje ideologija ( kada ti se zabrani sloboda mišljenja , kritike na čemu je temelj nauke i filozofije , primoran sam koristiti nove riječi koje znanstveno nemaju pokrića a za sve navedeno mogu biti kažnjeno gonjen a po procjeni " stručnjaka mogu mi se oduzeti i djeca. Ovo govorim za Kanadu ( Ontario) koji su malo "napredniji po ovom pitanju. I to je tek početak . Što će se dogoditi sa zapadnom filozofijom gdje je temelj kritičko razmišljanje , argumenti , dokazi ,činjenice ....koje moraju ustupiti pred argumentom JA OSJEĆAM kao mjerilo istine budemo tek videli a kultura i ostale društvene nauke su demolirane u nekoliko desetljeća do bezličnosti itd .

Vrh

PostPostano: Pet tra 27, 2018 10:40 

https://www.prolife.hr/svijet/americko- ... ksualnost/

Vrh

PostPostano: Pet tra 27, 2018 12:48 

Promjena spola je nešto što spada u domenu liječničke struke. Psihijatri očito imaju znanstvenih i terapijskih razloga zašto odobravaju takve operacije i tretmane i kirurzi također svoje. Ne vidim što bi tu trebala šira javnost učiniti, nešto što spada isključivo u domenu liječnik-pacijent.
Osnaživanje instituta osobnog liječnika bi bilo uputno.

Vrh

PostPostano: Sub tra 28, 2018 17:09 

+!
xeo je napisao/la:
Ne vidim što bi tu trebala šira javnost učiniti, nešto što spada isključivo u domenu liječnik-pacijent.

Tako i za ubojstvo nerođenog čovjeka pod majčinim srcem ili eutanazija ili ...

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Sub svi 05, 2018 12:29 

Pozdrav dragi moji forumasi! Zao mi je sto cesce ne mogu sudjelovati na forumu, ali sto zbog mojih poslovnih izbivanja, a sto zbog mojeg stalnog baniranja od strane moderatora, jednostavno ne mogu cesce ovdje pisati. Doista, razine slobode izrazavanja i kulture moderiranja na ovom forumu se ne bi svojedobno posramila niti jedna bolja skola rezervnih oficira u Jugoslaviji :lol:

No, da odgovorim na pisanje dragog sugovornika Utopije...

Sergio Lazarovich iz Argentine je zanimljiv slučaj. Lukav 'barba', tj. lukava 'žena'.
http://www.odditycentral.com/news/argen ... ooner.html
https://www.24sata.hr/news/muskarac-je- ... inu-565908

Sergio je jedan najobicniji mangup (nesumnjivo nasih korijena) koji trazi rupe u zakonu, i nista vise. Njegov slucaj podsjeca na slucaj Bosanca koji je na Zenevskom jezeru izgradio kucu bez gradjevinske dozvole, samo zato svo Svicarci nisu imali predvidjene kazne za takve slucajeve. Nije im nikada niti palo na pamet da bi itko mogao graditi kucu bez dozvole i to jos na negradjevinskom zemljistu. Naravno, njegov slucaj ih je prisilio da zakon dopune, pa sada sigurno vise ne mozes kupiti negradjevinsko zemljiste i jednostavno na njemu graditi kuce.

Takvih primjera ima mnogo. Sjecam se da je nakon pada komunizma Madjarska donijela tako liberalan porezni zakon o udrugama i zakladama da su svi mafijasi i sverceri u drzavi jednostavno osnovali udrugu ili zakladu, i poceli svercati robu bez placanja poreza. Dakle, nije problem u udrugama i zakladama, nego u rupi u zakonu koju je drzava sama ostavila (mozda u najboljoj namjeri). Niti je rjesenje u tome da se zabrane sve udruge i zaklade, nego da se popravi manjkav zakon.

Isto je tako nas daljnji rodjak Srdjan Lazarovic jedan najobicniji argentinski prevarant koji koristi rupu u zakonu. Nije sada rjesenje u tome da se zabrane sva prava stvarnih transrodnih osoba, svih onih kojih ima manje od 1% u udjelu stanovnistva, nego da se sprijece ovakvi prevaranti koji na njihov racun pokusavaju iskamciti neke pogodnosti za sebe.

Mogu li ja nekom muškarcu ostaviti oporučno nešto, iako nismo u nikakvoj intimnoj vezi?

Ovime si bas pogodio u samu srz ovog problema, dragi Utopija. Dakle, ne radi se tu o nekim iracionalnim strahovima o muskarcima u haljinama koji ce sada najednom ulaziti u zenske zahode i slicne budalastine koje sire konzervativni krugovi... radi se upravo o ovome sto si ti rekao.

Naravno da mozes oporucno ostaviti svoju imovinu bilo kome, ali (!!!) ta ce osoba platiti porez na to! Dok tvoja zena, djeca i pastorci, braca, sestre i roditelji (mislim cak i djedovi i bake, ali nisam siguran) nece. I u tome je cijela bit problema.

Ako moja zena ima pravo od mene (ili ja od nje, potpuno svejedno) naslijediti ili dobiti na poklon imovinu bez poreznog opterecenja, zasto to pravo ne bi imao i neki homoseksualni par?

Meni stvarno nije jasno od kuda dolazi ta desnicarska paranoja, i u cemu je uopce problem ako se meni ne oduzimaju moja prava, samo netko drugi dobiva ista prava koja ja vec imam?!

Ako sam ja bijelac, i ako redovno izlazim na izbore. I ako sada to isto pravo dobiju i crnci, pa na koji nacin sam ja time ugorzen?! Meni nije oduzeto pravo glasa, samo su ga dobili i drugi gradjani moje zajednice?!

A možda će i pravi muškarci poput Schwarzenegera moći roditi, ako im se transplatira maternica.

Pa u cemu je problem? Ako je nekome to super, neka se operira i neka radja ako je bas navalio. Ja ne bih htio sise, niti da mi ih badava ugrade. Smetale bi mi u nacinu zivota koji vodim. A neki placaju skupo da si ugrade umjetne sise. A opet neke da im odstrane prirodne sise, i ugrade muski spolni organ... Ja u tome ne vidim nikakav problem, ako netko hoce to da si radi... bujrum, sto bi rekli Bosanci.

Siri se neki iracionalni strah da ako sada najednom te transrodne osobe (kojih je inace manje od 1%) i homoseksualne osobe (kojih je manje od 5%... osim mozda u kleru Katolicke crkve :lol: ) dobiju jednaka socijalna prava kao i 90-postotna heteroseksualna vecina... da ce se ta posast poceti siriti?!

Pa ako crnaca u nekoj zajednici ima 30% ili 60% svejedno, i ako oni sada najednom dobiju ista socijalna prava kao i bijelci... pa nece se zbog toga povecati njihov broj u drustvu?!

To je mozda jedna dublja psiholoska pozadina, o kojoj sada nemamo vremena pricati, ali mislim da je krscanstvo opcenito (ne samo katolicanstvo) vrlo sklono potiskivati i skrivati probleme, a ne ih rjesavati. Svecenik je homoseksualac, poslat cemo ga u drugu zupu ili u Afriku u misionare. Svecenik ima zenu i djecu, sve je Ok dok oni zive u drugoj zupaniji i nitko za njih ne zna itd.

Meni se cini da se na slican nacin skrivanja i potiskivanja sada zeli govoriti i o pravima homoseksualnih i transrodnih osoba. Svi znamo da oni postoje, ali bolje da to ne znamo. Pravit cemo se da ne postoje...

Vrh

PostPostano: Sub svi 05, 2018 13:21 

Činjenica je da rodna teorija nije znanstveno dokazana ali unatoč tome JA je moram prihvatiti kao gotovu stvar ( koja je preko noći ušla u zakonodavstvo) , da moja djeca u odgojno obrazovanim institucijama budu podučavani sa nečim s čim se ja ne slažem ...Dakle direktno je ugrožena moja sloboda na odgoj djece.

Prije svega, dragi Kopitaru, to nije tocno. Rodna teorija nije nikakva ideologija, nekakav svjetonazor ili vjerovanje koji bi netko sirio, nego sasvim uobicajena znanstvena teorija kao i svaka druga, koja se koristi kao relevantna u drustvenim znanostima.

Ovdje imas (duduse poduze) izlaganje prof. dr. Tomislava Pletenca na jednom plenumu Filozofskog fakulteta, ali za argumentaciju ovoga o cemu ti pricas potrebno je pogledati samo 2 min. izlaganja. Pogledaj si od 33. do 35. minute ovog poduzeg izlaganja - OVDJE - u kojem prof. Pletenac ukratko govori o znanstvenoj utemeljenosti rodne teorije.

Dakle, suvremena znanost koristi trenutno vazece znanstvene teorije koje se onda poducavaju djecu i u skolama. Javno skolstvo ne moze biti konfesionalno. Ne mogu se predmeti prilagodjavati potrebama vjeroispovjesti pojedinih roditelja. Ako ti ne vjerujes da je Zemlja okrugla, nego mislis da je ravna ploca, ne mogu se stvarati 2 zemljopisna programa, samo zato sto ti kao roditelj ne zelis da se tvoje dijete poducava necemu s cime se ti ne slazes. Ako si ti Jehovin svjedok, i ne vjerujes u trasfuziju krvi, ne moze se predmet biologije prilagodjavati zbog toga samo za tvoju djecu itd.

Upravo zato, vi slobodno doma poducavajte djecu sto god zelite. Isto tako, vjerske zajednice mogu slobodno imati svoje vjeronauke pa neka im tamo slobodno govore da evolucije nije bilo, da je svijet star 5.000 godina, da je Zemlja ravna ploca... i sto god vec zelite. Ali u javnoj skoli djeca moraju biti poducavana sukladno trenutno vazecim znanstvenim teorijama.

Pokušaj kritiziranja i iznošenje suprotnog mišljenja tretira se kao govor mržnje

Upravo suprotno :lol: Odgoj za kriticko misljenje je sastavni dio edukacije pa je vrlo dobrodoslo da se djecu potice i da sama kriticki promisljaju i propituju upravo te znanstvene teorije po kojima ih poducavaju u javnim skolama.

Meni se cini da ste upravo vi ti koji zelite nametnuti jedan svjetonazor koji potom zabranjujete (posebno djeci) propitivati.

...argumentom JA OSJEĆAM kao mjerilo istine budemo tek videli a kultura i ostale društvene nauke su demolirane u nekoliko desetljeća do bezličnosti itd .

To je jos jedna laz koja se siri. Kao, svaki dan ces se moci preodmisljavati jesi li musko ili zensko ili homoseksualac ili transrodna osoba?! To nije tocno. Nikada osobo osjecanje nije bilo mjerilo necijeg identiteta.

Prvo, ako ce svi imati ista socijalna prava, potpuno je svejedno kako se osjecas i kako se izjasnjavas. Ako svi imaju pravo da se zene, bas me briga da li se dva pedera zene. Ako supruznici imaju pravo bez poreza naslijediti imovinu, bas me briga da li je jedna lezbijka od druge nesto naslijedila bez poreza.

A drugo, na razini roda i spola ne moze se samo izjasniti (kao onaj mangup Lazarovic u Argentini) nego moras medicinski dokazati da imas muske ili zenske spolne organe i druga obiljezja ili medicinski dokazati da si u postupku njihove promjene.

Tako da je vas strah posve neutemeljen.

Vrh

PostPostano: Sub svi 05, 2018 15:24 

Fazlija je napisao/la:
Prije svega, dragi Kopitaru, to nije tocno. Rodna teorija nije nikakva ideologija, nekakav svjetonazor ili vjerovanje koji bi netko sirio, nego sasvim uobicajena znanstvena teorija kao i svaka druga, koja se koristi kao relevantna u drustvenim znanostima.

Evo ja sam poslusao. I ne vidim nigdje znanstvenu teoriju, niti sam ikad citao/ili cuo da netko govori o tome kao o znanstvenoj teoriji. Mislim, jesi ti svjestan sto je znanost, koje uvjete znanstvena teorija mora imat? Ako jesi, napisi. Ako nisi, prestani pisat gluposti.
Tip je placen da govori, i to i radi. Govori i to je to. Rekao je svakako par glupih stvari; "Genderizam je rijec koja postoji jedino u njemackoj kulturi" - sto reci, sto kazati :DD
Druga stvar, meni se cini da ti ni ne znas sto je to gender ideologija. Ako znas, molim te napisi. Ako ne znas, primjeni moj prvi savjet - prestani pisat.

Fazlija je napisao/la:
Ovdje imas (duduse poduze) izlaganje prof. dr. Tomislava Pletenca na jednom plenumu Filozofskog fakulteta, ali za argumentaciju ovoga o cemu ti pricas potrebno je pogledati samo 2 min. izlaganja. Pogledaj si od 33. do 35. minute ovog poduzeg izlaganja - OVDJE - u kojem prof. Pletenac ukratko govori o znanstvenoj utemeljenosti rodne teorije.

Kao sto sam rekao, on nigdje ne govori o znanstvenoj utemeljenosti rodne teorije. Ili sam ja gluh? :arrow: Nisam gluh.
S druge strane znanost jasno odjeljuje muskarca i zenu. Treceg spola nema. Dakle znanoscu se moze SAMO utvrdit da si ti - ili musko ili zensko. To je znanost. Biologija, jesi ucio u skoli? :mrgreen:

Fazlija je napisao/la:
Dakle, suvremena znanost koristi trenutno vazece znanstvene teorije koje se onda poducavaju djecu i u skolama.

To je istina. No, u skolama se djeca ne poducavaju samo znanosti. Kuzis? Dakle djeca u skoli ne uce samo znanstvene teorije. Nema znanstvene teorije o Sheakspirovim pricama.

Fazlija je napisao/la:
Isto tako, vjerske zajednice mogu slobodno imati svoje vjeronauke pa neka im tamo slobodno govore da evolucije nije bilo, da je svijet star 5.000 godina, da je Zemlja ravna ploca... i sto god vec zelite. Ali u javnoj skoli djeca moraju biti poducavana sukladno trenutno vazecim znanstvenim teorijama.

Dvije su moguce opcije:

-ili si neobrazovan
-ili nisi svjestan da si na Katolickom forumu

S obzirom da se forum zove "Katolicki", pretpostavljam da si neobrazovan. Pa da te obrazujemo kad si vec ovdje:

- Uvjeti za znanstvenu teoriju su prvi put prikazani od Katolicke Crkve, tocnije od kardinala KC. Ti uvjeti su jos dan danas standard u znanosti
- Katolicka Crkva je organizacija s najvise znanstvenih dostignuca
- Evolcuija je dosla na prag znanstvene teorije tek s otkricima Mendela, Katolickog svecenika
- Teoriju veolikog praska je otkrio Georges Lemaitre, belgijski svecenik

Tako da, kad pises ovakve gluposti, koje svako drugi "slobodni umjetnik" vjeruje, ne ostavljas mi prostora nego da ti se narugam. :roll:

Fazlija je napisao/la:
Odgoj za kriticko misljenje je sastavni dio edukacije pa je vrlo dobrodoslo da se djecu potice i da sama kriticki promisljaju i propituju upravo te znanstvene teorije po kojima ih poducavaju u javnim skolama.

A gdje je kod tebe kriticko razmisljanje? :lol:

Fazlija je napisao/la:
Meni se cini da ste upravo vi ti koji zelite nametnuti jedan svjetonazor koji potom zabranjujete (posebno djeci) propitivati.

Da, i dobro ti se cini. Zelimo taj svjetonazor nametnit svima.

Fazlija je napisao/la:
Nikada osobo osjecanje nije bilo mjerilo necijeg identiteta.

Cekaj, ti tvrdis da ako se ja osjecam kao zena, nemam pravo postat zena, i prisilit tebe da me oslovljavas sa "ona"? :mrgreen: A zastupas rodnu ideologiju :lol:

Fazlija je napisao/la:
Prvo, ako ce svi imati ista socijalna prava, potpuno je svejedno kako se osjecas i kako se izjasnjavas. Ako svi imaju pravo da se zene, bas me briga da li se dva pedera zene. Ako supruznici imaju pravo bez poreza naslijediti imovinu, bas me briga da li je jedna lezbijka od druge nesto naslijedila bez poreza.

Ovo bi mi oduzelo previse vremena, no naravno da me to brine. Ne vidim razloga zasto bi drzava prepoznavala zajednicu dva muskarca ili dvije lezbijke. Kakve koristi drzava ima od toga? :roll: Druga stvar, postoji moral drustva, i drustvo je to koje ce odlucit sto mu je prihvatljivo, a sto ne.

Fazlija je napisao/la:
A drugo, na razini roda i spola ne moze se samo izjasniti (kao onaj mangup Lazarovic u Argentini) nego moras medicinski dokazati da imas muske ili zenske spolne organe i druga obiljezja ili medicinski dokazati da si u postupku njihove promjene.

Koji postupak promjene? Pa ne postoje samo transvestiti po toj teoriji. Sto je sa gender fluid? Sto je sa gender nonbinary? Znas li koliko tu situacija ima? :roll: Ti si nesto slusao o tome, ali ne znas uopce o cemu se radi. Evo ti video, kako se to radi u urbanim zemljama:

https://www.youtube.com/watch?v=gGpZSefYvwM

Vrh

PostPostano: Sub svi 05, 2018 16:32 

Fazlija je napisao/la:
Dakle, suvremena znanost koristi trenutno vazece znanstvene teorije koje se onda poducavaju djecu i u skolama. Javno skolstvo ne moze biti konfesionalno. Ne mogu se predmeti prilagodjavati potrebama vjeroispovjesti pojedinih roditelja.

Ispravak netočnih navoda:

1. Da je pitati "suvremenu znanost" u obrazovanje ne bi nikako ulazile neznanstvene teorije tipa rodne ideologije, koja je uvedena isključivo po političkom ključu (ustupak trenutnih vlastodržaca raznim lijevim lobijima), nego samo teorije koje su znanstveno potvrđene i koje nisu "trenutno važeće" nego imaju dublje uporište i veću općeprihvaćenost.
A vjera nije nikako suprotna znanosti, to kažu Pape, ali i mnogi znanstvenici, već je i znanost svjesna da nema odgovore na sva pitanja, a što se tiče djece, odgoj bi trebao biti "cjelovit" - to znači da se ne zanemaruje, uz dužno poštovanje prema znanosti, i duhovna strana čovjeka (savjest, moral, intelekt...)
Odgajati dijete samo "znanstveno" značilo bi odgajati jednostrano, onda bi "duhovnu prazninu" nekritički mogle popuniti razne new age tehnike i prakse...

2. Koliko je rodna ideologija nespojiva sa znanosti, ali i medicinom i psihologijom, piše u ovih 16 činjenica, koje ću naknadno prevesti za one koji se ne služe engleskim da bolje upoznaju stvar:
https://archive.mailigen.com/?u=e51aa8e ... cache=true

3. Ako genderizam nije znanost, onda što je? Zanimljiv članak na tu temu koji možete prokomentirati:
http://www.thepublicdiscourse.com/2018/01/20547/
Transgenderism - a state-sponsored religion?

Vrh

PostPostano: Ned svi 06, 2018 10:56 

Ispravak netočnih navoda:

1. Da je pitati "suvremenu znanost" u obrazovanje ne bi nikako ulazile neznanstvene teorije tipa rodne ideologije, koja je uvedena isključivo po političkom ključu (ustupak trenutnih vlastodržaca raznim lijevim lobijima), nego samo teorije koje su znanstveno potvrđene i koje nisu "trenutno važeće" nego imaju dublje uporište i veću općeprihvaćenost.
A vjera nije nikako suprotna znanosti, to kažu Pape, ali i mnogi znanstvenici, već je i znanost svjesna da nema odgovore na sva pitanja, a što se tiče djece, odgoj bi trebao biti "cjelovit" - to znači da se ne zanemaruje, uz dužno poštovanje prema znanosti, i duhovna strana čovjeka (savjest, moral, intelekt...)
Odgajati dijete samo "znanstveno" značilo bi odgajati jednostrano, onda bi "duhovnu prazninu" nekritički mogle popuniti razne new age tehnike i prakse...

2. Koliko je rodna ideologija nespojiva sa znanosti, ali i medicinom i psihologijom, piše u ovih 16 činjenica, koje ću naknadno prevesti za one koji se ne služe engleskim da bolje upoznaju stvar:
https://archive.mailigen.com/?u=e51aa8e ... cache=true

3. Ako genderizam nije znanost, onda što je? Zanimljiv članak na tu temu koji možete prokomentirati:
http://www.thepublicdiscourse.com/2018/01/20547/
Transgenderism - a state-sponsored religion?

Kako je uopće došlo do toga da ljude više ne zanima mišljenje znanosti kao što je Biologija gdje se može opitnom sredstvima pokazati i dokazati neka pojava , dok psihologiju koja iznosi samo jednu od teorija roda , koja još nije dovoljno ni provjerena društvo odmah uzima zdravo za gotovo i proglašava zakonom obveznu.
Otuda i zaluđenosti kao da se cijela zapadna civilizacija i filozofija preko noći napušta i ustupa mjesto nečemu "boljem" bez da imamo mogućnost dovoljno vremena to kritički sagledati i ispitati .

A vjera nije nikako suprotna znanosti, to kažu Pape.

Teologija jeste znanost , ali sam pojam vjere te postojanje Boga ne možemo dokazati znanstvenim sredstvima.

Vrh

PostPostano: Ned svi 06, 2018 20:41 

Kako je uopće došlo do toga da ljude više ne zanima mišljenje znanosti kao što je Biologija gdje se može opitnom sredstvima pokazati i dokazati neka pojava , dok psihologiju koja iznosi samo jednu od teorija roda , koja još nije dovoljno ni provjerena društvo odmah uzima zdravo za gotovo i proglašava zakonom obveznu.

Itekako se slažem s ovime...

Zapanjujuće je kako su brzo svi usvojili politički korektan pojam roda, koje su zapravo uvele feministice na dvjema konferencijama (u Kairu i Pekingu, kao što je poznato).

Bizarno je kako je upravo tada napušten smjer obrane "prava žena" i odustalo se od spolne ravnopravnosti - da bi se počelo tražiti, jednostavnije rečeno, zamjena uloga što je bit rodne teorije.

Bit rodne teorije je dekonstruiranje društvenih uloga koje su jedini krivac za potčinjenost žena. Biti supruga, majka, kći, sestra - samo su društvene uloge koje žena treba prepoznati, dekonstruirati i, ako želi, slobodno odabrati ili još slobodnije odbaciti.

Rodna ideologija ide ruku pod ruku sa svjetskim moćnicima i bezočnim kapitalistima. Hoće li se feministkinje rodne ideologije zauzeti za prava žena koje dobiju otkaz čim odu na porodiljni? One će pitat: A zašto uopće želiš dijete? Tko te na to tjera? Tko vrši pritisak na tebe, obitelj, rodbina, Crkva...? Ako želiš biti ravnopravna s muškarcima, odaberi njihovu društvenu ulogu, ponašaj se kao muškarac, nemoj nikome služiti, pogotovo ne u domaćinstvu što je potpuno nepriznat posao, ovisan o drugima, ovisan o izvoru financija... Banaliziram, ali u suštini to je to.

Možda je zbog toga taj pokret u politici toliko prihvaćen i forsiran.

I još nešto, isti je to politički paket "kontrole stanovništva". Kažu: previše nas je na svijetu, pa ste zato siromašni. Svjetsku populaciju treba smanjiti i stabilizirati: kontracepcijom, abortusima, neprovjerenim cjepivima, gay brakovima, svim mogućim "reproduktivnim pravima"...

Koje feministkinje rodne teorije, glasno razmišljam, danas staju u obranu dostojanstva žena npr. protiv iskorištavanja i ponižavanja u porno-industriji? Cijeli taj pokret je queer i iznikao iz seksualnih sloboda i porno-industrije...

Nisam se htjela tolko raspisati, al meni je to žalosno... :roll:

Vrh

PostPostano: Pon svi 07, 2018 18:18 

Itekako se slažem s ovime...

Zapanjujuće je kako su brzo svi usvojili politički korektan pojam roda, koje su zapravo uvele feministice na dvjema konferencijama (u Kairu i Pekingu, kao što je poznato).

Bizarno je kako je upravo tada napušten smjer obrane "prava žena" i odustalo se od spolne ravnopravnosti - da bi se počelo tražiti, jednostavnije rečeno, zamjena uloga što je bit rodne teorije.

Bit rodne teorije je dekonstruiranje društvenih uloga koje su jedini krivac za potčinjenost žena. Biti supruga, majka, kći, sestra - samo su društvene uloge koje žena treba prepoznati, dekonstruirati i, ako želi, slobodno odabrati ili još slobodnije odbaciti.

Rodna ideologija ide ruku pod ruku sa svjetskim moćnicima i bezočnim kapitalistima. Hoće li se feministkinje rodne ideologije zauzeti za prava žena koje dobiju otkaz čim odu na porodiljni? One će pitat: A zašto uopće želiš dijete? Tko te na to tjera? Tko vrši pritisak na tebe, obitelj, rodbina, Crkva...? Ako želiš biti ravnopravna s muškarcima, odaberi njihovu društvenu ulogu, ponašaj se kao muškarac, nemoj nikome služiti, pogotovo ne u domaćinstvu što je potpuno nepriznat posao, ovisan o drugima, ovisan o izvoru financija... Banaliziram, ali u suštini to je to.

Možda je zbog toga taj pokret u politici toliko prihvaćen i forsiran.

I još nešto, isti je to politički paket "kontrole stanovništva". Kažu: previše nas je na svijetu, pa ste zato siromašni. Svjetsku populaciju treba smanjiti i stabilizirati: kontracepcijom, abortusima, neprovjerenim cjepivima, gay brakovima, svim mogućim "reproduktivnim pravima"...

Koje feministkinje rodne teorije, glasno razmišljam, danas staju u obranu dostojanstva žena npr. protiv iskorištavanja i ponižavanja u porno-industriji? Cijeli taj pokret je queer i iznikao iz seksualnih sloboda i porno-industrije...

Nisam se htjela tolko raspisati, al meni je to žalosno... :roll:

Nije loše..predložit ću te za komentatora u petom danu. (:

Vrh

PostPostano: Pon svi 07, 2018 20:16 

Nije loše..predložit ću te za komentatora u petom danu. (:

Fala lipo.... :D bolje to nego big brother...
šalim se... treba čitat... to je fantastično opisano u knjizi Globalizacija zapadne kulturne revolucije, Marguerite Peeters

Vrh

PostPostano: Pon svi 07, 2018 20:24 

Apsurdnost rodne ideologije
--ako ste propustili:

https://www.youtube.com/watch?v=IiSVvawY7aE

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata