Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto pro 11, 2018 13:31

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto ožu 08, 2011 02:22 

+!
Vjerujem, da je u Hrvatskoj veoma mali broj punoljetnih "katolika" u Crkvi,
tj. mnogi se smatraju "katolicima" i možda primaju Presvetoga, a da nisu u Crkvi.

Mislim, da bi Hrvatska biskupska konferencija mogla javno obznaniti:
- kada neki "katolik" sam sebe izopćuje iz Crkve, jer mnogi toga nisu svjesni (pretpostavljam).

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 08, 2011 11:09 

utopija je napisao/la:
+!
Vjerujem, da je u Hrvatskoj veoma mali broj punoljetnih "katolika" u Crkvi,
tj. mnogi se smatraju "katolicima" i možda primaju Presvetoga, a da nisu u Crkvi.

Mislim, da bi Hrvatska biskupska konferencija mogla javno obznaniti:
- kada neki "katolik" sam sebe izopćuje iz Crkve, jer mnogi toga nisu svjesni (pretpostavljam).

Slažem se s tobom. Mi smo ipak samo ovce. Problem je što pastiri šute ali valjda tako mora biti.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 08, 2011 13:26 

karmel je napisao/la:
Mi smo ipak samo ovce. Problem je što pastiri šute ali valjda tako mora biti.

Ne znam što se mislilo time reći, ali sigurno je veći problem, vezano uz ovu temu, ako se nastoji podcijeniti ili omalovažiti rad i zalaganje vjerničkih udruga i samih laika, nazivajući ih "ovcama" ili, kao što je bio nedavni primjer u jednom dnevnom listu, "crkvenim miševima", a traži se samo očitovanje i reakcija biskupa.
Čovjek bi to još i shvatio kad se ne bi poslanice i govori biskupa u javnosti tako često i bez opravdanog razloga ignorirale ili diskreditirale.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 08, 2011 16:53 

pitam se dolazi li vrijeme progona kršćana kao na počecima kršćanstva??? :(

Nije sve na biskupima i njihovom ekspres očitovanju. kršćani smo jednako kao i oni i u mnogim stvarima trebali bi dijeliti odgovornost i jednako odgovorno reagirati. bez obzira što su oni biskupi i svećenici...

Vrh

PostPostano: Uto ožu 08, 2011 17:03 

Ne bih bas isao tako daleko. Proganjanje bi bilo kada bi netko tvrdio, na primjer, da je krscanstvo bolest (sto nitko ne tvrdi).
Ovom tuzbom se homoseksualci brane od progona, iako mislim da nije fer da tuze vjerouciteljicu ako je samo radila svoj posao.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 08, 2011 19:48 

+!
Hrabrost je u stavu, da sam spreman ne "titrati" čovjeku, ako vrijeđam Ljubav.
Pod "titranjem" (grijeh) mislim, kada se ne daje Istina čovjeku,
koji je u zabludi u pogubnoj stvari,
a osobito je taj teret službe na biskupima.
Ne treba se ovdje mnogo natezati o ulozi biskupa, jer je to dobro poznato svakom
"katoliku", koji ljubi Ljubav.

Jesu li sami sebe izopćili iz Crkve oni "katolici":
- koji ne glasaju na izborima za Sabor, gdje se donose razni zakoni
(zakon o ubojstvima nerođenih ljudi pod majčinim srcem je još iz prošle države - 1974.),
- koji nemaju ništa protiv takvog zakona ili ga podržavaju kao i takva ubojstva,
- koji glasaju na izborima za stranku, koja je na vlasti i ništa ne poduzima protiv ubojstava
nerođenih u hrvatskim bolnicama,
- koji glasaju za stranku, koja podržava takav zakon,
- koji dopuštaju vlasti, da dozvoljavaju u državi nemoralnost u svim medijima,...
- mogu li dati svoj glas na izborima za Predsjednika Republike Hrvatske osobi,
čiji stavovi su protivni Evanđelju,...
Ma, da ne nabrajam više, jer je lista poduža.

Ako nema na listi kandidata nijedna opcija, koja je na temelju Evanđelja, nego je protivna u nekim važnijim pitanjima, onda ne smijem dati svoj glas nikome,
nego tek kad se pojavi neka opcija (barem u najavi i programu), koja je za Evanđelje.

Ne trebaju nam ljudski dobrotvori, jer je samo jedan Dobrotvor.
Ne trebaju nam prosvjedi i natezanja.
Trebam samo činiti neprestano Očevu sv. Volju i,
a kad takvih pojedinaca bude (na pr. u Hrvatskoj) mnogo više od onih, koji su za računicu,
onda se ne može Mudrost zanemarivati.

Mojsije, koji je ubio Egipćanina, je običan čovjek.

- Kome dajem svoj glas?

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 08, 2011 21:20 

Utopija molim te izražavaj se jasnije, trolanje je pisanje na način da se ljudi poslije čitanja takvog posta moraju pitati o čemu se ovdje radi i u kakvoj je to veze s temom. Nadam se da ćeš ovo napisano shvatiti u dobroj vjeri jer i nekatolike upozoravamo da budu jasniji kad pišu a tim više se i mi katolici moramo nastojati razumljivije izražavati.

Pristojni Gost je napisao/la:
Ne bih bas isao tako daleko. Proganjanje bi bilo kada bi netko tvrdio, na primjer, da je krscanstvo bolest (sto nitko ne tvrdi).
Ovom tuzbom se homoseksualci brane od progona, iako mislim da nije fer da tuze vjerouciteljicu ako je samo radila svoj posao.

Proganjanje je baš ono što rade te homoseksualne udruge jer progone vjeroučitaljicu privatnom tužbom iako je državno odvjetništvo odbacilo njihove zahtjeve te je odustalo od progona. Progon je tako bestijalan da je muž od vjeroučitaljice preživio čak dva moždana udara ali oni ni iz humanih razloga neće odustati. Dakle obična je glupost i licemjerje tvrdnja kako se brane.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 08, 2011 22:40 

Zao mi je ako sam nekoga uvrijedio, svakako nisam htio biti licemjeran.
Samo sam izrazio misljenje o tvrdnji da su svi homoseksualci bolesne osobe.
Vec sam rekao da ne smatram ispravnim osobnu tuzbu protiv gospodje Mudrovcic ako je samo slijedila program.
Jos je gore ako se nekoga slijedi i ugrozava u privatnom zivotu. Toga nisam bio svjestan i to svakako osudjujem.

Vrh

PostPostano: Uto ožu 08, 2011 23:18 
Administrator

Vjeroučiteljica tvrdi da nije upotrijebila tu riječ, da su homoseksualci "bolesnici", ali ti to na temelju nečega uzimaš kao činjenicu?

U vezi homoseksualnosti, biskup Pozaić je objasnio:
"Istospolna sklonost težak je nesporazum sa samim sobom, težak poremećaj u cjelini identiteta pojedinca. Naime, osobe s istospolnim usmjerenjem u sukobu su sa samima sobom: na jednoj je strani sasvim jasan, i neupitan, biološki (genetski) i genitalni spolni identitet, dok je nasuprot tome proturječni psihološki identitet. Proturječnost je tim više naglašena što jedni ‘izigravaju’ muškog a drugi ženskog partnera. U SAD-u, gdje je problem dulje nazočan i više naglašen, već dulje vrijeme djeluje udruga za istraživanje i terapiju homoseksualnosti.
(Uspostava i rad udruge, kao i niz svjedočanstava ‘ex-gay’ ljudi, može se naći na internetu, pod imenom: NARTH – National Association for Research and Therapy of Homosexuality (http://www.narth.com)"

Vrh

PostPostano: Sri ožu 09, 2011 00:54 

Da ja recimo kazem za krscane, Giovi,
da pate od ''teskog poremecaja u cjelini identiteta''
siguran sam da se ti ne bi uvrijedio jer bi ti bilo jasno
da nisam nikoga nazvao ''bolesnikom'', zar ne?

Naravno da to ne mislim, samo sam htio docarati uvrijedljivost biskupove neutemeljene izjave.
(NARTH ciji si link prilozio niposto ne podrzava stav da je homoseksualnost poremecaj.)

Procitaj opet. Nisam nigdje tvrdio da znam sto je rekla gospodja Mudrovcic.
Rekao sam da bi se radilo o progonu kada bi netko uistinu u skoli poducavao
kako je cijela grupa ljudi kojoj pripadas u stvari bolesna ili poremecena.

Ali ispricavam se, makli smo se sa zadane teme.
Apsolutno podrzavam borbu protiv progona nevinih ljudi.
Osobna tuzba protiv Gospodje Mudrovcic je nepravedna
i osudjujem ugrozavanje nje i njene obitelji.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 09, 2011 08:26 

Ok, ja u priči o homoseksualnosti imam pitanje - što o seksualnoj orijentaciji kaže anatomski atlas - da ipak krenemo od obične biologije.
Jasno da je svakom kršćaninu stvar jasna čim otvori prve stranice Pisma.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 09, 2011 08:47 

- Knjige iz anatomije rijetko tretiraju temu seksualne orjentacije.
- Na koji dio mislis - Svemir u 7 dana? Eva iz Adamovog rebra?

U stvari, mislim da se radi o potpunom skretanju sa teme. Mozemo ovaj razgovor voditi i drugdje ako inzistiras.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 09, 2011 10:58 

Pristojni Gost je napisao/la:
- Knjige iz anatomije rijetko tretiraju temu seksualne orjentacije.
- Na koji dio mislis - Svemir u 7 dana? Eva iz Adamovog rebra?

U stvari, mislim da se radi o potpunom skretanju sa teme. Mozemo ovaj razgovor voditi i drugdje ako inzistiras.

Vrlo je jasno da sam htjela napomenuti kako biskupove riječi nisu neutemeljene i da već građa muškog i ženskog tijela ukazuju komplementarnost spolova.
A u Pismu mislim na to da je Bog stvorio muško i žensko kao zajednicu da budu jedno tijelo.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 09, 2011 11:35 
Administrator

Pristojni, molim te da ne trolaš temu. Ovaj slučaj na sudu se ne vodi radi znanstvenih istraživanja, već radi izraza "bolesnici" - koji je navodno čula ta djevojčica.
Inače, osobno sam upoznao "izliječenog" (ne znam bolju riječ) homoseksualca, koji sada živi u braku i ima djecu. Po tebi izgleda da je i dalje trebao imati na jednoj strani neupitan biološki i genitalni spolni identitet koji je s druge strane u sukobu sa proturječnim psihološkim identitetom, umjesto da to dvoje pomiri, i bar kako on i njegova žena sami svjedoče, sada žive normalan, sretan i plodan brak.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 09, 2011 17:08 

Pitanje homoseksualnosti kao bolesti je prisutno od početka. Nije moguće izbjeći referiranje i na to. Pristojni Goste i ti si o tome govorio, prema tome ako je to trolanje, svi pomalo trolamo. Ok, treba se vratiti na pitanje tužbe protiv J. Mudrovčić i to za ono što ona tvrdi da nije rekla. Nevjerojatno mi je da se za to može dići tužba koju sud prihvaća. Upravo zato se slažem s onima koji smatraju da se ovdje ne radi o napadu na jednu osobu, nego na "burkanje vode" da bi se moglo prozivat Crkvu.
O homoseksualnosti možemo nastavit "kozu derat" negdje drugdje.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata