Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet lip 22, 2018 08:42

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet ožu 18, 2010 14:43 

Dio postova je prebačen na viewtopic.php?f=3&t=794&p=11924#p11924 jer tamo tematski pripada.

Vrh

PostPostano: Pon tra 19, 2010 21:41 

ozana55 je napisao/la:
Ovi novinari koje je adrijana navela, a ima ih još: uz Antu Tomića, Miljenka Jergovića tu su i Jelena Lovrić, Jurica Pavičić, Denis Kuljiš...i drugi, svojim pisanjem protiv vrijednosti kršćanstva žele čitateljima nametnuti taj strah.

Upravo tako, dvoličnosti njihovog 'tolerantnog', 'demokratskog' i 'pluralističkog' nastupa dobro su izložene ovdje:

http://www.katolik.hr/aktualnomnu/preno ... m-medijima

Vrh

PostPostano: Pon lip 28, 2010 21:49 

Odluka Europskog suda za ljudska prava o uklanjanju križeva iz talijanskih učionica rezultat je prodiranja sekularističkog fundamentalizma i kristijanofobije, ta odluka izravno krši pravo na slobodu vjeroispovijesti - rekao je izvrsno kardinal Casado.
http://zenit.org/article-29688?l=english

Vrh

PostPostano: Sri lip 30, 2010 08:32 

Urielov me primjer jako potaknuo na razmišljanje. Sve što je napisao, očituje se jasno u dnevno-političkim događajima i potezima vladajuće vrhuške. No, mišljenja sam da kukanje nikome ne pomaže i ne koristi, a upotreba ovog naziva, kristijanofobija, me baš ne raduje, štoviše, odmah me asocira na izraz "homofobija" koju je grupa ljudi progurala sugerirajući nekakvu fiktivnu ugroženost. No, ako nas se ljudi zaista boje, onda nešto nije u redu. Znači da nam nešto nedostaje...radost, milosrđe? Neke druge kreposti? Istina je, uvijek će biti ljudi koji će reagirati s prijezirom prema kršćanstvu, nekad više, nekad manje, što zbog straha, što zbog ideološkog razilaženja. Na nama je da svjedočimo, više životom, nego riječima; više milosrđem, nego osudom, više prihvaćanjem, nego odbacivanjem. I ja sam se susretao s raznim komentarima i rekacijama, no kad ljudima pokažeš da su kršćani radosni ljudi, a ne namrgođeni moralni arbitri, tada činiš puno.

Vrh

PostPostano: Pet srp 02, 2010 21:36 

Čitajući vaše postove, pao mi je na um odlomak Evanđelja, Mt 8, 28-34 o opsjednutom iz Gadare: "I gle, sav grad iziđe u susret Isusu. Kad ga ugledaše, zamole ga da ode iz njihova kraja." Zašto su ga zamolili da ode iz njihova kraja? Iz straha? Iz razočarenja kad su ga ugladali? Tko zna što su očekivali da će vidjeti nakon što su im ispričali svinjari što se dogodilo? Radi materijalne štete zbog uginulih svinja? Zbog straha da se ne očituje i njihova "opsjednutost" kao kod one dvojice što su živjeli u grobovima (mrtvima je prebivalište groblje)? Pretpostavljam da je riječ o poganima kad se bave svinjama.
To mi sliči na današnji svijet i njegovu kristijanofobiju. Ujedno me i potiho raduje. Sad je vrijeme milosno, sad je vrijeme spasa!
Budući da je ovo moj prvi post, od srca pozdravljam i blagoslivljam sve članove ovog foruma!

Vrh

PostPostano: Sub kol 21, 2010 22:04 

Vezano za onaj tragični slučaj pogibije osmorice liječnika u Afganistanu na humanitarnom radu, ubijenih od talibana pod optužbom da su misionarili i širili katoličku vjeru.... I činjenice da u svijetu u vjerskim progonima stradavaju ponajviše kršćani... Europa uopće ne mari za to...

Vrh

PostPostano: Pet vel 04, 2011 12:29 

"Crni dan u povijesti Europske Unije"-tim je riječima talijanski ministar vanjskih poslova označio današnje "stajalište" šefova diplomacije zemalja Europske Unije koji se nisu mogli dogovoriti o deklaraciji o potrebi zaštite progonjenih kršćana u svijetu. Upravo Italija je potakla izradu takve deklaracije, ali tekst kojeg je pripremila Catherine Ashton, visoka predstavnica za vanjske poslove Europske Unije, ograničio se na općenite tvrdnje i uopće nije spominjao pojam "kršćani". Talijanski ministar vanjskih poslova Carlo Frattini izjavio je da je 15 država Europske Unije izričito podržalo potrebu zaštite kršćana u svijetu. Međutim, protiv su bili Luksemburg, Portugal, Španjolska i Irska. Zbog toga je Italija odlučila odgoditi raspravu o deklaraciji. "Deklaracija koja ne bi izričito spominjala kršćane bila bi nevjerodostojna"-izjavio je Frattini. Prema njemu je riječ o slučaju ekstremnog laicizma koji narušava ugled Europe.

Vrh

PostPostano: Sub vel 05, 2011 09:33 

Bernard je napisao/la:
Talijanski ministar vanjskih poslova Carlo Frattini izjavio je da je 15 država Europske Unije izričito podržalo potrebu zaštite kršćana u svijetu. Međutim, protiv su bili Luksemburg, Portugal, Španjolska i Irska...

Od kuda je ova vijest? Čudno je da su protiv baš tradicionalno katoličke zemlje a ne npr liberalana Nizozemska. :shock:

Vrh

PostPostano: Ned vel 06, 2011 14:59 

Skinuo s christnet.cz, a oni s radio Vatikana.

Vrh

PostPostano: Ned vel 06, 2011 22:31 

Bilo bi zanimljivo baš pročitati detalje o tome.
Ja sam shvatio da je deklaracija baš trebala govoriti o proganjanju kršćana zato što su kršćani. Postoje progoni i zbog drugih razloga što može biti razlog drugih deklaracija, ali sugurno je slijedeće
1. EU se dosta trudi oko vjerskih prava i sloboda na svojem području, doduše najviše oko prava onih koji ne vjeruju da im se uvjerenja kojim slučajem ne uzdrmaju
2. nužno je da zbog navedenog digne svoj glas zbog progonjenih kršćana u svijetu, čak bi trebala biti u tom smislu svjetski policajac.

Vrh

PostPostano: Pet ožu 04, 2011 10:16 

Prenosim obavijest:

Mirno okupljanje pred Županijskim sudom u Zagrebu, protiv Kršćanofobije!!!

Ovaj ponedjeljak 7.3.2011 u 8.30 sati

O ćemu se radi:

1. Lezijbijska udruga Kontra (njihova odvjetnica je Sanja Bezbradica) je podigla privatnu tužbu. Prvooptužena je Jelena Mudrovčić, vjeroučiteljica u OŠ „Bartol Kašić“ na zagrebačkom Jarunu.

2. Optužena je da je 2009. godine u 8. razredu za vrijeme vjeronauka izrekla da je homosekualnost bolest. Jedan učenik koji inače ne ide na vjeronauk je 'nešto' izrekao mami, a ona je nazvala udrugu Kontra i evo - suđenje na temelju Zakona o suzbijanju diskriminacije.

3. Jelena se brani kao prvo da tako nešto nije izjavila te drugo da se držala sadržaja iz plana i programa za vjeroučitelje službeno prihvaćenim od Ministarstva znanosti i obrazovanja.

4. Kontra nema velike pravne osnove da dobije ovu parnicu. Ovo je za njih način promoviranja i gaženja po Katoličkoj Crkvi i njezinom moralnom učenju.

5. Takve udruge žele katolike diskvalificirati i zastrašiti. Njihov govor je govor mržnje i diskriminacije protiv katolika.

Kamo doći i što napraviti:

Kamo: ispred Županijskog suda u Zagrebu, Zrinjevac

Kada: u ponedjeljak 7. ožujka

Sati: okupljanje između 8.20 i 8.30

Dobit ćete bedževe i naljepnice s porukom „Stop kršćanofobiji“. Naljepnice nalijepiti preko usta. Mirno druženje i mimohod ispred ulaza suda. Bit će prisutni mediji.

Onda tko može, neka uđe u sudnicu:

Suđenje: u 9.15, dvorana B (pozvati se kao javnost u suđenju Kontre protiv Čorić-Mudrovčić)

Bit će saslušani 'svjedoci' od strane Kontre.

Važno da nas ima veliki broj kao psihološka i duhovna brana protiv zlobnih namjera i mobbinga ovih grupacija.

Organizator je Udruga za promicanje obiteljskih vrijednosti - Blaženi Alojzije Stepinac.

Vrh

PostPostano: Sub ožu 05, 2011 23:38 

Strasno! Definitivno bih dosao pruziti podrsku da sam u gradu! Steta. Jelena Mudrovcic ne bi smjela biti osobno optuzena ako se drzala programa za vjeroucitelje koji je sluzbeno prihvacen od strane Ministarstva.
Da li program za osnovnu skolu stvarno nalaze da se djecu eksplicitno uci kako je homoseksualnost bolest? Ili se trebala koristiti nekim drugim rijecnikom?

Vrh

PostPostano: Ned ožu 06, 2011 21:05 

Putem interneta pozvani su vjernici raznih katoličkih udruga da se odazovu na mirno okupljanje pred Županijskim sudom u 8,30 kako bi prosvjedovali protiv kršćanofobije gdje će dobiti bedževe i naljepnice s porukom "Stop kršćanofobiji", koje će nalijepiti preko usta i hodati u mirnom mimohodu ispred suda.

Povod je suđenje vjeroučiteljici Jeleni Mudrovčić iz osnovne škole Bartol Kašić sa zagrebačkog Jaruna, koju je lezbijska udruga Kontra optužila da je na satu vjeronauka rekla da je homoseksualnost bolest. Kontra je prvo tužila vjeroučiteljicu Mudrovčić Općinskom sudu u Zagrebu, ali kada je optužba odbačena, onda je podignuta privatna tužba na Županijskom sudu u Zagrebu. Pažnju javnosti slučaj je izazvao ponajprije zbog činjenice da je to prvi puta da se podiže tužba za homofobiju po kontroverznom Zakonu o suzbijanju diskriminacije, ali još više zbog toga što se kroz slučaj vjeroučiteljice na optužničkoj klupi našla Katolička crkva sa svojim učenjem, piše Večernji list.

Predaleko sam zagrebu, ali ovakav miran prosvjed trebao bi biti održan u svakom gradu. Jeli ovo kršćanska zemlja ili nije???

Vrh

PostPostano: Pon ožu 07, 2011 14:04 

anahoret je napisao/la:
ali ovakav miran prosvjed trebao bi biti održan u svakom gradu. Jeli ovo kršćanska zemlja ili nije???

Dobro je da su neki mediji popratili ovaj skup (kao Večernji) jer u ovo nezgodno vrijeme mogao je biti jednostavno utopljen u masu prosvjeda koji nemaju konkretne zahtjeve osim rušenja vlade ( :wink: ). S druge strane, ova krizna atmosfera u Hrvatskoj mogla bi biti dobra prilika i u drugim gradovima za jasan izričaj problema, a ne prepuštanje očaju, beznađu i/ili nasilju...

Tko se želi informirati više: http://www.udruga-bas.hr/

Vrh

PostPostano: Pon ožu 07, 2011 20:30 

Citat:
Predaleko sam zagrebu, ali ovakav miran prosvjed trebao bi biti održan u svakom gradu. Jeli ovo kršćanska zemlja ili nije???

Nažalost nije. Ako razmišljaš o famoznom, ja bih rekao fantonskom broju od 90% katolika u ovoj zemlji, onda se zamisli. U kršćanskoj zemlji ne bi bilo radnika koji ne primaju plaću, ne bi bilo toliko žena koje se odlučuju na pobačaj, toliko razvoda, slobodnog spolnog ponašanja...trgovački centri ne bi bili puni nedjeljom...i tako dalje...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata