Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet pro 13, 2018 18:48

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 628 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Uto sij 12, 2016 09:39 

Morbidno je prozivati biskupe u situaciji posvemašnje medijske harange i nekorektnosti prema svima koji misle drugačije od nasljednika komunističke partijske oligarhije. Nitko ne postavlja pitanje onih koji oblikuju medijski javni prostor!? Oblikuju ga kako bi bilo normalno neargumentirano pljuvati po Crkvi od strane čednih bogataša tipa Jambo, kvazi-znanstvenika tipa Puhovski, lobistica Borić, izrugivača Matića itd. Odnosno oblikuju ih kako bi se javnost trebala zgražati nad činjenicom kako će Hrvatskom, po prvi puta u posljednjih 100 godina, vladati praktični vjernici!. Ima odličan članak o tome na linku
Kod:
http://narod.hr/hrvatska/mediji-i-mlijeko
Vjernici, počevši od biskupa pa do laika, imaju se pravo ponašati u politici kao vjernici te se nimalo ne ustezati od komentiranja svakojakih događaja, ma koliko protivnici Crkve vrištali kako to nije dobro.

Vrh

PostPostano: Uto sij 12, 2016 20:06 

Morbidno je prozivati biskupe u situaciji posvemašnje medijske harange i nekorektnosti prema svima koji misle drugačije od nasljednika komunističke partijske oligarhije. Nitko ne postavlja pitanje onih koji oblikuju medijski javni prostor!? Oblikuju ga kako bi bilo normalno neargumentirano pljuvati po Crkvi od strane čednih bogataša tipa Jambo, kvazi-znanstvenika tipa Puhovski, lobistica Borić, izrugivača Matića itd. Odnosno oblikuju ih kako bi se javnost trebala zgražati nad činjenicom kako će Hrvatskom, po prvi puta u posljednjih 100 godina, vladati praktični vjernici!. Ima odličan članak o tome na linku
Kod:
Vjernici, počevši od biskupa pa do laika, imaju se pravo ponašati u politici kao vjernici te se nimalo ne ustezati od komentiranja svakojakih događaja, ma koliko protivnici Crkve vrištali kako to nije dobro.
Dao Bog da Hrvatskom vladaju prakticni vjernici, samo neznam zasto mislis da su predstavnici trenutne vlasti prakticni vjernici? Ili bolje je pitanje tko je po tebi prakticni vjernik?

Vrh

PostPostano: Pet sij 15, 2016 08:43 

Dao Bog da Hrvatskom vladaju prakticni vjernici, samo neznam zasto mislis da su predstavnici trenutne vlasti prakticni vjernici? Ili bolje je pitanje tko je po tebi prakticni vjernik?

Poanta mog posta nije bila dokazivati kako je netko praktičan vjernik već naglasiti medijsku klimu koja vlada u Hrvatskoj. Jesi li uopće pročitao članak čiji sam link postavio?
Gledanje na to što znači "praktični vjernik" može se razlikovati (za mene je onaj koji prihvaća sve vjerske istine Katoličke Crkve i prima sakramente, praktični vjernik), međutim, medijska klima koja izvrgava ruglu te traži zabranu bavljenja politikom za svakoga tko je ušao u crkvu, bio na sv. Misi, bio član molitvene zajednice ili bilo kako nastupio s pozicije vjernika, nije dobra i rak je rana hrvatskog društva.
Osobno mislim, kako u takvoj situaciji, politički izbori uopće nisu važni već treba samo preuzeti medije i tako nametnuti vlast građanima koji će glasati kako im se medijski prezentira.

Vrh

PostPostano: Pet sij 22, 2016 07:38 

Budući premijer predstavio je svoju vladu
Kod:
http://narod.hr/hrvatska/mandatar-oreskovic-predstavio-timov-tim
http://narod.hr/hrvatska/mandatar-oresk ... -timov-tim Čemu se vjernici mogu nadati od nove vlade, premijera i pojedinih ministara?

Vrh

PostPostano: Pet sij 22, 2016 18:46 

Kome se to čini da je ovo što danas gledamo - naša vlada?
Kome se to čini da je cijeli ovaj cirkus, koji gledamo preko TV, doista prijenos iz sabornice, poluprazne...U kojoj se replicira do besvijesti, a na pitanja zastupnika ni jedan ministar ne daje odgovor?
Pa i Božo... Jadnik, uvalio se 100% u nešto onim papirom ovjerenim kod javnog bilježnika.
I vi ćete ili već vjerujete svima koji će vladati Hrvatskom? E, ccc...
I uopće me ne zanima tko je za koga glasovao jer to, (zar ne Giovi?), uopće više nije bitno. Zar ne vidiš? A kad sam natuknuo da parlamentarne izbore treba bojkotirati da bismo konačno dobili novi Ustav - ismijan sam. I ne samo ja. Sad uživajmo s osobom na ćelu vlade koja je samo Plivu "olakšala" za 70-ak milijuna, ali to se kao ne zna? E, da je on jedini u ovoj skupinu što amatera, što profesionalaca - ovisno što se pod čim porazumijeva!

Vrh

PostPostano: Pet sij 22, 2016 23:37 
Administrator

Biskupi su pred izbore pozvali vjernike da odbace malodušnost i uvjerenje da se ništa ne može promijeniti, te da ispune svoju moralnu dužnost i odluče o vlastitoj budućnosti.
Sada imamo novu situaciju u našoj politici, kada mimo dvije najveće stranke odlučujuću ulogu ima netko treći, Božo Petrov. Za razliku od prošle, vjerojatno najgore vlade za katolike, sada su izabrani ljudi među kojima ima i praktičnih vjernika. Za početak, Slaven Dobrović, ministar zaštite okoliša. Njega sam osobno upoznao u Crkvi, ima sedmero djece, stručan je i vjerujem da će biti nepotkupljiv u brizi za okoliš, a to danas i nije tako lako kako se čini jer su pritisci veliki i za novac se svašta čini.
Ne znam hoće li Ilčić dobiti važniju ulogu, očekivao bih od njega da se novac za udruge od kojih nema nikakve koristi preusmjeri na poticaje obiteljima. Promjena na bolje bi stvarno moglo biti, iako zasada možemo samo nagađati, treba ljudima dati šansu da nešto naprave.

Vrh

PostPostano: Uto sij 26, 2016 12:32 
Administrator

Ministrica socijalne politike i mladih Bernardica Juretić također je vezana uz Crkvu, a javnosti je najpoznatija kroz uspješan rad u borbi protiv ovisnosti dok je još bila časna sestra. Iako joj vjerojatno nisu svi stavovi savršeno u skladu sa crkvenim, u odnosu na bivšu ministricu Milenku Opačić je razlika kao nebo i zemlja. Npr. nova ministrica smatra da je za dijete najbolje odrastati uz oca i majku, a upravo je bivša ministrica kao neudata mimo parova koji godinama čekaju sama usvojila dijete.
Glas Koncila navodi o očekivanjima od ove vlade:
"Svakako očekivanja od nove Vlade iznimno su velika, i to ne samo od onih koji su dali svoj glas Domoljubnoj koaliciji i Mostu nezavisnih lista, nego i velikoj većini dobronamjernih hrvatskih građana. (...)
Za razliku od dosadašnjega običaja da nova vlada kadrovira najčešće po unaprijed dogovorenom ključu i međustranačkom koalicijskom sporazumu - pa su vođe političkih stranka mogli ispuniti svoja obećanja svojim dužnicima, poslušnicima i simpatizerima (često nazivanima uhljebima) - nova Vlada vjerojatno će i u daljnjem kadroviranju morati dati prednost sposobnima i stručnima pred politički podobnima, a to će ići i sporije i teže, ali za Hrvatsku sigurno bolje."

Vrh

PostPostano: Sri sij 27, 2016 11:42 

Giovi...zar zbilja bolje? Cccc...
Pa vlada još nije ni počela "raditi", a što se dešava? Ne mislim samo na Crnoju...
Socijalna politika neće otvarati radna mjesta, pa ni ministrica, ex č. sestra neće spriječiti deložacije...Joj mene, kako smo naivni.

Vrh

PostPostano: Čet sij 28, 2016 07:50 

Sdp-ove poruke iz pakla
Kod:
http://www.hrsvijet.net/index.php/vijesti/132-hrvatska/41301-sdp-ove-poruke-iz-pakla
http://www.hrsvijet.net/index.php/vijes ... e-iz-pakla

Vrh

PostPostano: Čet sij 28, 2016 08:37 

Obzirom na moje naslućivanje (da je moj post možda čak uvrijedio Barnabu), brišem cijeli sadržaj.
I vjerojatno se brišem kao član KO-a, jer tu nisam našao NI JEDAN odgovor koji sam (ni približno) kakav sam očekivao.
Ispiranje mozgova - ako se nekome sviđa - meni nije prioritet.
BB!

ps: Barnaba, sorry

Zadnja izmjena: zdrave; Čet sij 28, 2016 10:44; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Čet sij 28, 2016 09:52 

Zdrave, o ne-glasovanju sam sve već napisao, a ne mogu se klanjati nečemu što smatram neprevodivim prijedlogom niti davati pozornost nečemu što podsjeća na dječiju ljutnju zbog neprimjećivanja.

Napisao bih kako se pitam zašto je protivnicima Crkve tako lako javno histerizirati i glumiti (pri tome mislim na ponašanje Urše Raukar i Vili Matule ispred Sabora) poradi svoje ideologije, a pobornicima kršćanskih vrijednosti teško je učiniti bar malo za obranu tih kršćanskih vrijednosti? Vjeruju li protivnici Crkve i Hrvatske više u svoje vrijednosti nego kršćani u svoje?

Vrh

PostPostano: Čet sij 28, 2016 10:46 

Barnaba, oprosti - nisam imao namjeru nikoga "bocnuti"(provocirati)... A o bojkotu izbora, kao jedinom načinu da se dođe do novog Ustava bilo je na TV riječi, no to je za mene sad prošlo-svršena stvar.
Mir i svako dobro!

Vrh

PostPostano: Čet sij 28, 2016 14:54 
Administrator

Zdrave, za bojkot izbora odgovor je jasan makar se tebi neće sviđati, biskupi su direktno pozvali vjernike da izađu na izbore, da ispune svoju moralnu dužnost, a postupanje protiv toga samo pomaže onima za koje katolik ne treba dati svoj glas.
Kad bi svi katolici ozbiljno poslušali biskupe rezultati izbora bi bili bolji. No i ovako je došlo do jasne promjene, vjernici ne mogu pasivno podržavati ono što je prošla vlada činila nametanjem protukršćanske ideologije.

Otvaranje radnih mjesta nije direktno vjerska tema, ali je ipak povezana sa moralom, ako se radi pošteno trebalo bi i tu biti pomaka, zato se sada zbog bojazni da će izgubiti privilegije bune razne udruge na koje bacamo novac.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 21, 2016 09:56 

Rjetko pišem u Korizmi, ali evo preporučam jedan tekst (iako mu je naslov možda malo problematičan) vezan uz Cvjetnicu
"Cvjetnica u hrvatskom identitetu ima esencijalno značenje. Iako svako značenje ovoga posebnoga dana, ulaska u tjedan Muke Isusove, u susret najvećem i temeljnom blagdanu kršćanstva, izvire izravno iz kršćanskog identiteta hrvatskoga naroda, koji je neodvojiv od njegove nacionalne prepoznatljivosti i korijena, Cvjetnica je kroz hrvatsku povijest imala i ima iznimno društveno značenje. A suvremena nacionalna povijest je neodvojiva od spomena na Cvjetnicu."
Kod:
http://www.dnevno.hr/vijesti/dnevni-detektor/na-cvjetnicu-je-uz-tudmana-koracao-juda-koje-jude-koracaju-danas-uz-petrova-i-karamarka

http://www.dnevno.hr/vijesti/dnevni-det ... -karamarka

Vrh

PostPostano: Čet ožu 31, 2016 13:47 

Što učiniti kad vjernici trebaju glasovati? A glasovali smo sigurno...no, za koga?
Odgovor(e) znamo ili ne?
.
https://youtu.be/sqdqEeAwhCA

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 628 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata