Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub lis 19, 2019 10:57

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Uto srp 14, 2009 19:42 

Brazilska reprezentacija je prije kratkog vremena u nekom kupu na sredini igrališta molila za zahvalu Bogu zbog pobjede. I zbog toga su od međunarodne rganizacije dobili ukor.
Ali kad su egipćani pobjedili i okrenuli se prema Meki i svi počeli moliti uz tv prijenos. FIFA se nije oglasila...

Kako tumačite?

Ja: svi mogu moliti samo se kršćanima (katolicima ne dopušta!)

Vrh

PostPostano: Uto srp 14, 2009 20:43 

Što se tiče nogometa - posljednji posjet Maksimiru uvjerio me da je posve neumjesno Boga uključivati u cijelu priču kao što se to većinom čini jer sudimo li po plodovima, psovki i srdžbe na tone dok na kraja od svega teško da ikakva korist. U redu je moliti općenito da se izvrši Božja volja, proslavi Njegovo ime kroz predstojeći događaj, ili da sve prođe u redu i da se nitko ne ozlijedi i nastrada (vidio sam izvještaj o jednoj ragbi reprezentaciji gdje se moli na taj način), no zazivati Boga radi pobjede svakako je neispravna religioznost, dok su devijacije u rangu pukog praznovjerja naprosto degradirajuće za kršćanstvo (nošenje izvjesnih predmeta radi sreće koja treba donijeti pobjedu i sl. - sportska borilišta su prepuna takvih egzibicija).

Vrh

PostPostano: Uto srp 14, 2009 21:23 

Mislim da je uvijek delikatno kad su muslimani u pitanju, jer kada se njih prozove odmah dignu frku i sviraju da muslimanima je sve zabranjeno itd., itd. Ja sam istog mišljenja da ne treba raditi nekakve ceremonije ako se pobjedi, uostalom kada Brazilci izgube onda ne mole, barem ja to nisam vidio (možda se varam). I većina reprezentativaca iz Brazila pripadaju nekakvoj protestantskoj crkvi, kad saznam naziv objavit ću.

Vrh

PostPostano: Uto srp 14, 2009 22:27 

neos je napisao/la:
Mislim da je uvijek delikatno kad su muslimani u pitanju, jer kada se njih prozove odmah dignu frku i sviraju da muslimanima je sve zabranjeno itd., itd. Ja sam istog mišljenja da ne treba raditi nekakve ceremonije ako se pobjedi, uostalom kada Brazilci izgube onda ne mole, barem ja to nisam vidio (možda se varam). I većina reprezentativaca iz Brazila pripadaju nekakvoj protestantskoj crkvi, kad saznam naziv objavit ću.

Ne slažem se.

1, Svatko moze moliti kad ga volja.
2. i ako nisu katolici kršćani su
3. Iza fifine zabrane stoji i jos mnogfo drugih stvari - zakon o zabranjivanju kršćanskih znakova u evropi (na jesen) vrlo amlo poznaš situaciju i međuovisnosti. Jasno muslimani ne daju svoje dirati. kršćanima se fućka! To je problem pa opravdavaš Fifu

Vrh

PostPostano: Uto srp 14, 2009 22:43 

Socrates je napisao/la:
Što se tiče nogometa - posljednji posjet Maksimiru uvjerio me da je posve neumjesno Boga uključivati u cijelu priču kao što se to većinom čini jer sudimo li po plodovima, psovki i srdžbe na tone dok na kraja od svega teško da ikakva korist. U redu je moliti općenito da se izvrši Božja volja, proslavi Njegovo ime kroz predstojeći događaj, ili da sve prođe u redu i da se nitko ne ozlijedi i nastrada (vidio sam izvještaj o jednoj ragbi reprezentaciji gdje se moli na taj način), no zazivati Boga radi pobjede svakako je neispravna religioznost, dok su devijacije u rangu pukog praznovjerja naprosto degradirajuće za kršćanstvo (nošenje izvjesnih predmeta radi sreće koja treba donijeti pobjedu i sl. - sportska borilišta su prepuna takvih egzibicija).

Slažem se s napisanim.

Vrh

PostPostano: Sri srp 15, 2009 05:48 

Barnaba je napisao/la:
Socrates je napisao/la:

Slažem se s napisanim.

Slažem se napisanim, ali samo djelomično i to ako raspravljamo o molitvi općenito, ali ovdje je tema nešto sasvim drugo a to je Fifa kažnjava kršćansku molitvu a muslimansku ne! To je poanta priče. A vidim sokrat da voliš stvari zamutit da ne izgledaju onakve kakve jesu što baš i nije dobro.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata