Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Sub lis 19, 2019 10:28

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pon srp 20, 2009 17:52 

Pogledajte što se događa sa nedjeljom:
http://www.don-ivica.net/index.php?opti ... &Itemid=58

Vrh

PostPostano: Uto srp 21, 2009 07:17 

Što se tiče Nedjelje kod nas je stanje gore nego u EU o tome smo raspravljali na temi : viewtopic.php?f=3&t=465
Iz ovog članka, kojeg je Sneni preveo, se vidi kako su u EUi sve do sada imali neradnu nedjelju dok smo se je mi odavno odrekli. Čak nam je ustav takav da se zbog njega dva puta ruši zakon o neradnoj nedjelji.
Sa tugom mogu primijetiti kako se ni Crkva (dakle svi mi) nije zauzela više u smjeru zaštite vjerničkih prava na Dan Gospodnji. Naravno da su postojala zauzimanja za nedjelju kao dan odmora, dan u kojem majke trebaju moći biti uz svoju obitelj a ne raditi međutim to su skoro pa sekularni razlozi. Što je s pravom na neradni Dan Gospodnji? Zar mi kao vjernici nemamo pravo na njegovo slavljenje? Neke manje vjerske zajednice poput židovske i adventističke imaju zakonsko pravo da Subotom ne rade. Zašto katolici nemaju pravo ne raditi nedjeljom i zašto to nije zapisano ni u jednom zakonu Republike Hrvatske?

Vrh

PostPostano: Uto srp 21, 2009 17:15 

E moj Barnaba, daleko je Hrvatska od katoličke zemlje a i naši ljudi su poprilično daleko od kršćanstva. Ususdim se reći da su pravi katolici (makar oni koji redovito dolaze na misu) velika manjina.. I mi bi trebali početi funkcionirati kao manjina. I tražiti da se stavimo pod zakon o zaštiti manjina.. koji manjinama daje velika prava veća, nego običnim građanima.

Vrh

PostPostano: Uto srp 21, 2009 17:20 

sneni je napisao/la:
E moj Barnaba, daleko je Hrvatska od katoličke zemlje a i naši ljudi su poprilično daleko od kršćanstva. Ususdim se reći da su pravi katolici (makar oni koji redovito dolaze na misu) velika manjina.. I mi bi trebali početi funkcionirati kao manjina. I tražiti da se stavimo pod zakon o zaštiti manjina.. koji manjinama daje velika prava veća, nego običnim građanima.

Slažem se s tobom, nažalost tako stvari stoje.

Vrh

PostPostano: Uto srp 21, 2009 22:07 

a pogledaj propovijed za nedjelju (već sam objesio) posebno početak..

Vrh

PostPostano: Sri srp 22, 2009 20:32 

Ljudi ne boj te se. Crkva je žilava jer je u njoj Hristos. ona je Telo Njegovo.
I da nam ukinu nedelju, ostaviće nam pola sata-sat za Boga. A ako nam i to uzmu mi ćemo ukrasti malo od sna. Kad su mogli katakombni hrišćani možemo i mi!

Rekoh i spasoh dušu svoju. :D

Vrh

PostPostano: Čet srp 23, 2009 07:02 

Eutanasije je napisao/la:
Ljudi ne boj te se. Crkva je žilava jer je u njoj Hristos. ona je Telo Njegovo.
I da nam ukinu nedelju, ostaviće nam pola sata-sat za Boga. A ako nam i to uzmu mi ćemo ukrasti malo od sna. Kad su mogli katakombni hrišćani možemo i mi!

Rekoh i spasoh dušu svoju. :D

O brate Eutanasije, sama mudrost iz tebe zbori, nego ne valja se predati vidi kako je kod braće pravoslavnih Grka? http://www.index.hr/vijesti/clanak/sind ... 15292.aspx njima EU još nije uspio nametnuti rad nedjeljom? Oni su jedni od rijetkih u EU koji su imali rast BDP i za ove krize.

Vrh

PostPostano: Pon kol 03, 2009 22:16 

Ništa od toga ljudi.
Probali smo NE raditi nedjeljom i to nije bilo dobro,
Takva je politika, većini tako odgovora.

Vrh

PostPostano: Uto kol 04, 2009 13:34 

crusader je napisao/la:
Ništa od toga ljudi.
Probali smo NE raditi nedjeljom i to nije bilo dobro,
Takva je politika, većini tako odgovora.

:wink: Da, a koji je samo argument bio za to... profit i profit...

znam ljude koji žale za vremenima socijalizma zbog neradne nedjelje :evil:

Vrh

PostPostano: Uto kol 04, 2009 19:56 

adrijana je napisao/la:

Sa žalošću konstatiram da je onaj socijalizam, iako je u potpunosti odbacio kršćanski moral, ipak imao neki svoj moral i humanost. Naravno da ne žalim za time, ali sam krajem osamdesetih malo drugačije zamišljala slobodno i demokratsko društvo koje smo očekivali. Da mi je netko rekao da ćemo u svojoj slobodnoj i demokratskoj državi doživjeti da nam djeca gledaju reklame u kojoj se dva muškarca maze i ljube, sex i nasilje na TV u svako doba dana i večeri, ezoterijske seanse u dopodnevnim satima na dvije naše televizije, da će se štedjeti na rodiljama i djeci a financirati homoseksualne udruge i udruge ljubitelja napuštenih pasa i mačaka...složit će se oni malo stariji na ovom forumu da je sve nabrojano u socijalizmu bilo nezamislivo. Nedjeljom su dućani radili do 9 ili 10 ujutro samo da bi ljudi nabavili svježi kruh.

Vrh

PostPostano: Sub kol 08, 2009 19:45 

ruta je napisao/la:
adrijana je napisao/la:

Sa žalošću konstatiram da je onaj socijalizam, iako je u potpunosti odbacio kršćanski moral, ipak imao neki svoj moral i humanost. Naravno da ne žalim za time, ali sam krajem osamdesetih malo drugačije zamišljala slobodno i demokratsko društvo koje smo očekivali. Da mi je netko rekao da ćemo u svojoj slobodnoj i demokratskoj državi doživjeti da nam djeca gledaju reklame u kojoj se dva muškarca maze i ljube, sex i nasilje na TV u svako doba dana i večeri, ezoterijske seanse u dopodnevnim satima na dvije naše televizije, da će se štedjeti na rodiljama i djeci a financirati homoseksualne udruge i udruge ljubitelja napuštenih pasa i mačaka...složit će se oni malo stariji na ovom forumu da je sve nabrojano u socijalizmu bilo nezamislivo. Nedjeljom su dućani radili do 9 ili 10 ujutro samo da bi ljudi nabavili svježi kruh.

To Vam je demokratija, ali što kaže jedan pravoslavni teolog od demokratije do demonokratije je mala razlika...

Doduše, i Bog nas je stvorio slobodne. Ali dao nam je Hrista da ne biramo slobodu koja nam ,,nije na korist''. ,,Ne živim više ja nego živi u meni Hristos'' dok ga pustimo da živi u nama i mi ćemo biti živi i moći da mašemo rukama...

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata