Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto pro 11, 2018 12:13

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Ne B Na
PostPostano: Sub svi 30, 2015 19:02 

Nova inicijativa za referndum "Nećete bez naroda" a zamislite čine ju propali uhljebi sindikalisti i ostale vucibatine iz Platforme 112 i Centra za mirovne studije te onaj gongovac Zelić, Pupovac, Teršelićka, Džakula i Stanimirović dok su im nepodobni oni iz inicijative U ime obitelji! Rađe se utopiti nego da me takva klika spašava. Ovi iz UIO su ipak pozvali da se potpiše ali nisam potpisao ni kada su oni skupljali pa sada pogotovo neću dati tim glumcima koji su zapravo na vlasti i pod kraj vladavine hoće prevariti narod i dobiti legitimitet. Sve je bolje nego dati takvima i mrvicu uspjeha i moći.

Vrh

Naslov: Re: Ne B Na
PostPostano: Pon lip 01, 2015 05:50 

Moram priznati kako nisam uspio pronaći popis udruga koje sudjeluju u ovoj inicijativi. Da li netko zna gdje se to može pronaći?

Zadnja izmjena: Barnaba; Pon lip 01, 2015 07:38; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Pon lip 01, 2015 06:58 

Mislim da je puno važnije što se želi nego tko to traži.

Vrh

PostPostano: Pon lip 01, 2015 14:28 

Mislim da su glavni organizatori sindikati, uz potporu udruga, ali stvarno nema nigdje popisa.
Sramotan je način na koji su izbacili U ime obitelji, ali i dalje je prijedlog referenduma dobar (u principu onemogućava vladu da donese loš zakon o referendumu koji je već u proceduri, a istovremenoi poboljšava trenutne propise), kako kaže sara, važnije je što se traži nego tko traži. Tako da sam ja potpisao i nadam se da će uspjeti.

Inač se sastoji od dva pitanja, prvo je o smanjivanju broja potrebnih potpisa, i to sa trenutnih 10% birača na fiksnih 200.000, a drugo je o mogućnosti prikupljanja potpisa na javnim mjestima što je vlada htjela ukinuti i uvesti apsurd da se potpisati može samo u uredima državne uprave što bi praktički onemogućilo svaki referendum.

Vrh

PostPostano: Pon lip 01, 2015 16:56 

Mislim da ovi sindikati s takvim referendumom nisu nikakva oporba niti oponent vlasti, oni predlažu samo ono što su SDP, odnosno HDZ već predlagali, ali se nisu usuglasili... Tako da mislim da će Ustavni sud opet zabraniti takvo pitanje na referendumu, a nakon toga će SDP ipak "poslušati" glas naroda i promijeniti svoj stav, kao što je to bilo i u slučaju outsourcinga i u slučaju monetizacije autocesta.
Odustajanje od najavljenog Zakona o referendumu narod će opet protumačiti na slavu SDP-a.

Ovaj referendum je samo napuhani balon. Nikakva stvarna zainteresiranost javnosti, nikakva medijska popraćenost, nikakva buka ni diskusija. Dapače, kao što će Ustavni sud vjerojatno i presuditi, pitanje je izrazito populističko i sklono stvaranju anarhije umjesto reda i dobrobiti države, a "diskutabilno" je toliko koliko i pitanje: želite li, npr. veću plaću... Ili želite li da se broj saborskih zastupnika smanji na maksimalno 50... Dakle, tko to ne bi potpisao. Tko bi bio taj koji bi na referendumu glasao protiv. U ovom slučaju ta opcija uopće ne bi trebala ni postojati (!!). Dok s druge strane, argumenti "protiv" bili bi da će smanjen broj potrebnih potpisa za rezultat imati i manju izlaznost birača na referendum (a onda je upitna legitimnost donesenog zakona, odnosno Ustava), dok bi prikupljanje potpisa u uredima državne uprave bitno umanjilo strku oko ukupnog broja potpisa, umanjilo bi manipulacije pogrešnim potpisima, a oni koji bi izašli potpisati, u velikom broju bi izašli i na sam referendum. Ovo što su sindikati dosad radili jest veliko natezanje za rukav, hvatanje kumica na placu, dosađivanje rodbini i znancima koji uopće nisu u toku niti zainteresirani za Zakon o referendumu. Jednom sam volontirala i u tome, bila sam ukupno na štandu tek 2 sata, zamijetilo nas je 70-tak ljudi, ali nijedan, ama baš nijedan nije se potrudio sam pročitati što u referendumskom pitanju točno piše (?!), a bez problema su dali svoj potpis i OIB.

Sve mi se čini da su se sindikati povezali s dotičnim udrugama jer ove imaju novaca, a nemaju infrastrukturu (članstvo), dok sindikati imaju dobro umreženu strukturu, svoje članstvo, povjerenike i "birače", ali im fali novaca. A to je kao ugovor s đavlom.

Vrh

PostPostano: Pon lip 01, 2015 19:15 

adrijana je napisao/la:
sindikati imaju dobro umreženu strukturu, svoje članstvo, povjerenike i "birače", ali im fali novaca.

Fali im jer uhljebi novac od članarine spiskavaju na ogromne plaće! Udruge? Šta Katolici imaju sa platformom 112, gongovcima Pupavcima, Teršelićkama? To bi bio kao ugovor s đavlom.

Vrh

PostPostano: Pon lip 01, 2015 22:41 

@adrijana,
Ovo su poprilično čista pitanja i nema šanse da Ustavni sud zabrani takav referendum, ako bi se uspjelo prikupiti dovoljno potpisa.

Vrh

PostPostano: Uto lip 02, 2015 07:16 

@adrijana,
Ovo su poprilično čista pitanja i nema šanse da Ustavni sud zabrani takav referendum, ako bi se uspjelo prikupiti dovoljno potpisa.

ja sam isto mišljenja da su ovo čista pitanja
prag od nekih 5,3 % je regularan...ima dosta zemalja gdje je prag manji od 5%, čak i puno manji...mislim da i švicarska koja je pojam , klasa što se tiče referenduma ima puno manji prag od naših 10%, ili budućih 5,3%

Vrh

PostPostano: Uto lip 02, 2015 07:21 

zanimljivo je da je sada nedavno od US određeno da je 381.000 glasova dovoljno za raspisivanje referenduma...sud je mogao da je htio reći da se odluka , tj samo tumačenja koliko je dovoljno glasova primjenjuje i retroaktivno na neki prije traženi referendum...ali kako je jedini koji nije prošao zbog ranije kvote od preko 400 000 referendum od U ime obitelji, onda su lijeviji ustavopisci "zaboravili" staviti da se tumačenje primjenjuje retroaktivno
da je bio neki referendum od liberala i lgbt udruga sigurno bi stavili odredbu da se tumačenje primjenjuje i na neki ranije započeti postupak o referendumu

Vrh

PostPostano: Uto lip 02, 2015 09:27 

sara » Jučer, 06:58 je napisao/la:
Mislim da je puno važnije što se želi nego tko to traži.

Ja osobno nisam odlučio hoću li ili neću potpisati, ali minimalan uvjet za potpisivanje mi je informacija koje udruge i koji sindikati stoje iza inicijative. Bez toga nema šanse jer bez obzira što se na prvu čini kako je namjera dobra ipak su moguće i manipulacije. Ako su inicijativi U ime obitelji zabranili sudjelovanje mogli bi bar napisati koje su udruge podobne pa da stvari budu bar minimalno jasne.

Vrh

PostPostano: Uto lip 02, 2015 11:36 

Ja osobno nisam odlučio hoću li ili neću potpisati, ali minimalan uvjet za potpisivanje mi je informacija koje udruge i koji sindikati stoje iza inicijative. Bez toga nema šanse jer bez obzira što se na prvu čini kako je namjera dobra ipak su moguće i manipulacije. Ako su inicijativi U ime obitelji zabranili sudjelovanje mogli bi bar napisati koje su udruge podobne pa da stvari budu bar minimalno jasne.

Pitanja su transparentna i jasna. Na savjesti je svakome da pokuša utjecati na to da Bauk ili netko sličan ne manipulira brojem potrebnih glasova ili da treba ići se javiti u ured državne uprave za dati svoj glas.

Vrh

PostPostano: Uto lip 02, 2015 15:08 

@Barnaba,
Tko sve sudjeluje?
http://necetebeznaroda.hr/o-inicijativi/

Izuzev sindikata, sam popis nevladinih anti-katoličkih udruga...

@romanac,
ja sam za to da se uvijek smije surađivati i s nekatolicima, naravno kad je to za opće dobro, ali da se traži i minimum poštenja i istinoljubivosti i s druge strane. Ove udruge se često svrstavaju na stranu protiv Crkve i nisam sigurna da pod "općim dobrom" razmišljaju kao i mi...

@Uporan Budi,
Naravno da su pitanja čista, ali Bauk to može riješiti jednim potezom pera i mislim da neće dopustiti da se zbog toga troši novac za državni referendum. Prije će on skupiti političke bodove "iznenadnom" promjenom Zakona u korist sindikata i neće se boriti protiv njih, kao što se borio protiv U ime obitelji.

Vrh

PostPostano: Čet lip 04, 2015 21:06 

Koordinator inicijative i predsjednik sindikata Preporod, Željko Stipić, za Jutarnji je izjavio:

"Suština našeg poziva je promicanje vrijednosti demokratskog izjašnjavanja. Sada kada je ta vrijednost ugrožena, moramo stati u obranu jer referendum mora biti dostupan svim skupinama. Osim za vlast, on je danas privilegij branitelja, Crkve i jakih sindikata. Mi bismo željeli da on bude dostupan alat i za organizacije civilnoga društva." (http://www.sindikat-preporod.hr/jutarnji.jpg)

Kad ne bi bilo žalosno, bilo bi smiješno što se Crkva spominje u kontekstu "privilegiranih". Misli li se to na referendum o braku? Zavist ili... ? Kako to da su "privilegirani" onda pod raznim smiješnim tužbama (zbog Bandića) i da ih se progoni kao malo koju udrugu u RH?

Vidi se otkud vjetar puše...

Vrh

PostPostano: Čet srp 16, 2015 12:57 

Blamaža: Nakon najava o milijun potpisa, inicijativa ipak nije prikupila dovoljan broj
Kod:
http://narod.hr/hrvatska/blamaza-nakon-najava-o-milijun-potpisa-inicijativa-za-referendum-ipak-ih-nije-prikupila-dovoljan-broj
http://narod.hr/hrvatska/blamaza-nakon- ... oljan-broj

Vrh

PostPostano: Pet srp 17, 2015 15:40 

Ovo im je već treći referendum koji je propao...
A danas je stigla i jedna dobra vijest, da je odbačena optužnica protiv Bandića za slučaj "U ime obitelji":
Citat:
Zagrebački Županijski sud obustavio je postupak protiv zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića, njegova suradnika Ivice Lovrića i voditeljice Tržnice Zagreb Zdenke Palac. Uskok ih je teretio da su pogodovali udruzi 'U ime obitelji' i priskrbili joj nezakonitu korist od najmanje 308 tisuća kuna. Bandićeva odvjetnica Jadranka Sloković rekla je novinarima da je Optužno vijeće donijelo takvu odluku jer je utvrdilo da u postupanju Bandića i ostalih nema obilježja kaznenog djela. Predstavnik tužiteljstva najavio je žalbu Vrhovnom sudu.
http://www.hkr.hr

Premda su skupljanje potpisa završavali baš na blagdan sv. Antuna i preko novina se puno zahvaljivali vjernicima da su najviše pripomogli, ipak im nije trebalo odbijanje pomoći kad se već U ime obitelji sama ponudila...
Kad si potreban pomoći nije baš u redu odbijati pruženu ruku, al oni su mislili da sve mogu sami.
Nažalost i sindikati su među sobom puuuno razjedinjeni, a nisam čula da se itko iz tih sindikata zauzeo za UiO kad je bila lažno optužena... Nego su trubili kako je Crkva privilegirana i ne znam što još...
Ne mislim da su dotični anti-katolici, nego da su nažalost medijski izmanipulirani.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata