Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet pro 13, 2018 19:44

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sub srp 05, 2014 06:26 

EDIT: prebačeno sa teme "Referendum o ćirilici"

Mi se uzdamo u vladu da neće dopustiti održavanje takvog referenduma o ćirilici! Onemogućio bi uvođenje latinskog jezika. Kada bude referendum o outsourcingu ja ću glasati za izdvajanje neprimarnih djelatnosti. Tako mislimo svi koji razumijemo katolički kapital.

Zadnja izmjena: romanac; Sub srp 05, 2014 19:40; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Sub srp 05, 2014 08:14 

romanac je napisao/la:
Mi se uzdamo u vladu da neće dopustiti održavanje takvog referenduma o ćirilici! Onemogućio bi uvođenje latinskog jezika. Kada bude referendum o outsourcingu ja ću glasati za izdvajanje neprimarnih djelatnosti. Tako misl svi koji razumijemo katolički kapital.

Katolički kapital=četvrtasta kugla!

Vrh

PostPostano: Sub srp 05, 2014 16:45 

romanac je napisao/la:
Mi se uzdamo u vladu da neće dopustiti održavanje takvog referenduma o ćirilici! Onemogućio bi uvođenje latinskog jezika. Kada bude referendum o outsourcingu ja ću glasati za izdvajanje neprimarnih djelatnosti. Tako misl svi koji razumijemo katolički kapital.

Katolički kapital u hrvatskoj, ovo je isto kao kad bi ja glasao za stranku Orah zbog katoličkog svjetonazora!!
I onda ljudi pročitaju par komentara o nekakvom katoličkom kapitalu i nabrijani idu glasati za izdvajanje djelatnosti(outsorcing), ne misleći tko će te ljude preuzeti i što će s njima biti nakon 2 godine i kako će preživljavati, a da se ne govori o nelogičnosti ovog izdvajanja u svrhu neke uštede (kakve uštede, to nitko iz vlade ne zna objasniti), onda tako nabrijani idu glasati za "katolički kapital" ne zanimajući ih šo će biti s tim ljudima i njihovim obiteljima, a vidimo da se sve ravni katolici pripremili i pootvarali firme za preuzimanja tih ljudi, do kojih im je jako stalo, sve same majke Terezije.
O ov nije priča o nekom sustavu o kojem trfljaju tri čovjeka, valjda u ime svih, ovo je priča o stvarnim ljudima i njihovim sudbinama, a vidi se kako se ostali provode kod katoličkih privatnika!!

Vrh

PostPostano: Sub srp 05, 2014 19:38 

Ja ću ovdje iznijeti svoje viđenje.
Slobodno tržište društveno je najvažnija institucije jer je jedina sposobna zajamčiti djelotvorne rezultate u proizvodnji dobara i usluga jer je najdjelotvornije sredstvo kako bi se smjestilo izvore i djelotvorno odgovorilo na potrebe! To treba dobro upamtiti a ne duhovno ostati u marsksizmu koji je ostavio pustoš u glavama naroda.
Slobodno tržište stavlja u središte želje i namjere buržuazije koja proizvodi robu i pruža usluge kako bi zadovoljila volju i nakanom druge osobe koja te proizvode i usluge želi.
Nije uloga države da se bavi gospodarstvom nego da osigura jamstava individualne slobode i individualnog vlasništva te jamstvo stabilnog novca i djelotvornih javnih službi koje trebaju biti minimalne i u funkciji slobodnog tržišta.
Povijest je pokazala da ako nema novčanih sustava nema ni gospodarskog rasta. Zato banke trebaju biti pod posebnom zaštitom da bi mogle nesmetano i puno ulagati kao u svim modernim i velikim tržišnim ekonomijama. To poizvodi blagotvorne učinke zahvaljujući činjenici da je veća mobilnost kapitala omogućila proizvodnim djelatnostima da lakše dođu do novca.

Naćela katoličkog kapitala možete pročitati na blogu doktora znanosti i našeg valikog učitelja ove doktrine http://katkapital.com/nacela/
Mi se držimo ovih načela a na marksističkog kapitala.

Vrh

PostPostano: Ned srp 06, 2014 15:17 

A ja ću ovdje iznijeti svoje viđenje!
Glupo i doista glupo je sve trpati pod nekakav katolički kapital, kao i pod sve drugo pod marksistički kapital!!
Ali najgluplje od svega je ljude nazivati i svrstavati pod nekakvu robu, pogotovo u neuređenom sustavu!!
Konkretno, čistačice koje plača škola i koje čist školu, rade u korist javne ustanove što je u ovom slučaju škola! I zlatno je pravilo, da sve što možeš sam (školska čistačica) ne zovi nikog izvana jer je uvijek skuplje!
Taj outsorcing nema logike i nikakvog smisla, to je obična laž, koja je trebala prikriti statistiku u privatnom sektoru, i ništa više!

Vrh

PostPostano: Ned srp 06, 2014 18:06 

A ti si doktor znanosti i sudjeluješ u radu građanskih udruga, pišeš članke i osvrte na društveno-ekonomske teme, prisutan si u medijma, baviš se klasičnom filozofijom, katoličkom teologijom i apologetikom, financijskim tržištem i ekonomijom slobodnog poduzetništva pa možeš shvatiti i nešto suvislo komentirati? Nisi ti za to sposoban. Bolje pročitaj što o outsorsingu piše netko tko se razumije http://katkapital.com/2014/06/09/outsourcing/
Outsourcing ima logike jer svatko tko je zaposlen u nekoj javnoj ustanovi zna da osobe koje obavljaju prateće i neosnovne djelatnosti veći dio radnog vremena nemaju posla. Barem polovica takvih djelatnika je tehnološki višak čija je plaća zapravo socijalna pomoć. Takav koncept čuvanja radnog mjesta je potpuno promašen.

Vrh

PostPostano: Ned srp 06, 2014 18:55 

romanac je napisao/la:
A ti si doktor znanosti i sudjeluješ u radu građanskih udruga, pišeš članke i osvrte na društveno-ekonomske teme, prisutan si u medijma, baviš se klasičnom filozofijom, katoličkom teologijom i apologetikom, financijskim tržištem i ekonomijom slobodnog poduzetništva pa možeš shvatiti i nešto suvislo komentirati? Nisi ti za to sposoban. Bolje pročitaj što o outsorsingu piše netko tko se razumije http://katkapital.com/2014/06/09/outsourcing/
Outsourcing ima logike jer svatko tko je zaposlen u nekoj javnoj ustanovi zna da osobe koje obavljaju prateće i neosnovne djelatnosti veći dio radnog vremena nemaju posla. Barem polovica takvih djelatnika je tehnološki višak čija je plaća zapravo socijalna pomoć. Takav koncept čuvanja radnog mjesta je potpuno promašen.

Fino! Ispovraća mi se dijete po učionici i? I nije baš da čistačice u školi nemaju što činiti, osim ako ih je regimenta, a škola mala.

Vrh

PostPostano: Ned srp 06, 2014 19:02 

sara je napisao/la:
romanac je napisao/la:

Fino! Ispovraća mi se dijete po učionici i? I nije baš da čistačice u školi nemaju što činiti, osim ako ih je regimenta, a škola mala.

Koliko se često djete ispovraća na tvom satu?

Vrh

PostPostano: Ned srp 06, 2014 20:19 

Evo da ne bi bilo kako se ja i romanac ne slažemo u ničemu, potpuno se slažem s njim kad je u pitanju outsorcing. Jednostavno je previše raznih čistačica i kućnih meštara na državnim jaslama, a da i nemaju baš nekog posla. S druge strane, mi u privatnim firmama od svojih plaća koje su manje (što je paradoks u odnosu na razvijeni dio svijeta) odvajamo za njih. Slično vrijedi i za lijenčine iz državne uprave, pa tako manji broj zaposlenih u privatnom sektoru na svojim leđima praktički drži cijelu državu.

Vrh

PostPostano: Ned srp 06, 2014 20:47 

Miroslav je napisao/la:
Evo da ne bi bilo kako se ja i romanac ne slažemo u ničemu, potpuno se slažem s njim kad je u pitanju outsorcing. Jednostavno je previše raznih čistačica i kućnih meštara na državnim jaslama, a da i nemaju baš nekog posla. S druge strane, mi u privatnim firmama od svojih plaća koje su manje (što je paradoks u odnosu na razvijeni dio svijeta) odvajamo za njih. Slično vrijedi i za lijenčine iz državne uprave, pa tako manji broj zaposlenih u privatnom sektoru na svojim leđima praktički drži cijelu državu.

Tako je. Jedan čitatelj svjedoči o situaciji koju je doživio u jednoj državnoj firmi dok je dadio preko studentskog servisa. Tamo je bio zaposlen vodoinstalater koji se brinuo za stanje cijevi i vodnog postrojenja u toj firmi, u tih 30 dana koliko je čitatelj radio tamo niti jednom radnik nije maknuo prstom ali taj mjesec je dobio plaću da ne radi apsolutno ništa osim da svako jutro dođe u svoju sobu i tamo gleda televiziju i pije kavu cijeli dan. Da ne kažem da čistačice i majstori često direktorima i ravnateljima rade po kućama. Tako da protiv outsourcinga mogu biti samo komunjare ili ljudi koji nemaju blage veze o pravom životu u državnoj službi.

Vrh

PostPostano: Pon srp 07, 2014 07:48 

romanac je napisao/la:
sara je napisao/la:
romanac je napisao/la:

Koliko se često djete ispovraća na tvom satu?

Potpuno nevažno je li na mom, na hodniku ili u zahodu. Činjenica je da se događaju stvari u kojima je pomoć čistačice ili domara potrebna sad i odmah, a ne dok tamo neka agencija dođe.
Inače, način postavljanja pitanja ti je vrlo "pristojan", a i komentari na sve koji misle drugačije.

Vrh

PostPostano: Pon srp 07, 2014 08:43 

romanac je napisao/la:
Miroslav je napisao/la:

Tako je. Jedan čitatelj svjedoči o situaciji koju je doživio u jednoj državnoj firmi dok je dadio preko studentskog servisa. Tamo je bio zaposlen vodoinstalater koji se brinuo za stanje cijevi i vodnog postrojenja u toj firmi, u tih 30 dana koliko je čitatelj radio tamo niti jednom radnik nije maknuo prstom ali taj mjesec je dobio plaću da ne radi apsolutno ništa osim da svako jutro dođe u svoju sobu i tamo gleda televiziju i pije kavu cijeli dan. Da ne kažem da čistačice i majstori često direktorima i ravnateljima rade po kućama. Tako da protiv outsourcinga mogu biti samo komunjare ili ljudi koji nemaju blage veze o pravom životu u državnoj službi.

Definitivno bi trebalo racionalizirati način rada kod djelatnosti koje nisu primarne, međutim lako je moguće da primjera poput gore navedenog ima i kod primarnih djelatnosti nekih institucija gdje je to daleko pogubnije. Kao da je fokus namjerno stavljen na čistačice i domare kako nitko ne bi pitao za primarne djelatnosti. Poput agencija za koje se uopće ne zna čime se bave, a u njih su nafilani stranački ljudi. Moglo bi se dosta teksta napisati o raznim nelogičnostima i neracionalnostima u primarnim poslovima državnih institucija. a u njima je daleko veća mogućnost uštede i reforma tog djela čini državu jeftinijom, dok je izdvajanje neprimarnih djelatnosti samo kozmetika.
Isto tako i privatni (realni) sektor treba reformu tj. istinsko okretanje proizvodnji jer se prodajom tuđi proizvoda i davanjem usluga te isključivim poslovanjem sa državom ne može realno podići nacionalni dohodak.
Sto se tiče "katoličkog kapitala" i njegovih načela, to su zapravo načela liberalnog kapitalizma koja je autor pokušao ugurati u socijalni nauk Crkve tako da se dobije nekakav privid crkvenosti iako je to zapravo devalvacija i devijacija crkvenog nauka.

Vrh

PostPostano: Pon srp 07, 2014 10:15 

Valjalo bi i ozbiljno proučit goleme količina izvješća svih boja i dezena koje smo dužni proizvodit mi u školama, ali i bolnice, domovi zdravlja i tko zna tko sve ne. A kad ti nešto treba, umreš skupljajući papire - ako imaš vezu, a ako je nemaš...

Vrh

PostPostano: Pon srp 07, 2014 21:15 

sara je napisao/la:
Potpuno nevažno je li na mom, na hodniku ili u zahodu. Činjenica je da se događaju stvari u kojima je pomoć čistačice ili domara potrebna sad i odmah, a ne dok tamo neka agencija dođe.
Inače, način postavljanja pitanja ti je vrlo "pristojan", a i komentari na sve koji misle drugačije.

Koliko se često to događa. Treba li zbog toga imati čitavu smjenu ćistačica koje će čekati da netko povrati ili se to može rješiti dežurstvom jedne? Jesu li sada zahodi čisti? Ima li papira i sapuna ili se novac troši amo na plaće prekobrojnih čistačica čiji dio posla rade i dežurni učenici dok one gledaju serije i kafenišu? Ne samo što ih ima trostruko više i nakon pola radnog vremena odu kući a jedna marljiva i poštena odradi posao pošteno.
Naš veliki inspirer lijepo kaže - Zašto se nitko ne sjeti pokazati empatiju za one koji gube prilike zbog takvog? Zašto nitko ne sažaljeva studente koji ne mogu postati znanstveni novaci, mlade doktore znanosti koji ne mogu postati docenti, mlade pravnike koji ne mogu postati suci… zbog toga što se novac iracionalno troši na prateće djelatnosti, umjesto da se s istim novcem unaprijeđuje struka?

Zadnja izmjena: romanac; Pon srp 07, 2014 21:35; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: Pon srp 07, 2014 21:18 

sara je napisao/la:
Valjalo bi i ozbiljno proučit goleme količina izvješća svih boja i dezena koje smo dužni proizvodit mi u školama, ali i bolnice, domovi zdravlja i tko zna tko sve ne. A kad ti nešto treba, umreš skupljajući papire - ako imaš vezu, a ako je nemaš...

Izvješća trebaju biti jednostavnija ali se moraju ispunjavati. Onaj tko neće i samo želi doma prije kraja 8 satnog radnog vremena treba opaliti pedalu pa će se početi zarađivati plaća.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata