Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Uto lip 19, 2018 11:26

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Poruka
PostPostano: Ned ožu 02, 2014 22:23 

Citat:
Nevine djevojke postale su druga najgora noćna mora suvremenog muškarca, te je više od polovice ispitanika priznalo da bi ih zgrozilo saznanje o tome da su svojoj partnerici prvi.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa tko još želi imati dr*lju za ženu!? :mrgreen:

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Pon ožu 03, 2014 15:31 

Crni Barun je napisao/la:
Citat:
Nevine djevojke postale su druga najgora noćna mora suvremenog muškarca, te je više od polovice ispitanika priznalo da bi ih zgrozilo saznanje o tome da su svojoj partnerici prvi.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa tko još želi imati dr*lju za ženu!? :mrgreen:

Pa možda su te ankete rađene na uzorku gej populacije.
Zbog tih silnih strahova što mi znamo kako se može patiti... :lol:

Vijest iz zdravstva za žene koju su naši mediji prešutjeli jest: http://www.foxnews.com/health/2014/02/2 ... sclerosis/

Ako se čitaju podaci (a ne komentari) vidi se da je pronađena visoka rizična povezanost između oralnih kontraceptiva i nastanka multiple skleroze. Ali odmah u prvom odlomku baca se komentar kako to nije razlog da žene prestanu koristiti kontracepciju. Za usporedbu, umjetni šećeri i razni aditivi u prehrani su zabranjivani u zemljama i zbog puno manje rizične povezanosti s rakom - a ovdje se kontracepcija još i reklamira. Članak se čini kao plaćeni oglas neke farmaceutske tvrtke.

Vrh

PostPostano: Čet tra 24, 2014 09:47 

Da li je ministar Jovanović prvi među štetočinama? Tek kada se svi njegovi neustavni i protupravni akti stave na jedan popis vidi se pravi razmjer njegove nesposobnosti te se mirne duše može zaključiti kako je on, usprkos zaista velikoj konkurenciji, najnesposobniji ministar u sadašnjoj kukuriku vladi.
Kod:
http://zdravstveniodgoj.com/news/najnesposobniji-ministar-u-vladi
http://zdravstveniodgoj.com/news/najnes ... ar-u-vladi

Vrh

PostPostano: Sri pro 03, 2014 23:00 

adrijana je napisao/la:
zdrave je napisao/la:
Joj, narode, samo da nekome ne padne na pamet i uvođenje praktičnog dijela nastave u tom predmetu! :oops:

Još gore, u Americi je čak i "drug-education", licencirani školski program za sprečavanje ovisnosti doveo do porasta broja ovisnika, a ne do željenog (proklamiranog) cilja.
.

Ne slažem se sa ovom tvrdnjom. Kao prvo nema dokaza da edukacija o opojnim sredstvima povećava zloupotrebu opojnih sredstava.
To je samo tvoj stav i mišljenje. Puno varijabili se mora uzeti u obzir prilikom govora o ovoj temi.
No jedno je sigurno. Svatko tko se počne drogirati, drogira se zbog dva razloga. Jer je dostupno i jer ništa ne znaju o tome.
Jedno je teorija. A drugo je praksa. Pitaj bilo kojeg narkomana jel znao što ga čeka.
Moraš "upoznati" svog neprijatelja. "Know your poison".

Ne smijemo ignorirati stvari oko nas. Nema loše biljke. Bog je stvorio sve biljke s razlogom.
I stabljika maka nam koristi u medicini. Bez nje ne bi bilo morfija. Naravno ako tu biljku zloupotrebljavaš dobiješ heroin. Kao i sve oko nas. Kuhinjski nož nam služi za rezanje hrane no s njim možeš i ubiti. Zato učimo djecu kako se rukuje s nožem i šta se smije.
Ne učimo ih da se boje noža. Znanje je DOBRA stvar.
Marihuna također ima pozitivne učinke kod nekih bolesti. To treba istražiti.

Tvoja teorija je da ostavimo djecu na milost i nemilost, da sami uče...mislim zašto?
Djeci moramo ostavljati znanje koje imamo.

Ne treba se bojati biljaka. One su tu. Svaka ima svrhu. I svaka se može upotrijebiti. Ali i zloupotrijebiti. Zato i zakon RH kažnjava zloupotrebu opojnih sredstava a ne upotrebu.

Vrh

PostPostano: Sri pro 03, 2014 23:07 

adrijana je napisao/la:
"Zdravstveni odgoj" u Večernjem listu
Trudnoća je katastrofa, a promiskuitet vrlina... Dokle god će Europljani tako razmišljati, muslimani će nas pokoriti i bez mača i bez invazije... :wink:

Nema nadmetanja između Islama i Katoličanstva osim u glavama pojedinih ljudi.
Glede nataliteta možemo raspravljati o razlozima što Europa stari i umire.
Ja bi kao prvi razlog naveo financije. A zatim politku određenih europskih i američkih elitnih krugova.

Vrh

PostPostano: Ned pro 07, 2014 21:40 

the L je napisao/la:
Tvoja teorija je da ostavimo djecu na milost i nemilost, da sami uče...mislim zašto?

Ne treba se bojati biljaka. One su tu. Svaka ima svrhu. I svaka se može upotrijebiti. Ali i zloupotrijebiti. Zato i zakon RH kažnjava zloupotrebu opojnih sredstava a ne upotrebu.

Ako poznaješ malo teoriju obrazovanja i neke inovativne "škole" 20. stoljeća, uvidio bi da su mnoge lijepe zamisli i divni ciljevi upropašteni pogrešnim načelima i metodama.
Nisam ja protiv obrazovanja (i odgoja!) za sprečavanje ovisnosti, nego u tom postu vučem paralelu sa spolnim odgojem koji će također unatoč lijepim ciljevima ostati prazan, neefikasan i, usuđujem se reći, izazvat će kontra-efekt.
Glavna bit je što se sve bazira na informacijama i aktivnosti djece, a nedostaju vrijednosti. A na čemu se temelji zapravo odgoj?

U Americi je doista "drug-education" uz niz drugih okolnosti doveo do porasta uporabe teških i lakih droga. Taj program se bazira na 5 koraka, tijekom kojih se djeca (mladi) upoznaju s vrstama droga, raspravljaju po skupinama, važu pluseve i minuse, igraju uloge, pišu projekte, sve da bi došli do "samostalnog", "vlastitog" stajališta o tome kako se oduprijeti. Međutim, mnogi do tog petog koraka uopće ne dođu, jer ih treći ili četvrti korak stoji života. Aktivna škola ih je, dapače, lijepo htjela naučiti da "sami uče", nažalost ima nekih stvari koje ne trebamo isprobavati na svojoj koži.

Isto tako i "obrazovne" informacije o kontracepciji nikad ne spominju ozbiljne nuspojave, a "informacija" da kontracepcija ipak nije 100% učinkovita, nego, kažu, 99%, dovodi do toga da mlade majke rađaju djecu koju ne žele.
A zašto ne žele?
Jer nisu odgajane da žele (i očekuju) djecu, nego su odgajane da povjerenje stavljaju u kontracepciju i abortuse i sve načine za sprječavanje začeća...

Vrh

PostPostano: Ned pro 07, 2014 21:50 

adrijana je napisao/la:
the L je napisao/la:

Ako poznaješ malo teoriju obrazovanja i neke inovativne "škole" 20. stoljeća, uvidio bi da su mnoge lijepe zamisli i divni ciljevi upropašteni pogrešnim načelima i metodama.
Nisam ja protiv obrazovanja (i odgoja!) za sprečavanje ovisnosti, nego u tom postu vučem paralelu sa spolnim odgojem koji će također unatoč lijepim ciljevima ostati prazan, neefikasan i, usuđujem se reći, izazvat će kontra-efekt.
Glavna bit je što se sve bazira na informacijama i aktivnosti djece, a nedostaju vrijednosti. A na čemu se temelji zapravo odgoj?

U Americi je doista "drug-education" uz niz drugih okolnosti doveo do porasta uporabe teških i lakih droga. Taj program se bazira na 5 koraka, tijekom kojih se djeca (mladi) upoznaju s vrstama droga, raspravljaju po skupinama, važu pluseve i minuse, igraju uloge, pišu projekte, sve da bi došli do "samostalnog", "vlastitog" stajališta o tome kako se oduprijeti. Međutim, mnogi do tog petog koraka uopće ne dođu, jer ih treći ili četvrti korak stoji života. Aktivna škola ih je, dapače, lijepo htjela naučiti da "sami uče", nažalost ima nekih stvari koje ne trebamo isprobavati na svojoj koži.

Isto tako i "obrazovne" informacije o kontracepciji nikad ne spominju ozbiljne nuspojave, a "informacija" da kontracepcija ipak nije 100% učinkovita, nego, kažu, 99%, dovodi do toga da mlade majke rađaju djecu koju ne žele.
A zašto ne žele?
Jer nisu odgajane da žele (i očekuju) djecu, nego su odgajane da povjerenje stavljaju u kontracepciju i abortuse i sve načine za sprječavanje začeća...

Da dodam svoje iskustvo glede alkohola - od kada postoje silne informacije o štetnosti alkohola i preventivni programi u školama, i osnovnoškolci se nalijevaju i to samo lijevaju u sebe dok se ne napiju. I to im je fora.
Meni se čini da nekima bitno fali znanje iz razvojne psihologije. Djeca koja nemaju razvijen vrijednosni sustav, nemaju nikakve koristi od znanja. Oni nikako sebe ne vide kao one kojima bi se nešto ružnoga moglo dogoditi. Zar sva ta gospoda koja pišu nikada nisu čula o tome kako mladost misli da je neranjiva?!
Samo poštovanje i prihvaćanje vrednota može odgajati zdravu mladost, inače ajme!

Vrh

PostPostano: Ned pro 07, 2014 21:55 

[quote="adrijana"][/quote]

Kao prvo ja sam prošao u svojoj Osnovnoj školi predavanja o drogama i u našoj školi malo je djece probalo marihuanu za razliku od škole u blizini.

Drugo-daj mi dokaz da je edukacija o drogama povećala broj ovisnika.
To su gluposti što govoriš. Bez uvrede.

Djeca drogu probaju zbog dostupnosti i neznanja. Dostupnost ne možemo riješiti. Tj. možemo ali se pravimo kao da ne.
Jedino što nam ostaje je učiti djecu o štetnosti droga!

Ne bih izjednačavao sexualni odgoj sa drogama. Po meni edukacija o drogama je MUST HAVE!
Pitaj bilo kojeg narkomana jel bi uzeo drogu da je znao kaj ga čeka.
1 od 50 će ti reći da!

Vrh

PostPostano: Pon pro 08, 2014 13:03 

the L je napisao/la:
Kao prvo ja sam prošao u svojoj Osnovnoj školi predavanja o drogama i u našoj školi malo je djece probalo marihuanu za razliku od škole u blizini.

Djeca drogu probaju zbog dostupnosti i neznanja. Dostupnost ne možemo riješiti. Tj. možemo ali se pravimo kao da ne.

Ne bih izjednačavao sexualni odgoj sa drogama. Po meni edukacija o drogama je MUST HAVE!
1 od 50 će ti reći da!

Dobronamjerno te molim da ne trolaš forum i da se vratiš na temu.
Narkomani nisu ni glupi ni neobrazovani ljudi, najčešće baš i vrlo inteligentni učenici eksperimentiraju s drogama.

Vrh

PostPostano: Pon pro 08, 2014 18:21 

adrijana je napisao/la:
the L je napisao/la:

1 od 50 će ti reći da!

Dobronamjerno te molim da ne trolaš forum i da se vratiš na temu.
Narkomani nisu ni glupi ni neobrazovani ljudi, najčešće baš i vrlo inteligentni učenici eksperimentiraju s drogama.

Nikako ne trolam. Nego suvislo odgovaram na ono što si ti suptilno umetnula u svoj tekst. Onako..tek toliko...
Naravno da nisu glupi. No nitko ne može znati sve. I IQ nema veze sa zloupotrebom droga. :;

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Vrijeme na UTC + 01:00 sata