Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet lip 22, 2018 08:31

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: bitno.net
PostPostano: Sri kol 06, 2014 09:18 

Miroslav je napisao/la:
A još su mi bolji sa onom ludačom Zrinkom K., koja piše članke tipa "Svijet se nalazi pod staklenom kupolom", i koji su većinom neka protestantska propaganda. Plus geocentrične budalaštnine, ali i kooperacija sa balijama - Dnevno.ba i čedama - Dnevno.rs

Taj dnevno.hr je uvreda za zdrav razum...iako u moru gluposti nekad pogode "u sridu".

Meni se cini da su oni jedna ekipa koja se pokusala afirmirati kroz adhominem napade i blacenje svega i svacega, argumentirano i ne argumentirano (rekla/kazala), pogotovo ove jadne ljevice (sto i nije tesko). Znaci usli su u prostor "radikalne" desnice...a da bi "to" sto bolje dokazali moraju dodati dio o vjeri i bjelosvjetskim zavjerama, te mix svega i svacega (zapetljani u krug kontradiktornosti)- te si tako uzimaju za pravo, samoproglasavaju se tumacem svega sto bi u stvari trebalo pripadati "desnom politickom spektru" (osim pitanja ekonomije, koja je socijalistickija od ove soc.partije).

Po principu zbuni pa vladaj - udarajuci na najnize emocije, jadnih i izmucenih ljudi, poticu jos veci ocaj i ne razumjevanje (sto su ovi iz bitno.net-a pokusali naglasiti).

Pitanje je samo dali to rade sa nekim jasnim ciljem ili "jadni" nisu ni svjesni sta cine?

Cini mi se oboje. Poticu isto u BiH sa ovim dnevno.ba i dnevno.rs nudeci istu retoriku Bosnjacima i Srbima- zar to nije ono klasicno "zavadi pa vladaj".

"Istina ce vas osloboditi." - samo sto istina uvijek donosi nadu, a ne ocaj! :;

Vrh

PostPostano: Sub kol 09, 2014 16:55 

U moru portala, od onih koji napadaju Crkvu do onih koji siju tračeve i besmislice, kud ste baš našli obrušiti se na dnevno.hr....

Ima on i dobrih strana, odrasli smo ljudi pa znamo da ništa nije crno-bijelo, tj. da uvijek trebamo s određene distance promatrati naslove i vijesti, dnevno.hr jest drugačiji i raznolikost tema (čak i kuteva gledanja pojedinih autora) samo mi govori da nema neke jednosmjerne uređivačke politike.

Što se tiče rubrike Vjera, znam odavno da ju vodi Dražen Bušić, da preferira karizmatske teme, pojedince i da baca svjetlo na jedan drugačiji vid vjere (ah, nismo svi taj tip...). Ali, ruku na srce, nađem ponekad što se i meni sviđa. Poštujem njegov trud i jednostavno želju da vjerske teme obradi na nekom "jačem" portalu kad ostali niti nemaju uopće rubriku Vjera...

Ono što najviše cijenim na dnevno.hr-u (ali i u novinama 7dnevno osobito) što se ne ulaguju vladajućima kao jutarnji, večernji, slobodna i sl. nego su dosta realni i aktualni (nemaju onih komentatora koji uvijek pljuju po braniteljima, Crkvi, Hrvatskoj, a niti rubriku Zvjezdani trach...), dakle portal mi se čini relativno "zdrav".

Vrh

PostPostano: Uto kol 12, 2014 16:23 

Miroslav je napisao/la:
A još su mi bolji sa onom ludačom Zrinkom K...

Ta je praktički otkrila identitet jednom velikom fizičaru i znanstveniku koji je član društva Benedictus. Imao je neugodnosti na poslu i ugrožen mu je javni ugled. Inače objavljeni tekst ne sadrži nakakve kontraverze i govori da djecu ne bi trebalo učiti da se zemlja okreće oko sunca. Ipak je tekst maknut na molbu velikog znanstvenika da se ne nalazi u žiži zanimanja.

Vrh

PostPostano: Pet kol 15, 2014 14:55 

Budući su na Bitno.net u proteklih nekoliko dana bile iznimno dobro komentirane teme o džihadistima i patnjama kršćana u Iraku, navedene su došli komentirati i neki pacifistički protestantski heretici (koji kažu da je bolje pustiti da džihadisti ubiju sve nego ubiti ijednog džihadistu, ili da četnici pobiju cijelu Hrvatsku, a da se Hrvati uopće ne brane i sl.), te pritajeni udbaši i "levičari" s napadma na Crkvu i povijest kršćanstva (najdraža im tema križarski ratovi i "genocidni" križari).

Međutim, kad se nas nekolicina suprostavila takvim liberalističkim, heretičkim i ateističkim gadarijama, uredništvo portala ne samo što nas nije podržalo, nego je nekilicini (između ostalih i meni) obrisalo sve komentare i bannalo nas. Sad se pitam za koga dotični rade? Pali su mi u očima, neopisivo..., tako da se uopće neću žaliti na navedeni ban, a mogao bi u širokom luku i zaobići navedenu stranicu (jer, kao što reče papa Franjo, može se malo smanjiti postanje na netu).

Vrh

PostPostano: Pet kol 15, 2014 15:43 

Uz mnogo dobrih članaka, da sad ne ispadne da odmah kritiziram, tamo se provlači gomila protestantskih članaka koji bivaju preuzeti s njihovih portala i od njihovih autora i prečesto nemaju veze sa zdravim razumom. Članci kaktiga katoličkih autora (uglavnom američkoga porijekla) vrve od protestantske džepne psihologije koji se odnose uglavnom na obiteljsku problematiku. Ne sviđa mi se to, blago rečeno. Ali ne znam ništa o uredništvu ni tko je zapravo Bitno.net, pa nisam ni oduševljena, a ni razočarana.

Vrh

PostPostano: Pet kol 15, 2014 15:51 

Miroslave, znaš li ti, pa da se razočaram? :mrgreen:
I kako ću komentirati tamo ako nisam na :twisted: fejsu?
Oprostite na skretničici...

Vrh

PostPostano: Pet kol 15, 2014 16:28 

skolastika je napisao/la:
Miroslave, znaš li ti, pa da se razočaram? :mrgreen:
I kako ću komentirati tamo ako nisam na :twisted: fejsu?
Oprostite na skretničici...

Pa ne, nisam znao da uzimaju s protestantskih stranica i sl. Hvala na informaciji, sad su mi neke stvari u vezi dotičnih jasnije.

Kako bilo, možda sam ja osobno pretjerao u 1-2 posta (od njih gomilu), rekavši jednom newageovcu da - citiram: prestane srat, a ovi su to onda jedva dočekali. Obrisali ama baš sve postove, koje sam ikad napisao...

A što se tiče uredništva, znam samo ono što im piše u impressumu, ništa više.

Vrh

Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Sub vel 07, 2015 22:49 

KRIŽAR2 je napisao/la:
ivica šola opravdano prozvao papu: http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/143 ... ljecu.html

Dnevno je inače jedan od ozbiljnijih portala gdje se ima šošta dobroga za naučiti http://www.dnevno.hr/vijesti/misteriji/ ... ploca.html :oo

Vrh

Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: Ned vel 08, 2015 08:14 

teo je napisao/la:
KRIŽAR2 je napisao/la:
ivica šola opravdano prozvao papu: http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/143 ... ljecu.html

Dnevno je inače jedan od ozbiljnijih portala gdje se ima šošta dobroga za naučiti http://www.dnevno.hr/vijesti/misteriji/ ... ploca.html :oo

Ali i za pročitati hrpu gluposti i teorija zavjera i gdje ih ima i gdje ih nema

Vrh

PostPostano: Ned vel 08, 2015 15:12 
Administrator

Kad su krenuli i pisali o referendumu za brak, mislio sam da imaju šanse, ali Dnevno.hr je postao žuta štampa, bar onaj dio što se tiče vjerskih tema je izokrenut u populizam i nekakve teorije zavjere i ima sve manje veze s vjerom.

Vrh

PostPostano: Sri ožu 18, 2015 08:40 

U Hrvatskoj nema slobode u medijia. To dokazuje i posljednji gnusni slučaj opominjanja Nikoline Nakić od strane Vijeća "časti" HND-a jer piše istinu o pobačaju
Kod:
http://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/vijece-casti-hnd-a-opomenulo-nasu-kolumnisticu-nikolinu-nakic-jer-pise-istinu-o-pobacaju/

http://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/v ... -pobacaju/

Vrh

PostPostano: Pon ožu 30, 2015 20:09 
Administrator

Malu potporu Nikolini Nakić na takav svjetonazorski pristran čin novinarskog društva može se dati potpisivanjem peticije:
http://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/p ... ini-nakic/

Vrh

PostPostano: Uto stu 24, 2015 08:34 

Sloboda govora u Hrvatskoj vlada samo za one koji govore u svrhu provođenja politike koja u Hrvatskoj vlada zadnjih 15 godina. Za sve druge ta sloboda trenutno prelazi u zabranu, represiju, utjerivanje straha, ugrožavanje egzistencije ili smrt
Kod:
http://www.dnevno.hr/domovina/stozer-ostojicu-milanovicu-jeste-li-vi-ubojice-darka-pajicica-860522
http://www.dnevno.hr/domovina/stozer-os ... ica-860522

Vrh

PostPostano: Sri vel 03, 2016 08:01 

Dražen Bušić i Saša Francki odlaze sa portala dnevno.hr gdje su oblikovali rubriku "Vjera". Povod i razlog nisu naveli pa tko zna zašto zapravo odlaze i gasi li se time sama rubrika „Vjera“?

Vrh

PostPostano: Sri vel 03, 2016 12:19 
Administrator

Dnevno.hr je već dugo žuta štampa, prošli mjesec su katastrofalno na naslovnici imali Bozanića i eksluzivnu vijest "Papa smijenio Bozanića zbog potpore Karamarku", a nedavno i lažne papine citate na što je upozorio Bitno.net. To s vjerom nema veze, Bušić je imao normalnih tekstova ali čudi me da nije reagirao na takve stvari.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata