Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet ruj 21, 2018 06:57

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sri stu 30, 2011 13:51 

Kako osobno gledate na stanje u hrvatskim medijima danas (društvenim, ne crkvenim)?

Smatrate li potrebnim veći angažman laika i vjerničkih udruga oko vrijednosti prave, istinske slobode medija u našem društvu i kakvu aktivnost zamišljate?

Vrh

PostPostano: Sri stu 30, 2011 14:33 

Mediji su nam dosadni, prepuni crnila, žutila, antikulture i antivrijednosti. Doklegod ne nastane nekakva domaća zdravorazumska i zdravokonzervativna novina, neće biti nikakvog pomaka nabolje. Isto vrijedi za elektroničke medije. Dakle-skupiti lovu, okupiti sposobne novinare i osmisliti dobru uređivačku politiku koja će napraviti privlačan dnevni list, ali bez onog "anti" pristupa.

Vrh

PostPostano: Sri stu 30, 2011 15:20 

Bernard je napisao/la:
Mediji su nam dosadni, prepuni crnila, žutila, antikulture i antivrijednosti. Doklegod ne nastane nekakva domaća zdravorazumska i zdravokonzervativna novina, neće biti nikakvog pomaka nabolje. Isto vrijedi za elektroničke medije. Dakle-skupiti lovu, okupiti sposobne novinare i osmisliti dobru uređivačku politiku koja će napraviti privlačan dnevni list, ali bez onog "anti" pristupa.

Potpisujem svaku riječ

Vrh

PostPostano: Sri stu 30, 2011 21:53 

Jučer je ponovno objavljen Apel javnosti o medijskim manipulacijama s više od 700 potpisnika, a ne bi bilo dobro da on ostane samo u funkciji predizborne kampanje, a poslije da se sve zaboravi.

Prije tri tjedna imala sam prilike slušati Ivicu Šolu o istoj temi, bit njegovog izlaganja bila je slična ovome: Problematična privatizacija hrvatskih medija, koja nikad nije razjašnjena, nije samo ekonomsko pitanje, nego i pitanje zdravlja hrvatskog društva, jer sadržaje u medijima diktiraju interesi njihovih vlasnika.

Slažem se s njim pošto je također rekao da su nam potrebni novi, zdravi mediji, ali radi mentalnog zdravlja društva treba upozoriti i na "zagađivače" i one koji ih uzrokuju... A posebno od toga očuvati djecu...

Vrh

PostPostano: Sri stu 30, 2011 22:52 

adrijana je napisao/la:
Jučer je ponovno objavljen Apel javnosti o medijskim manipulacijama s više od 700 potpisnika, a ne bi bilo dobro da on ostane samo u funkciji predizborne kampanje, a poslije da se sve zaboravi.

Prije tri tjedna imala sam prilike slušati Ivicu Šolu o istoj temi, bit njegovog izlaganja bila je slična ovome: Problematična privatizacija hrvatskih medija, koja nikad nije razjašnjena, nije samo ekonomsko pitanje, nego i pitanje zdravlja hrvatskog društva, jer sadržaje u medijima diktiraju interesi njihovih vlasnika.

Slažem se s njim pošto je također rekao da su nam potrebni novi, zdravi mediji, ali radi mentalnog zdravlja društva treba upozoriti i na "zagađivače" i one koji ih uzrokuju... A posebno od toga očuvati djecu...

U potpunosti se slažem.

Vrh

PostPostano: Pet pro 02, 2011 22:02 

Ova mi je tema prva došla pod ruku, iako ih imamo više na kojima bi odgovaralo spomenuti najnoviji primjer manipulacije u kojima se ocrnjuje kard. Bozanić i Crkva kao takva, a da ne duljim previše dat ću samo link priopćenja Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije objavljen danas: »Ovo nije prvi put da Večernji list i novinar Darko Pavičić iznose laži« .

Vrh

PostPostano: Sub pro 03, 2011 15:39 

Nema potrebe da o tome puno elaboriramo, ali već je vrijeme da se prestanemo čuditi pristupu medija ovoga svijeta prema crkvenim stvarima. "Naravan čovjek ne prima što je od Duha Božjega; njemu je to ludost i ne može spoznati jer po Duhu valja prosuđivati." (1 Kor 2:14). Nemamo temelja očekivati da će nas ovaj svijet pozitivno vrednovati: za njega je vjera ionako bila i ostala opijum za narod, a u najboljem slučaju apaurin za dio sirotinje, beskućnika i inih nesretnika i životnih promašenika. Drugo ih ne zanima. Ne treba puno kritizirati tuđe, nego svjedočiti svoje. A čini mi se da smo tijekom devedesetih za to propustili najbolju povijesnu prigodu unazad posljednjih stotinu godina. Propustili smo prigodu za evangeliziranjem hrvatskog društva u dubinu, unatoč obnovi institucija poput školskoga vjeronauka, pa Katoličkome radiju, itd...
A neka vlastita glasila sami smo izgubili, poput Pogleda, pa zapravo i MI-ja...barem me veseli nastanak novih i pravovjernih portala poput Bitno.net, riječke katoličke televizije (zapravo više nije katolička nego nekakva ekumenska, jer su uključili i druge kršćanske zajednice, pa ne znam što će biti s puninom katoličkog naviještanja javnosti, hoće li se razvodniti radi ekumenizma).

Vrh

PostPostano: Ned pro 04, 2011 09:15 

Bernard je napisao/la:
A neka vlastita glasila sami smo izgubili, poput Pogleda, pa zapravo i MI-ja...

Nikad mi nije bilo jasno zbog čega je Pogled prestao izlaziti?
A MI izlazi još uvijek kao mjesečnik! Dobro nije više on toliko "za mlade", više je ozbiljniji, ali dobro dizajniran i opremljen.

Vrh

PostPostano: Pon pro 12, 2011 14:07 

Zašto je ipak važno upozoriti na sve te stvari, kažu i u udruzi "Djeca medija" gdje imaju zanimljiv popis pozitivnih i negativnih primjera. Jedan od negativnih koji mi je zapeo za oko:

Mediji - sudovi novoga doba?

Priča završava:
Novinari su se dugo vremena borili za slobodu izražavanja, no nastave li tu slobodu zlorabiti na način da se miješaju u rad državnih institucija, osuđuju ljude i objavljuju neistinite informacije postavit će se pitanje treba li im tu slobodu ipak ograničiti jer ako mediji osuđuju, koja je onda uloga pravosudnih tijela?

Samo ne znam tko će postaviti to pitanje, ako neće pravosuđe samo?...

Vrh

PostPostano: Uto pro 03, 2013 13:24 
Administrator

Predsjednik HND Z. Duka izjavio je na MrežaTV kako je ideja referenduma "homofobna i apsolutno diskriminirajuća", te da je jasno da se radi o inicijativi "protiv neke skupine ljudi, protiv homoseksualaca". "Apsolutno je diskriminirajuća ideja referenduma i to naravno da novinari trebaju reći. Novinari su oni koji vuku naprijed a ne nazad, tako da mi je posve jasno da je većina novinara, velika većina novinara zapravo protiv bila ove inicijative 'U ime obitelji'."

Ako je to rekao predsjednik Hrvatskog novinarskog društva, kako od drugih novinara i medija očekivati objektivno informiranje, a ne ovakvo vrijeđanje svih koji su se slobodno na referendumu odlučili za brak - zajednicu muškarca i žene?

Referendumska kampanja pokazala je pristranost i neprofesionalnost većine medija poput HRT, Novi list, Jutarnji list i Slobodna Dalmacija.
Gdje se onda može objektivnije informirati? Osobno mi se od portala sviđa dnevno.hr, a od tv MrežaTV, koji objavljuju vijesti i komentare koji su u većim medijima nedostupni ili drugačije prikazani.

Vrh

PostPostano: Uto pro 03, 2013 15:33 

Čujem da je Laudato predstavio biskupima projekt Katoličke televizije. Molimo da to uspije, jer je paradoksalno riječ o projektu koji dolazi prekasno, ali ipak na vrijeme.
Pa ako nas svjetovni mediji tjeraju u subkulturu, neka im bude! Tko nas sprječava da imamo vlastita glasila?

Vrh

Naslov: Re: bitno.net
PostPostano: Uto kol 05, 2014 08:33 

hehehe čujte ove dvolične iz Dnevno.hr http://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/12 ... am-je.html

Vrh

PostPostano: Uto kol 05, 2014 13:18 

teo je napisao/la:
hehehe čujte ove dvolične iz Dnevno.hr http://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/12 ... am-je.html

i da potkrijepe napisano...objave clanak o babi vangi.

- "snadji se Sine" :mrgreen:

Vrh

PostPostano: Uto kol 05, 2014 14:33 

hehe izgleda da se ne mogu dogovoriti unutar sebe pa tako jedan članak ide ovako http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-i-kult ... odaju.html a drugi i treći http://www.dnevno.hr/magazin/moj-dom/64 ... posao.html http://www.dnevno.hr/magazin/lifestyle/ ... spjeh.html i kako sada taj portal uzeti za ozbiljno a što je najjače Bitno net nazivaju braćom.Pitam se po čemu?

Vrh

PostPostano: Uto kol 05, 2014 15:53 

A još su mi bolji sa onom ludačom Zrinkom K., koja piše članke tipa "Svijet se nalazi pod staklenom kupolom", i koji su većinom neka protestantska propaganda. Plus geocentrične budalaštnine, ali i kooperacija sa balijama - Dnevno.ba i čedama - Dnevno.rs

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata