Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet srp 18, 2019 16:38

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Čet ruj 11, 2014 17:25 

Nakon što sam nekidan u jednom razgovoru čuo izjave "ja ne volim Pasiju" iz usta onih koji za sebe kažu kako su vjernici, moram se upitati o kakvim je tu vjernicima riječ. Posebice što od svog stava ne odustaju ni nakon što im se objasni kakve je Isus sve muke trpio (dovoljno je vidjeti sve tragove na Torinskom platnu, kao i iskaze medicinskih stručnjaka), te kako je upravo Pasija najbolje dočarala sve navedeno.

Ne znam, valjda im smeta vidjeti što je naš Gospodin i Spasitelj podnio za grijehe i opačine svijeta, koje oni tako često relativiziraju.

Vrh

PostPostano: Pet ruj 12, 2014 23:57 

Miroslav je napisao/la:
Nakon što sam nekidan u jednom razgovoru čuo izjave "ja ne volim Pasiju" iz usta onih koji za sebe kažu kako su vjernici, moram se upitati o kakvim je tu vjernicima riječ. Posebice što od svog stava ne odustaju ni nakon što im se objasni kakve je Isus sve muke trpio (dovoljno je vidjeti sve tragove na Torinskom platnu, kao i iskaze medicinskih stručnjaka), te kako je upravo Pasija najbolje dočarala sve navedeno.

Ne znam, valjda im smeta vidjeti što je naš Gospodin i Spasitelj podnio za grijehe i opačine svijeta, koje oni tako često relativiziraju.

-Ima i osjetljivih ljudi koji su inače dobri vjernici ali film nisu mogli gledati.
Film je psihološki horor temeljen na istinitom događaju i stvarno nije za
svakoga. Pogotovo ne za djecu jer mogu dobiti noćne more.

-Oni koje ne vjeruju u radnju filma, to su možda neverovani Tome kako bi rekli naši stari.
Moraju sve sami vidjeti i doživjeti da bi oni povjerovali.
Uz to puno je i vjerskog neznanja, ljudi su opterečeni grijesima, savjest ih pritišće pa im
možda smeta sama pomisao na polaganje računa za života i poslije smrti. Zato ima puno vjernika
kojima je dobro i koji su si složili vjeru po svojoj mjeri i uvjerenjima. S takvima je gubljenje vremena
ići u bilo kakve rasprave.

-Meni je životno iskustvo pokazalo da je starog konja teško jašiti. Hoću reći, ljudi mijenjaju
stavove, zapoćinju obraćenje kad sami uvide da tako dalje ne mogu.
Sudim po sebi. Pola života bio sam tradicionalni vjernik, točnije, bio sam kršten, a u stvari poganin.
Mogao je meni ne znam tko govoriti o vjeri ovo ili ono, nisam prihvaćao jer jednostavno
nije išlo u mene. Sve dok me Bog nije pritisnuo nedaćama i protivštinama, onda sam malo pomalo
uz milost Božju počeo obraćenje koje još traje, moliti se i proučavati vjeru.

Mir i dobro.

Vrh

PostPostano: Ned ruj 14, 2014 13:05 

pelegrin je napisao/la:
teo je napisao/la:
teo je napisao/la:
evo sa sam naletio na ovaj video u biti kao trailer za film navodno je snimljen po istinitom događaju http://www.youtube.com/watch?v=yL4DaJ0aJt0#t=800 e sad ne razumijem se previše u te stvari pa bi molio nekoga tko je bolje upoznat da mi kaže jel i ovo samo baljezganje zbog zarade ili ima istine u ovome što ovaj policajac radi i priča.

A jeste se pretrgali da mi odgovorite

Evo mene, malo sam počeprkao po internetu da vidim što se krije iza tog filma.

Prvo sam spregledao najavu filma: http://www.youtube.com/watch?v=yL4DaJ0aJt0&list=PLYeOyMz9C9kZrJivT8lsOlORtkkrLYeeB

Iznosim činjenice pa svatko neka sam zakljući: Kako može netko izgoniti vraga ako ga ima na jeziku? Tip je prost.

Zato sam u Google tražilicu upisao: SARCHIE - Deliver Us From Evil debunked

Par rezultata:

http://www.weirdfresno.com/2014/07/my-review-of-deliver-us-from-evil.html
http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/deliver-us-from-evil/
http://www.dreadcentral.com/news/76252/scott-derrickson-talks-bringing-devil-life-and-more-deliver-us-evil

-film nije baziran na istinitim događajima nego inspiriran.
-tipu su mentori bili istraživači paranormalnog

http://archer-pi.com/sarchies-deliver-us-from-evil-thrills/
U recenziji knjige piše: ...Sarchie makes a credible argument that an Unholy Trinity exists and is waging war against the Holy Trinity.
His Unholy Trinity consists of Satan, Lucifer, and the Antichrist...

Tip vjeruje u nesveto trojstvo koje se bori protiv Presvetog Trojstva.
Nakon ovoga više mi se nije dalo kopati po internetu.
Osobno ne vjerujem da je on u stanju izgnati đavla.
On je krivovjerac koji se bavi paranormalnim zakamufliran u egzorcistu.
Film nemam namjeru gledati

Moj zaključak: Sve zlo iz Amerike...

tako nekako i ja mislim o njemu ali sam htio čuti još mišljenja.tko zna moža smo u krivu

Vrh

PostPostano: Pet lis 03, 2014 19:38 

NOVI TRAILER EXODUSA

Vrh

PostPostano: Sub lis 04, 2014 09:44 

Miroslav je napisao/la:

izgleda zanimljivo... :)

....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
....xxxxxxxxxx
....xxxxxxxxxx
........xxxx
........xxxx
Lista gnjavatora:
Dux - 11.8.2015.-11.8.2017.
srbki (hrki) - 12.8.2015.-12.8.9999.
CarolusRex - 27.7.2016.-27.7.9999.
crusader - 19.10.2016.-19.10.9999.

Vrh

PostPostano: Pon lis 13, 2014 19:49 

God's Not Dead, film o studentu koji se suprostavlja profesoru ateistu u obliku debate. Solidna drama koja zalužuje prefiks kršćanski film.

Slika

a bajkama se priklanjati.'' (2 Tim 4, 2-4).

Vrh

PostPostano: Pon lis 13, 2014 22:16 

Noa mi ne valja, očekivao sam nešto bolje i više,
zato sam skeptičan i na novog Exodusa, ponajviše zbog
glavnog glumca Balea, ajd da je bilo tko drugi, samo ne on u toj ulozi..
- Jeste možda čuli, redatelj Clint Eastwood radi na remake filma Ben-Hur..

Pogledao sam film "Izbavi nas od zla" [Deliver us from evil]
- Malo ću sad spojlat:
* Grupa američkih vojnika 2010.godine u Iraqu, pod paljbom ulazi u neki hram ili grobnicu
i nailazi na vrata, pa je očigledno da zao duh zaposjeda jednog od vojnika
(što kasnije u filmu objašnjava svećenik isusovac, a objašnjava sve tajne o egzorcizmu gledatelju, kroz film)
npr. što je primarno, a što sekundarno zlo i kako se koje prenosi, sve detaljno...
- Policajac je katolik, ali glumi ateistu sa božjim darom posebnog sluha, kad će se neko zlo desiti u njegovoj blizini,
to privlači zloduha, pa onaj tip bivši vojnik iz iraqa šeče ulicama grada bez problema i radi pizdarije...
- E sad, svećenik koji se pretstavlja kao isusovac, okarakteriziran je na čudan način, ali filmska industrija to prenosi
kao normalnu pojavu u americi ili u svijetu. On pije i puši, ulazi po raznim lokalima i td.. (Prije nego što smo čuli njegovu ispovjest)
malo toga se zna o njemu do zapleta radnje. Međutim on vodi istragu, svoju vlastitu, prati opsjednute osobe,
po gradu traga o dokazima o opsjednutima pa se združuje sa policajcem... Međutim, nije uopće poznato tko je svećeniku dao
dozvolu za tako što, i jel ga šalje vatikan, biskup i slično...
Na kraju filma vrši egzorcizam, koji štošta obznanjuje na filmu, i dovoljno snažno kroz zvuk i sliku daje jasnu predodžbu
o radnji izbavljanja čovjeka od zvijeri/zloduha, pa ga ne preporučam osobama slabije psihe, da ne dobiju napadaj anksioznosti.
-- Na kraju, kako god sve pobrkali, evo nešto i za vas. Vjera policajca je ponovno stabilna, i sa svećenikom postaje najbolji prijatelj,
odma daje krstiti dijete u crkvi, osjeća se pozitiva sa sretnim krajem...
(nisam sve spojlao - - - moja ocjena 8/10 --- vrlo dobar film - -preporučam)

Vrh

PostPostano: Pet lis 17, 2014 11:48 

+!
https://www.youtube.com/watch?v=qhU5JEd-XRo

Dan bez osmijeha i čuđenja je bezlično siromašan dan.

Vrh

PostPostano: Pet lis 17, 2014 18:01 

crusader je napisao/la:
- Jeste možda čuli, redatelj Clint Eastwood radi na remake filma Ben-Hur..

Nije on, nego Timur Bekmambetov (Wanted). Scenarij potpisuje Keith Clarke, inače poznati široj publici po scenariju uratka The Way Back u režiji Petera Weira.

Što se tiče glumačke postave, poznato kako će se u ulozi Ben-Hura pojaviti Jack Houston (Boardwalk Empire), dob bismo u ulozi Mesale trebali vidjeti Tobya Kebbella (Dawn of the Planet of the Apes).

Ben Hurovu ljubav Esteru glumit će Gal Gadot (nova Wonder Woman, koju ćemo u navedenoj ulozi vidjeti dogodine u Batman vs. Superman: Dawn of Justice). Poncija Pilata glumit će Pedro Pascal (Game of Thrones), dok će arapskog šeika Ildarina, inače vlasnika konja za trke koji će uvježbavati Judu Ben Hura za trke bojnim kolima, glumiti Morgan Freeman. Podsjetimo, u inačici iz 1959. godine Ildarina je glumio Welšanin Hugh Griffith.

Film u kina stiže 26. veljače 2016. godine.

Vrh

PostPostano: Uto lis 28, 2014 07:38 

Exodus - opet ista priča kao i sa Noahom...

Christan Bale je opisao Mojsija kao šizofrenika i barbara, a razdvajanje Crvenog mora navodno je rezultat potresa...

Dakle, još jedna liberalističko-masonska podvala...nažalost...

Vrh

PostPostano: Uto stu 04, 2014 12:03 

@Miroslave, što se tiče tvojeg Exodusa, meni je bilo to posve jasno.
Reklame koje na mračni način prikazuju biblijske teme, uglavnom je i sve drugo zamračeno.

Vrh

PostPostano: Sri pro 10, 2014 13:35 

crusader je napisao/la:
@Miroslave, što se tiče tvojeg Exodusa, meni je bilo to posve jasno.
Reklame koje na mračni način prikazuju biblijske teme, uglavnom je i sve drugo zamračeno.

A čuj, nije "moj", ne zovem se ja Ridley Scott. :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: Ned sij 25, 2015 23:26 

c/p sa http://mojtv.hr/film/19449/amen.aspx
Riječ je o filmu Amen. Na imdb-u mu je ocjena 7,3.
Riječ je o dva lika koja nastoje uraditi dobro. Na kraju jedan u nemogućnosti da pomogne potrebitima izvršava suicid. Drugi lik, katolički svećenik izabire sigurnu smrt tako što ne želi potrebitima nepomoći već ostaje sa njima do kraja.

Amen
Amen, 2002., Francuska, Njemačka, Rumunjska, 132 min.

Kurt Gerstein (Ulrich Tukur) je časnik Waffen SS-a, zaposlen na SS-ovom zdravstvenom institutu na smišljanju projekta za pročišćivanje vode i uništavanje štetočina. No šokiran je kada sazna da se njegov izum, koji je stvorio da iskorijeni tifusa, koristeći spoj sa cijanovodičnom kiselinom zvan Ciklon-B, koristi za ubijanje židova u logorima smrti. Gerstein o tome pokuša obavijestiti Papu Pija XII (Marcel Iureş) no zgrođen je nedostatkom zanimanja od strane katoličke hijerarhije. Jedina osoba koja se pokreće je Riccardo Fontana (Mathieu Kassovitz), mladi isusovački svećenik.
Lik Kurta Gersteina je baziran na povijesnoj ličnosti, dok su mladi svećenik i sam zaplet izmišljeni.

Vrh

PostPostano: Čet vel 26, 2015 16:50 

Hvaljen Isus i Marija!

Preporučujem odličan film "The Nativity Story"

https://www.youtube.com/watch?v=BbjNnq1BkRw

Vrh

PostPostano: Sri ožu 04, 2015 13:42 

Kako bi onaj dio korizmenog vremena koje ipak odlučimo provesti uz sedmu umjetnost bio razborito upotrijebljen na korist onom molitveno-meditativnom dijelu našeg ljudskog i kršćanskog rasta u ljubavi i istini, portal bitno.net predlaže dosta naslova na sljedećem linku

Kod:
http://www.bitno.net/kultura/koje-filmove-gledati-tijekom-ove-korizme/
http://www.bitno.net/kultura/koje-filmo ... e-korizme/

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata