Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet pro 13, 2019 03:37

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pon stu 09, 2009 23:36 

White Noise, 2005. info: http://www.imdb.com/title/tt0375210/

Slika

Originalna veerzija sa Michael Keatonom snimljena je 2005,
tko nije gledao, svakako preporučujem. Emocionalno je jako napet i ima dosta
naglih i uznemairujućih scena, pa ga nebi preporučio ljudima slabih živaca. (ocjena filma 4/5)
Ovako stoji:

'Fenomen elektroničkih glasova' (EVP) naziv je natprirodne pojave kada mrtvi komuniciraju sa živima
preko elektroničkih uređaja.

Ozbiljna verzija ove priče je ovaj film, koji je prema riječima autora rađen prema brojnim iskustvima (navodnih) svjedoka tog fenomena, s tim da je namjera tvoraca filma bila stvorili napeti horor a ne dokumentarac.

Glavni lik priče je Jonathan (Michael Keaton), uspješni arhitekt koji uživa u obiteljskom životu sve dok ga ne zadesi tragedija - nestanak supruge Anne (Chandra West) koju kasnije pronađu ubijenu. Jonathanu se obraća stranac, zagonetni Raymond Price (Ian McNeice), koji tvrdi da je putem EVP-a čuo glas njegove supruge Anne. Jonathan mu isprva ne vjeruje ali poslije neobičnih poziva s Anninog mobitela odlazi do Pricea koji mu daje audio snimke kao dokaz. Uskoro i Price biva ubijen a Jonathan počinje sam eksperimentirati s uređajima te njegov video rekorder uspijeva snimiti Annin glas. Njezina poruka Jonathanu je da spasi buduće žrtve brutalnog psihopata koji je kriv i za njenu smrt. No, poruke njegove preminule supruge često su nejasne i treba ih dodatno odgonetati a Jonathan ne uviđa opasnost koja se krije u komuniciranju sa svijetom mrtvih...

Iskusni BBC-ev redatelj Geoffrey Sax ('Dr. Who', 'Lovejoy') pohvaljen je jer je uspio stvoriti par jezovitih prizora ali su kritike bile žestoke prema neuvjerljivom scenariju Nialla Johnsona, koji je očito neuspješno htio slijediti trend filmova o duhovima poput 'Uljeza','Kletve' i 'Šestog čula'.

TRAILER:

http://www.youtube.com/watch?v=haHHr5_VX7I

Vrh

PostPostano: Uto stu 10, 2009 08:47 

Da li možda postoji veza između gledanja ovakvih filmova (fikcije) i događaja poput ovog viewtopic.php?f=8&t=626&p=9199#p9199 ?

Vrh

PostPostano: Uto stu 10, 2009 12:57 

Bez one teme nebi se ni sjetio da sam gledao taj film prije 3 godine.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata