Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet pro 13, 2019 04:41

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: Pet ruj 11, 2009 19:18 

Drugi film po "DaVincijevom KOdu"

http://www.imdb.com/title/tt0808151/

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=GtVv1Cp7 ... re=channel
HR: http://www.youtube.com/watch?v=VE_20kp-mPA

Imamo izvrsnu glumačku ekipu i to Tom Hanks-a u ulozi profesora koji će pomoći raskrinkati Iluminate
unutar Vatikanskih zidova, i Ewana McGregora u ulozi mladog svećenika papinog komornika koji sebe želi silom prozvati
mučenikom i herojem kako bi postao vođa Katolika - novi papa.

Pregršt zanimljivih događanja i nevjerovatni prizori centralnog Vatikana, unutrašnjosti vatikanske arhive, švicarske garde,
Petrove crkve, Sikstinske kapele, kardinali i konklave. Ništa nije dirano u trenutačnu stvarnoj zbilji, likovi su za film dobro osmišljeni,
a imalo se što i za vidjeti, osobno, mnogo toga sam prvi put vidio u tom filmu.
Režiser Ron Howard se jako potrudio oko svega, a dakako nije izostavio ni fanatizam a ni strogoću Katoličke crkve.

Slika

Priča je otprilike ovakava.
Ako obratimo pažnju na uvod u film (od Ribarevog prstena na dalje), procesija sa tijelom preminolog pape,
pa kako se "filmski" lomi hostija, ostat ćete zabezeknuti. Nekome će i to dignuti adrenalin.
Religija i znanost neprestano se isprepliću, pa se može vidjeti ekspiriment sa antimaterijom kojeg će iluminati
(ili ti masoni, slobodni zidari) ukrasti iz opservatorija kako bi njime uništili sva "četiri stupa" katoličke crkve.
Zanimljivo je bilo vidjeti svećenika-fizičara. (Opet se postavljaju neka pitanja).
Poslije nekog vremena Iluminati otimaju 4 glavna kandidata, favorita za budućeg papu, te se konklava u Sikstinskoj kapeli morala
odvijati malo drukčije nego inače. Neka pravila su promijenjena, no kako Duh Sveti zbori kroz neke kardinale, još uvijek
ide sve u dobrom pravcu i uz Božju pomoć ostaju svi na pravome putu.
Sve bi dobro prošlo da se nije pojavio vjerski fanatik- svećenik i desna ruka bivšeg pape- Ewan McGregor koji je ..-spoiler-
Mnogo je toga fantastično opisano, te sam ovome filmu dao vrhunsku ocjenu.

Premda, pazite: Nije posve za vjerovati ovako moćnim filmskim kompanijama, jer neke od njih stvorene jesu od Iluminata
baš zato i ovaj film na nekoga može staviti vrlo jak utjecaj, rekao bih- pogrešan. Stvar je kako će tko prokužiti to sve...
* Zadnji kadar na filmu* kamera prati novoizabranog papu iz njegovog apartmana gdje dolazi na onaj prozor i širi ruke,
ajd' naježio sam se. Imao osjećaj kao da sam tamo.

Preporučujem produženu redateljevu verziju-> 2 sata i 18 minuta.

Slika

Profesinalna kritika, klik: http://www.filmski.net/filmovi/4758/andjeli_i_demoni

Vrh

PostPostano: Sub ruj 12, 2009 21:48 

'Anđeli i demoni' su ona vrsta filmova u kojoj logiku treba ostaviti postrani i prepustiti se čistoj zabavi. Međutim, čini se da je to potpuno nemoguće jer ako je potencijalni gledatelj ovog filma i minimalno obrazovan već će ga na polovici radnje zaboljeti glava od gluposti i nelogičnosti.
Ako bi se malo dublje htjelo shvatiti filmove traljave, gotovo rutinske Howardove režije, na temelju trivijalnih romana Dana Browna (koji se zaboravljaju odmah nakon što ih pročitate) koji vrve paušalnim tvrdnjama i podmetanjem Crkvi, potrebno je poznavati i pozadinu kojom se manipulira u romanu poradi zabave puka. Stoga preporučam članak http://www.ver.hr/arhiv/ver2005/ver78_05/vodenjak.htm

Vrh

PostPostano: Sri ruj 23, 2009 21:50 
Točno, Barnaba.
I još na sve to - Tom Hanks!!
Aaaaa!!!! Dovoljno za pobjeći glavom bez obzira.
Sreća pa već dugo, dugo skoro da i ne gledam filmove.

Vrh

PostPostano: Čet ruj 24, 2009 09:18 

Znači nema pravog zagriženog filmofila koji bi mogao
malo bolje filozofski protumačiti ono što je gledao.
Čudan film, čudne kritike.
Dakle, šteta 2 sata provedenog i bačenog vremena
uz televizor.

Vrh

PostPostano: Sub sij 09, 2010 21:29 

Barnaba je napisao/la:
'Anđeli i demoni' su ona vrsta filmova u kojoj logiku treba ostaviti postrani i prepustiti se čistoj zabavi. Međutim, čini se da je to potpuno nemoguće jer ako je potencijalni gledatelj ovog filma i minimalno obrazovan već će ga na polovici radnje zaboljeti glava od gluposti i nelogičnosti.

Takvi, i još puno "gori" su svi SF-ovi, Fantasyji, filmovi katastrofe, a i mnogi drugi. Ja u tome ne vidim nikakav problem. Ako odlučiš gledati samo filmove koji su mogući u realnosti, ostat će ti možda jedan godišnje u kinima.

Anđeli i demoni su čisti prokatolički film. Pogledaj ga malo bolje. :)

"Potrebni su nam ljudi čiji će intelekt biti prosvijetljen Božjim svjetlom i kojima će Bog otvoriti srce kako bi njihov intelekt mogao progovoriti intelektima drugih ljudi, a njihovo srce moglo otvarati srca drugih." Benedikt XVI.

Vrh

PostPostano: Pet sij 22, 2010 11:27 

Barnaba je napisao/la:
Ako bi se malo dublje htjelo shvatiti filmove traljave, gotovo rutinske Howardove režije, na temelju trivijalnih romana Dana Browna (koji se zaboravljaju odmah nakon što ih pročitate) koji vrve paušalnim tvrdnjama i podmetanjem Crkvi, potrebno je poznavati i pozadinu kojom se manipulira u romanu poradi zabave puka. Stoga preporučam članak http://www.ver.hr/arhiv/ver2005/ver78_05/vodenjak.htm

BRAVO!

Sve je to još očitije kada se pročita knjiga. Toliko namljevenih gluposti i nelogičnosti se rijetko može naći. Spominje broj kardinala od 160 i nešto (ajde, piščeva sloboda), zatim u kontekstu biranja Pape spominje izbor "đavolljeg odvjetnika", da se naduti amerikanac samo malo informirao, znao bi da to s izborom Pape nema veze, zatim je tu prenaglašena uloga kamerlenga... Da ne nabrajam ostalo. Ako se uzme u obzir i njegov najnoviji "uradak", "Izgubljeni simbol" koji je u stvari oda američkim masonima, vidi se da je u pitanju manipulator koji bi za novce uradio sve.

Vrh

PostPostano: Pet sij 22, 2010 11:28 

Živac je napisao/la:
Barnaba je napisao/la:

Takvi, i još puno "gori" su svi SF-ovi, Fantasyji, filmovi katastrofe, a i mnogi drugi. Ja u tome ne vidim nikakav problem. Ako odlučiš gledati samo filmove koji su mogući u realnosti, ostat će ti možda jedan godišnje u kinima.

Anđeli i demoni su čisti prokatolički film. Pogledaj ga malo bolje. :)

Morali su malo ublažiti film. Knjiga odaje pravo stanje stvari.

Vrh

PostPostano: Ned sij 24, 2010 23:36 

Barnaba je napisao/la:
... jer ako je potencijalni gledatelj ovog filma i minimalno obrazovan već će ga na polovici radnje zaboljeti glava od gluposti i nelogičnosti...

To sam ja pomislio za jedan drugi film> "2012". Užasno naporan, i na svakom koraku kosi se
sa svim zakonima fizike.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC + 01:00 sata