Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Pet pro 13, 2019 04:22

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Čitate li katoličke medije?
Čitam redovito sve katoličke medije 0%  0%  [ 0 ]
Čitam redovito samo neke katoličke medije 27%  27%  [ 4 ]
Čitam neredovito ovisno o temama koje su obrađene 60%  60%  [ 9 ]
Ne čitam katoličke medije 13%  13%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 15
Autor Poruka
PostPostano: Pet lis 24, 2008 21:41 

Ja mislim da se bez obzira na osnivanje Katoličke TV ne bi trebalo odreći vjerskih sadržaja na javnoj TV. Tu mislim na prijenos nedjeljne Sv. Mise i druge emisije vjerskog sadržaja.

Vrh

PostPostano: Ned lis 26, 2008 08:56 

Što mislite o liberalno orijentiranim katoličkim medijima? Nema ih doduše puno, ali vrijedi istaknuti najpoznatiji:

http://www.kriz-zivota.com/

Čini mi da ponekad tjeraju vodu na mlin u suprotnom smjeru, može se pronaći poneki članak kojeg se ne bi postidjelo ni uredništvo index.hr-a.

Vrh

PostPostano: Ned lis 26, 2008 14:35 

1. To nije katolički medij, niti u naslovu. Prema tome ne znam zašto bi ga trebali komentirati i davati im nepotrebni publicitet.
2. Na njemu su najgnusnije izjave i napade na Katoličku Crkvu i blagopokojnog Papu Ivana Pavla II, dale osobe koje dolaze iz tzv. tradicionalnog katoličkog miljea a ne neoliberalni katolici.
3. I ovo je previše :roll:

Vrh

PostPostano: Pet lis 31, 2008 15:55 

Kada se u Google trazilicu upise "Kriz Zivota" u rezultatima se dobije uz zeljeni rezultat i "kriz-zivota, katolicki vjerski portal". Zanimljivo je izmedu ostalog da je na njihovom forumu adventistica Dina jedan od moderatora. To pokazuje koliko je katolicki taj forum.

Vrh

PostPostano: Pet stu 07, 2008 11:01 

Na jako kvalitetnoj katoličkoj web stranici http://www.molitve.info/ postoji članak od Piše: dr. sc. Ive Balukčića Riječ Božju treba naviještati i kroz sve medije masovnog komuniciranja.
koji svakako treba pročitati.

Vrh

PostPostano: Čet stu 13, 2008 16:12 

Trebala bi Crkva pokrenuti katoličku televiziju, makar za početak nekoliko sati u večernjem terminu. Bilo bi lijepo da se svaki dan prenosi Euharistija, da mogu pratiti koji žele, a posebno starije i nemoćne osobe, koje nemogu sudjelovati u Euharistijskom slavlju, kao i da se organiziraju razne emisije duhovnog sadržaja i kateheze. Mislim da bi se našlo ljudi koji bi bili spremni plaćati pretplatu, i podupirati takav projekt. Ako možemo izdvajati za pretplatu za poganskku televiziju i razne dodatne satelitske i kablovske kanale, onda mozemo i za katoličku televiziju bar malo izdvojit da se širi Evanđelje i Radosna Vijest...

Vrh

PostPostano: Čet stu 13, 2008 16:47 

crusadercro je napisao/la:
Trebala bi Crkva pokrenuti katoličku televiziju, makar za početak nekoliko sati u večernjem terminu. Bilo bi lijepo da se svaki dan prenosi Euharistija, da mogu pratiti koji žele, a posebno starije i nemoćne osobe, koje nemogu sudjelovati u Euharistijskom slavlju, kao i da se organiziraju razne emisije duhovnog sadržaja i kateheze. Mislim da bi se našlo ljudi koji bi bili spremni plaćati pretplatu, i podupirati takav projekt. Ako možemo izdvajati za pretplatu za poganskku televiziju i razne dodatne satelitske i kablovske kanale, onda mozemo i za katoličku televiziju bar malo izdvojit da se širi Evanđelje i Radosna Vijest...

A tko bi radio na toj televiziji? Zadnja događanja pokazuju kako katoličko novinarstvo nije na visini zadatka koji bi trebalo ispuniti.
Pogledajte molim Glasa koncila. Može li vjernik biti primjereno informiran, o događanjima u Ckrkvi, kad pročita GK? Ovo su naslovi iz novog broja:

DR. MARIJA TURK-KUČI Hrvatski problemi s alkoholom – milijunski str. 8
SUSRET Medicinske sestre o teškim vukovarskim danima 1991. str. 17
DR. DARKA HAMEL Od biljaka do župnoga pastorala str. 22
KOMENTAR Katolici i europska integracija str. 2
KNIN Molitvena potpora hrvatskih biskupa str. 3
VATIKAN Prvi seminar Katoličko-muslimanskoga foruma str. 5
SAD Crkva i američki predsjednički izbori str. 7
ZAGREB Katehetska škola za odgojitelje str. 10
BOKA KOTORSKA Naš blaženik - bračni pomiritelj str. 15
DARUVAR Biskup Salač - moralna i duhovna vertikala str. 17
REPORTAŽA Katedralna župa iz Dubrovnika str. 20

A rubrika "Sedam dana u Hrvatskoj" donosi razne teme:
http://www.glas-koncila.hr/rubrike_7_da ... j_ID=15384
između ostalog u njoj možete pročitati:
URUŠio se nosivi zid stambene zgrade u središtu Pule, u Dobrićevoj ulici 35, u subotu 8. studenoga. To je stara dvokatnica s 11 stanova u kojoj živi oko 30 stanara koji su privremeno iseljeni. Prema policijskom izvješću nije bilo ozlijeđenih.

PORINUT tanker za plovidbu i prijevoz naftnih proizvoda u ledenim područjima u subotu 8. studenoga u Splitu. Tanker je ugovoren za ciparskog naručitelja tvrtku »Salute Shipping Company Limited«, dugačak je 228,50 metara, širok 32,24 metra i visok 20,45 metara, dok mu je nosivost 74.999 tona.

HRVATSKO GRADITELJSTVO pred izazovom europskih integracija - bila je tema sabora hrvatskih graditelja koji je okupio 850 sudionika iz zemlje i inozemstva od četvrtka 6. do subote 8. studenoga u Cavtatu.

Međutim u Glasu koncila nećete pročitati da se 5000 vjernika okupilo na Jarunu u crkvi Sveta Mati slobode. Zar je važnije vjernike informirati za zid koji se urušio, porinut tanker i skup graditelja? To je stvarno slika bijede u koju je dospjelo novinarstvo koje pretendira biti aktualno i pošteno izvještavati. Stvarno jadno i žalosno jer mislim da vjernici imaju pravo na pravu informaciju o svim događajima unutar Crkve a to im pravo ovaj put nije pružio GK.

Vrh

PostPostano: Čet stu 13, 2008 17:17 

Slažem se sa tobom, ali mislim da bi trebalo pokušati. I katolički radio ima svjetovne glazbe i svjetovnih vjesti. Ja mislim da je ljude važno točno informirati i o svjetovnim stvarima, jer danas je jako puno u medijima lažnih vijesti. Ipak katolički radio prenosi vijesti radio vatikana, vjernici preko njega mole krunicu, ima i dobrih duhovnih emisija. Svakako mislim da pozitivno utječe na ljude koji slušaju. Pogotovo radio Marija, šteta što nije pokrivena cijela hrvatska. Ima jako puno duhovnog sadržaja. Mislim da treba probati. Svakako mislim da bi takav projekt trebala, inicirati i voditi Crkva, hbk. U današnjem vremenu je potrebno da čovjek može vidjeti istinite vijesti, i sa više pozitivnog. Jer nije istina da se u svijetu dešavaju samo loše stvari. I potrebno je današnjem čovjeku više duhovnog programa.

Vrh

PostPostano: Sri stu 26, 2008 14:26 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/a ... ,142642.jl

Malo o ''katoličkim novinarima'' (ili onima koji se takvi deklariraju) - nije mi jasno kako i zašto don Kaćunko podržava i hvali Darka Pavičića, kad Jutarnji svako malo vrvi senzacionalističkim napisima ovakvog tipa. Najveći biser jesu panegirici na račun Riječi života kao nečeg isključivo pozitivnog, i općenito vrlo prihvatljivog za katolike željne duhovne obnove. A nedopustivi propust - šutnja sviju nas koji olako prelazimo preko liberalističkog i relativizacijskog svjetonazora, upravo sadržanog u mentalitetu današnjeg društva koji nam se hoće nametnuti. Tako da se ponovno obistinjuju riječi:

''Vi ste, dječice, od Boga i pobijedili ste ih jer je moćniji Onaj koji je u vama nego onaj koji je u svijetu. Oni su od svijeta, zato iz svijeta govore i svijet ih sluša.'' (1 Iv 4, 4-5)

Vrh

PostPostano: Pet stu 28, 2008 09:29 

Socrates je napisao/la:
A nedopustivi propust - šutnja sviju nas koji olako prelazimo preko liberalističkog i relativizacijskog svjetonazora, upravo sadržanog u mentalitetu današnjeg društva koji nam se hoće nametnuti.

Mentalitet društva je takav kakav je, mi ga možemo mijenjati samo u onoj mjeri kolike su naše mogućnosti djelovanja. I ovaj način pisanja po forumima i blogovima je dio toga, dakle tko šuti?!
Liberalizam u novinarstvu ne bi sam po sebi trebao biti loš, jer bi trabao podrazumijevati da i mi slobodno zastupamo svoju vjeru, slobodno djelujemo i pišemo. Relativizacija je daleko opasnija.

Vrh

PostPostano: Uto pro 02, 2008 11:12 

Citat:
Kako se meni čini don Kaćunko voli senzacije.

Istina, za jednog svećenika otišao je predaleko, pa se ne čudim da je otpušten iz vojnog ordinarijata.

Vrh

PostPostano: Uto pro 02, 2008 11:40 

Ideja katoličke TV nije loša, mada sam i malo skeptićan, jer je puno lakše realizirati radio program. Već su neki istaknuli kako bi se to trebalo raspraviti na razini HBK, ali mi se ćini da je HBK nezainteresiran za tu temu, mada je i s njihove strane bila neka inicijativa za osnivanje Katoličke TV. u svakom slučaju bila b šteta ne pokušati bar u eksperitalnom programu.

Što Se Radio Marije tiće imaju odličan program, :D ali dosta loš prijem :cry:

Vrh

PostPostano: Sub pro 06, 2008 13:41 

Katolik Darko Pavičić ponovno u akciji:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/a ... ,143669.jl

Vrh

PostPostano: Sub pro 06, 2008 17:15 

Socrates je napisao/la:
Katolik Darko Pavičić ponovno u akciji:

Pa zar je on katolički novinar?

Vrh

PostPostano: Sub pro 06, 2008 21:35 

Dobro bi bilo propitati čovjeka, nekako se dobiva dojam da se takvim želi prezentirati.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata