Katolički odgovori

privatne stranice s raspravama o suvremenim vjerskim temama
Sada je Čet srp 18, 2019 16:20

Vrijeme na UTC + 01:00 sata

Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: Sub lip 18, 2011 16:22 

"Riječka katolička televizija" na stranici http://rikatv.net/ započinje s radom na blagdan sv. Vida, zaštitnika grada Rijeke i Riječke Nadbiskupije.

Kažu: "Mi smo mala skupina entuzijasta koji su odlučili pokrenuti ovaj projekt i tako svjedočiti svoju vjeru. Samo naše djelovanje nema komercijalni karakter pa smo tako neprofitna organizacija koja će se pokušati financirati dobrovoljnim prilozima Vas, naših gledatelja. Imamo puno planova i ideja koje se nadamo uskoro ostvariti. U svojem programu namjera nam je prezentirati vjerske i kulturne događaje u našoj Nadbiskupiji kroz video zapise. Mi ćemo sve događaje snimati u cijelosti a na našu stranicu stavljati samo najzanimljivije trenutke popraćenog događaja. Svi zainteresirani će cjelovitu snimku moći uz malu naknadu dobiti ako nam se obrate telefonski ili putem elektronske pošte."

Vrijedi podržati ovu inicijativu...

:wink:

Vrh

PostPostano: Pet lip 24, 2011 14:04 

Riječani su objavili prvi prilog u rubrici Komentari: osvrt prof. Josipa Grbca na nedavna događanja u Zagrebu i Splitu. Vrijedi poslušati...!

http://rikatv.net/Komentari.aspx

Vrh

PostPostano: Sub lis 08, 2011 16:12 

Nakon kratkog vremena rada vidim da se rubrike "Riječke katoličke televizije" lijepo popunjavaju, a posebno mi je drago što su prenijeli dokumentarni serijal "Terra sancta - Sveta Zemlja" u rubrici Duhovnost
http://rikatv.net/hr-hr/duhovnost.aspx

i film "Alojzije Stepinac - Moja je savjest čista" u rubrici "Crtice iz povijesti"...
http://rikatv.net/hr-hr/crticeizpovijesti.aspx

Vrh

PostPostano: Sub ruj 06, 2014 15:00 
Administrator

Hrvatska katolička internet televizija počela je sa redovnim emitiranjem od 10 do 22h na adresi http://www.hktv.com.hr .
Malo je čudno što program koji je na rasporedu počinje ispočetka bez obzira kada se uključimo, i može se premotavati, sve do nove emisije.
Inače po naslovima čini se da će biti zanimljivih emisija.

Vrh

PostPostano: Sri ruj 10, 2014 14:58 

Skočio sam vidjeti hktv.com.hr :DD

-moja internetska veza nije naročita ali video teče glatko.
Zadovoljan sam! :lol:

Lijepo da imamo katoličku internetsku TV
-nadam se da će uvesti u program svetu misu
-sviđaju mi se filmovi (mogu se skinuti za kasnije gledanje sa downloadhelper addon-om u firefoxu) :mrgreen:
-jedino su zakomplicirali s donacijama, šalji im podatke, oni tebi upute...Moglo je jednostavnije: registracija na portalu,
uplatiš kune, kad im sjednu dobiš e-poruku i amen.
-Kad je katolička TV u pitanju, vjerujem da će biti besprijekorni i bolji od nevjernika jer i oni gledaju nas i što će si
misliti ako budu lošiji. Zato mi svi ne smijemo štedjeti sredstva ni truda. Moramo biti revniji u širenju radosne vijesti od onih
koji šire novi svjetski poredak.

Uključujem katoličku TV u molitve i pod zagovor sv. Klare zaštitnice TV.

http://www.ika.hr/index.php?prikaz=vijest&ID=40667

Vrh

PostPostano: Čet stu 06, 2014 08:28 

Vidim da već dugo traje ova tema o nama pa je red konačno da se i mi koji radimo na ovom projektu HKTV-a (ex. Riječka katolička internetska televizija) javimo.
Drago nam je da nas pratite i da nas podržavate. Mi smo mala skupina vjernika-laika koja je uz blagoslov nadbiskupa Devčića, koji je ujedno i predsjednik Vijeća za medije pri HBK pokrenuta prije nešto više od tri godine. Krenuli smo s velikim entuzijazmom te uložili dosta velika sredstva iz vlasitih izvora i kreditima banaka. U tri godine nismo dobili niti jedne jedine kune od nadležnih crkvenih vlasti nego samo moralnu podršku. Unatoč svim teškoćama mi smo nastavili raditi i došli do ovog današnjeg stupnja. Korisniku pelegrinu dužni smo odgovoriti slijedeće:
Svetu misu nećemo prenositi jer bi takvi troškovi bili za nas ogromni. Bez financijske potpore to ne možemo, ali i sami se ne slažemo da se misa na ovaj način prenosi te time pomalo odvraćamo ljude od odlaska u crkvu - župu.
Što se tiče donacija može se jednostavno izbijeći poziv na predloženi broj mobitela te pritiskom na tipku POSTANI DONATOR na našoj početnoj stranici jednostavno uplatiti na naš račun koji je tamo naveden. Do sada smo u tri godine na taj način dobili dva puta po 50 kuna i jedan put 100 kuna. Pametnome dosta. Naši vjernici smatraju da je dužnost hijerarhijske Crkve u Hrvatskoj, odnosno biskupa, da financiraju ovaj projekt ali ne i njihov. Pokušaja pokretanja Katoličke TV bilo je i bit će ali nitko za sada ne može osigurati niti približna sredstva za pokrivanje golih troškova bez ikakve zarade. Ovdje treba reći da mi koji radimo i koji smo uložili svoja sredstva radimo potpuno volonterski. Koristimo privatni automobil Fiat Tipo star 25 godina s 300.000 km koji je još k tome benznac pa nas svaki odlazak na teren košta jako puno. Kada odlazimo na teren kao na snimanje Prijenosa moći sv. Šimuna u Jastrebarsko, što je za naše grkokatolike bio velik događaj, dobili smo jedva 1000 kuna a u Jastrebarsko smo iz Rijeke išli dva puta. Nismo pokrili niti troškove puta.
Mi ćemo se od danas aktivnije uključiti u ovaj forum pa sve što Vas zanima slobodno pitajte.

Vrh

PostPostano: Čet stu 06, 2014 08:34 

Nešto smo zaboravili odgovoriti.
Svaka emisija počinje od početka do zadanog vremena emitiranja emisije te početka slijedeće jer se koristimo drugim serverom za emitiranje a on nam ne omogućava opciju live prijenosa jer bi onda svi video materijali trebali biti kod nas na serveru a to je jako skupo za nas a pomoći nemamo.

Vrh

PostPostano: Čet stu 06, 2014 21:55 
Administrator

Volonterski je i najljepše raditi, čim počnu "prave" plaće, često se odmah proguraju oni kojima je do novaca i karijere, a ne do vjere.
No očito vam fali "podružnica" u Zagrebu - u Jastrebarsko bi ipak bolje bilo ići iz Zagreba.

Vrh

PostPostano: Pet stu 07, 2014 07:06 

Točno da je najljepše raditi volonterski. Upravo zbog toga nemamo snimatelja u Zagrebu niti novinara. Ja sam porijeklom zagrepčanin ali već 25 godina živim u Rijeci (od ženidbe). Ako vaša stranica može pomoći u osnivanju podružnice u Zagrebu bit ćemo Vam vrlo zahvalni. Evo sada pripremamo reportažu o katoličkim izdavačima na Interliberu. Tko god želi surađivati slobodni smo Vas sve pozvati taj dan na ZV (petak, 14. studeni). Kontakt mobitel je 091 9320 339, a osoba za kontakt Pavao Čalogović, naš glavni urednik.
Ovom prilikom želimo Vam skrenuti pozornost na snimke pet odličnih jazz koncerata koje smo snimili na ovogodišnjem Jazz.hr/jeseni u KD "Vatroslav Lisinski". Na tu manifestaciju naša ekipa je svaki dan putovala u Zagreb i nakon koncerata vraćala se u Rijeku. Ne moram niti reći da nam nitko nije pokrio troškove tih dolazaka da makar dođemo do pozitivne nule. Ipak, napravili smo to iz čistog zadovoljstva s nadom da će ovakvi događaji i glazba donijeti makar malo optimizma u ovu tmurnu Hrvatsku sadašnjost.

Vrh

PostPostano: Ned stu 09, 2014 14:16 
Administrator

U našem medijskom prostoru nedostaje konkretnih duhovnih emisija i poruka, stoga mi je drago vidjeti da HKTV ima dobru ponudu takvog programa. No u vezi jazz koncerata baš ne vidim takvu važnost i potrebu, katolička televizija ima poziv na navještanje Krista, i baš u taj navještaj se isplati ulagati.
A da bi imali manje troškove putovanja do Zagreba, jeste li razmišljali o nekakvoj suradnji sa laudato.tv? Koliko sam shvatio to su dva projekta katoličke televizije.

Vrh

PostPostano: Pon stu 10, 2014 06:32 

Kao glavni urednik HKTV moram priznati da ne razumijem ovu isključivost. Neka mi netko objasni što znači tvrdnja da jazz ne pristaje u program katoličke televizije? Zar mi vjernici - katolici i to praktični, želimo biti izolirani. U našem programu ima puno duhovnih sadržaja ali zašto ne bi moglo biti i nešto drugo? Niste li možda razmišljali o tome da će netko zbog tih koncerata svratiti na stranice HKTV-a (što se događa) te vidjeti i čuti navještaj evanđelja. Sigurno mu nije bila namjera čuti neku meditaciju ili kvalitetno predavanje o katoličkoj vjeri a mi smo mu prikazali i to. Zar katolici ne smiju voljeti i nešto drugo osim molitava krunice ili prijenosa mise? Razmislimo malo o tome.
Što se pak tiče gđe. Ksenije Abramović i njezinog projekta LaudatoTV moram Vas obavijestiti da smo s njima u odličnim odnosima, da se često puta čujemo telefonski te da prenosimo sve njihove direktne prijenose generalnih audijencija i nedjeljnjih papinih nagovora. No, isto tako morate znati da je ona rok za počimanje redovnog programa pomaknula s Badnjaka ove godine na eventualno Badnjak slijedeće 2015. godine. Kao i mi ostala je potpuno bez sredstava i entuzijazma za dalje. Ovakav projekt ima svoju cijenu a ponuđenom isključivošću, koju predlaže GIOVI, sigurno će tih sredstava biti još manje. Kao i nama tako je i LaudatuTV hijerarhijska Crkva u Hrvatskoj dala svoj blagoslov ali financijski nije uložila niti lipe. Svjestan sam toga da niti našim biskupima nije lako jer nemaju dovoljno sredstava za sve što je potrebno i potrebnije od katoličke televizije u ovom trenutku. Ipak nešto malo se moglo odvojiti ali se to nažalost nije dogodilo. Toliko za sada. Pozdrav svima.

Vrh

PostPostano: Pon stu 10, 2014 12:28 
Administrator

To je stvar koncepta, mišljenja sam da se danas općenito traže specijalizirani programi - filmski, sportski, glazbeni, pa tako onda i vjerski, katolički, koji su usko opredjeljeni za jedno područje. Vjerski program već imamo unutar HRT u maloj mjeri, ili u nekim lokalnim televizijama, ali od posebne katoličke televizije bi očekivao cjelodnevno navještanje, kad prebacim na taj program da uvijek mogu očekivati duhovni sadržaj (duhovna glazba, vijesti vezane uz Crkvu, vjerski filmovi, zanimljiva duhovna predavanja, ...).

Volio bih da se uključe i drugi forumaši, ovo je prilika da pohvale ili kažu što bi željeli gledati na HKTV.

Vrh

PostPostano: Uto stu 11, 2014 07:08 

Veseli me ova rasprava i moram priznati da je to gotovo prvi puta da čujemo pravi odgovor gledatelja na naš program. Rasprava koju ste potakli oko koncepta je vrlo korisna. Ona ima svoju povijest koja počinje osnivanjem Radio Marije i nešto kasnije Hrvatskog katoličkog radija (HKR). Radio Marija krenula je upravo u smjeru kojeg predlažete i danas se drži tog koncepta a HKR je krenuo sličnom koncepcijom kao i mi sada. Ja sam mišljenja da se katolici nikako ne smiju izdvojiti od ostalog svijeta nego biti "sol zemlje i svjetlo svijeta" te promovirati sve ono što nas može učiniti boljim ljudima. Našim dolaskom na jazz koncerte u Zagreb te njihovim snimanjem mi smo postali jedinim medijskim pokroviteljem tog festivala. Na početku svake večeri umjetnički ravnatelj festivala Davor Hrvoj zahvalio se posebno nama HKTV-u na dolasku i na praćenju te sam siguran da je tada barem netko prvi puta čuo da postoji HKTV. Ako smo time dobili samo jednog novog gledatelja i malo ga približili vjeri učinili smo mnogo unatoč troškovima.
Ja, kao praktični vjernik laik i teolog mogu samo reći da volim poslušati Radio Mariju ali da ju ne mogu slušati cijelo vrijeme jer takva koncepcija zasićuje. Malo tko gleda specijalizirane programe stalno pa se prebacuju s programa na program. Nama je cilj da zadržimo gledatelja što duže na našim stranicama. Na koncu konca iz naše arhive možete uvijek pogledati ono što želite pa ne morate gledati jazz koncerte ili nešto drugo što nije vjersko ili duhovno. Naš program treba obuhvatiti što veći broj ljudi. Kao primjer u korist našoj koncepciji je predstojeća svečanost prisjećanja na pad Vukovara, našeg grada heroja. Mi ćemo dva dana imati emisije isključivo o toj temi s raznih izvora koje će se baviti Domovinskim ratom i Vukovarom. To sigurno nije vjersko i duhovno ali je svakako NACIONALNO što je jako važno.
I ja bih volio da se što više ljudi uključi u ovu raspravu koja je vrlo korisna te može pomoći našem a i svakom budućem sličnom projektu. Još jednom pozivam ljude koje zanima naš rad na ovogodišnji Interliber u petak 14. studenog kad smo i mi tamo te na kavici možemo popričati u živo o ovoj temi. U svakom slučaju hvala na savjetima i poticajima.

Vrh

PostPostano: Sri stu 12, 2014 18:49 

Meni se čini da ljudi još nisu shvatili smisao i vrijednost dvostrukog medija kao što je "internetska televizija", jer su kod nas još uvijek "internet" i "televizija" dva odvojena oblika prenošenja vijesti i ljudi tek dobivaju neku naviku da ono što odgledaju na TV, mogu kasnije naći "na zahtjev" ili na youtubu. Ali to su uglavnom naravno reprize.

Zato je Vaša šansa prvenstveno da budete originalni i jedinstveni, a i da iskoristite sve prednosti koje internet pruža, pogotovo što se interaktivnosti tiče.

Ugodno ste me baš zbog toga iznenadili kad sam na vašim stranicama našla filmove kao što su "Časni sude, nisam kriv" ili "Draga Gospa Ilačka", u vrijeme kad ih nisam našla NIGDJE drugdje. Dopali su mi se i prilozi kao što je onaj govor Ivice Šole na GK, priznajem da sam morala odslušati nekoliko puta, jer Šola prebrzo govori, ali je intelektualno nenadmašan. Sviđaju mi se i razmatranja i duhovni komentari franjevaca sa Trsata.

A sad o plaći. Znate da nam se znaju smijati kako mi vjernici koristimo vatikansku valutu "Bog plati". Ali u toj šali ima i mnogo istine. Bog vas je već blagoslovio time što ste se već više od tri godine održali s tako skromnom pomoći kakva jeste, dok je u međuvremenu više vjerskih web-projekata nakon kratkog vremena propalo ili skrenulo u sasvim krive vode, iako su imali puno više materijalne pomoći od vas...

Vrh

PostPostano: Sri stu 12, 2014 22:45 

Od srca Vam hvala na ovim poticajnim riječima. To nam puno znači i daje nam poticaj i snage da izdržimo unatoč poteškoćama. Nadamo se da ćemo Vas i dalje oduševljavati novim i sve boljim programom.

Vrh

Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC + 01:00 sata